Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (43)


Oana_B

Recommended Posts

Buna !! A doua oara pe ziua de azi[:D]..eu oricum stau mai tot timpul pe net, dar am vazut ca ati mai raspuns si hop si eu... Madishor, bine ca s-a terminat cu spitalul..ufff..ce nasol...am vazut si eu ceva asemanator pe Reality numai ca fetita de acolo avea infectie pt ca ..ghici...surioara ei ii infipsese cutitul in genunchi[:D][:D]... Cat vreau sa vin si eu..dar sper sa ajung cumva, ca in ultimul timp nu stiu ce fac in urmatoarea oar, atat de intens traiesc[bicla] Cat despre "papam" si fi-mea zice la fel..ai are o intonatie...numai ca nu e grasuna[:D]dar m-am resemnat. Carmenutza..pai Maya le zice bine[biz] ca Taisia nu prea face propozitii..sa va povestesc ce memorie are fi-mea[:D]..intr-o zi o las cu o prietena, mama lui Sebi, se trezeste fi-mea, vine Irina la ea, nu tu plans ca nu e mama, nu tu tipete ca vede pe altcineva, zice ea candid: Pipi?!?!Adica bine-bine,dar vii fara Sebi la mine???Si ieri ii tot spuneam: mam,cine vine la noi??Taisia: Pipi..hi hi!!! Nu mami, Emma...si Emma la intrebarea: cum o cheama pe fetita (*taisia) raspunde: kk!![:-)))]Ce sa mai..s-au gasit...Pipi cu KK!!! Despre escaladatul patului ce sa mai zic, ca si Taisia mai are putin si face isprava... Va pupam, Gio si Taisia If a have a bag of rocks to carry as I go I just want to hold my head up high....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 134
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare mamicilor, am revenit si eu printre voi dupa 4 zile in care nu am intrat pt. ca a fost mama la mine si a fost super fain. A racit tati si ne-a dat si noua,Selina e maraita,are febra....offff....asta lipsea!! In rest ,acasa,nu iesim nicaieri pt. ca e ger...stam si ne jucam in casa. Va pup si intilneala placuta. Adyna si Selina bambina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] stef la mancare zice "mi-mi", la rosie zice"ioie". si el recunoaste in poze pe toata lumea! azi vorbeam cu magda pe ym si cand a vazut poza lui alex imediat si el "aes"! fara sa ii spuna nimeni!si bineinteles este tot timpul cu "pupupu" si "itzi" (biscuiti). pupici ca m-am laudat destul! cgaby http://community.webshots.com/user/cgaby100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Fetelor vin pe 9 la ora 12, sau 12:30 cu IC, asa ca vedeti nu va ingramaditi la gara![:D][:D] Deci ca o concluzie... intalnire la : "LA MAMA" ora 18, dar sa-mi spuna si mie cineva unde se afla eventual un reper poate cunoscut, ca nu de alta, dar nu o sa ajung si poate ma pierd... Despre Flaviu daac veti dori sa stiti ceva ... poate o sa-mi rezervati "timp de laudat", ca am citit asa in diagonala , dar tare mai e mandara Andra de podoaba ei! de Carmenutza nici nu mai spun... Numai maine nu-i poimane... asa ca sper din suflet sa ne regasim cu toate! Nu o sa mai am timp maine de scris asa ca astept doar raspuns la intrebare. Mihaela si [copil] Flaviu [url="http://community.webshots.com/user/pojogao"]Poze Flaviu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela: restaurantul este in spatele magazinului EVA de pe B-dul Magheru. Presupun ca vei veni cu un taxi, asa ca soferul va sti exact unde sa te duca. Daca nu, ma ofer sa ne intalnim si sa mergem impreuna. Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex http://photos.yahoo.com/magdacorlea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,va multumesc din suflet pentru gandurile voastre bune.Sper sa fie de bine. Mama a fost operata.A avut un ulcer perforat.Iar in timpul operatiei i-au gasit si ficatul afectat.Operatia a iesit bine,insa i se mai fac analize sa vada ce e cu ficatul.Sunt ingrozita!!!Doamne,chiar de ziua ei.Si mama nu a fumat niciodata in viatza ei si nu a baut alcool.In schimb pot sa spun ca le-a cam pus la suflet pe toate.Stresul poate a dus la toate astea.Nu stiu.In fine,sper din tot sufletul sa se faca bine.Eu deja fac liste si listutze cu ce sa nu uit.Vom veni si noi in