Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (43)


Oana_B

Recommended Posts

Marta, felicitarile mele!!! Ce frumoooooooooooooooooos. Sa fie intr-un ceas bun!!! Fetelor, sa stiti - Cornalia nu exagereaza cu ceea ce spuna de Maria. e tare desteapta. In vara, cand m-am intalnit cu ea si eram si io entuziasmata de progresele lui tudor, am intepenit cand am vazut cate facea Maria. Mi se parea ca am un copil cu un an mai mic. Partea buna la Tudor e ca atunci cand face ceva face foarte bine. Cornelia, mie imi e frica acum sa merg cu avionul fara Tudor. Nu stiu cum sa imi inving teama asta... Andra, bine ca ai zis ca nu mai e cartea in stoc, ca vroiam si eu sa dau cu saru-mana. Ne-ai taiat macaroana. Noi inca nu am cazut din patut (e de fapt patut-tarc) si cred ca nici nu poate[:D]. sper Magdone, nu am un sfat doar un gand bun. Da totusi o cautare pe forum. pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 134
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Martta: felicitari, sarcina usoara si muuuulta sanatate! Bibi: ce bine ca mai stim ceva si de voi! Ma bucur ca vii la intalnire! Carmenutza: si mie mi-e teama de escaladarile aste, pt ca si Alex are tendinta sa se suie cu piciorul pe marginea patutului, dar noroc ca eu am patut din lemn si ii aluneca piciorul pe el. Oricum, bine ca nu s-a lovit. Crisa: am ras la faza cu aratatul pozelor. Super! Cgaby: nici nu ma gandeam ca nu vii la intalnire. Dar ce faci cu tati? Parca aveai interdictie! Sau ii pregatesti[alcool] ca sa treaca timpul mai usor? [:D] Si ce facem cu locul de intalinre? Ca eu nu prea stiu localuri cu pizza buna, in afara de ce-am scris ieri. Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex http://photos.yahoo.com/magdacorlea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti ca nu stau de pomana, diseara ma duc sa fac o prospectie de local cu pizza ptr intilnire, poate e ceva de capul lui sa mergem acolo, miine va comunic verdictul. Magdone - pai ar trebui sa-i faca antibiograma ca sa vada la ce tip de antibiotic reactioneaza bacteria si la ce e imuna, si sa-i dea medicatia in functie de asta. Cornelia - cu faza cu masina te inteleg perfect, eu de ce imbatrinesc, de-aia ma adincesc in fobia de mersul cu masina, n-am probleme in Bucuresti, cind conduc eu mai ales, dar cind iesim in afara si vad 100-120 etc. la bord, ma gindesc numai la accidente si la ce oale si ulcele ne facem daca se intimpla atunci. Nu va spun ce luuung a fost drumul pina in austria...Eu una prefer de 10 ori avionul, macar acolo la o adica mori si gata, dar la masina...Gata, ca devin morbida! Noi preferam sa-l ducem noi pe Luca la Breaza ca sa fim siguri, sau la mare asta vara bunicul a plecat cu masina si bagajele, iar Tantica cu Luca - cu trenul. Safer! Magda - nu-ti face iluzii cu patul de lemn, ca si Luca doarme in pat de lemn, si il escaladeaza mama-mama, exact cum spunea Carmenutza: pune un picior peste parapet, apoi se tine de la capul patului si trece tot corpul peste, apoi isi da drumul in ce se nimereste dedesubt. Am vazut schema si de atunci cind urla, ma duc, ca mai bine il iau eu decit sa am surprize. Banui ca si la tarc facea la fel, acolo nu l-am surprins asupra faptei, dar... clar are notiunea de "sa repetam experienta reusita"! pup u, Andra [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mc_andra/album?.dir=/5f5d"]Luca Pitu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andra_ eu de ce imbatrinesc, de-aia ma adincesc in fobia de mersul cu masina, n-am probleme in Bucuresti, cind conduc eu mai ales, dar cind iesim in afara si vad 100-120 etc.
Pai sa mergi un pic cu barbata-miu, ca el de cand avem copil a scazut viteza la 130-140 [hot]. Dar mie imi place, ca eu sunt vitezomana [il]. Va rog eu, poate alegem un loc de intalnire mai prin centru, sa fie la mijloc pentru toate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, pt. ca am mare incredere in judecata Andrei, am dedus ca nu sunt chiar asa de dusa [:D]! In continuare, pe langa subiecte de bbi, dar in ton cu discutiile despre masini si avioane, la noi ninge d edimineata si mie imi e o frica de inzapezire! Crisa, abia astept sa ajung acasa sa o vad pe Mariuta, asa ca teama de avion o inteleg f. bine. Eu tot cred ca hormonii sunt de vina si o sa imi revin la un moment dat. Sa stiti ca Maria asa desteapta tare cum e [:D] a reusit doar de doua ori sa sara din patut (o data pe la vreo 11 luni, din greseala si am prins-o in zbor) si a doua oara acum vreo luna, dar tot cu mine de fata. Nu se incumeta ea sa faca sporturi extreme [:D]. A, si nu a sarit, s-a rostogolit, adica s-a aplecat peste gratii si si-a dat drumul [:-)))] Va pupam Cornelia (26 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Multumesc frumos ca sunteti alaturi de mine! Andra, ce m-am scos! Saptamana viitoare o sa trec pe-acolo. Acum, ori sunt eu prea euforica, ori chiar asa e...si Nicole74 e insarcinata.Felicitari si sarcina usoara in continuare!Cand m-am uitat pe lista mamicilor de sept-oct 05, am regasit cam 3 dintre mamicile de aici. Eu am DPN pe 9 oct. Lista e deschisa inca! Saptamana asta am avut mult de lucru si nu prea am avut timp sa vad ce s-a mai intamplat pe-aici.Trebuie sa recuperez. La intalnire sper sa pot veni. Nu ma trec inca pe lista, caci nu stiu sigur.Sa vad si cum ma simt.Daca e sa vin, gasim noi un scaun in plus. Bychi, daca vin, te sun pe 9 febr. sa ma pui si pe mine in tema. Va pup! Marta & Vlad(13.06.03)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ca m-am pierdut de tot...cine mai e insarcinata in afara de Martta? ROMANA?!? Si inca ceva. Am accesat forumul "din cauza" asociatei mele cere e insarcinata. Am vrut sa o corup si atunci am ales sa citeasca povestea nasterii lui Ioachim. Maaaaare greseala. Ma bazam pe calitatile de naratoare ale gandacelului dar povestea nasterii lui Ioachim e un mare fiasco. Si uite asa am mai pierdut un pretendent, dar si-a revenit un veteran[:D]. Maine promit sa spun cate ceva despre David. ANUNTATI VA ROG MACAR ZIUA SI ORA LA CARE NE INTALNIM. Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...