Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Unde sunt musulmancele mele?(8)


Recommended Posts

[:D][:D][:D] la fel de "glumeata ca intotdeauna" dar pe langa ceea ce am intrebat.[:D][:D][:D]
quote:
Originally posted by aysha [Din ciclul DE CA BAT CLOPTELE MITICA? Mai Corina,eu zic ca tu si Coscos sa faceti o petitie oficiala la moderatori si Admini sa ma baneze de pe site. Sau ca sa fii mai sigura de ce nu deschizi un topic? Ca va incurcati rau de mine. Reciteste postarile mele si ai sa vezi ca am raspuns tuturor aberatiilor tale. Si ti-am explicat ca (,) cultura mea nu depinde ca a ta doar de net. Cu sinceritate,Aisha. "Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."
"Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu cu drag de forum, corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by corina iulia
[quote]Originally posted by Catan [Coscos nu te urasc ,nu am de ce ,nici macar nu te cunosc.Am destule prietene maritate cu shiia si niciodata nu am simtit ca ele ma trateaza altfel doar ptr ca eu sint suni[bang].Din contra tin f mult la ele sint niste oameni deosebiti.Orice padure are si uscaturile ei. Nimeni nu are dreptul sa te judece ,eu iti spun sincer ca nu sint de acord cu mutta de care ai pomenit intr-un post anterior dar alhamdullah ca sotul meu e un om deosebit .Da as divorta direct .[V]
catan, draga, daca eu sunt asa de ... si de,,, si de'''' pe unde ai fost tu cand se discuta cu vehementa ca siiti nu-l recunsc pe Profetul Mohamed ca profet ci pe Ali, verisorul profetului? cum iti aparai tu prietenii atat de dragi pe care tu ii consideri atat de deosebiti? sau ii admiri doar in concordanta cu circumstantele?[:D] "Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu cu drag de forum, corina Pai asa este! Daca te bazezi doar pe net pentru informatii te sfatuiesc sa mergi si la o biblioteca! Are gust amar propria pastila? Cu sinceritate,Aisha. "Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by corina iulia
[:D][:D][:D] la fel de "glumeata ca intotdeauna" dar pe langa ceea ce am intrebat.[:D][:D][:D]
quote:
Originally posted by aysha [Din ciclul DE CA BAT CLOPTELE MITICA? Mai Corina,eu zic ca tu si Coscos sa faceti o petitie oficiala la moderatori si Admini sa ma baneze de pe site. Sau ca sa fii mai sigura de ce nu deschizi un topic? Ca va incurcati rau de mine. Reciteste postarile mele si ai sa vezi ca am raspuns tuturor aberatiilor tale. Si ti-am explicat ca (,) cultura mea nu depinde ca a ta doar de net. Cu sinceritate,Aisha. "Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."
"Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu cu drag de forum, corina
Ok mai intreaba odata. DAR COERENT ca sa si inteleg. Fara citate sau trimiteri aberante la istoria quranistilor.[alcool] DAR ITI RASPUND CU O SINGURA CONDITIE. SA-MI EXPLICI CUM STA TREABA CU PLICTISUL SI DACA INTELEGI CUVINTUL SECTA. ATIT. Cu sinceritate,Aisha. "Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by corina iulia
coscos, coranist nu e cu siguranta si nici siit nu cred ca e, eu presupun ca e din bransa sunna. desigur ca acel om are dreptate,e corect ceea ce spune el.noi nu avem dreptul sa punem la indoiala cuvantul lui Allah. sunt foarte de acord.daca ne supumem sau nu e strict optiunea noastra pt care noi vom fi judecate sau iertate, pt ca in moschee am auzit multe referiri la ieratri.
