Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Unde sunt musulmancele mele?(8)


Recommended Posts

Da si cum ziceai cu lupul moralist? Mai tu nu vezi pe ce ton vorbesti? sincer nu ti-am citit toate postarile pt ca prezinta interes pt mine una. Adica,mai clar te rog la punctul 6.in opinia ta,cam ce as fi eu? parca tu erai aia care vroia sa stie daca in islam e permis sa ai iubite fara sa te casatoresti cu ele.asta cine ti-a zis-o?tot pasarica cea zglubie,sau viitorul tau sot? eu cred ca te bagi in ceva despre care n-ai habar.vezi sa nu dai cu inteligentu[bang]peste vreo ceva timp. du-te tu si poarta discutii inteligente ca sincer mai mare rautate ca tine n-am avut "placerea" sa citesc pe aici.Sa nu cumva sa intri in concurenta cu prietena ta[:D][:D] [url="http://community.webshots.com/user/nicoleamira"][foto]Printesele mamii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Creat
  • Ultimul răspuns
"Da si cum ziceai cu lupul moralist?" - draga mea, tu nici macar lup moralist nu poti fi; pentru asta ar trebui sa sti sa faci morala "Mai tu nu vezi pe ce ton vorbesti?" - tonul meu e in concordanta cu al tau si cu al celor care inaintea ta au facut confuzii mari si acuze grave "parca tu erai aia care vroia sa stie daca in islam e permis sa ai iubite fara sa te casatoresti cu ele.asta cine ti-a zis-o?tot pasarica cea zglubie,sau viitorul tau sot?" - nu eram eu aia, sau daca din intrebarea mea, tu asta ai inteles, cuvinte luate at literam, iti plang de mila "eu cred ca te bagi in ceva despre care n-ai habar.vezi sa nu dai cu inteligentupeste vreo ceva timp" - inca nu m-am bagat in nimic; daca inca n-ai observat, fiind prea ocupata sa dai cu bata-n balta, ti-ai fi dat seama ca eu intai ma informez si apoi decid; nu stiu daca tu intai te-ai convertit si apoi te-ai casatorit, dar la mine motivul tine doar de mine; faptul ca cineva m-a inspirat sa iau calea asta; mai degraba m-am indragostit de Islam, nu am intrat in aceasta religie si cultura cu bocancii, si nu ma-am convertit " pentru ca e mai bine pentru familie sau copii". Si stai fara grija, ca nu dau cu inteligentu in nimic, ca d-aia ii zici inteligen ( si chiar iti multumesc ca nu pui ghilimelele, asta chiar ma copleseste de emotie, sau poate doar ai uitat?) "du-te tu si poarta discutii inteligente ca sincer mai mare rautate ca tine n-am avut "placerea" sa citesc pe aici.Sa nu cumva sa intri in concurenta cu prietena ta" - ma duc, fara regrete. Si stai linistita, ca cine se aseamana se aduna. Costina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coscos ,incepi sa bati cimpii cu gratie. Ma bucur ca ai remarcat ca nu sunt eu lupul moralist[bis]pe cind tu una te pricepi de minune la morala. du-te acolo cu cine te-ai adunat.Eu una sunt mindra cu cele cu care m-am adunat,cu ceea ce sunt si ceea ce am. La revedere,discutiile cu tine nu sunt prioritatile mele in viata. [url="http://community.webshots.com/user/nicoleamira"][foto]Printesele mamii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalin te rugam sa inchizi subiectul de aici ca demult se cam bat cimpii ...Iti multumim ptr intelegere. Asa nu vom mai da prilejul la ironii ridicole precum cele postate de Corina ,mare mentor[bang] si discipolii sai Coscos.[hot] http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catanelu', merci ca ma facui si mai multe persoane la un loc. Mentorul vostru cine e? Maryam, care iata cum se exprima mai devreme: Trimise - 01/02/2005 : 07:12:34 -------------------------------------------------------------------------------- Cred ca diferentele dintre sunniti si siiti sunt semnificative si tocmai de aceea pentru ca este o parere personala formata avand mult timp o legatura apropiata cu un cuplu de siiti,imi permit sa spun ca siiti sunt cea mai deviata latura a ceea ce se poate numi musulmani,poate din cauza contradictiilor pe care ei insisi le recunosc ca si conduita islamica,uite de ex. Ali care a fost varul lui Muhammad saws a recunoscut el insusi veridicitatea cererii lui Muhammad ca dupa el la conducere sa vina prietenii (sadiq rasul) trimisului,in timp ce siiti au zis nu,cum asa,cel ce va conduce va trebui sa fie din neamul lui Muhammad saaws,dar culmea tocmai ei au fost cei care i-au omorat pe cei din neamul lui...iar autoflagelarea care pare-se ca reprezinta un fel de comemorare a acestor acte mi-se pare o mare deviere comportamentala...cat despre rugaciuni,e cam altfel,siiti fac rugaciunile giamaan, adica in afara de asubh, adunate zuhr/asr, maghrib/aisha,lucru ce contravine chiar cu Coran AAl Karim pt. ca in Coran se precizeaza clar ca nu este voie sa faci acest lucru decat in anumite conditii (ca ex. atuunci cand esti in calataorie,etc). Cred ca este mult mai mult de spus,mie una mi-se par niste oameni nu numai ciudati,invidiosi,ci si periculosi. Valentina,multumita? Hai,te mai asteptam si cu alte subiecte,uite asa ne mai amintim cate ceva... ------------------------- Si uite asa dezinformam, si mai mult, pacatuim mintind despre niste oameni. Oameni buni, ce face Maryam este rusinos; nu stiu care sunt scopurile lor, dar ce am bolduit mai sus sunt toate minciuni sfruntate. In primul rand, pe vremea profetului nici macar nu existau siiti si sunniti. Numai stiind asta, si isi dau toti seama cate minciuni poate sa indruge Maryam. Si spun minciuni, pentru ca stiu ca are cunostinte, iar ce a facut aici, a fost intentionat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prefer un mentor care nu minte din motive personale. Prefer un mentor care e in stare sa se mentina neutru, nu sa tina la niste pareri pur personale si sa le faca publice fara pic de retinere. Prefer sa raman nestiutoare decat sa mai apelez la ajutorul uneia ca ea. Si, cu gratia caracteristica mie, va spun inca o data ca regret ca nu am stiut mai devreme ce fel de oameni sunteti. Nu mi-as mai fi deschis asa sufletul in fata voastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[help][:0][wow][wow][wow][wow][wow]Ptr dragii membrii ai forumului ceea ce Costina afirma este o mare aberatie (a se observa ca ea este nudemult convertita si ma indoiesc de faptul ca este in tema asa de bine cu cunostintele ei de Islam.) A denigra la asa grad o fata atit de sufletista si prietena adevarata precum Maryam e mai mult decit dezgustator draga Costina .Aveam pretentii la tine ,dar nu-i bai ca Allah subhana wa taala stie fiecare ce poarta in suflet. Niciodata tu nu ai trait intr-o tara musulmana ca sa poti sa sti cu exactitate ce se intimpla (asa ca din auzite de la Leanta si mai stiu eu cine nu poti sa te pronunti )Islamul este o complexitate pe care cei mai intelepti oameni de stiinta nu s-au incumetat sa -si dea cu parerea la sigur.So mai ai fffff multe de invatat Costina ,du-te la Corina poate ea iti va elucida misterul. http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...