Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003(50)


adameasca

Recommended Posts

Mai ce harnicutze ati fost de data asta, fetele [:D]. Acum intru mai rar ... ca am inceput munca, si acu is in pauza de masa ... ca altfel .. nu prea am timp. Ce sa va mai zic de noi? Matei pare destul de happy la tanti care are grija de el, plange cand il las, evident [:(], dar manca bine, doarme si se joaca, cu baietelul lui tanti, asa ca per ansamblu pare OK. Nu mi s-a imbolnavit (inca - si sper sa nici nu o faca), dar avand in vedere ca sunt numai ei 2, sper ca riscul de imbolnaviri sa fie cat mai mic. Mie mi-e dor de el toata ziua [:(], dar na, asta e, trebuie sa mai si muncim ... din pacate. Daca mai ramaneam in Romania, in mod sigur nu mergeam la munca pana avea Matei 2 ani, dar aici .. toata lumea se grabeste sa se afirme, si cum a aparut sansa asta ... nu puteam sa ii dau cu piciorul, oricat mi-ar fi de greu. Chaton, cum de nu mai vreti alt puiut? [;)] Ca majoritatea mamicilor de pe aici ... vad ca se inscriu la al doilea. Si eu oscilez .. sa mai fac unul, sa nu ... nu sunt sigura ... asa ca .. mai asteptam. Andreea, faine pozele de la munte, super ca l-ai plimbat cu saniuta si s-a jucat si cu catelusi. Vreau si eu [:D]. Ven, sanatate si sa treaca repede si anexitele si sinuzitele si toate belelele! Ciuf, sedere placuta in continuare in Romania, si sa stii ca te invidiez [:D] .. ce n-as da eu sa fiu la ei mei ... in Romania, macar 2 saptamani, dar sper sa ajungem si noi la vara. [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003 [url="http://www.babiesonline.com/babycontest/votedo.asp"]Ne dati un vot si noua in fiecare zi?[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hopsieu] Salutare dragele mele, Ce mult ma bucur ca ati "trecut" pe aici si ca mi-ati scris si mie... [:X] tuturor.... Ver@ sa stii ca eu habar nu am avut de chestia cu fimoza lui Alex...Am aflat asa,tam-nesam,si nici nu aveam habar ce inseamna,ce se face si cum se trateaza...Sora mea era pe atunci asistenta medicala in spitalul judetean si cum Alex facuse o raceala urata de tot,am rugat-o sa ma duca la un doctor bun pediatru[medic] ,ca cu doctorita noastra de familie de atunci trebuia sa-i fac fundul lui Alex [poc] poligon de tragere si ma saturasem sa plangem [q] amandoi la injectie...Asa ca nenea doctorul,care era si este un tip SUPER FAIN,l-a controlat peste tot si a pus verdictul:fimoza.A zis ca trebuie sa se intervina atunci,ca e cel mai bine si ca nu sufera prea mult si ne-a trimis la un coleg de al lui,chirurg pediatru...Cam asta a fost.Dupa ce am ascultat de la doctorul ala ce trebuie sa fac mai departe ,am facut si....n-am mai avut nici o problema.Alex de la 6 ani isi face singur baie si tot singur spala si putulica - ca,deh!,e barbat si....e rusine sa-l mai spele mama-sa.Bineinteles ca la inceput am stat politai langa el si l-am ajutat putin,dar cand am vazut ca se descurca foarte bine....salutare si noroc,baiete! Cam asta e! Draga Ciuf multam' de aprecierea vis-a-vis de Luana mea...Am mai scris eu ca e ceva genetic la mijloc : tatal ei are 1.90 inaltime si eu 1.74.Suntem o familie de uriasi... Ca sa nu mai pun la socoteala ca Luana s-a nascut cu 4kg si 100 g greutate si 52 de cm lungime [grasa]. Si inca o trebsoara:scriai de Luca ca are nasucul infundat-sper sa-i fi trecut intre timp-eu pentru copii am folosit Karvol si sa stii ca am fost multumita de "prestatie".Iar in chestia cu soacra....te inteleg [toanerele .Si eu am trecut prin asta cu bunica lui Alex...UF! Acum pe Luana o cresc doar eu si cu tatal ei si-Doamne-ajuta!sper ca o educam bine-dar tare grozav mai e!!!!!!!!!!!! [:-)))] Mara se pare ca bebele tau adora iarna si saniuta....Super poze ai si zau ca am cazut in butoiul cu melancolie uitandu-m la ele,amintindu-mi de vremea cand mai mergeam si eu pe la munte...