quote:
Originally posted by Coscos Acum, cu tot respectul, desi nu am cultura islamica nici cat "negru sub unghie", dar mie mi se pare ca omul asta are mare dreptate. Si haideti sa nu mai fim atat de exclusiviste, ca nu suntem un club. Era vorba ca suntem prietene, atunci de ce ne atacam asa, daca una are o opinie diferita. Sincer, mie mi se pare caustica Aysha, si cred ca ea ar trebui sa spuna la revedere acestui site. Ati pus-o pe Corina la zid, desi vedeti clar ca are cele mai bune intentii. Aruncati cu pietre in cel ce face un rau voit, daca vreti, nu in cineva care pur si simplu isi spune o parere, sau face parte dintr-un grup. Ce vina am eu ca m-am nascut satena, crestina, de sex feminin, sau mai stiu eu cum. Ce vina am eu ca viata m-a adus la 26 de ani, indragostita de un shiia, si pe cale sa devin o shiia? Mai intai de toate, m-am nascut om, si mai intai de toate, ma convertesc musulmana. Zau, pana zilele trecute, nici nu stiam ca exista o ura intre shiia si sunni. I-am spus prietenului meu ce am vazut aici, si l-am intrebat daca e adevarat ca ei, shiia, nu urmeaza calea profetului Mohammad, si a fost consternat cand m-a auzit. Asa ca, sincer, toate discutiile astea sunt bune de aruncat la gunoi. Cineva vorbea de ura. Pai cine a inceput? Ca acela e vinovatul. Parca cineva ii cataloga pe shiia ca fiind rai, invidiosi si gelosi. Asta e rasism curat. Allah nu ne permite sa judecam un singur om, iar voi judecati o intreaga grupare??!! Iar apoi faceti pe modestele; stiti fabula cu lupul moralist, nu? ASTA E OPINIA MEA SI IMI PARE RAU SA O SPUN, DAR NU VREAU SA FAC PARTE DINTR-UN GRUP EXTREMIST, GATA SA MA URASCA DOAR PENTRU CA URMEAZA SA MA CASATORESC CU UN SHIIA ( INSHA ALLAH). NU AS DA IGNORANTA MEA PE RAUTATEA VOSTRA. AR TREBUI SA VA NUMITI MUSULMACE SI ATAT. SI SA CINSTITI RELIGIA ACEASTA, IN ADEVARATUL SENS AL CUVANTULUI.
ai punctat foarte bine ceea ce ai spus si eu am simtit acelesi lucru, sunt urata de musulmancele sunna pt ca sunt diferita. e foarte greu pt ele sa accepte sa fie contrazise, sa li se arate ca nu au dreptate. nu am vazut, nici cu fapte in mana, sa vina vreuna sa spuna:am gresit, ceea ce nu pot sa spuna despre mine. as putea sa fac un mesaj intreg cu dovezi ale clementei mele si ale momentelor in care am considerat ca e mai bine sa spun "imi cer scuze" decat sa ridic in slavi tot topicul. coscos, e un pacat sa fii diferit. exista sabloane in care trebuie neaparat sa te asezi ca sa fii acceptata la lista de pupici si bezele. necazul e ca eu nu mi le doresc. prefer sa am discutii civilizate, chiar si in contradictoriu, decat sa traiesc intr-o lume in care totul e doar un pusic si un zambet, dupa mine ar fi o lume falsa, o falsa iluzie de rai. raul e in primul rand in sufletele noastre, in toleranta noastra, in nevoia de dreptate si adevar, in setea de cunoastere. nu asa a fost primul verset:"citeste" aceasta porunca a fost trimisa de catre Allah Profetului sau Mohamed, ca prima revelatie. deci"citeste" cu alte cuvinte :studiaza si te informeaza. o data ce stii mai multe lucruri poti sa si judeci, sa ai opinii clare, pertimente. dar, vorba, ta, lupul moralist. cat despre intrebarea ta, ce sa faci, daca da sau nu. eu personal mi-am mai exprimat parerea, poate ca nu am judecat corect, tu stii mai bine, dar indraznesc sa te sfatuiesc din nou:fi foarte atenta, nu din cauza ca el e siia si tu ai sa devii o siia-pt ca acele practici de autopedepsire pe care ei le practica vor disparea cu timpul, odata cu informarea mai amanuntita si mai corecta a lor, deci prin civilizatie. te-as sfatui sa te casatoresti prima si prima data la starea civila din sectorul de care apartii, apoi la moschee. de ce? e posibil ca dupa aceea sa nu mai vrea sa se casatoreasca si la starea civila dupa casat. religioasa. si ar fi in detrimentul tau. lasa-l sa aiba obligatii, nu doar drepturi. asigura-te ca-tiofera zestrea pe care tu o ceri, inainte de casatorie, asa e in general in statele musulmane. sa nu renunti la nici un drept al tau, ca sotiile mutaa sau sotiile dintr-o casatorie stabila, au exact aceleasi drepturi, nici mai mult nici mai putin. fii atenta. aceleasi drepturi. si al bani si la casa si alte cele. daca tu suporti o astfel de situatie pot sa-ti spun ca esti o mai buna musulmanca decat mine. dar cu toate astea, fi deosebit de atenta cu toate drepturile tale, pt ca aici nu ai familia ta care sa cunoasca toate lucrusoarele ce fac parte din cutumele de generatii ale familiilor musulmane.
