Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Mai - Iunie 2004 (33)


Veve

Recommended Posts

Buna fetele! Iata ce vrednica sunt zilele astea... Se cunoaste ca doarme si fiu-meu mai bine, nu? Azi-noapte s-a trezit la 2 (fara sa manance, a adormit), la 3 si la 7 cand s-a trezit definitiv. Surpriza mare a fost cu somnul de zi cand a dormit 1 ora jumate dimineata si 2 ore jumate (!!!) dupa-amiaza... E drept ca am dormit cu el si doarme mult mai bine cu mine, da tot e neasteptat de mult. Am reinceput sa il scoatem la plimbare (incetasem cand a fost racit) si ma gandesc ca poate de asta doarme atat de bine. Plus ca se pare ca in sfarsit dupa o luna s-a rezolvat problema nasului infundat... Sunteti niste dragute toate ca v-ati gandit la noi. Grate condoleante sincere, e greu sa pierzi pe cineva drag si sa fii si departe, si mie mi-e teama de astfel de momente care probabil vor veni... Diana, o sa apelez si eu la metoda PM-urilor daca am nevoie, da ma gandesc ca daca spuneai pe forum aflam cu toate mai multe lucruri si la nevoie nu am intreba fiecare pe rand... Nu te necaji, sunt sigura ca VAnessa nu s-a gandit sa te faca sa te simti aiurea ca ai dat sfaturi. Maduta sa inteleg ca tu dormi in fundulet si MAriuca suge? (sau poate am priceput total aiurea, da parca ziceai ca sta cate o ora cu tzatzica in gurita).Dupa cum ti-am zis si al meu a avut o perioada proasta noaptea si si-a mai revenit acum, eu nu l-am lasat sa planga si nu regret ca se pare ca si-a revenit singurel. Probabil ca isi va reveni si Ana. Si mai aveam o sugestie pentru tine, din cate tin minte (nu stiu daca mai e de actualitate) nu reuseai sa o convingi pe Zulufata sa doarma singura la ea in patut. Ai incercat sa o lasi singura la voi in pat? Asta daca aveti unde sa va mutat voi evident. La Danut a tinut si urmatorul pas va fi sa il mutam in alt pat, da ma gandesc ca e un pas mare ca a acceptat sa doarma singurel, poate ma insel... Carmen eu am citit mai de mult subiectul ala, inainte de a naste, da sincer, eu n-am tinut cont de el cu fiu-meu, l-am lasat cum ii statea putulica in mod firesc, adica in jos, nici nu mai stiu de ce ziceau unele fete sa o pui in sus. Sa stii ca eu i-am dat cash lui Danut da nu prea a avut mare succes, adica il manca in diverse amestecuri da nu prea dadea cine stie ce gust si am hotarat sa nu ii mai dau. Cred ca o sa incerc si eu reteta Madutzei poate e mai gustoasa ca lui ii place tare mult iaurtul (il fac in casa). Adevarul e ca s-ar putea sa fie mai gustos cashul de la tarani din piata decat ce am gasit eu aici. Nally te-am felicitat pentru dintisor?[alcool] Daca nu, felicitari si la mai multi, si noi inca asteptam... Irinusha pupici dulci si sanatate multa. Si eu cred ca puiutii au nevoie si de brate. E o perioada mai dificila pentru ei. Da trece. Fetele inca n-am terminat de citit totul, va las acum ca sotiorul vrea sa doarma si sunt langa el, asa ca o sa termin doar de citit, de raspuns, mai incerc maine seara. Tot sunt multumita ca v-am citit 2 zile la rand. Mi-era tare dor de voi. Pupici dulci la toate si sanatate ca e mai buna decat toate. http://photos.yahoo.com/irinoiu Irina si [copil] Daniel (28 Mai 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Uite ca tot revin in fuga... La Multi Ani Alexia! La multi ani Cris, Raducu si Ayumi!!! Danaa Doamne ajuta, sanatate multa la micuti! Sa ne tii la curent. Paloma, felicitari pentru dintisor!!! Am uitat sa va spun ca am pus poze de la 6-7 luni!!! Clau, cam asa era si la noi, desi dormeam doar eu cu el in pat, de multe ori amorteam in cate o pozitie incomoda sa nu deranjez baiatul... Voiam sa va intreb, voi puneti puii in sac de dormit? Ca acum daca doarme singurel, se mai descopera si are manutele reci cand ma duc la el, desi e imbracat cu body si sleeper si sunt 21-22 de grade. Grate s-ar putea sa gasesti chiar la magazinele alimentare mari, pe undeva pe langa orez, da nu sunt sigura. Un magazin romanesc sau rusesc sau ceva asemanator banuiesc ca nu gasesti, nu? Pupici dulci. http://photos.yahoo.com/irinoiu Irina si [copil] Daniel (28 Mai 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinel, sa-ti traiasca dolofanul, tare frumusel e! Eu nu-l pun pe Iustin in sac de dormit, ci il invelesc doar cu o paturica. In camera e destul de cald (24 grade), si chiar daca se dezveleste, nu-i bai. Paloma, felicitari Cristinei pt. dintisor. Dana, sanatate copilasilor tai. Carmen si[copil]Iustin (5.06.