Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Din Republica Moldova cine mai e??????????????


Recommended Posts

Bine ai venit Ana.Te rog sa ne dai mai mulet detalii pentru listuta noastra( vezi, pag.1), respectiv: locul de unde vii, data nasterii, ce ai absolvit si daca ai copii cum ii cheama si cind sunt nascuti. Vad ca cele mai harnice sunt Ticka si Alina.Eu nu reusesc as intru asa des, de fapt sa scriu ac de citit citesc. Vroiam sa intreb: Care dinter voi are cetatenie romana si pe ce baza a obtinut-o( ani multi in Romania, dosar ca majoritatea moldovenilor, in baza casatoriei).In special ma intereseaza in baza casatoriei daca stie cineva de aceasta procedura. Eu stau in Berceni,( punem in listuta si locul actual de trai?[:D]) Cum vreti. Sunt taaare bucuroasa ca pot sa imi iau carnetul fara cetatenie, asa ca inc urind ma apuc de scoala.Pina cind cercetez terenul( as fi si aproape si masini bune si pretul normal) pupici P.S Eu stiu de pozele Oxanei de pe DC, ea este fosta colega de grupa si foarte buna prietena. Lilia si printesa ei [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/liliatoma/my_photos"]AMELIA[/url] (26.09.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ticka mai bine stau acasa si ma uit la telenovele, decat sa fac ceea ce nu-mi place.(sa fiu nevoita sa lucrez)[:D] Eu la anu'(universitar) imi reiau studiile si mai am 2 ani de studiat. Ana bine ai venit! Sa ne povestesti mai mult despre tine.Esti stabilita in Germania? Lilia, eu n-am cetatenie, deocamdata am leitimatia pe baza de studii, dar dupa 1 martie pregatim toate actele pentru leg.de casatorie. De ce dupa 1 martie, deoarece pana 1 martie e obligatoriu sa-ti schimbi leg veche cu cea noua(card), si toti s-au apucat s-o faca acum, si sunt niste cozi acolo, de mai bine nu te duci.Mie imi era mult mai usor sa fac leg de studii, nu trebuiau multe acte, se facea repede. [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza [flo2] Eu am cetatzenie romana obtzinuta pe baza de dosar. Am depus dosarul acum ~ 5 ani si am obtzinut-o dupa 1 an de la depunerea dosarului. Alexandra a obtzinut-o prin nastere, dar parca a trebuit sa depun acte si pentru ea. Era cam varza pe vremea aia, era trecuta si pe numele sotzului ca cetatzean roman prin nashtere si prin tata si pe numele meu in dosarul de redobandire. Cam varza, dar bine ca am scapat de hartzogaraie. Ana, bun venit! Cum e in Germania ( e una cand o vezi ca turist si alta e sa stai acolo)? Vara-mea a emigrat cu familia in Germania (acum 6 ani) si mi-a zis ca nu s-ar intoarce pentru nimic in lume inapoi. Eu nu am fost decat in Franfurkt, de fapt am stat in Offenbach -dragutz, curat cu multe patiserii si florarii si am traversat Germania (localitatzile prin care am trecut si care mi le mai amintesc sunt Mannheim, Karlsruhe) in drum spre Frantza. Dar din pacate n-am stat atat cat mi-as fi dorit si nici n-am vizitat foarte multe. Poate alta data. Lilia, Vad ca in curand pe baza listutzei vom putea face si CV-uri in toata regula [:D]!! Eu stau in Baba Novac, langa parcul IOR (acum A.I. Cuza)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat acum la ce am scri[bang], am vrut sa zic mai bine stau acasa decat sa lucrez undeva, unde nu-mi place. Si a iesit cu totul altceva![alcool] [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o gramada de lucru, chiar si acum scriu niste ordine de plata, si tot ma trage sa ma uit, daca s-a mai scris ceva. La voi cum?Si cum ati descoperit situ? [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cautam gradinite si am ajuns de pe Google aici, mi-a scos la cautare DC-ul. Apoi, a avut fii-mea nush ce problemutze minore si am venit pe Dc la un consult...eh si uite asa putzin cate putzin, m-am aprins. Apoi a fost inceputul balantzelor dezechilibrate de pe DC, unde le-am cunoscut mai bine pe cateva dintre fete si acum imi sunt foarte dragi. Si uite-mi-s prezenta. Oricum mie imi place sa ma forumez si sa chatuiesc. [flo2] Si voi cum ati ajuns?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cautam totul depre sarcina si copii, atuni inca nu eram insarcinata. M-am tot invartit pe aici si m-am inscris, de atunci sunt fidela site-ului. [flo] Nu-mi place doar ca m-am facut dependenta, de dimineatza pana seara tarziu nu ies de pe site.[bang][alcool] [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotului meu nu-i place ca scrii pe aici,zice ca sunt numai prostii. [alcool]Cand ma vede ca scriu ceva, repede sa ma intrebe cui scriu. Cred ca e gelos.[:D] O perioada n-am avut Net(cam 3 luni) si ma crezi nici n-am simtit lipsa, asa la inceput ma simteam ciudat, dar pe urma m-am obisnuit. Din toamna din nou Net si uite-ma mi-s prezenta si fara nici o absenta. Ma dispera Alex, baga tot ce prinde in cuptor![ups] [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, fetelor ca vad numai voi doua sunteti active pe aici. Unde s-au pierdut celelalte? La mamici de septembrie-octombrie mai sunt 2 fete din Moldova, le-am anuntat de topicul nostru, dar vad ca nu au dat pe aici. Eu am aflat de DC tot de pe Google, cautam ceva.Nu sunt sigura, mi se pare ca imi facusem eu eco la uter si mi-a zis ca e nu stiu cum( intro, retro.. vers, nu mai stiu cum si ca cica exista posibilitatea sa nu am sau sa am foarte greu bebe. Si atunci m-am apucat de cautat tot ce tine de subiect, nu am cautat prea mult, pentru ca intre timp... bebe a inceput sa creasca in burtica, na! Pe urma am mai intrat eu pe DC dar nu foarte des ca acasa aveam dial-up care stiti cum merge, iar la serviciu nu aveam timp. Dupa ce mi-am pus net nelimitat acasa, nu pot sa nu intru macar de citeva ori pe zi( desi ca si Ticka daca am ceva de facut ma tin cu dintii, dar azi nu a mers si am avut taaare multe de facut[bang]). Si mie imi zice sotul ca i se pare ca am citit si virgulele deja de cit stau pe site[:D] Alinka, tu depui actele pentru cetatenie in baza casatoriei sau pentru legitimatie de sedere? Eu mi-am facut legitimatie de sedere( nervi, hirtii, hirtii, nervi[bang][bang]).Nici nu vreau sa-mi aduc aminte, mai ales ca anul acesta trebuie sa o iau de la inceput, pentru ca nici in baza casatoriei nu iti da domiciliu stabil si temporar( tu citi ani ai de cind esti casatorita, sau iti cumulezi si anii de cind esti in Romania?) V-am pupat P.S Pentru ca presupun ca Ticka ma vei intreba unde am lucrat[:D], iti spun ca am lucrat la o firma franceza, prelucrarea cererilor de oferta franceze printr-un program special( dar fara carte de munca) Lilia si printesa ei [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/liliatoma/my_photos"]AMELIA[/url] (26.09.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...