Corina, stop joc! Daca tu si, mai nou, Coscos(surpriza neplacuta, trebuie sa recunosc!) ati ajuns sa faceti asemenea afirmatii despre cele ce formam (a se citi la timpul trecut verbul!)un grup vesel, invidiat de alti forumisti, atunci locul meu nu mai este aici, topicul a ajuns o mocirla de unde nimeni nu mai intelege "ce poftesti mai musiu?" Tu ce vrei in fond de la noi? Sa reeditezi cuvintele lui Lapusneanu-"daca voi nu ma vreti, eu va vreau???" Ce vrei de la sufletele noastre? Ca pina sa vii sa arunci tot felul de subiecte care mai de care mai ciudate-vezi subiectul cu credeti in ghicitori sau cam asa ceva-, nimeni de aici nu a pus vreo intrebare de genul-bai, voi de ce ramura a musulmanilor apartineti? Lucru dealtfel inutil, din moment ce sintem musulmani cu totii!! deci, ca sa nu rapesc timp pretios cu cititul, nu doresc nici un raspuns, va spun doar atit: La Revedere, mi-a parut bine sa va cunosc si-mi pare rau ca va parasesc in asemenea circumstante...Nu plec de pe forum, parasesc numai acest topic, care nu demult mi-era drag, acum....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q]Regret ca cele mai bune fete pleaca de pe acest topic si fac loc celei puse pe harta Corina ,ai face bine draga de tine sa calatoresti virtual pe alte topicuri ,e clar ca aici nu e locul tau[^] Dodo draga mea te rog sa ramii alaturi de noi si sa incercam sa evitam postarile acelei Corina care a transformat topicul nostru intr-o mocirla[V] Ee draga Corina sint si siia care cind se roaga spun clar ca Aly e cel ales si ingerul Jibril a gresit si se bat in piept (asta e cunoscut )dar eu alhamdullah am prietene f bune si care recunosc ca Mohamad e rasullalah si chiar imi spun ca astia sint niste nebuni ,khefiri draga Corina .A nu-l accepta pe profet ,a spune ca ingerul Jibril a gresit cind a trimis vestea e cufor. Eu nu am venit sa iti dau tie lectii si nici nu astept tu sa-mi dai mie lectii ,ai bunul simt si paraseste topicul nostru macar in al 12lea ceas . Nu e vorba de pusi pusi ,e vorba de o prietenie f frumoasa care s-a infiripat pe cale virtuala si noi tinem la ea.Daca nu sti ce inseamna sa fi prieten ,atunci mai ai multeeeeeeeeeeeee de invatat.Stilul tau e de-a dreptul socant.Rizi mult si bine sti tu vorba cine ride la urma ride mai bine sa te vedem dupa. Astepti sa ne puna adminii la colt ,sa fim banate ,nu ai decit . Hai ca iar m-am enervat si stiu ca nu se merita. PS.Corina ai demnitatea minima sa ne lasi in pace si du-te si bintuie alte topicuri ,sau deschide-ti unul tu ca sa fi mai linistita. http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai mare bucurie este ca uite,a revenit dodolina si si-a dat seama si de data asta cam cum stau lucrurile.Daca mai tineti minte in urma cu ceva timp,m-am retras tocmai pentru ca atmosfera devenise atat de ostila si injurioasa nu la adresa mea ceea ce n-ar fi fost chiar in detrimentul nimanui ci la adresa religiei noastre,pana intr-acolo incat dc va mai amintiti ajunsesera sa se faca niste referiri calomnioase si injurioase la adresa islamului,a lui Rasul ALLAH saaws si chiar mai rau...pana la urma cred ca am avut o buna intuitie.Pe asta m-am bazat si cu tine corina,caci desi ai fost primita ca noi toate de altfel de catre fete ,dupa un timp ai inceput s-o dai cu bata-n balta rau de tot.Sincer,sunt aproape dezdustata de felul tau asa...insidis de a fi si mai ales