Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (43)


Oana_B

Recommended Posts

Buna dimineata! Felicitari Martta! Sarcina usoara si bb sanatos! vad ca nu ati glumit la inceputul anului cu bb2. Andra, cum incep eu mai greu ziua, mi-a luat ceva timp sa pricep ce-i cu "gand la gand..." . Ma intrebam, o avea si Andra vreo noutate, dar care-i treaba cu gandul [:-)))]. Bibi, bine ai revenit, ca ti s-a dus doru' pe aici. Crisa, Carmenutza, hai ca prima zi a fost mai grea [:D]. Despre Maria si plecatul cu bunicii: pai ce ziceti voi este f. rational. Parca si eu gandeam asa, dar nu mai stiu... M-am zapacit cam tare. Am descoperit "sursa" neincrederii: imi e frica s ao las cu masina cu altcineva. Pana la vara poate imi trece, dar acum imi da o stare de nemultumire. Va pupam Cornelia [gravi] (26 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 134
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Neata fetele, Marta, felicitari! In curand o sa ramanem mai putine cu un bb decat cu doi [:D]. Incet, incet, vad ca strangem randurile pt intalnire, care va fi ... unde??? Carmenutza[:D]
quote:
intrebarea copilariei mele era "de ce stau casele afara?? nici pana azi n-am aflat....
las' ca mai e timp, si poate te ajuta si Maya... La noi in top e "ta tu" (taci tu) si ultima faza a fost aseara cu televizorul, pe care il stinsese iar din "tonu" (butonu) de vreo 2 ori si ultima data i-am spus ca daca mai apasa "tonu", ia na-na. Si s-a dus fie-mea la televizor si dupa ce ne-a spus candid "mai i" (nu mai e), dadea cu palma in ecran zicandu-i "na-na", ca doar el se stinsese singur, deci merita "na-na" [alcool]. Cu tentativele de evadare din patut am rezolvat prin inlocuirea saltelutei cu una f. ingusta, care ne mai asigura linistea inca o perioada, apoi sper sa trecem la patul mare. Va pup si ma intorc la treaba, ca tocmai am fost anuntata sa "prestez" mai cu spor, daca nu vreau sa vin si sambata, ceea ce e exclus. Madi si Mariuca (28.07.2003) http://community.webshots.com/user/ianina2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He, he, ce veste faina! Martta, felicitari pt. bb2! Sanatate multa! [pup] Bibi, bine ai (re)venit! Ne-ai cam lipsit pe aici! Carmenutza, m-am distrat la faza voastra si m-am bucurat, in sinea mea, ca se intampla si la altii! [:D]Cand Tibi a escaladat din tarc, prin septembrie anul trecut, toata lumea (bunicii) s-au luat de mine ca nu am grija de copil ca, vai de mine, ce se putea intampla, ca se lovea, bla, bla. Pai ce puteam sa-i fac eu? Sa-l leg de pat! De atunci domnul a fost transferat in pat normal. Pana sa adoarma de pranz, camera lui arata cam asa cum ai descris tu, in plus ceva masinutze langa el in pat, ca sa-i fie somnul mai lin. Bychi si Tiberiu [url="http://community.webshots.com/user/tibicu"][hia][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si inca o mamica[gravi]... Felicitari Martta Chiar ca se ingroasa gluma, sau se apropie primavara.... Carmenutza nu mai am cuvinte pentru Maya; a ajuns la "de ce" si noi nu am ajuns nici sa vorbim, ma bucur pentru tine foarte sincer, dar sunt extrem de ingrijorata pentru Flaviu. Iar faza e scumpa tare cu mutatul pe canapea, ce copilas cuminte si dulce![pup] Madi faza spusa de tine imi aminteste ca Flaviu cand face si el diverse prostioare si daca ii spun "na-na" duce manuta singurel la fundulet si-si da o palmuta, de mie mi se face mila de el asa ca gestica... Se concretizeaza listuta si ma bucur enorm ca vine si Bibicare ar trebui sa ne mai puna la curent cu ce face "prasnelul David". va pup Mihaela si [copil] Flaviu [url="http://community.webshots.com/user/pojogao"]Poze Flaviu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu refac listuta ca Bibi nu s-a trecut: 1. Carmenutza 2. Magda 3. Dana 4. Crisa 5. Andra 6. Madic 7. Mihaela 8. Gio 9. Magdone 10. Bychi 11. Bibi Pana la urma unde ne intalnim?? Adyna stai linistita ca te iertam pentru viitoarea absenta [pup]. Martta felicitari [cheers] si sarcina usoara! Ia uite, s-au facut 6 gravidute, poate ar trebui cand deschidem partea urmatoare sa le trecem si pe ele... Carmenutza, m-ai speriat cu datul jos din pat [ups], ca si fi-mea da semne ca ar fi interesata, si mi-e ca trage un mare trantai, ca e cam tare podeaua... Nicol, nu plecam si cu Stefania, eu vreau sa schiez pana cad din picioare, nu am cum sa o iau si pe ea... Bibi bine ca mai dai un semn de viata... Magdone la mine cred ca sunt vecinii caliti, ca dupa ce au venit cu primaria la usa cand am renovat casa acum 3 ani, inainte sa ne mutam, plansetele lui fi-mea sunt dulce muzica pentru urechi [;)].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor...incerc sa va ajung din urma... nu v-am mai scris ca nu a mers netu'...[bang] deci: martta - felicitari!!!!!!![gravi] magda - parca copchii astia ai nostri seamana...si stef la fel face cu saniuta!!! despre intalnire...bineinteles ca vin si eu...abia mi s-a deschis apetitul....nu scapati asa usor de mine...[hopsieu] io sunt ca raia de om sanatos...[:D] 1 carmenutza 2 magda 3 dana 4 crisa 5 andra 6 madic 7 mihaela 8 gio 9 magdone 10 bychi 11 bibi 12 gaby cgaby http://community.webshots.com/user/cgaby100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L-am pus si la parintii intreaba... poate aveti vreo idee, mercic [pup] Am si eu o prietena, a carei fetita de 1 an jumatate face tot timpul infectii urinare cu E. coli si nu mai scapa de ele, de fapt de vreo luna incoace tot asa o tine, analize peste anlize, a facut si cistografie, tratamente cu antibiotice, etc. Faza e ca bacteria sau microbul asta ce-o fi devine rezistent si trebuie sa schimbe mereu antibioticul si o tine saraca numai in tratamente. E foarte suparata ca nu reuseste sa-i dea de cap. De la ce poate sa fie, a schimbat si tipul de scutece ca s-ar parea ca si de la astea se face si tot nimic. Mai e cineva care s-a confruntat cu problema asta si cum s-a rezolvat? Multumesc. Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Martta tanara, frumusica si cu inca un bebe ! Bravos ! Ma cam speriati cu escaladarile astea ! Si Teo a incercat dar am prins- o si am incercat sa o sperii sa nu mai incerce ?! Cat mai putem sa-i tinem in patut, aveti idee ? Eu ma gandesc s-o mut dar m-am pat decat de o persoana, deci v-a trebui sa doarma singura !![:D] ca nu-i cumpar pat dublu ! Am racit si eu, cred ca am luat de la ea ! Cu olitza am inceput sa dam inapoi, nu mai vrea sa faca in ea in mod intentionat ! nu stiu de ce dar aflu eu ! Bibi un gand bun la tine David si coelgu' va pup, nicol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...