Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din Iasi.....(10)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by addiana
anunt:"caut mamica de iesit la plimbare!"[tel] nu sta nimeni prin zona billa? m-am saturat sa ies la plimbare cu fata singura, vreau sa mai vorbesc si eu cu cineva. pana acum mi-am stresat o prietena(copilul ei e la gradi pana la ora 17), si o scoteam din casa cu forta[alcool] ce frumos era vara, cand era plin parcul.... despre doamna dr. diana popovici (cuza voda si un cab. part. pe langa billa) stie cineva ceva? e buna sau.... diana si denisa http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie
Eu stau pe la Billa gara. mai mergeam asta vara sa alerg de la Billa pana la prima statie spre Canta si acolo langa statie e un parculetz. erau mamici multe cu copii pe afara. eu nu sunt mamica si nici nu prea am timp, mai ales ca ajung pe la 6 acasa. asa ca nu stiu daca iti pot fi de ajutor. oricum, trebuie sa se mai imbunatateasca vremea un pic, ca acuma nu prea e de plimbari. am de gand cand se mai incalzeste sa ma apuc iar de fugareala... [:D] ma bucur ca ti-au placut pisicile. Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/88c5"]Vladutz Tigrutz[/url] [pis] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=1b96&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/my_photos"]Alina Bubulina[/url] [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
N-am sustinut niciodat ca n-as fi exagerata. Chiar sunt. Pana acolo ca de frica giardiei inca ii mai fierb biberoanele lui Alex, ca il spal de zeci de ori pe maini si fac curatenie cu spalarea covoarelor de 2 ori pe saptamana - cu peria nu la batator! Am o fobie teribila de bacterii si insecte. si de orice ghemotoc de murdarie sau fir de praf. Insa aici imi e teama sa nu gresesc.. M-am trezit cu cativa ani in urma ca fac niste alergii ciudate, si de atunci colorantii alimnetari si unele bauturi racoritoare imi sunt interzise cu desavarsire. Mi s-a intamplat sa vad oameni sanatosi - aparent - care brusc s-au trezit bolnavi de stomac sau ficat, unii cu ulcer, altii din pacate... Obisnuiau sa manance multe fast-food-uri si o gramada de snack-uri. Deh, oameni ocupati. Stau si ma gandesc de ce? Cum ne putem apara? Zilnic aflu desper substante interzise in alte tari care la noi se folosesc in industria alimentara frecvent. Deci? Am hotarat sa imi apar familia cumva. Imi ia atata timp, ca desi fac asta de cateva luni - din nov 2004 - am obosit deja. Insa merita... Cred. Adica am inceput sa fac in casa pate, cascaval, branza topita, biscuiti, etc. Pana si ciocolata si fondante si napolitane. Problema e ca am atat de putin timp si imi ia atat de mult sa le fac pe toate astea incat copilul meu imi simte lipsa. Dar e bine ce fac? Eu il apar cat pot acasa. Dar cand va iesi singur si va merge la gradinita si apoi la scoala...Sigur va fi atras de ce maanca ceilalti copii. Va fi greu sa reziste tentatiei si va manca laolalta cu ei. Organismul sau va fi nepregatit pt asaltul de alimente cu e-uri si ce se va intampla? Ce ziceti? Carmen siALex - 1 an jumatate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Adusca, bine ai venit. Noi suntem bebelus inca, asa ca nu stim despre adolescenti. Stiu doar ca s-au schimbat foarte mult. Cand eram eu in liceu (cam acum 10 ani) altele erau mentalitatile. Si nu pot spune ca s-au schimbat in bine. Dr. Mihalceanu este si la Medicarom (la gara), miercurea si joia de la 5 la 7 (si este mai ieftina consultatia decat la cab. prof. Dragomir). lacri, lasa ca trece si sesiunea asta, bafta in continuare la examene. Si sa stapaniti sanatosi apartamentul. Doamne, dar tare s-au mai scumpit, sau am ramas eu in urma rau de tot cu preturile [alcool]. Carmen, este