Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DR. TUTUNARU (3)


Recommended Posts

cristinaid="blue">, nu conteaza ca ai asigurare, nici nu te intreaba..doar daca esti gravida nu platesti, de parca noi alea care ne chinuim sa...ma rog, nu mai zic nimic.

pe mine nu m-a enervat plata neaparat dar m-a enervat rau cand am vazut scris pe fisa NEASIGURAT, de parca veneam de la coada vacii, cand nimeni nu ma intrebase nimic..

 

si io am vrut sa zic ceva dar apoi m-am gandit sa nu-i fac rau dr, ca nu vreau asta normal

 

bai, nu stiu sigur sigur daca aia chiar il supraveghea, dar io asa cred...ala de la receptie imi spusese ca va fi o colega de-a lui id="blue">in cabinet la dr T, si asa a si fost...apoi, dupa ce mi-a zis mie ca tre sa platesc, s-a uitat pe hol si a vazut ca nu mai e nimeni si a plecat..

 

ma rog, haideti sa nu mai vb acu despre asta

 

io cred ca voi va incuscriti fetelor, cu mariuca si razvan[cina2][zz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

uki, frumoasa fata, n-am ce zice...

ata ca andrei nu-i disponibil, e dat de la 2 saptamani unei alte mandre...[:D] iar coada e destula....

deh, baiet de nota 10, frumos ca o fata!

 

[^]multumim de laude!

 

apropo de asigurare... eu i-am zis ca sunt in concediu de ingrijire copil... si mi-a scris tot neasigurat pe fisa. da' stiu ca eu nu mai am asigurare, si trebuie sa ma treaca tati pe contractul lui.

 

ps: uki, pune un punct intre comunity si webshot.... ca altfel nu merge linkul!

 

Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

hai mey Cristina si tu acum... nu te speria, am trimis doar neshte pupicutzi nevinovati la puiul tau. Daca e coada la el[V], noi nu ne inscriem, ca ne place sa ne bagam in fatza!!![bonjovi]

 

Clio, ce mai faci? Ai terminat cu amenajarile??? Ca ar fi cazu' sa te cam odihnesti, ca dupa ce nasti...[:D]

 

Mirela, tu ce mai zici? Ti-a trecut boticu'?[;)]

Pupacim la voi toate![pup]

 

Gabriela si[copil] Mariuca

 

http://community.webshots.com/user/uki2003[foto]

 

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, data viitoare cand ma duc, adica vineri, am sa iau cu mine o adeverinta de la servici pt medic (stiti voi care dovedeste ca sunt asigurata). Ca pe mine asa m-au intrebat acolo.. daca am vre-o dovada de asigurat sau trimitere de la medic .. si ca urmare m-au pus sa semnez o porcarie ca nu pot aduce nici o dovada ca sunt asigurata in 48 de ore in cazul ca ma interneaza .. povesti. Si sa vedem ce vor mai zice de data asta.

Eu imi inchpui ca a fost chemat de directiune vineri pentru ca intre 10 si 12 cand am fost eu .. era nebunie acolo la el la cabinet.Nu zic ca e normal .. dar confirm ca au fost f multe paciente!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diaferaid="blue">, dar la tine au fost chiar nesimtiti! cum sa te puna sa semnezi asa ceva?? ca doar daca te internau doamne-fereste normal ca aduceai adeverinta in 48 de ore? macar la mine au intrebat doar daca sunt gravida, ca daca nu tre sa platesc..dar cine stie data viitoare? mai ales ca m-am certat cu ala de la receptie ca nu aveau rest si m-am dus pe vijelia aia pana in bulevard sa schimb!

 

ma rog, eu am fost vineri pe la ora 15 !