tara,probabil saptamana viitoare.Sa vedem cum se mai simte. Nu stiu daca prezentza mea acolo ar rezolva ceva acum,mai ales ca e la reanimare si acolo nu intra nimeni.Eu nu am cum s-o las pe Emma cuiva acolo,caci ea nu cunoaste pe nimeni.Deci ar trebui sa fiu cu ea dupa mine.Iar cu ea dupa mine prin spital,nu suna bine.Imi doresc sa aud ca merge spre bine si sa vin sa am grija de ea acasa,dupa asta.Pentru ca sunt convinsa ca va avea mare nevoie de ajutorul meu. Pe de alta parte ma gandesc sa nu plec acum ,imediat,sa nu-i dau un alt soc emotional.Vazandu-ma acolo se poate gandi ca e ceva si mai rau decat este si ca de-aia am venit.E atat de delicata problema asta... Va multumesc ca sunteti alaturi de mine.Si nu va suparati,va rog,ca sunt off topic. Mami si Emma gangurica http://community.webshots.com/user/claudik100 http://community.webshots.com/user/claudik1000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, Claudya, nu mai stiu din ce oras esti tu... dar daca esti din Bucuresti, spune-mi unde e internata mama ta si pot merge sa o vad, ca din partea ta. Multa sanatate!!! Fetelor, la Boomlandul de care ziceam (langa Palatul Pionierilor) e destul de cald. Numai niste botosei trebuie sa luati cu voi. Eu ma duc sambata cu Tudor, mai ales ca pe frigul asta nu prea avem cum sa stam pe afara. Madishor, sanatate multa Anei! Ce-oi mai fi tras si tu prin spital!!! Poate reusesti sa vii la intalnire. Doina, sanatate multa lui Daniel!! Mei, spuneti-mi si mie care mai sunt gravidutzele noastre: Cornelia (veterana), Romana, Marta, Marox. Am uitat pe cineva??? Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Crisa - mai e si Romana_74, care apropo, ce mai face? As veni si eu simbata la Booland, sa vorbim sa ne vedem acolo Fetelor, ma innebuneste vremea asta, imi vine sa ma bag sub patura si sa nu mai ies! Ieri dimineata mi-a murit bateria la masina, coborisem cu Luca si geanta mea + bagajul lui ptr la bunici, am stat vreo juma de ora afara cautind taxi, Dani era in sedinta... am cedat psihic si am urcat in casa cu tot acaretul, in final secretare de la serviciu sotului mi-a gasit un taxi, se minuna soferul ce noroc am avut sa gasesc o masina pe vremea aia. [bang] Vreau sa vina primavara!!! pup u, Andra [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mc_andra/album?.dir=/5f5d"]Luca Pitu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisa, mai este si pufulet gravida [:D]. Sunt 6 deja in total... Uite ca ea nu a mai dat de mult un semn, cred ca au doborat-o greturile... Claudya, eu cred ca mamei tale ii va face bine sa te vada. Oricum probabil pana ajungi tu in tara o sa iasa din spital. Bine ca nu a fost ceva mai grav, poate ca ficatul a fost afectat de ulcer si acum o sa isi revina de la sine. Doinna, Adyna, multa sanatate copiilor... Andra, Romana_74 e in concediu si saptamana asta. Mie mi-e groaza de plecatul in concediu dintr-un singur punct de vedere. Soacra-mea o rasfata ingrozitor pe Stefi si mi-e ca o sa ii strice toate obiceiurile bune [bang]. De genul, Stefi doarme singura in camera si adoarme singura seara, chiar o mai lasam cate 5 minute sa planga. Dar cu soacra-mea nu exista, ea daca plange copilul nu exista sa nu o ia in brate [bang]. Si problema este ca nu se poate discuta cu ea, nu intelege, se supara si face tot cum stie ea. Tot mai bine cu bona, care face cum ii zic eu si oricum e mai aproape de stilul meu de educatie, mai sever... Apropo de bona, saraca bona mea a cazut vineri pe gheata, ca de, la mine in cartier stau toti bastanii, dar strazile tot pline de gropi sunt, si de gheata [hot]. Si i-a pus ceva pansament ghipsat de nu poate sa indoaie piciorul. O admir foarte tare pentru ca in pofida acestui lucru, vine totusi sa stea cu Stefi... Eu nu ma mai laud cu fi-mea ca m-ati complexat cu copiii vostri care zic propozitii, numara si recunosc culorile [:D]. Dar pentru mine tot ea este cea mai grozava! Va pup si vorbim.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...