bine ce faci, dar nu il poti proteja la nesfarsit. Si eu vreau sa o invat cu prajituri facute in casa, dar cine stie. Oricum, cite un pic din fiecare nu vred ca strica. Pupici, Andrea si Stefania (13.08.2004) [url="http://community.webshots.com/user/a_mironeanu"] Stefania - printesa mea [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, Ramonika, in parculetul ala stateam si noi cand era cald afara, dar acum nu mai sta nici o mamica in parc, ar ingheta si ele si copiii. noi acum facem doar plimbari, nu stam intr-un loc anume, doar cand "intalnim" scari, pentru ca denisei ii place la nebunie sa le urce si sa le coboare(spre disperarea vanzatoarelor, pt ca de fericire denisa mea scoate niste sunete...[batetoba]) oricum multumesc, si [pup]la[pis][pis] bun venit Adusca! si noi suntem inca bebei, mai avem mult pana crestem mari. eu mai am putin si implinesc 24 ani, si sotul mai rade de mine cateodata si-mi zice ca nu stie unde sa ma "incadreze", la copii sau la adulti[mariaj][alcool] nu vreau sa ma plang, dar eu am simtit foarte mult lipsa parintilor(mama a murit cand aveam 16 ani , iar tatal meu si-a refacut viata imediat dupa aceea, acum are alta familie), si poate de asta am cautat sa-mi fac eu o familie numai a mea, si sunt foarte fericita alaturi de sotul si de fetita noastra(1 an si 7 luni)[bis] conteaza mult sa fim alaturi de copii nostri si sa le dam sfaturi, sa-i indrumam, nu sa-i obligam. eu nu regret nici o decizie pe care am luat-o in viata mea, dar stiu sigur ca niste sfaturi m-ar fi ajutat foarte mult. Carmen si eu incerc sa-mi feresc copilul de "substantele interzise" si la fel fac totul in casa(branza, iaurt...), dar e foarte obositor si mai calc si pe langa. eu cel putin nu pot sa ma abtin de la chips-uri, as manca incontinuu...[pofta] aaa, ca sa nu mai spun ca bunica denisei(soacra mea) o alnta asa de mult si ii face toate poftele, inclusiv cele de bomboane si alte dulciuri. si chiar daca ii spun de 1000 de ori sa nu-i mai dea, nu reusesc sa o conving, am si amenintat-o ca nu-i mai duc fata niciodata, dar tot degeaba [poc] diana si denisa http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara iesence frumoase! am mai fost eu in vizita la voi, dar tareeee demult. va regasesc la fel de pline de energie, de tinerete. lacri, vezi daca ai plecat din vecinatate? am facut patru ani de logica in facultate si chiar mi-a placut. si cel mai mult mi-a placut sa o predau. elevilor, ce-i drept. cu cine ai avut examenul? daca vrei, ne putem vedea sa iti arat pe ici pe colo frumusetea logicii. adusca, nu-i asa ca e minunat sa fi mama de adolescent? abia astept!!!!!!!!!desi nu vreau sa pierd nimic din nici o zi de-a lui stefan. si, desi astept cu nerabdare sa incep serviciul -vreau sa mai fac si altceva decat cratita si scutece - mi-e inima stransa ca voi lipsi de langa stefan cand va dansa intr-un anume fel, ca nu voi mai fi numai eu cea care ii voi explica ce e bine si ce e rau. noroc ca nu se intrevede nici un job la orizont si pentru mine. (nu ma credti cand spun "noroc". e doar o vorba...[:(] OANA SI STEFAN-VLADIMIR "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADUSCA,Bine ai venit! Asteptam cu mult interes sfaturi de la mamici cu adolescenti pentru ca acusica is si ai nostri mari si nu prea vom sti cum sa ne descurcam cu ei..mai ales ca isi dezvolta personalitatea de mici. Lacri,lasa ca ai sa iei nota mare in restanta.Inceputul e greu..dupa sesiune o sa-ti lipseasca invatatul.Serios eu am trecut deja prin starile astea,iar saptamina asta am 3 examene[q]si sper sa ma descurc.CURAJ si putere pentru invatat!FACEM CHEF DUPA SESIUNE?