de stiul de a vira...pentru ca am ceva experienta in sofat mi-se par cam bruste si non sens virajele astea si chiar nu-mi pla oamenii care nu pot fi constanti si balalaie ca si cum ceilalti ar fi atat de fraieri incat sa nu inteleaga. In fine,nu ma mai obosesc sa-ti spun ca fina ironie a ayshei este destul de bine primita ,din pct meu dvd nu e de prost gust ci mai degraba apanajul unui om inteligent ,nebiocotat si mai ales necenzurat in gandire si chiar daca cateodata poate are niste pareri care uite,eu nu le impartasesc,fata de altii ii admir "linia dreapta".Nu ma mai apuc acum sa-ti scriu,pentru ca de fapt,daca n-ai inteles mesajul pentru fete era sa incercam(macar!) sa ignoram ceea ce indubitabil afecteaza imaginea religiei nostre si uite,cu parere de rau te cam incadrezi. Despre coscos,no commment sau bidun qalam,cum va e pe plac,nu pot decat sa spun ca e impresionanta schimbarea de macaz(mai voi nu cumva studiati impreuna la "poligon?" Chiar nu-mi dau seama ce importanta are pentru islam in general daca eu as accepta a treia sau a 4 sau a o mia sotie,este vorba ca cuvantul Coranului nu se discuta,nu este vorba de viata personala a vreuneia dintre noi si cred ca nu suntem la "ecografie" sa vedem care are mai multa religie dentro sau... Hai ca ati reusit sa faceti in asa fel incat mai ca-mi vine sa pun un emocotion,da` ingaduitoare cum ma stiu ,azi am chesf sa-mi protejez cerebelul. Si apropo de biblioteca,corina parca ramasesei datoare cu bibliografia citita asa cum tu singura ai spus prin aprofundare.Uite eu mi-am facut datoria si am zis si ma r5og cine habar n-are ca pe net se citesc si carti sa dea pe google si se desteapta repede cum e treaba,asa ca mai subtire cu batutul pumnului in piept ca doar nu ne uitam la King Kong. Chiar va rog,hai sa terminam cu chestia asta,putem sa facem asa incat sa restabilim atmosfera veche?Eu cred ca da,Inshaa ALLAH. VA IMBRATISEZ CU DRAG,MARYAM. Once Abu Umamah asked the Prophet about the rights of parents over their children. The Prophet replied, “They are your Paradise and they are your Hell.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryam,[asia]! Eu as propune sa ignoram toate postarile ei. Indiferent de comentarii sau exemple "cultivate". Doar asa poate va realiza ca "dragoste" cu forta nu se practica aici. Atentia acordata nu o va face decit sa continue aberatiile si sa jigneasca spiritul musulmanilor. Daca doreste dezbatere pe tema quranistilor o invit pe chat. La profilul meu sint trecute ID-urile mele de pe MSN si YM. Insa,ia o pauza Corina,pe topicul asta,macar in ceea ce priveste incercarea ta de a convinge ca esti superioara altor musulmani. In alta ordine de idei: 1.Cine vrea zam-zam? Pot trimite citiva litri in Bucuresti si de acolo sa fie impartit intre fete sau lasat la parintii lor. 2.Se apropie Hijri. Ce pregatiti,unde mergeti,ce cumparati? Cu sinceritate,Aisha. "Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hannen, raspunsul tau nu poate decat sa imi confirme opinia anterioara si aluzia la lupul moralist. Spui ca sunt de partea Corinei pentru ca i-a aparat pe shiia. Dar, draga mea, ea nu a vrut decat sa vina cu un raspuns care sa echilibreze cat de cat atacul fatis si gratuit al lui Maryam la adresa shiia. Daca recititi bine topicul, veti vedea cine a inceput sa enumere diferentele dintre sunni si shiia; iar daca se oprea