Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Diferenta de varsta sa fie problema??


Recommended Posts

Am avut si eu o relatie in care el era mai mare cu 19 ani decat mine...dar in cazul meu el era cel nematurizat desi avea 45 de ani-atasat de mine pana la sufocare, comportament de copil mic, se supara din tot felul de nimicuri de ziceai ca-mi luasem copil de crescut[bibe] N-a rezistat sa ma astepte (eu plecasem pt 6 luni in strainatate) si-a gasit ``mamica`` adoptiva(prietena mea) in nici 2 luni ,dupa 3 deja erau mutati impreuna ,ascuzandu-mi bineinteles totul si lasandu-ma sa cred ca totul e asa cum l-am lasat...minciuni in lant, mizerii etc...a fost primul meu mare soc(si ultimul sper) in ceea ce priveste evaluarea caracterului unui barbat, drept sa va spun nu ma credeam asa de fraiera, avusesem mare incredere in el tocmai din cauza varstei pe care o avea. L-am intalnit apoi dupa ceva timp pe sotul meu[il] -diferenta de 5 ani intre noi, eu 28 -el 33 cu care ma inteleg perfect si e cu mult mai matur atat din punct de vedere afectiv cat si mental decat primul chiar daca nu are varsta [bis] Sunt oameni si oameni,unii se ``coc`` mai devreme altii mai tarziu...important e sa existe comunicare si afectiune plina de tandrete intre cei doi.Restul se rezolva de la sine.Asteptam povestea ta cu multa nerabdare[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu nu cred ca diferentza dintre voi e problema, doar daca el nu te trateaza ca pe o fiica iar tu ca pe un tatic. Spun ca nu virsta conteaza, pentru ca multe cupluri de tineri cu virsta apropiata, de multe ori nu se intzeleg, asta depinde pe ce lungime de unda sintetzi fiecare, de respectul si sentimentele pe care le avetzi unul pentru celalalt. Itzi doresc succes si sper ca problema din familia voastra sa se rezolve, si mai ales va doresc multa intzelegere si intzelepciune. Daniela [gravi] si micutza principesa din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DRAGA Liliana "ANA"[:D] Uite ce cred eu.[japan] Cred ca conteaza foarte mult diferenta de varsta deoarece te cunosc foarte bine si stiu POVESTEA ta si prin cate ai trecut la frumoasa ta varsta. Ana draga sti cum este , el este trecut deja prin viata tu esti abia la inceput , vrei sa fi plimbata si rasfatata , ceea ce la varsta lui nu cred ca ii mai arde de asa ceva. Si spun asta ca il stiu cine este si ce face. Nu te sfatuiesc sa te gandesti la varsta lui ca sigur nu este varsta de vina... dar atat timp cat voi nu va intelegeti din nici un punct de vedere ...ce ai de gand sa faci draga mea ANA? o sa stai asa pana la adanci batraneti? Iubita mea [asia], viata este super frumoasa si trebuie sa te bucuri de ea ..."TRAIESTE VIATA CUM TREBUIE TRAITA " ...sti tu ca pe vremurile bune[asia] TE PUPIC SI SPER SA AUZIM DE BINE[pup] [flo]P.S Ana imi esti una din cele mai vechi prietene si apreciez deciziile tale de aceea iti spun ca este timpul sa deschizi bine ochi si vezi realitatea. [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862"]A fost odata...[mamica][/url][url="http://community.webshots.com/user/alvarodaniel1"]Fat-Frumos din LACRIMA[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Draga mea, intrucit nu dai mai multe date ale problemei nu ma pot pronunta.Cunosc cupluri cu diferente mari de virsta (intr-unul ea mai mare cu 12 ani, in altul el e mai mare cu 15 ani) si amindoua cuplurile sint fericite. Nu poti sa pui orice neintelegere doar pe seama diferentei de virsta. De-asta zic ca daca ai fi mai psecifica as putea sa ma pronunt, altminteri nu am cum. Daca e prea personal discuta atunci cu vreo prietena sau ruda care iti cunoaste povestea. Succes.