Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DR. TUTUNARU (3)


Recommended Posts

 

Mai fetelor ce-i cu voi...dormiti nu? sau croshetati?[:p]

 

pai cu vremea asta...[xinpat]

Noi am intrat pe yahoo dar prea putine pt a pune ceva la cale pt dr...asa ca va asteptam si pe voi celelalte! Doar daca vreti![flo]

 

O seara frumoasa!

 

gabriela si mariuca

 

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mirelas76id="green">, pe la cat te duci tu mama la dr? Ca vad ca esti norocoasa, e a doua oara (daca nu ma insel) cand ne spui ca nu ai stat la coada. Eu tre' sa ma duc maine si tare sper sa nu stau cu orele, dar daca e de stat....stau...ca doar interesul meu e.

kid2003id="green">ai trecut printr-o experienta nasoala rau de tot. Cred ca in locul tau eu plecam acasa cu un bot.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Fetelor dragi![amoras][amoras][amoras][amoras][amoras]

 

Am intrat fuguta sa va urez o zi frumoasa si SA FITI CELE MAI IUBITEid="red">id="size3">(nu numai azi)!!![cina2][pathot][sex][:p]

 

 

Va pupa [pup][pup][pup]cu drag Gabriela si Mariuca

 

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by kid2003

Buna fetelor! Va citesc cu interes dar am fost timida si nu am scris pana acum desi merg si eu la dl dr T. Gio, ai dreptate, azi am fost si eu una dintre cele 20 de paciente. A fost mult? Foarte, am asteptat 2 ore la coada, timp in care dr a mai consultat si pe hol, saracul, a venit sa vada analizele gravidutzelor fara probleme si le-a trimis acasa. Apoi a fost pe banda rulanta, eu am intrat in cabinet, era o fata acolo care vorbea inca cu dl dr (m-am simtit aiurea ca m-a strigata asistenta, putea sa o lase pe biata fata sa mai ramana pana termina dr de spus). M-a pus sa ma dezbrac (asistenta), dar cum? Dr era inca in discutie cu pacienta dinainte. Eu eram toata emotionata ca era prima data cand imi vedeam bb-ul la eco (am 6 saptamani) aveam o tona si jumatate de intrebari, dar dupa ce m-a pus pe pat si mi-a facut eco, m-am ridicat si m-am dus dupa paravan sa ma schimb timp in care a intrat deja urmatoarea pacienta...[bang]Asistenta mi-a dat doua foitze cu analizele pe care trebuie sa le fac, eu l-am intrebat pe dr cand isi deschide cabinetul ca asa nu mai merge, a zambit si a zis ca asteapta ecograful.Si ieri dimineata am fost, coada era si mai mare si surpriza...nu era la Tutunaru, era la o alta doctorita. Dezamagita ca el nu e in cabinetul de la parter, l-am sunat pe mobil si mi-a zis sa vin a doua zi (adica azi). Mi-a zis ca e nebunie la dna doctor si va fi asa pana la 12 cand intra el in cabinet. M-a sfatuit sa vin azi ca e mai liber, si cand colo a fost crunt.Asistenta din cabinet te verifica la fise, nu ma e loc sa intri fara fise, eu azi am dus adeverinta de salariat, dar inteleg ca nu te scuteste de plata. Pentru ca sunt [gravi] nu m-au pus sa platesc consultatia...Am intrat sa va spun ultimele noutati de azi. Eu o sa ma duc si sapt viitoare cu analizele dar ma duc numai cand e de garda, (pe 19 am inteles). In timpul programului e crunt!!!


id="quote">id="quote">Buna, si eu am fost vineri la dr. Cred ca fata de care vorbesti eram eu :). Esti cumva mai inalta, slabutza, cu par saten si putin lung? Nu trebuia sa iti faci probleme, sa stii ca dr cerea sa fie introdus urmatorul pacient. Dar eu fiind a doua oara, am tinut sa ma lamuresc cu niste lucruri pe care nu mi le-a spus din prima. Mai zicea si Bestutza ca si ea facea la fel ... turu turu ... nu il lasa deloc pana obtinea ce vroia de la el :). Saptamana asta cred ca naste, daca nu chiar a nascut. Asteptam sa ne povesteasca. Vreau si eu sa aflu noutati despre cabinet. Mi-ati dat o veste proata cu plecatul dr. din tara. Stiti pentru cat timp? va pup, Aura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Diafera,

da, sunt satena, am parul cret, e destul de lung, iar de slabutza, eu zic ca nu sunt f slabutza (si cat o sa fiu, peste 6 luni o sa fiu cat balena ucigasa).Tu esti bruneta?

In fine, azi am fost sa fac analizele date, inteleg ca e de garda sambata...dar sincer prefer sa mai astept pana isi deschide cabinetul...spuneti ca pana in martie se intampla. Da Doamne! Poate are mai mult timp sa stea cu noi (de vorba, bien sur...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Bestutzaid="red">[bis][bis][bis]

Nu stiu daca iti mai amintesti de mine, dar tie iti datorez prima mea intalnire cu DR MINUNE, asa cum ii spui tu, iar DL DOCTOR ii datorez faptul ca acum sunt insarcinata si ca sarcina merge bine (supravegheata cu atentie in primele 3 luni)!

Sa-ti traiasca mare baiatul, sa fie cuminte si mancacois si sa aiba noroc in viata!

Si cand vei avea timp te asteptam cu povestea nasterii!

 

[bum][cri][cor]

 

Ioana 16+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mmult de tot fetele!

Sunteti atat de dragute...Eu sunt in depresia post natala! Bucurati-va de bb -ii din burtica ! Eu traiesc sentimente confuze ! Simt ca s-a terminat o perioada tare, tare frumoasa dar sper ca o sa depasesc momnetul si sa fie bine! Cel care urmeaza sa nasteti nu trebuie sa aveti absolut nici o grija- eu nici inainte nu am avut - dara acum sunt si mai constienta ca spitalul si dr au fost de nota 120!!!

Ei si bb am obtinut 10 cu felicitari! Si am avut de doua ori cordonul in jurul gatului!!nca o chestie:specifica DR MINUNE!! Si cu atat d multe complicatii am primit amandoi 10 de la dl dr!!!

Conditii in spital mai mult decat minunate, personal super de treaba: in timpul travaliului nu au ridicat macar o data tonul , de cuvinte uratenu mai zic, nici nu am simtit ca sotul meu nu era langa mine!

Singurul lucru de care imi pare rau este ca s-au inasprit foarte tare conditiile din spital si nu a avut voie in sala de nastere si ma rog alte su[parari...dar ...toate au trecut ...

AVEM PE TUDOR CONSTANTIN UN INGERAS CE SE ROAGA DORMIND PENTRU PARINTII LUI...Este o minune construita de Dumnezeu si adusa pe lume de DR MINUNE care a reusit sa il salveze de incompetenta medicilor cu renume! Nu vreau decat sa ii pot multumi in fiecare zi lui Dumnezeu pentru minunea noastra mica care seamana perfect cu tatal lui ...

Sunt minuni pe care Dumnezeu ni le ofera sa stim ca El exista si bucuriile date sunt MARI ,INCOMPARABILE CU LUCRURILE MATERIALE IAR DE MINUNE NE AJUTA PE FIECARE SA CONSTIENTIZAM SI SA TRAIM MINUNEA CREATIEI! De aceea trebuie sa-i multuminm ca exista si mijloceste in sufeltul prezenta LUI!

 

Nique ma bucur tare mult si sper ca peste cateva luni vei trece si tu si celelate viitoare mamici prin bucuria si implinirea pe care am avut-o si o am eu!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...