aici, nimic de zis, ba chiar bravo pentru cunostintele ei, dar putea sa se opreasca aici, nu sa-i catalogheze pe shiia " gelosi, rai si invidiosi". Eu, personal, citind anumite surse despre shiia, ma ingrozesc, insa, vad in viata de zi cu zi ca nu toti sunt niste extremisti, asa cum nu toti participa la Ashura, asa cum nu cred toti ca Ali ar fi de drept profetul lui Allah. Nu acuz pe nimeni de ura, doar constat. Si nu Corina a inceput aceasta discutie, ci doar cineva interesat, pur si simplu de conflictul actual din Iraq. Totul a plecat de la simpla intrebare " ce-i diferentiaza pe sunni de shiia", si parca voi atat ati fi asteptat ca sa recurgeti la tot felul de adjective dragute despre shiia. Maryam, nu e vorba de nici o schimbare de macaz; imi pare rau ca opiniile mele te fac sa te simti tradata. Dar nu se poate sa nu observ cat poti fi de subiectiva in pareri. Si chiar m-a socat faptul ca voi toate, desi va considerati musulmane, deci supuse, ati fi capabile de divort daca sotii vostri s-ar casatori a doua oara. Am punctat asta, pentru ca chiar mi se pare egoista o astfel de miscare. E chiar contrar Islamului; si daca ati citi textul in engleza din postarea mea anterioara ( care e din sursa sunni), ati vedea si de ce. Dar sunt convinsa ca voi stiti de ce. Insa nu mai stiu eu ce se intampla pe aici. Oare voi sunteti musulmance doar in masura in care va convine? Sau se poate invoca dreptul femeii de a alege ce e mai bun pentru ea... pai in cazul asta, inseamna ca ea poate face o alegere mai buna decat ii este dat sa aleaga prin legea divina. Sau veti spune raspicat: e pacatul meu si nu intereseaza pe nimeni. OK, atunci nu ma bag, dar tot raman cu gustul amar al dezamagirii, ca eu va credeam musulmance pana-n adancul sufletului, nu cu jumatati de masura ( 1/2 influente vestice, 1/2 influente islamice). Degeba esti toba de cunostinte, daca nu le poti aplica decat in masura in care iti convine. Si cu asta mi-am incheiat discursul. Numai ca nu vreau sa imi sariti iar in cap ca schimb macazul sau ca fac exercitii de poligon, ca va injositi in acuzatii nedrepte. Nu vedeti ca nu puteti nici macar sa recunoasteti cand gresiti? Nu vedeti cat de nedrepte sunteti, si cu noi insiva?! Nu vedeti ca nimeni nu v-a facut nimic, dar sunteti atat de sensibile, incat vi se pare ca daca cineva isi da cu parerea, va ataca? Ce-o fi cu voi? Aysha, cand ajungi in al 13-lea ceas, iti cam convine sa ignori, nu? Maryam, vorbesti de linia dreapta, cand ai facut o cotitura de toata frumusetea, prin afrondurile pe care le aduci tuturor shiia?!! Aveam pretentii de la tine, dar inca o data spun: esti atat de subiectiva, incat m-ai dezamagit total. II tii partea Ayshei, pe care doar rautatea si ironia o definesc. Dodo crede ca pleaca de aici din cauza Corinei si mai nou, a mea ( iaca, o facui si pe asta, n-o sa mai dorm la noapte de atata constiinta incarcata), dar de fapt, nu vede padurea din cauza copacilor. Hei Dodo, citeste mai bine, de la partea a 7-a sa vezi cine e pe aici marul discordiei. CATAN, eu nu am spus ca sunt de acord cu Mut'ah, si nici nu am sa accept sa intru in asa ceva, in acest moment inca mai pot sa imi apar drepturile si sa iau o decizie. Corina mi-a dat niste sfaturi de apreciat, nu a inceput sa arunce cu noroi in prietenul meu care mi-a propus asta, pentru ca, conform credintei lui, este ceva normal si chiar