[:(] Dragi mamicute, va las acu',caci Luana nu mai stie ce sa mai faca,adica ce alte traznai,e obosita de pica si nu mai stie ce vrea....L-a vazut pe tata-su ca s-a pus la masa si hop si nea Ion ca si el e om!Acum se fataie cu o rondea de salam prin casa,mai suge putin la ea,se mai sterge pe fata,iar o baga in gura...E jale,ce mai?! Va doresc la toate sa fiti iubite si sa aveti prichindeii voiosi si sanatosi.... [:X] [pup] [recevere] Ana-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se vad pozele, Ana ... foarte frumoase, pe mine m-a apucat nostalgia la poza din Piata Operei .. de la fantana cu pesti ...[il] ... cand ma gandesc ca nu de mult m-am plimbat pe acolo ... [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003 [url="http://www.babiesonline.com/babycontest/votedo.asp"]Ne dati un vot si noua in fiecare zi?[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De cand nu am mai trecut pe aici vad ca s-a schimbat si organizarea site-ului, aproaope sa nu va mai gasesc. Am avut cateva saptamani foarte pline de chestiuni urgente si diverse treburi mai grele asa ca nu am mai intrat pe forum. Fetele mele sunt bine si sper toti bb sunt veseli si sanatosi foc. Sper sa intru la noapte sa va citesc ca sa mai aflu ce faceti. Sanatate si numai bine, pupici, Z.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Azi merg la dr. cu Vladutz.Sa vedem ce imi va spune in leg. cu putzulica. Ieri cand eram afara am trecut pe langa un catel care dormea si Vladutz arata cu degetul si a zis "nani-nani".Dupa care am urcat si coborat niste trepte de m-ai aveam putin si faceam febra musculara. Acum cand papa tzitzi, le ia in maini si zice "doua-doua"[:D] Are si el putini muci,dar sper sa-i treaca repede. Ciuf pt. nasuc infundat:Vibrocil(picaturi),karvol(*pe batista cand doarme) Zeeva te asteptam mai des[pup][pup][pup] Chaton,iesitzi afara dar nu statzi f. mult.Macar cateva minutele. Carmen77 servici usor. Ven sanatate multa.Dar cum D-zeu ai racit asa rau?Off.[pup]Markus Mara03 te invidiez[:D]Cred ca a fost super la munte.Sunteti niste scumpi.[pup] [pup][pup][pup] Vera si Vladutz(21.11.2003)http://community.webshots.com/user/vgv_vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza dragelor![bis] [pup] pentru toti copilasi bolnaviori, sa le treaca repede! Ver@ mult succes la doctor, sa nu fie nimic rau,sa speram ca doar va fi nevoie de decalotare. Noi azi vom iesi afara, ca ieri n-am fost, si Alex turba deja toata ziua, si nu mai puteam eu langa el![mariaj] E cam frig, dar e necesar sa iesi. Alex parca s-a linistit, si nu mai baga nimic in cuptor.[:D] Cum stau ai vostri la capitolul vorbit??Ca vad ca doar Ver povesteste de cuvintele spuse. La noi, nimic, concret, in schimb "chineza" la greu, cred ca mai repede ma va invatza el, decat eu pe el romaneste![ups] Ieri vorbea la telefon[tel] si chiar si gesticula, zici ca se certa la telefon! [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat de harnice ati fost! Ma bucur. Io raman in urma. Nu mai am timp suficient, si sincera sa fiu nici chef sa deschid calculatorul mereu. Trece si asta si vine si cheful. M-am apucat de citit la greu, am gasit niste carti interesante despre publicitate si ceva in engleza si mi-am pus neuronul la treaba. ca simt ca stand acasa m-am ramolit de tot si ma prostesc... [q] Mi-am facut curaj si am inceput sa merg si la dentist, d-astea... Luca iar a mai facut o magarie mare. ieri si-a prins degetul undeva la birou si si-a zdrelit buricul la un deget, aratatorul de la mana stanga. Nu mai are piele pe varful degetului, unghia e intacta insa. A curs la sange de ne-am umplut toti pe haine, a suspinat vreo ora dupa ce s-a oprit din plans, cu chiu cu vai schimbam panasamentul la mana. Asta e... Ma iau de mana cu Elena. Pai daca Alvaro si-a julit barbia saptamana trecuta, trebuia sa faca si al meu o boacana saptamana asta. Facem cu schimbul. [:D] Felicitari umblaretilor, pupam boticurile si mamici, aveti grija la pozne. Ven, chiar