Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din Iasi.....(10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Carmen, Multumesc foarte mult in numele lui Silviu. Sper sa reusesc sa te sun zilele astea si sa vedem unde trebuie sa ajungem si cum o sa transportam. Mai Carmenp, ti-am vazut "mirata", e o scumpa . Elena, nu reusesc sa vad pozele cu Erica la un an. Gulshan, abia astept sa ne povestesti reactia dupa scoaterea ghipsului. Eu spuneam ca Otto al meu isi doreste acvariu, dar...eu nu sunt asa de doritoare, ca ar cadea tot in sarcina mea sa am grija si mai bine nu. Gabi(acvi) ce mai faceti? Pupici la toata lumea si duminica placuta, Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, tuturor iesencelor! Sunt si eu o viitoare mamica (aprilie) si m-am apucat sa-mi pregatesc bagajul pentru spital dar mi-am dat seama ca n-am nici cea mai vaga idee despre regulile maternitatii in care urmeaza sa nasc si anume Cuza Voda. De aceea am apelat la voi daca ma puteti ajuta; voi cele care ati nascut eventual mai de curand poate stiti ce ai voie si ce nu, ce iti trebuie si ce nu. Am o cunostinta care spunea ca ar trebui sa imi duc totul de acasa, inclusiv lenjerie de pat iar altcineva dimpotriva ca nu iti dau voie cu nimic de acasa pentru ca iti dau ei totul steril. Acum sunt putin dezorientata ca nu stiu cu ce sa ma pregatesc. O s-o intreb si pe doctorita cu care o sa nasc dar ma vad cu ea abia la sfarsitul saptamanii insa as vrea sa merg la cumparaturi pana atunci ca am mai mult timp liber saptamana asta. Asa ca va rog sa ma ajutati daca puteti cu cateva sfaturi din experientele voastre. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ClaudiaH
Buna dimineata, tuturor iesencelor! Sunt si eu o viitoare mamica (aprilie) si m-am apucat sa-mi pregatesc bagajul pentru spital dar mi-am dat seama ca n-am nici cea mai vaga idee despre regulile maternitatii in care urmeaza sa nasc si anume Cuza Voda. De aceea am apelat la voi daca ma puteti ajuta; voi cele care ati nascut eventual mai de curand poate stiti ce ai voie si ce nu, ce iti trebuie si ce nu. Am o cunostinta care spunea ca ar trebui sa imi duc totul de acasa, inclusiv lenjerie de pat iar altcineva dimpotriva ca nu iti dau voie cu nimic de acasa pentru ca iti dau ei totul steril. Acum sunt putin dezorientata ca nu stiu cu ce sa ma pregatesc. O s-o intreb si pe doctorita cu care o sa nasc dar ma vad cu ea abia la sfarsitul saptamanii insa as vrea sa merg la cumparaturi pana atunci ca am mai mult timp liber saptamana asta. Asa ca va rog sa ma ajutati daca puteti cu cateva sfaturi din experientele voastre. Claudia
Bine ai venit Claudia Intai ca nici o maternitate - spital- nu iti va permite sa vii cu asternuturi de acasa. Pana nasti stai in haine lor si apoi in primele zile si BB face la fel. Eu abia dupa ce mi-am luat copilul la mine l-am putut imbraca cu hainele mele. Fii pe pace, s-au schimbat multe in bine prin maternitatea Cuza Voda si nu mai e mizeria din poveste... Bafta si sa auzim numai de bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! despre examine pot sa va spun ca am avut 2 (sambata si astazi)si au fost adevarate dezastre ."domnul presedinte" nu a avut buna vointa sa ma lase sa invat.l-am dus in timpul saptamanii la ai mei dar numai bine ca m-a lasat si pe mine 0 zi sa invat ca a doua zi dis de dimineata imi da taica-miu tel. si imi spune ca Fabian vomita si va desigur ca am lasat si invatat si tot si m-am ocupat de el .am intrat in panica pt. ca nu stiam de la ce vomita ,nu avea febra si imi zicea ca nu-l doare nimic-m-am dus la doctor si avea un rosu in gat .spre seara a inceput sa faca si febra.acum a trecut dar au trecut si examenele la care nu am facut mare branza si la cel de astazi cu siguranta nu trec.