Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DR. TUTUNARU (3)


Recommended Posts

Felicitari Bestutza [bis], sa stii ca m-am gandit des la tine si te am de exemplu pe toata perioada sarcinii mele. Poate chiar am sa te mai intreb cateodata unele lucruri cand sunt nelamurita pentru ca stiu ca si eu voi parcurge acelasi traseu ca si tine.. cel putin la inceput .. si sper ca pana la final. Asa ca stai pe aproape [:D].

cand gasesti timp mai mult, poate ne povestesti mai in detaliu cum s-a petrecut minunea si ne pui si niste poze. Te asteptam cu drag!

 

Auras

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by kid2003

Buna Diafera,da, sunt satena, am parul cret, e destul de lung, iar de slabutza, eu zic ca nu sunt f slabutza (si cat o sa fiu, peste 6 luni o sa fiu cat balena ucigasa).Tu esti bruneta? In fine, azi am fost sa fac analizele date, inteleg ca e de garda sambata...dar sincer prefer sa mai astept pana isi deschide cabinetul...spuneti ca pana in martie se intampla. Da Doamne! Poate are mai mult timp sa stea cu noi (de vorba, bien sur...)


id="quote">id="quote">Nu sunt bruneta ci satena si am intrat cam a 3-a (daca nu iau in calcul pacienta al carei sot a facut scandal). Eu imi uitasem dosarul cu analizele inauntru. Daca e sa fi fost eu cea dupa care ai intrat tu in cabinet, atunci trebuie sa iti aduci aminte ca te-a pus sa te schimbi in tmp ce eu ma imbracam si vorbeam cu dr.Oricum, este clar ca am stat la aceeasi coada [:D]. Poate ne mai intalnim. Si mie mi-a zis sa vin pe 19 sau 23 .. in final a zis pe 23.. dar parca prefer pe 19 ca e sambata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi la spital si suprise.....nu mi-au cerut sa platesc nimic. Mi-au facut fisa cu "neasigurat", normal...dar am zis sa nu fac gura.. si atat.

Dl doctor a fost super de treaba si desi chiar e o problema in cazul meu cu ovulatia, am plecat optimista ca se va rezolva. "De vina" sunteti voi, care ati vorbit atat de frumos de dr. Tutunaru, incat, chiar inainte de a-l cunoaste, am inceput sa cred in el.

Ma bucur ca am citit acest forum inainte de a-mi alege un doctor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain!

 

Mai Ukiid="red"> , sa stii ca tu ai ceva simturile mai dezvoltate si in loc sa ne spui asta zisesi ca e gluma, da?

Si nici nu imi trece prin cap sa va parasesc! Asta m-ar face sa cad in alta depresie![:D]

 

Cristina ,id="red"> sincer nu stiu , astea sunt ultimile indicatii si tare as fi vrut sa avem poze chiar de la nastere cu bb linul nostru drag!

 

Auras id="red">

cu drag o sa va povestesc TOT , dar credeti-ma am simtit sarcina asta ca pe o binecuvantare cu plansul si incertitudinea inceputului cu cautarile mele disperate in speranta ca exista CINEVA care sa ma poata ajuta!!

A fost si este minunat si cred ca 90% din depresia care ma incearca este datorata faptului ca ma obisnuisem cu locul acela pe care eu il consider benefic sufletului familiei noastre, chiar daca, poate, pare ironic dar este asezat intr-un spital!

 

Nu stiu daca traiti in momentul asta asemenea sentimente dar sigur le veti simti! Eu sunt fericita ca mai mergem o data, dupa 6 saptamani " la verificare"1 Poate nu ati mai auzit pana acum dar sa stiti ca stau bine pe scaun si va sciu! Si asta in conditiile in care maine avem o saptamana de la nastere si nici nu se mai cunoaste la mers!

