Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003(50)


adameasca

Recommended Posts

Ven,multumesc pt raspuns,o sa astept sa-i treaca ca sa-i dau vaccinul. Deja am inceput sa-i dau antibiotic cu toate ca,cred ca am facut o mare prostie,ea a facut febra inainte cu o zi sa mergem la dc,doar 38,6 si azi am vazut ca frigea putin. Eu as fi vrut sa-i fac urocultura ca iar miroase pipi urat si cred ca iar are e-coli aia tampita.Acum astept dupa antibiotic sa vedem. Pe mine ma ustura gatul ingrozitor,nu pot sa inghit nimic,am luat Septolete dar nici un efect,cred ca tre sa iau si eu antibiotic ca e rosu tot si cu putin alb. Uki,sanatate multa Mariucai! Adriana si bb Julia(06.11.2003) http://community.webshots.com/user/julia062003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna seara! Va rog sa imi spune-ti si mie ce a-r putea avea Vladutz:sub pielea de la putzulica are ceva...Ca si cum ar fi o grasime.E alba.De marimea unghiei degetului inelar.Ma gandesc:sa se fi adunat acolo depunerea de "branzica"?Dar cum?Offf.O sa merg sapt. viit. la doctor.Ce o sa ii faca?El nu e decalotat.Inca are putza "lipita".Tot am amanat ca o sa mergem...Dar de frica...nu am ajuns.In schimb acum trebuie neaparat sa aflam ce e. Sa ii dau vit.C zilnic(1 fiola) pe perioada iernii?Asa mi-a spus dr. care ii tzine locul dr. lui Vladutz. Julia daca zici ca altadata manca bine m-ai mult ca sigur ca acum e de la dintzisori.Si unde sa se aline daca nu la san,nu?Dar ce noroc ai tu ca doarme noaptea si nu cere tzitzi.Bravo. Chaton ce baiat papacios.Imi aduc si eu aminte cum incerca si Vladutz sa mearga singurel(prin noiembrie chiar pe 2 de ziua tatalui meu)Pai...spor la exersat. Netul merge f. prost si am observat ca ieri am trimis mesajul de 2 ori[bang]Am incercat sa il sterg dar nu reusesc. [pup][pup][pup] Vera si Vladutz(21.11.2003)http://community.webshots.com/user/vgv_vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara , [:D] Am reusit,in sfarsit sa mai ajung si eu pe aici....[^] Din cate am citit se pare ca s-a cam pus raceala pe prichindei...le doresc tuturor sa se faca bine cat mai repede...Ce nasol e cand sunt bolnaviori si nu stiu sa spuna ce ii doare si ce vinovata te simti ca nu stii ce sa-i faci sa se simta mai bine...!Cel putin mie asa mi se intampla si incep ca o proasta sa plang de parca plansul meu ajuta la ceva...sanchi!!!!Asta e! [q] Julia vreau sa iti spun ca si eu mi-am tratat copiii cu Amoksiklav si le-a mers bine.Alex mai des s-a imbolnavit decat Luana,dar cu Alex am avut probleme cu gatul de cand avea 2 luni.Se pare ca Alex a ramas cu o sensibilitate a gatului si mereu face minuni in gat.Saracu' de el ,vara,cand vrea si el inghetata ca toti copiii trebuie sa il pacalesc cu altceva ,iar eu daca mananc trebuie s-a fac cand nu e el de fata,caci ma doare sa-l vad ca se uita in gura mea si nu rezist....Am impresia uneori ca numai daca ii arat inghetata face rosu' in gat. In schimb cu Luana nu am probleme [}:)]...A facut si ea rosu',dar din cauza unei raceli mai severe pe care a luat-o de la mine.Si vreau sa spun ca nu am cocolosit-o deloc,asa cum am facut cu Alex. Alex a fost primul nepot din familia tatalui lui si cu ajutorul bunicii lui....