[bang][q][q][q]dar stiti cum este :bine ca Fabian este sanatos ca examine am timp sa mai dau si poate sa si le iau. Addiana la ce printesa ai ,nu mai spun de frumoasa dar si mai face si la wc scumpa de ea -cu ocazia aceasta poate il invata si pe al meu ca este timpul sa renunte a face in pantaloni)ce mai stam pe ganduri .....cand venim la impacaciune[:D][:D][:D] Gabriela sa dea Dumnezeu ca Otto sa aiba dinti sanatosi si sa nu aiba niciodata probleme cu ei ,tare as vrea sa-l vad fara dintisor .iar perla lui Matei chiar a fost tare[:-)))][:-)))][:-)))] urmatoarele 2 saptamani iar am examine asa ca nu am sa va scriu prea curand pt. ca trebuie sa invat sa nu am iar aceleasi rezultate,sper sa fie Fabian bine ca sa reusesc. va pup dulce multa sanatate Fabian si mami Lacramioara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia bun venit printre noi si sarcina usoara in continuare . eu cand m-am internat la Cuza(acum 2 ani jumatate) mi-am adus asternuturile si am avut hainele mele.nu prea au avut cum sa comenteze pt. ca m-au lasat cateva ore pe un pat plin de sange si dupa ce au schimbat tot de mantuiala au facut-o si m-am certat cu ele pe acolo asa ca m-am suparat si l-am sunat pe al meu sot si mi-a adus si niste perne mici si sa stii ca inafara de o infirmiera nu a zis nimeni nimic si a venit la mine si directorul pt. ca intrasem in spitam cu o raceala f. f urata si auzise de mine ;nici doctorul ,nici asistentele ...asa ca vezi si tu cum stau lucrurile ,poate ii bagi ceva la infirmiera si nu mai comenteaza.trebuie sa te tii tare si sa nu le lasi sa te ia inainte.mie mi-a zis ca nu ma lasa cu hainutele mele sa-l imbrac pe Fabian ci sa-l infas cu ale lor dar o prietena ce era la un alt salon s-a luat putin cu ele si nu au mai comentat ci au lasat-o sa-si imbrace copilul cu hainutele aduse de acasa. multa sanatate Fabian si mami Lacramioara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lacri Addiana la ce printesa ai ,nu mai spun de frumoasa dar si mai face si la wc scumpa de ea -cu ocazia aceasta poate il invata si pe al meu ca este timpul sa renunte a face in pantaloni)ce mai stam pe ganduri .....cand venim la impacaciune[:D][:D][:D] Fabian si mami Lacramioara
stai linistita, ca denisa mea nu face nici la oala, dar o pun si eu poate-poate. pt wc i-am luat un reductor (ai vazut in poze), dar nu face nimic nici acolo...[q][q][q] claudia, bine ai venit! eu am nascut in urma cu 1 an si 7 luni, si eu am imbracat fetita cu hainele mele (spalate si calcate de acasa), scutecele pt infasat, pampers , sapun si tot ce mi-a trebuit pt bebe, am adus de acasa. lenjerie de pat de la ei (atat). normal, ale lor sunt dezinfectate, si prin urmare, mai igienice, dar arata jalnic. eu zic, ca daca ii dai ceva infirmierei, iti aduce una mai noua(eu asa am facut). eu am uitat sa iau pt fata prosopel pt cand ii face baie, asa ca revizuieste-ti lista de multe ori, sa nu uiti nimic! oricum, mai ai timp. sarcina si nastere usoara! cu ce dr o sa nasti? diana si denisa http://pg.photos.yahoo.com/ph/pozedenisa/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, bine ai venit! Eu am nascut in august si mi-am luat cu mine cele uzuale (pijamale, camasa de noapte, halat, papuci si celelalte "acareturi" de care ti-au spus si fetele), lenjerie nu am luat si nici nu a fost cazul caci asa cum spunea si Addiana, ale lor aratau jalnic dar daca se patau si le spuneai, veneau imediat si ti-o schimbau, lucru care m-a frapat caci nu era necesar sa le dai bani ca s-o faca. Vreau sa-ti spun ca, in august cind am nascut sectia de nou-nascuti a intrat in carantina din cauza unui stafilococ, ceea ce a dus la cresterea masurilor de igiena si nici vorba sa te lase sa imbraci bebelushii cu hainute de acasa, iar de lenjerie nici nu mai vorbesc! Sarcina usoara si bebe sanatos!
