Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DR. TUTUNARU (3)


Recommended Posts

fetelor, nu am vrut sa va supar( ca stiu ca sunteti fane ale dr, si eu sunt, eram?! ) dar...

cred ca fiecare dintre voi v-ati dorit, va doriti un bebe..si eu ma simt acum ca si in zicala aia " m-am dus bou si am plecat vaca"..nu stiu ce sa mai zic..si dupa ce ma chinuisem sa ma invoiesc si de la serviciu special pt asta...la voi chiar are mereu timp si rabdare mai multa? ca nu vreau sa-i ocup din timp, dar am si eu nevoie 5 minute, nu doar 2-3..si mereu e un du-te vino in cabinetul ala de nici nu te auzi om cu om, nu stiu..ma voi duce si marti totusi la el si voi vedea apoi..i-am scris si pe site ca prea sunt dezamagita, si am vazut ca i-a mai scris o fata acelasi lucru. Nu zic ca nu e un dr bun, si a mea speranta e toata in el ca si a voastra dar...

 

va pup[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mirela, nu te supara! Uite eu am fost la dl dr de dimineata la prima ora la 8,00. L-am asteptat pana la 9,00... am aflat intre timp ca fusese in sala de nasteri. Si cand a venit se vedea ca este foarte foarte obosit, spunea ca se trezise la 6,00 si cine stie cate ore dormise in noaptea aia si toata saptamana. La ora aia mai avea inca puterea sa fie glumet! Si sa stii ca nici cu mine nu a stat mult, mai ales ca nu era ora d-lui de consultatii jos, dar am mers dupa el pe hol si pana a ajuns la scari l-am mai intrebat si l-am mai descusut si s-a oprit sa-mi raspunda. Nu se supara daca il intrebi, da' tre' sa fii pe faza!

Hai succes data viitoare!

Oricum e clar ca omul are nevoie de o mica vacantza!

 

Ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai mama!

Adevarul e ca ai fost ghinionista!

Stai linistita!!!! O sa te convingi singura! Eu l-am prins in momente si momente!!Cand am vazut ca e aglomerat stateam eu cat putem de putin si o intindeam! E tu ai avut ghinion si nu ati stat indelung de vorba de la inceput! O sa-i inveti programul si o sa si simti cand poti sta mai mult sau cand trebuie sa o indinzi repede! Ai sa te convingi la vizitele urmatoare ca e un om mai mult decat deosebit!

Gandeste-twe ca a fost doar un mic ghinion si atat! Ai vazut ca t-a raspuns si pe forumul celelat motivul adevarat!

Eu am fost in searta asta si era inca socat de ce i se intamplase la directiune! Iti dai seam ca de fapt e singurul OM de pe acolo!!

ARE PREA MULTE PCIENTE! \Deci asta i se reproseaza1 Numai pacientele lui trebuie sa plateasca desi chestia e ilegala ca noi platim asigurarti de sanatae si lui OMULUI, i se pare aberant ca se intampla asa ceva ! Deci pe langa treburile lui profesionale, trebuie sa faca fata problemelor aste de tot......care i se imputa de PITICII INSTITUTIEI!

Uite eu azi aveam o groaza de intrebat! Pana mi-a facut echo si controlul eu tot taca taca , taca taca si vorbeam si de bb si de alte chestii pentru alte fete! Si imi raspundea foarte serios la toate!!!

HAai ccapul sus si o sa vezi ca suntem aici un [cor] intreg!

Ai incredere mama draga!

Pupicei tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bestutaid="blue">[flo]

 

vad ca ai citit si raspunsurile lui pt mine de dincolo...daca ai vazut in primul raspuns, sunt niste ???? puse dupa ce a zis ca a fost chemat la directiune ca e plin holul de pacienteid="blue">...semnele de intrebare sunt ( codat ) pt ca nu era nici o pacienta pe holid="blue">..doar v-am zis ca atunci cand am ajuns nu era nimeni de nu-mi venea sa cred, era doar o alta fata in cabinet, a iesit, am intrat io, am stat 5 minute si am iesit; la fel, nu era absolut nimeni in tot holul!! ca doar nu-s chioara!!

Deci, sicanele directiunii sunt deja pe fata!

 

merci de incurajari fetelor, ca la omu' asta chiar nu vreau sa renunt![flo]

 

totusi, sper ca marti sa stau macar 10 min[zz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirelas76, poate inainte de a te duce tu au fost nu stiu cate paciente...si mie mi s-a intamplat sa fiu singura de acolo, iar cand am iesit sa gasesc pe hol nu stiu cate persoane sau sa fie multe persoane inaintea mea si dupa mine s nu mi fie nimeni...Asadar, ai dreptate!!! Sicanele directiunii sunt pe fata si aceasta directiune merita [bruta][bruta][bruta]!!!!!