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album Iustin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca pierd notiunea timpului. Esdte deja ora 12 si eu vroiam sa va spun "buna dimineata!". Cred ca ne luptam si noi cu un dintisor ceva, pentru ca nu isi mai scoate mainile din gura. In rest, canta toata ziua:nananana, lalalala. Nebunie mare!!! Kilogramelel astea in plus nu vor deloc sa plece. Dar sunt totusi multumita ca m-am mai "ingustat" putin Am pierdut vreo 3 centimetri cam de peste tot... [:D] La multi ani Ayumi! La multi ani Raducu! La multi ani, Cristian Mihai! Ioana si [copil] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, la multi ani sarbatoritilor de zilele trecute si de astazi,Dragos,Norris,Patrick,Alexia Gabrielle,Cristian Mihai,Raducu,Ayumi! BebeBeca,felicitari!Si eu imi doresc sa scap de niste cm (vreo 8 de pe bottom si vreo 6 de la burta!; la sani deja sunt sub 90 cm si nu ma mai incadrez in standard....). Grate,condoleante! Dupa vreo 2 saptamani de folosire cu succes a olitei,de vreo 2 zile nu vrea sa mai stea pe ea,sare imediat dupa ce-l punem acolo.Sper sa fie doar o perioada! Nally,felicitari pentru dintisor! http://community.webshots.com/user/anacami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinel, ce bine ca intrii mai des pe aici! In legatura cu raspunsurile pe teme medicale, Vanessa nu are nici o vina, daca ai fost atenta am scris ca ma gandesc sa nu mai raspund inainte sa zica Vanessa de rubeola. Tocmai pentru ca reactia Mihaelei m-a pus pe ganduri. Faptul ca s-a bazat pe ce am spus eu aici fara sa mearga la medic care are avantajul ca il vede, il cunoaste dpdv medical si ca este de specialitate ma pune pe ganduri. Eu nu vreau sa am o asemenea responsabilitate, fetelor dragi, dau sfaturi pentru ca vreau si mi-e drag sa ajut dar nu am pretentia sa ma credeti pe mine si sa suntati pediatru. Intre timp m-am mai gandit, voi da raspunsuri dar in acelasi timp voi cauta si linkuri pe internet ca sa le dau ca sursa de informatie si de fiecare data am sa trimit persoana la medic. E bine asa, ce ziceti? Am incercat si noi branzica cu reteta lui Madutza, a iesit acra si Vladut oricum nu s-a data pe spate, i-am combinat-o cu babana si a ciugulit putin. Am sa incerc s-o fac fara adaos de iaurt, las laptele pe calorifer pana se incheaga iaurtul care atunci e foarte dulce si apoi il fac branzica. Cas nici nu m-am gandit sa incerc, ar fi o idee. poate in piure. Felicitari pentru dintisori Nally si Paloma. Eu il tin pe Vladutz in sac de dormit de la 3 luni. E subtire, daca chiar mi se pare ca nu e suficient mai pun o paturica peste. Asa dorm linistita, ptr. ca eu nu dorm cu el si nu vreau sa tot fac naveta la el in camera sa vad daca nu-i e frig. Acul cantarului sta pe loc, dar si eu ma vad mai subtire, incap in rochitele mele si in sarafane, fustele aproape toata ma incap, cu 2-3 exceptii in care chiar mi se pare incredibil ca am si intrat vreodata... Pantalonii nu prea intra pe mine sau imi scot in evidenta sunculitele de pe burta. Ei, incet dar sigur sper in vreo 2-3 luni sa fiu la loc. Oricum am inteles ca dupa nastere bazinul se mai largeste si nu revine la dimensiunile initiale nici dupa ce greutatea a revenit, asa ca probabil de la unele lucruri din garderoba va trebui sa-mi iau definitiv ramas bun... Diana & [url="http://community.webshots.com/user/dianar130"]Vladut [/url][copil] (16.05.2004) [url="http://community.webshots.com/album/260281887QazDwE"] Vladut 8 luni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by DianaR Oricum am inteles ca dupa nastere bazinul se mai largeste si nu revine la dimensiunile initiale nici dupa ce greutatea a revenit, asa ca probabil de la unele lucruri din garderoba va trebui sa-mi iau definitiv ramas bun...
Chiar si atunci cand ai nascut prin cezariana? Carmen si[copil]Iustin (5.06.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album Iustin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...