Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DR. TUTUNARU (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mey fetelor!

 

Ieri citind pe site-ul doctorului nostru preferat... ce-mi vad ochii?[:0]

fetele de peste tari si mari vor sa ni-l fure, sa-l ia cu ele acolo(Canada, bla,bla),tentatie mare pt doctor nu?[ispita]

Si el zice: "pai sa vedem daca ma lasa fetele de aici sa plec"[:D]

No, zic, se cuvine intr-adevar sa facem galerie[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]!!! Glumesc si eu![:)]

Voi, care mergeti mai des, stiti mai bine care e situatia.

 

Alina si Stelutaid="red">, va multumesc pt PM-uri in leg cu Dr. Badea.[flo][flo]

 

Scumpic da' daca voi ziceti ca tipa e super, merg la ea cum iau $$$$.

Oricum doctorul a recomandat-o ca fiindu-i prietena si buna profesionista asa ca nu-mi fac griji.[;)]

 

Hai va pup si o zi frumoasa!

 

Gabriela si [copil]Mariuca

http://communitywebshots.com/user/uki2003[foto]

 

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor [gravi],

 

iaca tocmai ce m-am intors de la consultatia cu Dr. Tutunaru. Aglomeratie mare ... de platit nu am platit nimic .. desi nu m-ar fi deranjat ... in schimb, asistenta ne-a rugat sa mergem toate sa ne facem foaie de observatie. Atat.

Rezultatul consultatiei... sarcina in 5-6 saptamani dar cu amenintare de avort... cu siguranta asemanator celei pierdute anul trecut. Asa ca mi-a dat un tratament cu pregnyl, utrogestan, s aspenter. Bestutza tu ai urmat acelasi traseu la inceput? Nu mai tin prea bine minte.

 

va pup, Auras

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal;utare tuturor!

Uki id="red">, mama am vazut si eu ca lumea atenteaza lka dom doctor!!Dar stiu ca doar atenteaza..[:D][:D][:D]! Dansele stiu ce pericol le paste daca se doar gandesc la mai mult de atat[:D][:D][:D]!!!

 

Asa... uff... deja noi stim raspunsul ...Uite ca deja trebuie sa luam atitudine!!!

 

Diafera! Ma bucur tare ca ai ajuns! Eu merg diseara la proba finala sa vedem ce are de gand bb-linul meu!Si sotul meu nu vrea sa piarda Doamne fer vreo intalnire cu dom doctor! Tot timpul imi spune ca il orice intalnire cu el il revigoreaza! A fost prezent la toate controalele, mai putin la unul asa ca trebuie sa ma mulez un pic pe programul lui!

Cred ca s-a bucurat tare ca ai ajuns la el asa devreme ca sa poata incepe tratamentul din timp! Pe mine m-a felicitat ca am reusit sa iau asa decizii rapide de docmentare, renuntare la doctorii Anca si Uscatescu si tot felul de artificii de care si eu ma mir acum ca am putut fi in stare! Dar eu stiu ca a fost la mijloc Domane Doamne si doar asa am reusit!

Cred ca stia poveste sindromului pe de rost!

Si eu am facut pregnyl 14 injectii! Vezi ca in primele trei luni te monitorizeaza din doua in doua saptamnai! La mine asa a fost pana s-a convins ca totul e in ordine si sarcina evolueaza bine!

SI mie mi-a dat aspenter dar eu m-am rugat sa iau ceva din legume fructe si mi-a zis sa mananc 5 kg de mere pe zi1 Glumea bineinteles ! AM ancat cate am putut de nu am avut grata de la sarcina dar mi se urase de atatea mere! Le-am facut suc si asa beau siacum dar mai rarut ca ti-am zis deja mi se pare cam mult!

Utrogestan nu mi-a dat!

Pupicei tuturor si povestim dupa ce ne intoarcem de la contoletul de final!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Bestutza , esti bestiala!

Bine inteles ca a ghicit ca am fost suspectata de sindrom.. chiar s-a mirat ca mi-a iesit negativ... zicea de ei "imposibil sa nu iti gaseasca ceva" .

Sunt cam nelinistita ca mi-a dat aspenter.. si eu pe moment nu m-am prins sa il intreb... dar aspenterul contine aspirina, nu?, si aspirina nu este contraindicata la sarcina? Pe de alta parte ma gandesc ca poate mi-a dat sa o iau doar pt putin timp.. stiu ca Badiu imi dadea thrombo-ass si zicea ca se ia pana la 8 saptamani.

Cu utrogestanul.. nu stiu ce sa zic... cred pana la urma ca mi-a dat toate astea preventiv, mai ales ca ii spusesem ca pierdusem o sarcina de la a doua sangerare.

 

Oricum, am mare incredere in el si sigur stie ce face .. si in plus m-a pus sa fac toate analizele .. le voi face cat mai repede .

