Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din Iasi.....(10)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by carmenp
Avem pozici noi! [pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut http://photos.yahoo.com/m_costin
ia-uite mai ce printesa si ce printisor avem noi aici! Carmen, si tu arati f bine. Felicitari si sa-ti traiasca! cristina, poate il convingi pe Mihnea ca numai bebelusii aia neajutorati fac baie in cadita, ca e in cada mare e mult mai fain si face ca mami si ca tati (poate chiar impreuna). Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Saru`mina! Cristina, de ce "mama mamutilor mahmuri"?[:D]
quote:
Originally posted by tinatache
quote:
Originally posted by carmenp
Avem pozici noi! [pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut http://photos.yahoo.com/m_costin
ia-uite mai ce printesa si ce printisor avem noi aici! Carmen, si tu arati f bine. Felicitari si sa-ti traiasca! cristina, poate il convingi pe Mihnea ca numai bebelusii aia neajutorati fac baie in cadita, ca e in cada mare e mult mai fain si face ca mami si ca tati (poate chiar impreuna). Cristina
[pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut http://photos.yahoo.com/m_costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor![sofer] toata lumea vorbeste de scoala de soferi, ca vreau si eu sa fac, dar masina e de dimineata pana seara la sot, si nu vad cand as putea sa o conduc si eu. am avut o tentativa in 2002 nov, dar m-am lasat pagubasa- eram si insarcinata. de condus stiu, cand mergem la tara la bunicii lui, ma lasa sa conduc(popesti- doroscani- podu iloaiei si atat ca sa nu ne prinda nenea cu fluierul). dar pe drumul asta n-am nici o intersectie, si de astea mi-e frica. [copil][gravi]al doilea bebe- cand? fetita mea are 1 an si 7 luni, si noi am vrea sa-i mai facem macar un fratior. vad ca aproape toata lumea de pe aici au 2 sau chiar 3 bebei. stiu ca pentru ei ,bebeii, e bine ca diferenta de varsta sa fie cat mai mica, dar pentru parinti, cum e mai bine?[pup][pup][pup] diana si denisa http://pg.photos.yahoo.com/ph/pozedenisa/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen, am avut o carte cand eram mica, asa se chema "mama mamutilor mahmuri", cred ca eram prea mica si nu am inteles mare lucru din ea, dar mi-a ramas in minte cu un semn de intrebare. Chiar am s-o caut cand mai vin in tara sa ma luminez si eu:) addiana, unii au 1 copil, altii 2, 3 sau 10 si asa se simt bine. Pt copii e bine cu cati mai multi frati atunci cand nu sufera material din cauza asta, ca daca ai 5 si nu ai ce le da de mancare, mai bine 1 si bun. Nu e usor cu 2 copii, carmen si cine mai e pe aici pot confirma. Mai ales cand nu ai ajutor. Eu ii multumesc mamei de 1000 ori ca a venit la mine, o luam razna singura ca sunt f apropiati de varsta. Plus ca mai vreau sa fac si ceva pt mine. Poate in Romania o fi mai simplu daca iti perimiti sa iei o bona macar cateva ore pe zi, dar aici la 5€/h... cam naspa. Si poate mi-as permite dar cand ma gandesc cat tb sa-i dau... (mai sunt si zgarcita:)) Acum, dupa 1 an si 2 luni (azi!) e mai frumos, am trecut de la munca fizica la teroarea psihica:)) Se cearta, se bat pe jucarii, se mai si lovesc si vin urlanad la salvarea secolului: mama!!!! Ieri a inceput si Patrick sa zica f suparat: mamaaaa. Si pana acum zicea ceva dar e prima data cand zice la tinta si clar, nu mamamamama. El nu vrea sa vb. e tare ocupat cu alte chestii:) Dar si cand vin "sa ne alintam"[il]. Asta e cu copii, una calda, una rece... bine ca nu-s cu drept de inapoiere daca nu ne plac:))))) Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, credeam ca "mama mamutilor mahmuri" are legatura cu ceea ce spuneai despre faptul ca nu bei si cum ii duci acasa pe prietenii tai, la subiectul acela auto.