[:D] Evident eu cu bere fara alcool! [flo][pup]Cristina [gravi]19 s si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca te lupti cu morile de vint si raspunsul la intrebarea daca faci sau nu bine, ti-l dai singurica. Imi dau seama ce greu iti este sa le faci pe toate astea tu cu mina ta (si ma gindesc ca ai fi foarte fericita daca ziua ar avea nu 24 de ore ci mult mai multe) si iti inteleg grija fata de copilul tau dar cred ca o duci pina la extrema, lucru care peste citiva ani se va intoace impotriva ta. A fost un film la tv in care mama isi tinea copilul intr-un glob de sticla ... l-ai vazut?? In concluzie, parerea mea, nu il vei putea apara toata viata de E-uri, ele sunt la fiecare pas, in toate toate produsele, inclusiv carne si la un moment dat s-ar putea sa te lase nervii. [flo][flo]
quote:
Originally posted by l_carmen2003
N-am sustinut niciodat ca n-as fi exagerata. Chiar sunt. Pana acolo ca de frica giardiei inca ii mai fierb biberoanele lui Alex, ca il spal de zeci de ori pe maini si fac curatenie cu spalarea covoarelor de 2 ori pe saptamana - cu peria nu la batator! Am o fobie teribila de bacterii si insecte. si de orice ghemotoc de murdarie sau fir de praf. Insa aici imi e teama sa nu gresesc.. M-am trezit cu cativa ani in urma ca fac niste alergii ciudate, si de atunci colorantii alimnetari si unele bauturi racoritoare imi sunt interzise cu desavarsire. Mi s-a intamplat sa vad oameni sanatosi - aparent - care brusc s-au trezit bolnavi de stomac sau ficat, unii cu ulcer, altii din pacate... Obisnuiau sa manance multe fast-food-uri si o gramada de snack-uri. Deh, oameni ocupati. Stau si ma gandesc de ce? Cum ne putem apara? Zilnic aflu desper substante interzise in alte tari care la noi se folosesc in industria alimentara frecvent. Deci? Am hotarat sa imi apar familia cumva. Imi ia atata timp, ca desi fac asta de cateva luni - din nov 2004 - am obosit deja. Insa merita... Cred. Adica am inceput sa fac in casa pate, cascaval, branza topita, biscuiti, etc. Pana si ciocolata si fondante si napolitane. Problema e ca am atat de putin timp si imi ia atat de mult sa le fac pe toate astea incat copilul meu imi simte lipsa. Dar e bine ce fac? Eu il apar cat pot acasa. Dar cand va iesi singur si va merge la gradinita si apoi la scoala...Sigur va fi atras de ce maanca ceilalti copii. Va fi greu sa reziste tentatiei si va manca laolalta cu ei. Organismul sau va fi nepregatit pt asaltul de alimente cu e-uri si ce se va intampla? Ce ziceti? Carmen siALex - 1 an jumatate
[pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut http://photos.yahoo.com/m_costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am ragusit fetelor. Azi dimineata eram asa de ragusita, si incercat sa-mi dreg vocea, incat Matei mi-a spus ca sunt un leu.(cred ca faceam urat tare). Asta dupa ce duminica mi-a spus: "prinde-ma tradatoareo". Adevarul e ca fiecare zi e diferita, cand vezi cate perle incep sa scoata. Draga Savarina, din cate stiu eu, d-na dr. Mihalceanu are cabinet impreuna cu prof. Dragomir si dr. Mihaila, undeva in Piata Unirii. Mai exact dupa ce treci de agentia de voiaj CFR, mergi inainte si pe partea stanga, mergi pana la capatul blocurilor si ai sa vezi acolo sus cred, tablita. O iei la stanga si intri in intrarea de la bloc. Ca sa-ti fac programare, cauta in Ziarul de Iasi, cred la anunturile cu cabinete medicale, au caseta acolo sau in Evenimentul de Iasi (zilele trecute am citit, dar nu mai stiu in ce ziar). Mult noroc. Maine sper sa ajung si eu la medicul de familie sa vad cum o rezolv cu tusea si durerea de gat. Octavian imi spune ca s-a plictisit de gradinita... Eu astept cu nerabdare primavara, azi chiar am cumparat niste ghiocei...si au aparut si martisoarele. Pupici si multa bafta studentelor, Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...