Sarcina mea e de cam 6 saptamani .. si inca nu are inmioara care sa se vada . M-a chemat peste o saptamana la control si mi-a zis ca se asteapta ca atunci sa o vada. M-a asigurat ca e in parametrii normali .. imi era cam frica ca nu s-a dezvoltat normal pana acum .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diafera, nu stiu sigur, dar parca aspirina e interzisa in ultimul trimestru de sarcina.... stiu ca citisem pe undeva acum 2 ani... cand cautam medicamente contraindicate in sarcina...

 

 

Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, sunt dezamagita..sa va povestesc?!

 

acum m-am intors de la dr...surpriza, nu era nimeni la d-lui, chiar m-am mirat si bineinteles ca m-am bucurat ca am norocul asta!

 

eu nu stiu cum e la voi, ca mereu spuneti ca are rabdare, sta la explicatii, dar la mine, e a doua oara cand ma duc, mai mult de 5 minute nu sta[q]

 

de exemplu azi, s-a uitat peste o analiza, la care imi iesise valoarea peste limita superioara admisa, a zis ca o sa-mi dea ceva pt asta, dar fara alte explicatii, mai ales ca eu imi monitorize ovulatia si tocmai prolactina marita o poate inhiba, mi-a facut repede eco si a iesit val vartej din cabinet, fara sa-mi prescrie nimic...am vrut sa-l astept din nou pe hol pana se intoarce, asistenta a zis ca nu, la insistentele mele de a-l astepta asistenta l-a sunat pe rezidentid="blue">( ca fusese si el in cabinet ) si mi-a prescris rezidentul medicamentul...

 

Ma rog, nu vreau sa dati cu rosii in mine dar..credeam, citind numai lucruri bune despre el, ca mi-am gasit DOCTORULid="blue">,dupa ce fusesem la dr. Anca( ca si tine Bestuta, si ma tinuse de vorba 6 luni, exact ce povesteai si tu la alt capitol )...stiu ca e foarte ocupat si solicitat, dar fiecare pacienta se duce cu speranta la el..si vrea sa primeasca niste explicatii si sa-si rezolve problema...hai ca nu mai spun nimic acum, ca sunt dezamagita si foarte suparata, si nu vreau sa...Nu va suparati pe mine, please! Din ce am citit despre el cred ca e un dr f bun dar, din pacate, nu are timp pentru toate pacientele pe care le cheama la el..

 

ca sa nu mai zic de aia de la receptie..ok, auzisem ca tre sa platesc consultatia, nu e nici o problema...dar apoi am vazut ca pe fisa mi-au scris NEASIGURATA, dar eu sunt, si chiar la casa OPSNAJ..dar ei nu m-au intrebat nimic, daca lucrez, daca nu..., probabil ca au scris asa ca sa justifice ei de ce iau banii..am inteles ca daca eram insarcinata nu as fi platit. Oricum nu e asta problema, ca e 170000, dar m-am enervat ca au scris NEASIGURATA..si nu aveau nici rest si a trebuit sa ma duc eu pana in bulevard sa schimb banii si sa ma intorc.[bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirelas, nu te ami intrista .. iti faci rau singura...

Uite si mie mi-au scris la fel pe hartie.. NEASIGURAT, bine ca pe mine m-au intrebat daca am trimitere sau pot sa dovedesc ca sunt asigurata .. si cum nu am avut nici o adeverinta la mine de la servici.. m-au pus sa semnez .. o alta foaie cum ca daca trebuie sa ma internez (ceea ce nu se punea problema ...) declar ca nu pot sa aduc adeverinta de asigurat in 48 de ore ... M-a luat si repede, repede semnati... pana nu am inteles despre ce era vorba nu am semnat .. si m-am gandit ca oricum.. la o adica pot dovedi ca sunt asigurat. Nu au intrebat pe nimeni de bani .. si nici la ce doctor sunt nu m-a intrebat. Probabil ca s-a intamplat asa pentru ca intre acele ore dr. avea consultatii .. nu stiu altfel nu imi explic. Eu am fost inte 10 si 12.

In timp ce ma intorceam spre cabinet.. ma gandeam la acel cuvant NEASIGURAT.. si mi-am zis .. ei uite de aia nu mai pot eu ! pentru atata lucru nu vreau sa ma stresez.

Sa stii ca ma asteptam sa se intample asa cu dr. Tutunaru. Odata ce are atatea paciente deja nu cred ca mai are nici el rabdare .. deci ma astept la o schimbare mult mai dura. Asta nu inseamna ca va deveni ca ceilalti! Oricum, eu tot voi avea incredere deplina in el.

va pup si va iubesc ca existati , Aura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey Mirelutza! Calm down![pace]

 

Poate o fi avut si el vreo urgenta sau... a fugit repede sa nu ai timp sa dai ceva[;)]. Mie asa mi s-a intamplat o data.

Data viitoare cand te duci fii directa si vorbeste, trage de el si spune ce ai pe suflet, nu se supara. Poate azi o fi fost si el intr-o pasa mai[:(]sau obosit...na, nu poate fi mereu fericit. Desi ii dorim!!![flo]

 

Hai, rabdarica![:)]

 

Pup[pup]

Gabriela si[copil] Mariuca

 

http://communitywebshots.com/user/uki2003

 

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...