 

mai fetelor, pe loanga ca am problemele mele ca nu mai raman si io odata grea, acu' tre sa-mi mai fac probleme si cu dr? asta-i chiar culmea, poate se ia marti cineva din directiune de mine, ca ce caut pe hol la dr Tutunaru ( asta ar fi prea de tot )...mai ales ca ma duc la 8 dimineata ( adica vreau sa fiu acolo chiar mai devreme, ca si asa tre sa ma-nvoiesc de la serviciu )..deci am toate sansele sa nimeresc chiar cand vin toti aia la serv.

 

of, iar ma iau dracii

 

PS Da' carnetul ala albastru nu e bun?? Nu de aia e, ca sa dovedesti ca esti asigurat??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, m-am enervat rau de tot...Mi se pare bataie de joc!Ajung si eu sa ma intreb de ce naiba nu o fi emigrat omu' asta? Cum, dom'le sa fie tras la raspundere ca isi face meseria?!Asta este chiar obraznicie!!!! si sa va mai spun una:mi-a povestit o pacienta de-a doctorului-minune ca dat fiind faptul ca bb-le este asezat invers, va necesita o cezariana...Hei, bine, fetelor, pentru lucrul acesta este nevoie ca pacienta in cauza sa fie vazuta, examinata, invartita si rasucita de don' doctor-sef de sectie...Pai, fetelor, o fi nevoie de acordul lui si sa nastem?!Sau ma enervez eu degeaba...asa s-o fi procedand peste tot?!

 

Uki, aproape am terminat cu amenajarile...Mi-am chemat ajutoare care au dus greul[:D]

 

Nicoleta si bebelusa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

clio, ce inseamna acord pt cezariana?? adica in nici un caz nu face cezariana la cerere??? pai tembelul ala de sef, daca trebuie sa-si dea acordul, il da doar daca trebuie neaparat, fara favoruri pt gravidute... adica pt cele care nu vor sa nasca normal!!

of of mai mai, tara mea... da' ce sa facem, cineva mai trebuie sa si raman pe-aici... ca doar fuseram primii si nu se cade sa pleci...

 

diafera, eu zic sa nu nsisti prea mult cu adeverinta... daca te intreaba aia iar, ii arati... dar pls, nu face galagie acolo, ca tot dr are probleme... banuiescca orice plangere pe tema asta ajunge la directiune...

 

foaia aceea cu 48 de ore e valabila doar pt internare. si eu am semnat-o cand m=am internat.

 

Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by cristinamh

clio, ce inseamna acord pt cezariana?? adica in nici un caz nu face cezariana la cerere??? pai tembelul ala de sef, daca trebuie sa-si dea acordul, il da doar daca trebuie neaparat, fara favoruri pt gravidute... adica pt cele care nu vor sa nasca normal!!of of mai mai, tara mea... da' ce sa facem, cineva mai trebuie sa si raman pe-aici... ca doar fuseram primii si nu se cade sa pleci...diafera, eu zic sa nu nsisti prea mult cu adeverinta... daca te intreaba aia iar, ii arati... dar pls, nu face galagie acolo, ca tot dr are probleme... banuiescca orice plangere pe tema asta ajunge la directiune...foaia aceea cu 48 de ore e valabila doar pt internare. si eu am semnat-o cand m=am internat.Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro


id="quote">id="quote">Stati mai linistite, ca nu am de gand sa fac galagie... Doamne fereste... dar ma gandeam sa o am la mine.. ca poate tocmai prin acele foi de prezentare in care se scrie ca nu suntem Neasigurate i se scoate pe nas dr. Tutunaru ce paciente are .. poate ca vor sa dovedeasca ceva (directiunea) ca sa poata sa il acuze "mai legal" . Nu stiu.. zic si eu... nu ma pricep la sistemul asta sanitar .. insa daca esti in regula .. te intreaba .. esti asigurat? si tu zici.. da .. uite am dovada .. atunci nu cred ca are de ce sa se mai supere cineva ! Eu chiar ma gandeam ca aducand acea foaie.. in modul cel mai civilizat posibil, nu ii fac nici un rau dr. Tutunaru ... deci chiar subliniez... nu intentinez sa fac scandal ..pur si simplu o arat.Auras
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...