Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La noi la Galati sa veniti ! ( 35)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc pentru urari [pup] Eliza, La multi ani! Sa-ti traiasca sotul[s][s][s] si sa fiti fericiti pana la adanci batraneti impreuna. Nici eu nu mi-am dat seama ca vineri e 30....asa e, o sa fie nebuneala pe strazi si nici o masa libera pe la restaurante. Eu nu pot sa vin joi ca nu am cu cine sa las bebelul :( Fetelor, puteti sa-mi dati si mie o reteta de tort rapid si usor? Maine este si ziua mea si as vrea sa ma bucataresc[yami] As vrea sa fie usurel dar sa arate si bine si mai ales sa fie gustos....[pofta] Alina, stiu ca tu esti experta in prajituri, ma ajuti te rog [pup] Roxana, mami de [bonjovi] Stefan (24.04.04) si [copil] Andrei (05.06.07) [URL="http://community.webshots.com/album/560562208aEOGLy?vhost=community"]POZE[/url] [URL="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1ec57a2f5e7d27227f9175&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]FILMULETZ[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, cel mai simplu si rapid tort pe care il fac eu e cam asa: Blat: 6 oua, o cana zahar, o cana si jumatate faina, un plic de praf de copt, esente; se bat albusurile cu un praf de sare, apoi se adauga cate o lingura de zahar si se tot asa pana obtii o bezea tare. Se adauga apoi cate un galbenus pana le termini, praful de copt , esenta, si faina. Se pune folie de aluminiu intr-o tava/oala ce vrei tu si il bagi la copt in cuptorul incins cam 40 de min/ Trebuie sa se desprinda de pe margini si sa fie auriu. Crema: orice crema din comertul capitalist (dr Oetcher sau cum s-o scriu le folosesc eu) pe care o imbunatatesc; daca e de frisca/vanilie pun niste fructe congelate ( le las la decongelat de seara intr-o sita ca sa se scurga bine) daca am crema de ciocolata pun ciocolata de menaj in ea ( rasa pe razatoarea mica sau topita) si niste nuci si stafide. Pe deasupra il imbrac in frisca HuLaLa si il decorez cu fructe.Si gata. Sa ti iasa tortul si mai ales LA MULTI ANI ! Sa fii sanatoasa si iubita, fericita si sa ai mult noroc ! Fericirea te indulceste, incercarile te intaresc, tristetea te face mai uman, greselile te smeresc, succesul te mentine in forma, dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, multumesc pentru reteta. O sa incerc sa fac asa, pare destul de usor, sper sa nu-mi faca figuri cuptorul, arde cateodata foarte tare.... Roxana, mami de [bonjovi] Stefan (24.04.04) si [copil] Andrei (05.06.07) [URL="http://community.webshots.com/album/560562208aEOGLy?vhost=community"]POZE[/url] [URL="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1ec57a2f5e7d27227f9175&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]FILMULETZ[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toate fetele [pup] Imi pare rau ca nu pot intra mai des la vorba cu voi dar timpul meu este atat de pretios...cateodata nu am timp nici pentru un pahar cu apa..seara dupa ce adorm toti piticii mai respir si eu putin.Intru pe forum dar din pacate nu am timp decat sa va citesc pe fuga. Rog frumos fetele sa imi recomande un bun oftalmolog pediatru din Galati.Sunt tare ingrijorata de ochisorii Rihannei pentru ca marginile pleoapelor inferioare sunt intoarse spre interiorul globului ocular si genele ii sunt lipite de ochisor...medicul de familie mi-a spus ca nu i s-a deschis inca ochisorul bine si ca o sa se rezolve in timp...totul o sa fie ok.dar pana cand sa astept daca ar fi sa fie asa cum spune ea???De aceea trebuie sa consult urgent un medic oftalmolog.Astept raspunsurile voastre.Si daca v-ati confruntat cu asa ceva sau cunoasteti mamici in cauza spuneti-mi va rog.Multumesc anticipat. Ica...batista bebelusului se gaseste in Galati la farmacia "Dona".Atat. Legat de locurile de joaca pentru copii...am auzit ca s-a deschis unul nou la Flora.Ati fost acolo? va pup acum.ma cheama datoria.... Ana,mami de:Bobi(24.02.1998),Roberto(8.08.2001) si Rihanna(10.05.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari! Roxi, la multi ani, sa fii fericita! Cel mai simplu tort pe care il fac eu este tortul diplomat, sau cam asa ceva, cel cu piscoturi, frisca si gelatina; este pe forum reteta, eu sunt prea obosita sa gandesc acum si sa-ti scriu exact cum se prepara si apoi, presupun ca tu deja l-ai facut....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga ICA,eu am luat "batista bebelusului"de cand avea fiica-mea 6 luni si am fost super multumita de ea. In prima faza te sperie chestia asta cu aspiratorul,dar este exact ca si pompita para ,numai ca aspira continuu fara oprire si e foarte eficienta,curata tot.Nu stiu cum ne-am fi descurcat fara ea cand a fost Irina mea racita. Irina se speria cand vedea ca e culcata si o tineam fortat ca nu statea,dar am schimbat tactica:sta in fund,in bratele mele si ii tin capul lipit de pieptul meu . Sanatate la puiuti. Elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci, Elena. Uita acum stau in dubiu, da sau nu, sotul meu crede ca este prea puternic vacumul de la aspirator plus mama care a ris bine cand i-am spus, desi eu zic ca ar trebui sa fie eficienta la micuti ca doar ei nu stiu sa-si sufle nasul. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/pilaf_i/my_photos"] Noi [/url] Ce faci te si face.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...