quote:
Originally posted by addiana
quote:
Originally posted by lacri Addiana la ce printesa ai ,nu mai spun de frumoasa dar si mai face si la wc scumpa de ea -cu ocazia aceasta poate il invata si pe al meu ca este timpul sa renunte a face in pantaloni)ce mai stam pe ganduri .....cand venim la impacaciune[:D][:D][:D] Fabian si mami Lacramioara
stai linistita, ca denisa mea nu face nici la oala, dar o pun si eu poate-poate. pt wc i-am luat un reductor (ai vazut in poze), dar nu face nimic nici acolo...[q][q][q] claudia, bine ai venit! eu am nascut in urma cu 1 an si 7 luni, si eu am imbracat fetita cu hainele mele (spalate si calcate de acasa), scutecele pt infasat, pampers , sapun si tot ce mi-a trebuit pt bebe, am adus de acasa. lenjerie de pat de la ei (atat). normal, ale lor sunt dezinfectate, si prin urmare, mai igienice, dar arata jalnic. eu zic, ca daca ii dai ceva infirmierei, iti aduce una mai noua(eu asa am facut). eu am uitat sa iau pt fata prosopel pt cand ii face baie, asa ca revizuieste-ti lista de multe ori, sa nu uiti nimic! oricum, mai ai timp. sarcina si nastere usoara! cu ce dr o sa nasti? diana si denisa http://pg.photos.yahoo.com/ph/pozedenisa/my_photos
[pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut http://photos.yahoo.com/m_costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Claudia ! Sarcina usoara in continuare si te asteptam cit mai des printre noi! Ce poti cumpara pentru bebe:pampers,citeva costumase pentru acasa,unguent cu galbenele pentru funduc,pudra saprosan pentru buric,servetele umede,sapun pentru baitza,prosopel pentru sters(asta imi aduc aminte acum) Eu una nu as cheltui bani pe :ulei pentru bebelusi si creme scumpe,chiar nu merita si nu-si au rostul. Uite ca am aflat si eu lucruri noi despre maternitate.Acu 3 ani si 5 luni l-am imbracat pe Mihnea fain frumos cu hainutzele de acasa,dar acum vad ca sint alte reguli...desi cind ii vad impachetati ca niste sarmalutze ma apuca jalea..asa in hainutze par mai maricei[:D]. Despre examenul de ieri nu mai zic nimic ,fiindca a dat supernaspa,am scris din 10 subiecte 7(daca le faci pe toate 10,ai sanse la un 6-7)dar proful e cam sever asa ca ma astept la restanta[batcap]sau poate cu putin noroc daca tine cont si de proiect poate iau o nota de trecere[ups] Nu mai zic de bebe care ieri m-a ciocanit toata ziua,fara oprire...deh daca l-am trezit la 3 dimineata,asa imi trebuie. Pupici tuturor si o saptamina usoara ! [flo][pup]Cristina [gravi]si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Dar bebe iti vrea binele si s-a gindit el "ia s-o scol pe mama sa mai ceteasca niste subiecte, ca doar este in sesiune!". Sau poate chiar i-o fi placut materia, mai stii??[:D][:D]
quote:
Originally posted by palmyrah2002
Bine ai venit Claudia ! Sarcina usoara in continuare si te asteptam cit mai des printre noi! Ce poti cumpara pentru bebe:pampers,citeva costumase pentru acasa,unguent cu galbenele pentru funduc,pudra saprosan pentru buric,servetele umede,sapun pentru baitza,prosopel pentru sters(asta imi aduc aminte acum) Eu una nu as cheltui bani pe :ulei pentru bebelusi si creme scumpe,chiar nu merita si nu-si au rostul. Uite ca am aflat si eu lucruri noi despre maternitate.Acu 3 ani si 5 luni l-am imbracat pe Mihnea fain frumos cu hainutzele de acasa,dar acum vad ca sint alte reguli...desi cind ii vad impachetati ca niste sarmalutze ma apuca jalea..asa in hainutze par mai maricei[:D]. Despre examenul de ieri nu mai zic nimic ,fiindca a dat supernaspa,am scris din 10 subiecte 7(daca le faci pe toate 10,ai sanse la un 6-7)dar proful e cam sever asa ca ma astept la restanta[batcap]sau poate cu putin noroc daca tine cont si de proiect poate iau o nota de trecere[ups] Nu mai zic de bebe care ieri m-a ciocanit toata ziua,fara oprire...deh daca l-am trezit la 3 dimineata,asa imi trebuie. Pupici tuturor si o saptamina usoara ! [flo][pup]Cristina [gravi]si Mihnea
[pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut http://photos.yahoo.com/m_costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...