 

IMediat dupa nasterea lui Tudor mi-a spis asa:" Dupa ce i l botezi pe mic te duci cu el la dr Uscatescu si la dr Anca si le arati copilul care nu supravietuia fara Clexane!! "

Intr-adevar asa ar trebui!!!Ar trebui sa ne reamintim cuvintele dr Uscatescu: Daca nu vrei ca taticul sa-si creasca copilul singur, nu face Clexanul! Uite la Municipal sunt doua mamici care sunt in coma si nu se stie evolutia ca nu au stiut de sindrom !! Zi mersi ca stii de el!!"

Si dr Anca : "Draguta mea, nu intelegi ca din moment ce ai fost diagnosticata cu sindrom antifosfolipidic trebuie sa facem preventiv Clexane!!!Hai... de luni facem Clexanul! Mergi la medicul de familie , reteta si stai linistita ca am multe paciente si nu mi-a murit nic una pana acuma!! Si uitandu-se la ceas: alte intrebari??" M

 

Si uite ca maine Tudor are o saptamana!!! Si toate astea mijlocite de Dumnezeu prin mana doctorului Sau!

 

PUpicei tuturor!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mey Bestutza! ti-am cetit povestea nasterii la "mamici de ian-feb" stiam ca acolo fugi...[fuga]

 

N-ai vrut epidurala pana la urma? [;)]

 

Cat despre cusatura lu' dom doctor...arta si precizie!!! si eu tot asa intr-o sapt eram pe-afara...si mergeam binisor![:D]

 

Tu chiar crezi ca e depresie ce ai tu??? Io zic ca se fromeaza amu' instinctele de mamica...si eu eram la fel, plangeam ca se constipa bebe, ca are nasuc infundat, bla,bla,...acum de' privind in urma...nu mai pare important. Dar e normal, bebe e primul, e mic, nu va cunoasteti...

Apropo, are colici deja??? Ca ziceai ca plange noaptea...of, of![pup]

 

hai ca te las, acum ai alte prioritati...[bibe]

Pupacim

 

Gabri & Mariuca[fuga]

 

 

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetele !! Eu am probleme grave de tot..Grave...Mi se pare ca nu exista nimixc mai imortant pe lume decat aceste minunate creatii!!! Deja ma gandesc sa il fac pe al doilea si pe al treilea...Eu care abia abia m-am desprins de la serviciu si ma gandeam cail las pe bb acasa si ma intorc acu nici nu mai vreau sa aud si perspectivele pe alti ani buni sunt deja facute as ca atentie eu cand am plecat di Elias am spus LA REVEDERE si cred ca o sa fiu clienta lor [:D][:D][:D]

 

 

Clio,

Ce sa facem incoerenta si terciul din cap se vede si in felul in care va transmit: nu am facut epidurala de frica!! Cusatura e facuta si de si de inauntru dr si afara Bogdan, dar nu va speriati ca ambele sunt super facute!!!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu am reusit in cateva saptamani sa fac o adevarata obsesie din momentu final:nasterea.

 

Mai am un pic si ma apuca plansul...[q][q][q][q][q]

Sincer, nu am absolut nimic sa-i reprosez dr.Tutunaru pe parcursul a 30 sptamani, insa faptul ca este din ce in ce mai ocupat imi mananca zilele. Si...ma rog, ma abtin de la alte comentarii...

 

Sau poate am luat-o eu razna...nu stiu, o fi depresia de dinainte de...sau eu stiu ce-o fi.Ideea este ca ma gandesc din ce in ce mai serios la faptul ca ar fi trebuit sa am alternative[q][q][q][q][q]

 