(nu dau vina pe ea)...l-am cam infofolit si cocolosit asa incat la prima gura de aer rece a facut rosu-n gat de m-am speriat.... Pe Luana insa am avut grija sa nu o menajez,mai ales ca suntem numai eu si tatal ei,iar bunicii s-au cam dus la cele vesnice(mai are pe bunicu' din partea tatalui,care nu sta cu noi).Si eu o scot afara fara fular la gura,fara manusi si nu foarte infofolita...Si asa am facut cu ea de cand era mica-mica...Ea e nascuta in 28 octombrie,iar la 2 luni de viata iesea afara cel putin o ora,indiferent de vreme.Cand Alex a inceput scoala nu aveam cu cine s-o las pe Luana acasa,pentru ca se trezea si ea la 7 dimineata...Eu tebuia sa il duc pe Alex la scoala....etc,etc...si o luam cu mine.Va dati seama ca in ianuarie la 7 dimineata nu e tocmai cald....Ma rog ideea este ca nu am menajat-o deloc si bine am facut. Scria una dintre voi fetelor daca trebuie sa dai copilul pe fata cu crema cand iesi afara...Si Luanei i s-a uscat pilea pe obrajori de la frig,dar am cumparat Nivea Milk si seara,dupa baie,ii dau pe obraji....Acum si-a revenit,are iar obrajiori de bebe,finuti,dar continui sa-i dau cu Nivea. Uite ca noi am cam scapat de "beleaua" cu iesitul dintisorilor.Mai are Luana de asteptat inca vreo 4 maselute si gata.Dar la noi a fost usor.Nu am avut probleme de febra sau diaree....Sora mea ,al carei baietel are 7 luni,are probleme de genul asta.Se cam chinuie cu el,ca nu ii intra cu nimic in voie si nici nu prea ii mai mananca....Luana in schimb rodea tot ce ii cadea in mana:plastic,hartie,carpe,patutul....chiar si barbiile noastre...nimic nu-i scapa.I-am cumparat un cauciuc special de la farmacie,frumos colorat si rodea la ala....de se facea ocean de balute [pofta]pe barbetica ei.... Dragelor....hai ca am scris de v-am plictisit... Am reusit sa pun si eu pozele copiilor la babies.online...este: http://www.babiesonline.com/babies/l/luana/ [foto] Sunt cele mai recente cu Alex si Luana si cand voi avea timp am sa mai pun si altele. Acum va doresc multa,multa sanatate,princhindeii sa se faca bine si sa se bucure de zapada si sa fie...ne-cuminti [:-)))] [:X] [pup] Ana-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, m-am uitat la poze, mai, dar Luana pare mult mai matura decat e ... zici ca are 2 ani pe putin [il], ce mai, ai o adevarata domnisoara! Matei si-a imbogatit "colectia" de dinti cu 2 dinti jos si 2 masele sus, pe ambele parti, eu nici nu stiu cand au iesit, am simtit ieri ca i-am bagat mana in gura sa ii scot o bucata de staniol care si-o indesase dumnealui in gura ... si atunci m-a capsat cu maselele ... si ii zic lui Florin: mai, asta are si masele [:-)))]. Sper sa fie asa la toti dintii care i-or mai iesi .. sa ne surprinda numai cu ei. Ven, sanatate la amandoi! Sa va faceti bine repede si sa mergeti la bunica! Adriana, sanatate si voua! Vad ca mai nou se imbolnavesc si mamicile cot la cot cu bbi. Ileana, tie nu pot sa iti urez decat ... rabdare si tutun ... mi-e si jena sa scriu ca lui Matei ii ies masele si eu aflu de ele cand ma musca ... [:I]. Va las ca trebuie sa imi apara sotul de la munca si vreau sa pun mancarea la incalzit. [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003 [url="http://www.babiesonline.com/babycontest/votedo.asp"]Ne dati un vot si noua in fiecare zi?[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Julia saru'mana![;)] Da' copilu' meu e tare sucit[copil]. Bine ca i-am dat Calpol ieri din 6 in 6 ore si azi e mai bine. Si vorba uneia din voi, am imbracat-o mai gros si poa' sa doarma cum o vrea... O sa caut si sac! [:)] Vaz ca e frumos afara[olala], asa ca incerc sa ies cu Maria(sa luam ziarele). gabriela si mariuca http://communitywebshots.com/user/uki2003 Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ver@ eu zic sa faceti decalotarea. Din cate stiu eu se face undeva intre 10 - 12 luni. Cred ca pot aparea infectii. Mai putin sufera cand e mai mititel decat mai tarziu. Eu zic sa cureti cat poti de bine si sa mergi la doctor sa rezolvati problema. Stiu de la o prietena care a patit-o ca, daca nu rezolvi in timp util, se poate ajunge la operatie. (operatie poate e mult