recomandat. Hannen, nu am zis ca ma urasti, dar nu imi place ca cineva sa categoriseasca oamenii dupa prima impresie, sau dupa carte. Vorba ta, oamenii se cunosc numai dupa sufletul lor, insa e greu sa patrunzi in sufletul cuiva si in viata reala, dar pe cale virtuala. O spun inca o data, nu e corect cum va purtati cu Corina. Asa ceva chiar mi se pare strigator la Cer. Si, mai mult, inchideti ochii la ironiile si aciditatea Ayshei, care chiar nu merita sa se numere printre voi. Inteleg ca poate Maryam a avut o "scapare" cand i-a catalogat pe shiia asa cum a facut-o, pentru mine a fost o adevarata intorsatura de situatie, si nu spun asta pentru ca prietenul meu e shiia, ci pentru ca mi se pare ca felul asta de a fi nu o caracterizeaza pe Maryam. Aysha, nu te teme, ca nu facem nici un memoriu sa fii data afara, mai bine plecam noi, daca tot v-ati aliat toate impotriva noastra. Ce s-a intamplat aici mi-a confirmat inca o data ca lumea in care traim e plina de oameni surprinzator de ... imprevizibili. As avea de facut totusi, o propunere: ca subiectul sa se numeasca: " Unde sunt sunnit-ele mele?" , ca e mai potrivit, asa nu vor mai aparea accidental si musafiri nepoftiti ca mine sau Corina, si veti avea o atmosfera "pacifista" ( cel putin pana in momentul in care veti gasi un subiect de dezbatut pe cai "neortodoxe").
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey Coscos,eu zic sa bagi repede un Sedocalm si sa recitesti toate postarile.' Nu sa sari printre rinduri. Daca nu ai timpul necesar,da-le un print si citeste-le pe racoare. Cind voi ajunge in al 13 ceas am sa te anunt.Acum sint inca in orar. Am poftit-o de n ori pe Corina cu toata gasca ei de informati la un chat. Fata draga,sa-ti intre bine in inteligent,mie imi este teama doar de Allah. Si cu aceasta ocazie dau IGNORE si la nick-ul tau. Cu sinceritate,Aisha. "Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sallamaleikum, mai fetelor oare chiar nu mai incapem toate ,stiti inainte de multe ori va citeam doar,daca nu eram pe aceeasi frecventa.dar de data asta mi-am permis sa postez mai mult,caci am simtit eu ca replicile o luasera razna,adica cuvinte grele date intre noi despre ceilalti musulmani. dar ,regret din tot sufletul si am ramas asa cu un gust aiurea,caci in final nu cred ca postarile astea au schimbat pe careva, nici crezul si nici obiceiurile. eu continui sa zic,ca mai bine ma incerca cu toate sa respectam si sa performam ,ce stim ca avem de facut ca buni musulmani si astfel vom fi placuti lui Allah Rreamaritul si doar atunci ,ceilalti vor avea intr-adevar ce invata sau vedea la noi.si cred ca ne--am lamurit ca nu ajuta la nimic expunerile de pareri contradictorii si cunostintele vaste de stiinta in islam. in postarile mele,daca m-am exprimat corect cred ca sa inteles ca nu are imp intr-o discutie libera,ce ''stil''de musulman esti si exemplu il dai prin practica.oricum regret din tot sufletul ca nu m-am putut abtine si astfel poate am suparat pe careva. asa ca eu imi doresc doar sa fim ca inainte,discutii libere din care avem intr--adevar ce invata,experiente de viata si nu ce s=a ales de data asta. dar sunt curioasa daca va mai fi ca inainte,ca nu stiu, dar simt ca.... inshallah, sper sa reusesc sa va citesc mai mult si sa raspund ''mai putin''. numai bine, allah hafiz gulshan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...