Nicoleta si beblusa +30

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by clio

Fetelor, eu am reusit in cateva saptamani sa fac o adevarata obsesie din momentu final:nasterea.Mai am un pic si ma apuca plansul...[q][q][q][q][q]Sincer, nu am absolut nimic sa-i reprosez dr.Tutunaru pe parcursul a 30 sptamani, insa faptul ca este din ce in ce mai ocupat imi mananca zilele. Si...ma rog, ma abtin de la alte comentarii...Sau poate am luat-o eu razna...nu stiu, o fi depresia de dinainte de...sau eu stiu ce-o fi.Ideea este ca ma gandesc din ce in ce mai serios la faptul ca ar fi trebuit sa am alternative[q][q][q][q][q]Nicoleta si beblusa +30


id="quote">id="quote">Buna dimineata tuturor!Mi-am propus sa nu scriu la subiectul acesta din cauza de subiectivitate, il cunosc pe dr Tutunaru de multi ani (din etapa Municipal) insa nu ma lasa inima s-o vad pe Clio suferind asa. In vara anului trecut, cand tocmai hotarasem sa ma mut din Bucuresti ca sa imi urmez jumatatea, am aflat ca mama are cancer de col uterin. L-am sunat pe dr. T, cu lacrimile in gat i-am spus ce si cum, a hotarat ca imediat sa vina sa vedem ce facem si ... am facut. Acum e bine mersi acasa, munceste in gradina, spala, calca si gateste. Ideea e ca l-am prins intr-o perioada foarte aglomerata, care inteleg ca deja a devenit permanenta, si nu avea timp niciodata sa-mi explice si mie atat cat as fi vrut. Sigur ca m-am revoltat, am muscat din batiste dar am hotarat ca merg pe mana lui. Intre timp citeam pe forum tot ce se inatmpla la spital si vazand atat puhoi de mame si aspirante pe care le ingrijea mi-am zis ca ma bate Dumnezeu daca il judec. Mai spre iarna a venit vremea sa ma ia pe mine cu fierbinteli din cauza unor noduli (s-au dovedit a fi chisturi - mastoza chistica) la sani. Din nou panica cat casa (sunt Rac), telefon la dr. T, venti in fuga la Bucuresti, prins dr la o discutie de 5 minute in care mi-a dat indicatii si ... la revedere ca nastea cineva. Iar m-am infuriat iar am muscat din batista, am facut ce mi-a zis, l-am sunat dupa cateva zile, mi-am varsat oful si m-a chemat la spital unde mi-a explicat cu frumosul ce am, de ce, ce sa fac, de ce sa nu ma supar cand n-are timp sa stea prea mult de vorba. Dupa ce m-am racorit mi-am dat seama ca omul asta n-a gresit niciodata, profesional vorbesc, sau cel putin eu nu am stiinta. Munceste de rupe la spital, pe forumul de la pagina lui, deschide cabinet, scrie teze, se ocupa de copila, samd. Ceea ce vreau sa-ti spun este ca valtoarea ta de sentimente e normala vand in vedere evenimentul care se apropie dar daca nu sta de vorba cu tine cat ai vrea nu inseamna ca te ingrijeste mai putin sau ca te abureste. Daca face bine ce face dar n-are timp sa povesteasca eu cred ca e in regula, sau cel putin prefer asa. Mergi linistita!!Scuze pentru lungimea mesajului! Sa va fie bine tuturor orice ati face!Nana Sim, cu calificari inalte de nasa si matusaP.S. - Incearca sa ii scrii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

clio, nana are dreptate. n-o sa te lase tocmai pe tine[;)]. apoi, daca, doamne fereste cine stie pe unde e si chiar nu poate sa ajunga la spital in cateva ore, pana nasti, sunt sigura ca nu o sa te lase de izbeliste, pe mana orisicui! trebuie sa aiba el pe cineva de incredere pe care sa=l mai roage sa asiste la cate o nastere daca el nu poate. gandeste-te ca pleaca din tara. crezi ca isi lasa gravidutele fara un numar de tf de rezerva???

hai calmeaza-te... uite vine we... hai la o plimbare prin magazine!!! o sa te ajute sa te gandesti si la altele!!

 

PS: cine mai doreste sa intre pe Yahoo messenger,in seara asta la 8...

id-ul meu e hornoiuc.

 

 

Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...