[:D] Elena, saru`mina![flo] Cit despre copii, e greu, nu zic nu, mai ales atunci cind barbatu` e tot timpul la servici iar bunicii la sute de km distanta, dar cu nimic nu se poate compara bucuria momentului cind ii vezi impreuna si cind ti-e casa plina de gingureli, risete, tipete (mai rar, deca se poate, plinsete[fuga][:D]), cind vine si te ai in brate si te pupa de te usuca! Cind mi-e foarte greu, ma gindesc la fetele plecate si aici am s-o pomenesc pe veve care chiar nu are nici un ajutor, copiii la diferenta mica si nu se plinge niciodata si ca ea mai sunt atitea! De diferenta, dupa parerea mea e bine sa fie cit mai mica dar nu atit de mica incit s-o iei la "plimbare". Uite cred ca 4 ani asa cum este intre Ilinca si Ionut e numai bine.[cool] [pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut http://photos.yahoo.com/m_costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rar ajung pe aici... Elena la multi ani pentru Iubirea de Erica si MULTA FERICIRE SI SANTATE si - asta sa nu vada Vio - succes la baietei - la ai nostri normal ca doar nu mi-oi da baiatul dupa fete straine!!! Si scuze de intarziere. Gabriela, uite ce vreau sa iti spun... eu am de la fratele meu niste hainute - fratele meu mai mic are 35 de ani si s-a mutat de la mama de ceva timp si nu mai vrea hainele alea - ma rog nevasta-sa nu le mai vrea. In principal sunt haine noi... Mama se va muta la mine definitiv in curand - pana in martie - si atunci poate renunta la masina de spalat - e veche dar e automata si spala bine - si un aragaz... Daca le vrea le da gratis. Dar trebuie sterse, etc... sunt vechi si folosite de altii, stii tu cum e cu lucrul altora... Problema e cu transportul. Ladi e plecat mai mereu si nu ma pot baza pe el cu asta iar in ce ne priveste pe noi... suntem fortoase tare. Criss, pupici. Adi, succes, eu sunt fan Autopopa numai ca ei lucreaza pe dacii. Alex e bine, un scumpici si un dragut. Dar amanunte alta data Fetele, va pup si pa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim inca o data de urari si aprecieri! Eu dau mai rar pe-aici, mindruta de Erica a inceput sa misune cam mult, se catara peste tot (nu pe pat sau pe fotolii, dar nici nu mai are mult), mai tot timpul cade. Se chinuie sa sara din orice: carut, masinuta, scaunelul de la masa. Din ultimul a si reusit ieri, nici nu vreau sa-mi mai aduc aminte, Dumnezeu a ocrotit-o ca nu s-a intimplat vreo nenorocire! Asa ca trebuie sa stau mereu dupa ea, stiti voi cum e. Cristina, multa sanatate si bafta la examene si putere sa iesi din perioada asta de inceput de an. O vad pe mama lui Vio ce se mai chinuie, saraca, cu atitea hirtoage! Pentru tine e mult mai greu, o s-o scoti tu la capat. GabiG, ti-a mai trecut raceala? Gabi (acvi), nu te-am mai vazut de mult pe YM. Cum te mai impaci cu ideea ca Alex merge la cresa? El cum se mai simte si ce mai face? Lacramioara, cum te descurci cu examenele? Te lasa presedintele sa inveti?[:D] Numai bine tuturor!!! [url="http://www.ofoto.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=217448301205&page=1&sort_order=0"][foto]cu Erica la un an[/url] Elena si [foto][url="http://www.ofoto.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=292004679105&page=1&sort_order=0"]Erica [/url] 6. februarie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA MAMICI, ce mai faceti?imi amintesc ca citisem mai demult ca cineva vroia acvariu cu pesti.daca mai e valabil dati-mi un MP. in rest,abia stept sa vina ziua de joi sa scoatem ghipsul si sa intram la normal,si asteptan sa treaca iarna si abia astept sa fie o intalneala cu toate. numai bine, gulshan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, Ieri de doua ori am inceput mesajul si nu am mai terminat. Voiam sa ne laudam, ca lui Octavian i-a cazut primul dintisor si era tare mandru. Asa de mandru, ca l-a aratat la toata lumea si pana la urma l=a pierdut la gradinita. Si nu va spun ce tragedie mare a fost. Cu raceala inca ma lupt, Matei a prins si el un pic, speram sa iesim cu bine din asta. Mateiul a scos o noua perla, : tot ma intreba"pe Geo cum il chema(asta e verisorul lui), eu ii raspundeam impreuna cu numele de famile, etc..asa lamai multi cunoscuti si la un moment dat ma intreaba cum il cheama pe Mos Craciun?" Eu raspund"Mos Craciun", el rade si imi spune:"ba nu, Mos Craciun Fericit". Hai ca inchei, ca s-au trezit si daca nu-i dau drumul acum la mesaj, sigur trebuie sa-l mai scriu si a 4-a oara.Va pup si va doresc un WK-end placut,Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...