Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din Iasi.....(10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by l_carmen2003
N-am sustinut niciodat ca n-as fi exagerata. Chiar sunt. Pana acolo ca de frica giardiei inca ii mai fierb biberoanele lui Alex, ca il spal de zeci de ori pe maini si fac curatenie cu spalarea covoarelor de 2 ori pe saptamana - cu peria nu la batator! Am o fobie teribila de bacterii si insecte. si de orice ghemotoc de murdarie sau fir de praf. Insa aici imi e teama sa nu gresesc.. M-am trezit cu cativa ani in urma ca fac niste alergii ciudate, si de atunci colorantii alimnetari si unele bauturi racoritoare imi sunt interzise cu desavarsire. Mi s-a intamplat sa vad oameni sanatosi - aparent - care brusc s-au trezit bolnavi de stomac sau ficat, unii cu ulcer, altii din pacate... Obisnuiau sa manance multe fast-food-uri si o gramada de snack-uri. Deh, oameni ocupati. Stau si ma gandesc de ce? Cum ne putem apara? Zilnic aflu desper substante interzise in alte tari care la noi se folosesc in industria alimentara frecvent. Deci? Am hotarat sa imi apar familia cumva. Imi ia atata timp, ca desi fac asta de cateva luni - din nov 2004 - am obosit deja. Insa merita... Cred. Adica am inceput sa fac in casa pate, cascaval, branza topita, biscuiti, etc. Pana si ciocolata si fondante si napolitane. Problema e ca am atat de putin timp si imi ia atat de mult sa le fac pe toate astea incat copilul meu imi simte lipsa. Dar e bine ce fac? Eu il apar cat pot acasa. Dar cand va iesi singur si va merge la gradinita si apoi la scoala...Sigur va fi atras de ce maanca ceilalti copii. Va fi greu sa reziste tentatiei si va manca laolalta cu ei. Organismul sau va fi nepregatit pt asaltul de alimente cu e-uri si ce se va intampla? Ce ziceti? Carmen siALex - 1 an jumatate
Draga Carmen, O idee ar fi sa pregatesti mancarea sau desertul impreuna cu copilul tau. Asa petreceti timp impreuna si toata lumea mananca sanatos. Chiar daca e mic (1 an jumate) tot ii poti da ceva sa te ajute sau sa stea pe langa tine. Probabil ca la inceput o sa dea mai tot pe jos si o sa ai mai mult de curatat la sfarsit dar o sa vezi rezultate in curand. Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-ai facut sa rid![:D][:D]
quote:
Originally posted by GabrielaG
Bine v-am ragusit fetelor. Azi dimineata eram asa de ragusita, si incercat sa-mi dreg vocea, incat Matei mi-a spus ca sunt un leu.(cred ca faceam urat tare). Asta dupa ce duminica mi-a spus: "prinde-ma tradatoareo". Adevarul e ca fiecare zi e diferita, cand vezi cate perle incep sa scoata. Draga Savarina, din cate stiu eu, d-na dr. Mihalceanu are cabinet impreuna cu prof. Dragomir si dr. Mihaila, undeva in Piata Unirii. Mai exact dupa ce treci de agentia de voiaj CFR, mergi inainte si pe partea stanga, mergi pana la capatul blocurilor si ai sa vezi acolo sus cred, tablita. O iei la stanga si intri in intrarea de la bloc. Ca sa-ti fac programare, cauta in Ziarul de Iasi, cred la anunturile cu cabinete medicale, au caseta acolo sau in Evenimentul de Iasi (zilele trecute am citit, dar nu mai stiu in ce ziar). Mult noroc. Maine sper sa ajung si eu la medicul de familie sa vad cum o rezolv cu tusea si durerea de gat. Octavian imi spune ca s-a plictisit de gradinita... Eu astept cu nerabdare primavara, azi chiar am cumparat niste ghiocei...si au aparut si martisoarele. Pupici si multa bafta studentelor, Gabriela si baietii
[pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut http://photos.yahoo.com/m_costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooops, imi pare rau ca v-am " ragusit" (ca sa vezi ce iese cand gandesti prea repede). Tot ragusita sunt, dar azi am gasit la farmacie ceva pt raguseala, etc...e un medicament homeopat numit HOMEOVOX...SA VEDETI CE SOPRANA DEVIN DUPA. Va pup si sanatate la pititci si la burtici, Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor si multa sanatate celor raciti! Eu speram sa ajung anul asta prin toamna in Iasi, dar slabe sanse ca o sa vina frate-meu la mine si atunci ar fi culmea el sa vina si eu sa plec[:D].
Gabriela eu cand eram ragusita ma tratam cu Penicilina V sau cu Strepsils(niste bombonele cu eucalipt). Oricum , cu astea din urma exagerasem atat de mult incat la un moment dat devenisem dependenta: imi trecuse raguseala si eu tot imi cumparam[:D].
Toate cele bune tuturor! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetele pt urarile de bun venit. Fiind mai noua normal ca-s mai sfioasa, nu-mi prea permit eu sa ma desfasor cum as dori.....daaaaaaaaaaaar, tinand cont ca-s decana de varsta (cred!) imi permid sa va dau alinierea si incolonarea doua cate doua[:D] Eeeeeeeeee, trezireaaaaaaaaaaaaaa! Se pare ca dormiti in front! Pai se poa'? Tema! Maine sa gasesc cel putin 10 mesaje nou noute[;)] Cine nu iarta, distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu fiind cea mai mica (banuiesc), m-am aliniat in rand. denisa mea isi mareste vocabularul pe zi ce trece. dar la fiecare cuvant mananca prima litera: cald= ald, oala=ala, cana=ana si tot asa...[alcool] iar la unu bineinteles ca zice NU si imi cere un biscuite aratand spre biscuiti, si cu degetul intins zice: NU, iar eu ii spun : bine mami, daca nu vrei, nu mancam biscuiti, si ii pun pe dulap, iar ea, cat o tinea gura: nu, nu, nu. si tot asa vreo 10 min, pana imi dau seama ca ea cerea UN biscuite[bang] nu va zic, ca eram deja in culmea disperarii... diana si denisa http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...