ma gandeam la tine cum de ai curaj sa mergi la Intorsura cu frigurile astea infioratoare. Azi dimineata la 8 erau parca -25 de grade, daca am retinut eu bine... Sanatate multa iti doresc, sa scapi de muci si de anexitele tale pacatoase. Logest nu am luat, eu nu pot sa mai iau pilule de vreo 5 ani, ca imi creste tensiunea de la ele si-mi fac rau. Plus ca ma ingras goraznic de la ele, indiferent daca sunt de ultima generatie sau nu. Valeria, ma bucur ca incepeti sa va acomodati. Mama soacra o sa se dea pe brazda incet, incet si o sa beneficiezi de ajutorul ei neconditionat. Poate reuseste ceva si cu olitza. :)) Pentru nas infundat folosim Karvoll pe batistutza, Baby Wick balsam pe spate si pe piept si picaturi in nas cu antibiotic, nu stiu cum se cheama, intreaba la farmacie. Vikinga, cand veniti in Ro? Si unde o sa stati? Poate facem cumva si ne vedem, ce zici? Spor la plimbari. Nu e frig pe plaja, nu bate vantul prea tare? Julia, poate diareea e de la antibiotic. dar mai bine mergi tu acasa la medicul vostru si faceti niste analize... Poate e e-coli in kk, zic si io... Ver@, bafta azi la dr. Nu stiu ce sa-ti zic despre fimoza, noi nu avem probleme. dar cauta pe DC, s-a discutat de multe ori despre asta. Zeeva, te asteptam cu povesti despre motatele tale, ca-s tare simpatice. Carmen, spor la treaba si ma bucur ca Matei se acomodeaza bine la tanti. Pan' la urma lucrezi norma intreaga, sau mai stai cu Matei 2 zile pe saptamana? Chaton, eu l-am scos pe Luca afara si daca a fost ger. Macar juma de ora la pranz, cand se mai inmoaie gerul. Si in fiecare zi dupa amiaza tre sa ne socializam cu lumea, mergem in vizite, avem musafiri, d-astea... Gata, ca m-am intins cat o zi de post. Am uitat sa va mai zic cate ceva despre Luca: noaptea e cu circ, ziua parca e mai cumintel, i-a picat pata pe mama mea si nu mai sta decat cu ea, la mine nu prea se mai uita. O trage de mana toata ziua spre dormitorul lui la jucarii si biata de ea se joaca si io fac treaba in locul ei. [:D] Nu vorbeste deloc chestii inteligibile, doar pe limba lui, intelege tot ce-i spun, face ce-i cer eu, se tavaleste pe jos si bate din picioare daca e nervos. gata ca a aparut langa mine si nu vreau sa stearga tot ce am scris eu. pupam Ileana, [mamica] lui Luca(2 octombrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/adamestii"]pozele noastre [foto][/url] [url="http://community.webshots.com/user/adamestii2"]poze noi [foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Mai Ileana tu ne sperii, nasol cu degetzelu' lui Luca. Noi pupam sa treaca repede! Ver@ - succes la dr si dupa...Speram sa nu doara si pupacim! Supermami, pai tu chiar ai probleme cu somnicu bebelinei tale. Ce mai face? Tot asa in picioare doarme? ca am vazut sub postat de tine... pe de o parte e amuzant dar de altfel, bietul copil, ce somn e ala? Hai ca revin ca Maria a fugit in baie... Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele! la munte am fost aici aproape, la vreo 20 km (la bistrita bargaului pentru cunoscatori [:D]). si nu, n-a smotocit cateii. s-a jucat foarte frumos si finut cu ei. eu ma simt tare rau azi. am fost de vreo luna la doctorita de familie, mi-a dat ceva analize de facut, un eco si alte alea da' nici in ziua de azi n-am reusit sa le fac...poate maine... uki, tot in baie, dupa maria??? [:D] vera, sa ne spui ce ti-a zis doctorul de fimoza. si tudor are dar lui a inceput sa i se desprinda destul de bine si ma gandesc ccc ca pana la doi anisori i se desprinde de tot. daca nu mergem atunci la taiat. brrr. ciuf, pentru nasuc, in afara de ce ti-au spus fetele, noua ne-a dat doctorita pivalone 1% . pupici! ma duc sa ma trantesc in pat! Andreea & Majestatea Sa Tudor (9 dec 2003) [url="http://community.webshots.com/user/mara03100"]primul anisor :)[/url] [url="http://community.webshots.com/user/mara03101"]noutati!!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...