Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DR. TUTUNARU (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

Bey! Da! eu l-am intrebat pe dr. cand e ziua lui, da daca suntem simpatice...oricum n-aveam curaj decat daca spuneam ca suntem mai multe paciente, ca asa de una singura...

 

Cristina si cam unde gandesti tu(ca la tine lucra neuronu'!), sa ne intalnim??? La sala polivalenta??? Sa-ncapem toate...

 

Dana, eu credeam ca tu esti deja[gravi]

Hai ca fug la Mariuca!

 

Gabri

 

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabitu , nu sunt [gravi], tot incerc sa raman acum .Problema mea cea mare este sa o si tin , sa nu se opreasca din evolutie , si speranta este in domnul doctor. Daca nici cu tratamentul care mi l-a dat sa-l fac nu o tin atunci nimic nu ma mai poate ajuta, ca am pierdut 3 sarcini cu toate ca am facut tratament .

 

Dana, aspiranta inca optimista [:D]la statutul de [mamica]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, ati fost haioase raauuuuu!!!!

 

Din alt motiv am intrat, ca mi-a spus o prietena care a fost azi la dl dr, ca situatia se prezinta naspa, si anume: pe hol vreo 20 de paciente, scandal mare, tot il sunau, ii atrageau atentia cei din conducere, dl dr era nervos, pacientele pe banda....sotii nervosi cereau scaune ca e inuman sa stea nevestele in picioare...in concluzie....naspa!!!!!!!!!!!!!!!!!

Va ganditi ce am putea face sa remediem situatia? Ca nu e bine nici pt noi, ca asteptam o gramada, si nici [:D]pt dr..ca l-au luat deja la oki ... sa vezi ce-i mai dau aia acordul pt ce vrea el sa faca[^].

 

Nu poate nimeni sa-i sugereze sa faca un soi de progamari la tel, si sa primeasca oricand doar urgentele? eu una nu mai ma duc curand la el, dar voi, pacientele-fidele, poate reusiti ceva!

De ex, avem un pediatru super cautat si bun la Budimex, dar pe el il suni, nu poate la spital, te cheama la cabinet, la spital te cheama la o anumita ora, nu cheama mai multe persoane decat poate vedea niciodata, ca vorba aia, sunt copii, si nu pot astepta prea mult, plus ca atunci cand are program pe sectie nu vin decat urgentele....

vorba unei paciente: omul asta nu stie sa zica nu...ufff..ma ofer eu secretara sa-i programez pacientele[:D] ca in scurt timp vom face coada in curtea spitalului...ce credeti, ii sugereaza vreuna dintre voi sa faca asa??? eu cred ca e varianta optima..n-ai nimik urgent, tu vino peste 3 zile...nu buluc la usa lui..

Pupici!

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Va citesc cu interes dar am fost timida si nu am scris pana acum desi merg si eu la dl dr T.

Gio, ai dreptate, azi am fost si eu una dintre cele 20 de paciente. A fost mult? Foarte, am asteptat 2 ore la coada, timp in care dr a mai consultat si pe hol, saracul, a venit sa vada analizele gravidutzelor fara probleme si le-a trimis acasa. Apoi a fost pe banda rulanta, eu am intrat in cabinet, era o fata acolo care vorbea inca cu dl dr (m-am simtit aiurea ca m-a strigata asistenta, putea sa o lase pe biata fata sa mai ramana pana termina dr de spus).

M-a pus sa ma dezbrac (asistenta), dar cum? Dr era inca in discutie cu pacienta dinainte. Eu eram toata emotionata ca era prima data cand imi vedeam bb-ul la eco (am 6 saptamani) aveam o tona si jumatate de intrebari, dar dupa ce m-a pus pe pat si mi-a facut eco, m-am ridicat si m-am dus dupa paravan sa ma schimb timp in care a intrat deja urmatoarea pacienta...[bang]

 

Asistenta mi-a dat doua foitze cu analizele pe care trebuie sa le fac, eu l-am intrebat pe dr cand isi deschide cabinetul ca asa nu mai merge, a zambit si a zis ca asteapta ecograful.