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e mai mare cu 12 ani.Ce sa zic...in general ne intelegem bine,este darnic,dragut,munceste mult,nu intarzie seara acasa,nu (cred ca)ma insala,imi place viata pe care o duc alaturi de el.Este cam ce mi-am dorit.Singura chestie e ca e perfectionist,iar eu-lasa-ma sa te las.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, eu va spun cu mana pe inima ca varsta conteaza foarte mult! Nu spun insa ca numai varsta este responsabila pentru toate neajunsurile unei relatii, dar de ce sa mai adaugam cu buna stiinta inca un motiv de neintelegeri? este normal ca doi oameni de varste apropiate sa se placa si sa se casatoreasca. orice ati spune, acesta e mersul normal al firii!! Si eu am avut un prieten mai mare cu 13 ani decat mine. Sa va spun drept, nu a fost o dragoste la prima vedere, nici nu se putea, fiindca mie la varsta aceea (20-21 ani) imi zburau ochii dupa baieti tineri. Si asa e si normal sa fie! Insa dezamagita oarecum de imaturitatea unui baiat de 21 de ani, am acceptat dragostea pe care mi-o purta acest barbat mai mare cu 13 ani decat mine, faptul ca ma rasfata, ma alinta - ce mai, ma trata aproape ca pe o printesa (sau ca pe un copil [:p]) si treptat-treptat am inceput sa tin foarte mult la el. Relatia noastra a rezistat ceva timp, asta doar ptr ca el lasa mereu de la el, practic se cobora la nivelul meu de pustoaica. De multe ori chiar ini zicea ca daca ar fi fost o alta femeie in locul meu, mai mare ca varsta, nu i-ar fi tolerat atatea chestii. Cu toate astea, eu tot nefericita eram: lui nu-i placeau aceleasi lucruri ca si mie, nu era la fel de zburdalnic, plin de viata, mai pe scurt nu avea aceleasi preocupari si de multe ori ajungeam la discutii si certuri. Si pana la urma am rupt relatia cu el. S-a terminat asa cum a inceput: ca un moft. Acum sotul meu este cu 8 ani mai mare, si aici diferenta de varsta se simte, o simt atat eu cat si el: el e preocupat in primul rand de cariera, distractiile iarasi sunt diferite, dar avem doi factori in favoarea noastra: 1) ne iubim cu adevarat, 2) o data cu inaintarea mea in varsta diferenta dintre mine si el se estompeaza, ne apropiem din ce in ce mai mult unul de altul ca preocupari, mod de gandire, asteptari in viata etc. Asa ca va spun din ce am invatat eu: cel mai bine e ca cei doi soti/iubiti sa aiba varste cat mai apropiate. Daca n-am reusit sa rezist intr-o relatie in care erau 13 ani diferenta, ma gandesc cum oare as putea reusi intr-una in care sunt 25 de ani diferenta? Ma gandesc cum as fi eu in situatia de a avea 30 si ceva de ani iar el aproape 60, o varsta "onorabila"! Nu numai ca nu ar impartasi modul meu de gandire si de comportament, dar nici nu ar mai face fata in viata sexuala, ca sa nu mai vorbesc de cum m-as simti daca m-ar intreaba cineva despre "taticul" meu. [:p] vad ca majoritatea fetelor care se afla in asemenea relatii spun ca varsta nu este o problema. Asa o fi !! la mine stiu sigur ca ar fi o problema, ba chiar una foarte mare. Nu mi-ar placea sa traiesc alaturi de un om care mi-ar putea fi tata, desi poate ca traiul alaturi de el ar putea fi usor, cel putin dpdv material. (se stie ca un barbat la 45-50 de ani a agonisit ceva la viata lui) Fetelor care va luati soti asa de batrani, sper ca nu o faceti doar gandindu-va la aspectul material, caci mai tarziu totul se va intoarce impotriva voastra!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-ar place o partenera cu 25 de ani mai tanara; dar nu as stii ce sa fac cu ea, in afara de cateva lucruri care mi-au venit mai repede in minte. Mai bine nu si este firesc sa fie asa; fiecare varsta isi cere drepturile. http://community.webshots.com/user/tora97 "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...