Bestutza are dreptate! Il prinzi in momente si momente si mai are dreptate ca vei simti tu cand sa te intinzi la discutii si cand nu!!!!Mie mi s-a intamplat o data sa-l sun si in timpul discutiei sa-mi inchida.M-am suparat rau!!!!chiar voiam sa-l schimb!!! Dar dupa vreo 5 minute, omu' mi-a dat un semnal ca s-a eliberat si am continuat discutia...Si atunci era acelasi lucru:"M-a sunat sefu' si nu puteam sa nu-i raspund!" Iar sefu'asta merita invitat la un[duel]

 

Fetelor, eu astept ca omul asta sa-si deschida spitalul, nu cabinetul!!!Poate atunci sunt la al doilea bb!!

 

Acum...partea a doua!Vazand cat este de aglomerat,imi este teama ca la nastere nu va avea timp de mine si ma va lasa cu rezidentii aceia priceputi nevoie -mare[:D]!!!Cum sa raman pe mana alora??? Valeu, valeu, valeleu...

Bestutza eu imi voi aduce minunea pe lume in aprilie...te astept sa-mi povestesti care au fost atributiile rezidentilor...

 

Pentru doctorul-minune [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

 

PS:Oricum "canadiencele" s-au lasat pagubase!!!!!!!!!!Yes!Yes!Yes!

Nicoleta si bebelusa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mey fetelor!

 

Ai vazut Mirela ce om cumsecade[flo], am cetit si eu rasp lui pt tine, daca nu-i pasa, n-o facea. N-ai de ce sa-ti faci griji.[pup]

 

bey, mie mi-e teama ca astia din spital sa nu-l faca pe dr sa-si ia jucariile...si sa...atata frecush!!!Sorry![iartama]

 

Clio-pai cum sa te lase la nastere cu rezidentii? Ce? Rezidentii ti-au urmarit sarcina? Pe de alta parte cre'ca ai dreptate ca va fi invazie de bebei in primavara[iepu][iepu][iepu][iepu].Mie imi place, si eu sunt nasc in aprilie/6.

 

Ati vazut ca daca ne-am solidarizat le-am descurajat pe "celelalte"?[:D]

Da' hai sa nu fim egoiste! Sunt de-ale noastre oricum.Pupam la ele[pup][flo][flo]

 

Si pup la voi[pup]

 

Gabriela si Mariuca

http://communitywebshots.com/user/uki2003[foto]

 

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si io sunt tot in aprilie![bis]

 

hai ca vad io marti ce-o fi, se pare ca nu s-a suparat ca l-am "certat"...cred ca isi da si el seama ca si noi avem sperantele si problemele noastre si venim la el ca la D-zeu!

 

va pup fetelor

 

aaa, si sa va mai zic o faza : dupa ce mi-am facur la receptie rahatul ala de fisa, imi zice ala de acolo ca o sa fie o colega de-a luiid="blue"> in cabinet la dr si o sa-mi explice ea ce-i de facut cu plata. Intru io la dr, ii spun 2 cuv si ne intrerupe una care zice " Sunteti insarcinata, ca daca nu stiti ca tre sa platiti?" Deci asa hodoronc-tronc. La care dr ii arunca o privire de a inghetat-o si pe un ton...:" Nu, nu-i insarcinata, ca de aia a venit la dr " si apoi imi zice mie calm " Stiti, trebuie sa platiti ". I-am zis ca da, nici o problema, si s-a uitat la mine asa..nu stiu cum, trist, contrariat..

 

Va dati seama ca se gandeste si el ca noi venim cu probleme adevarate si aia ne mai si streseaza in mijlocul discutiei.

 

Dar eu stiti ce am inteles ? Ca aia care mi-a zis chestia asta era pusa special de la receptie ca sa urmareasca ce face dr si sa plateasca pacientele [bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea!

 

Bey da' sunt calare pe el de-a binelea[testoasa]...e urmarire generala la pacientele doctorului Tutunaru, cre'ca le trimite prin statie de la poarta...[biz][biz]

 

Lasa Mirela - in aprilie ne-ntalnim si bem o bere[bere](sau poate se intampla[gravi] un bebe pana atunci[;)]???)[flo]

 

Gabriela si [copil]Mariuca

 

http:communitywebshots.com/user/uki2003[foto]

 

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

valeu, deja asa rau s-a ajuns?? cu supraveghere in cabinet??? ma, nu stiu, da' e legal??? adica atat timp cat avem asigurare medicala....

habar n-am!! da' ar trebui cercetat, caci incepe sa fie bataie de joc!

daca as sti ca dansul n-ar avea de suferit, pe bune de nu le-as trimite televiziunea pe cap. ca o merita nesimtitii aia!![q][q][q]

 

Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai faceti?

 

Hai s-o lasam balta cu aia din spital, ca deja...noi ne facem rau![bang]

 

Mey Cristina il vazui si eu pe Razvanel al tau si e un dragalas.[;)]

Mariuca ii trimite ceva pupici!!![pup][pup][pup]

 

O seara frumoasa![cina2]

 

Gabriela si [copil]Mariuca

 

http://communitywebshots.com/user/uki2003[foto]

 

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...