zis, dar oricum se fol un cutitas ceva...) Carmen....felicitari si pt dintisori si pt cum au iesit. Julia23 sanatate puiului si succes la analiza. Poate totusi scapati mai usor de data asta. Ven cred ca o iau bej, doar sa intre .....se pare ca nu are loc pe usa (nici cele care trebuie sa intre in casa, nici cele pe care vrem sa le scoatem). Normal ca s-a trezit domsoara siu vrea la mami in brate... Mai scriem un pic mai tarziu Pupicei, Alexandra si Isabel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat ce era mai important. De cateva zile Isabel facea pasi singurica intre canapea si masa, fotoliu si tele.....ei bine BEBELINA BULINA MERGE SINGURICA BINE MERCI. Se pare ca a descoperit si o noua pasiune si anume duce toate jucariile in baie si le aranjeaza frumos in mijlocul baii. Speram ca o sa dispara sau macar diminueza placearea de a escalada mobila...dar se pare ca nu. Mai speram. E tare caragioasa, ca-si mai pierde echilibrul din cand in cand si ridica manutele ca sa nu cada. Nu-mi vine sa cred ca am ajuns si aici....si ce repede. Maine poimaine cumparam costumasul de gradi [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna la fete cucuiete! Supermami - faci cinste,[berica] acum ca bebelina a inceput sa mearga!!! Felicitari[bis][bis] si atentie de acum, zic si eu... ca inca nu stiu cum e da' cre'ca luna asta dam si noi examen la mers......[zz] Ven, v-ati facut bine mey? [pup]Ceva dintzisori au mai aparut? Altceva? Ce mai ziceti? Sau sa va las, ca e weekend si poate aveti treaba![papica] Va pupam![pup] Gabriela si Mariuca http://communitywebshots.com/user/uki2003[foto] Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara [:D] , Dragelor se vede ca e sambata ,ca nu prea ati scris [;)] ....glumesc!!!! Noi doar ce ne-am intors de la sanius si suntem - [greutati] culmea [haibat] ! - pline de energie...De fapt numai Luana debordeaza de energie,urla la Marius si rade si nu are pic de stare.Daca ati fi vazut-o pe partie....[:-)))] m-am prapadit de ras,parca ea inventase datul cu sania....Cel mai haios a fost ca nu o puteam lasa singura la vale pe ditamai sania,iar eu cu cele 100 de kg ale mele nici vorba sa ma sui...asa ca tata-su s-a urcat in spatele ei si...da-i drumul la vale.A fost circ! [am] Inchipuiti-va un barbat la 1.90 inaltime pe saniuta si cu o mogaldeata in brate.Se opreau oamenii si se uitau,caci vreau sa spun ca eu si Marius eram singurii adulti de pe partie. [wow] Alex inca e afara cu sania si stau si incerc sa imi amintesc cum era cand aveam varsta lui si mergeam la derdelus,ca sa imi pot explica cum de nu a inghetat copilul meu pana acum si de ce nu mai vine acasa ca e deja seara?! Carmen , multumesc de aprecierea ta vis-a-vis de Luana.Intr-adevar arata mai maricica decat varsta care o are.Cred ca e si ceva ereditar : cum am spus tatal ei are 1.90 inaltime,iar eu am 1.74 inaltime...Sora ei mai mare,din partea tatalui Luanei,tot inalta este.La aproape 18 ani sora Luanei e o domnisoara la 1.72-74 inaltime. A ajuns si Alex acasa,uuufff!!! Citeam undeva despre fimoza...Eu am trecut cu Alex prin treaba asta cand avea vreo 3 ani...Nu e mare lucru,pur si simplu se face o taietura asa de mica acolo la pielicica de seamana cu o zgarietura.Partea rea e dupa operatiunea asta,ca trebuie avuta mare grija sa nu se infecteze si sa fie spalat locul mereu cu rivanol si dat cu crema si pe urma trebuie facuta mereu decopertarea aceea.Dureros sufleteste e ca atunci cand puiutu face pipi il ustura ca naiba.... Fetelor va doresc sa fiti iubite si puii vostrii sa fie sanatosi si ne-cuminti. [ups] [:X] [pup] [:)] [recevere] Ana-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...