 

Si ieri dimineata am fost, coada era si mai mare si surpriza...nu era la Tutunaru, era la o alta doctorita. Dezamagita ca el nu e in cabinetul de la parter, l-am sunat pe mobil si mi-a zis sa vin a doua zi (adica azi). Mi-a zis ca e nebunie la dna doctor si va fi asa pana la 12 cand intra el in cabinet. M-a sfatuit sa vin azi ca e mai liber, si cand colo a fost crunt.

 

Asistenta din cabinet te verifica la fise, nu ma e loc sa intri fara fise, eu azi am dus adeverinta de salariat, dar inteleg ca nu te scuteste de plata. Pentru ca sunt [gravi] nu m-au pus sa platesc consultatia...

 

Am intrat sa va spun ultimele noutati de azi. Eu o sa ma duc si sapt viitoare cu analizele dar ma duc numai cand e de garda, (pe 19 am inteles). In timpul programului e crunt!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gio, ai dreptate; dar multe din paciente cred ca nici macar nu-l suna (probabil ca sa nu-l deranjeze, am facut si eu asa o data sau de doua ori dar am regretat, pt. ca am dat peste aglomeratie). Ultima data l-am sunat in cursul diminetii cind stiam ca e la spital si mi-a zis sa vin a doua zi, si la ce ora. Deci parerea mea este ca incearca sa-si faca un fel de programari...

Dar pentru asta ar trebui sa-l sunam, fie ca avem o urgenta fie ca nu avem. Stiu ca e neplacut sa primesti sute de telefoane pe zi, ti se uraste... Dar trebuie sa alegem fiecare raul cel mai mic.

Ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uki, intalnirea o propun in parcul de la stadionul national (stdionul e mai mare decat sala polivalenta[hop][;)])

asa in mod sigur o sa vina... ca de, daca nu o fi la spital, e la cabinet... acum sa nu cumva sa se gaseasca cineva sa nasca la ora aia!!!

 

aveti dreptate, asa balamuc nu se mai poate. dar cum sa-l rogi sa-ti spuna NU??

ma gandeam ca si-ar putea pune pe site o agenda de programari on-line, macar orientativ, si intram si ne facem singure programarea. dansul doar s-o acceseze. sau eu stiu, un topic pe forumul dansului...

 

daca nu se ofera nimeni sa-i spuna, ma ofer eu...

[:D]si-l interb si ce marca de manusi chirurgicale prefera, ca vrem sa-i luam un bax[:D] apropo, cred ca mai repede un bax de prezervative... manusi oricum foloseste mai putine.

 

Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Programatul on-line suna ff bine! Numai sa se poate!

 

Cat de spre baxurile despre manusi sau prezervative, [bis][:D] rad si acum..numai sa nu luati cu striatii fetelor, ca cine stie cand mai ajung la eco cu sonda[:-)))]

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai rezist...sincer...chiar m-ati speriat.Pai, doamne fereste sa te apuce nascarile intr-un astfel de moment!!!!Va imaginati?Oricat ar fi omul de calm, dragut si nu mai stiu cum...tot este nasol...Acum, serios, sper sa se rezolve problemele astea cand isi va deschide cabinetul!!!

 

Kid2003, nu ti-a spus cand aterizeaza ecograful acela?

 

Nicoleta si bebelusa din burtica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

clio, a ridicat din umeri cand l-am intrebat de cabinet, a zis ca numai ecograful mai e de venit...Nu l-am mai batut la cap, era deja urmatoarea pacienta in cabinet.

 

Uf, sunt ingrijorata ca e asa de ocupat, as vrea sa pot sa stau mai mult de vorba cu el, mai ales ca e primul bb...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...