Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La noi la Galati sa veniti ! ( 35)


Recommended Posts

Salutare si de la noi... mai dam buzna din cand in cand pe la voi... Cam slabuta miscarea pe aici...ce-i cu voi... nu tu o cafea, nu tu o prajitura.. Hai mobilizarea...treceti la povesti... Alina, cam nasol ca incepi munca... eu una si acum am perioade cand tanjesc dupa momentele frumoase de pe vremea cand stateam acasa, cand il vedeam ceas de ceas pe Razvan, cand aveam mai mult timp pentru el si nu ratam nici un moment... E destul de greu...eu cel putin inca nu m-am acomodat cu programul de munca.... Mi-e ciuda ca nu mai am timp de mine si de familie, casa...etc Si noi am inceput gradinita... si e foarte greu...dupa o saptamana nu s-a schimbat nimic in bine, in comportamentul copilului. ba chiar mai rau... In prima si a doua zi parca nu a plans asa tare dar dupa-aia rau, cu plansete din masina si in fata gradinitei...il luam in brate ca sa nu se tarasca pe jos ca nu vrea!!! Adica...e destyl de nasol.. educatoarele ma incurajeaza sa nu cede, ca toti au facut la fel dar pana la urma se potolesc... insa mi-e teama sa nu cumva sa ramana traumatizat din cauza asta... Cand mergem sa-l luam e oke, e integrat in grupul de copii, nu-l gasim plangand, sare in sus de bucurie, danseaza zicand "a veit buicul, a veit buicul..." (nu prea poate pronunta toate consoanele..) E mai rau decat mi-am imaginat... eu una am plans in prima si a doua zi... mai rau ca el..eram terminata cand vedeam cum plang toti copii ca vor la ai lor...E cumplit...chiar am renuntat sa-l mai duc eu.. sa fie mai usor si pentru mine dar in special pentru el...sa nu simta ca il abandonez... Chiar nu stiu care ar fi metoda cea mai potrivita... Vai Doamne da' ce-am mai scris.. Am facut o pauza cam lunga... ma intorc la munci... va pupik si mai vorbim... Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciristina23/album?.dir=66a6&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Razvan[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata la pranz! LIliac, Vlad o sa stea acasa cu tatal meu nu am nici o tragere de inima cu munca da asta e . Targ de hainute pt copii am citit pe net ca e intre 3 si 7 octombrie, dar o sa anunte ei mai aprope atunci. Cristina nasol cu gradinita, la anu si noi deja ma gandesc cu groaza. Eu iar am o pasa nasoala imi e rau asta dupa ce 3 luni mi-am fakut de cap acum iar regim numai cu pesmet si branza degresata, asta e , ma cam ingrasasem, deja imi facema griji ca am pus 4 kg in 2-3 luni , acum in cateva zile imi revin la greutate, sper sa treca repede criza asta sa nu ma tina mai mult de o saptamana. ... m-am gandit cred ca imi e rau de la munca hehehe la gandul ca trebuie sa ma duk la munca nu de la inghetata, nooo [:D]. A inca ceva stiti ca vlad nu vorbeste desi peste cateva zile face 2 ani , doar cateva cuvinte si alea vai de ele si doar cand are chef, ei am avut ieri o mare surpriza, vlad al meu vb engleza, de la baby einstain la care se uita toata ziua zice vlad al meu :car, go, stop, ocean, bicycle si alte cateva care incearca sa le zica in engleza si evident eu nu pricep ce. Alina, mama de Vlad (25.09.2005) [url="http://photos.yahoo.com/alina_elena62000"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la mine ! Alina, incepi munca? Au trecut deja doi ani !???? Valeu ce repede trece timpul ! Imi pare tare rau ca iarasi te supara fierea ! Poate trece repede ! Cristina, asa rau e la gradi ? Cu toate ca Daria a fost si anul trecut plange in continuare. Trebuie sa avem nervi de otel nu alta ! Liliac, ce-i dai pentru imunizare ? Eu deocamdata sunt pe echinaceea si vitamina C ( facusem o pauza in iulie-august), astept sa se intoarca pediatra din concediu sa ne prescrie ceva. Fify, alte crese nu stiu nici eu. La cea din M19 am o colega care isi va duce fetita de luni, daca te mai intereseaza am sa-ti spun impresiile ei. Ea a fost , a vazut , si-a inscris copila acolo, dar nu cred ca a fost in postura de a alege; nu a avea cu cine s-o lase. Fericirea te indulceste, incercarile te intaresc, tristetea te face mai uman, greselile te smeresc, succesul te mentine in forma, dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, am inceput sa-i dau Imunogrip junior, luat de la plafar. Cica ar fi cea mai cea chestie impotriva racelilor si gripei din aceasta perioada. Se ia de 3 ori pe zi timp de 4 zile, apoi 4 zile pauza, iar se iau 4 zile si tot asa...timp de 2 luni. Este si destul de gustos. Cristina, e greu la inceput, stim cum decurge aceasta perioada dar totul e sa ramai ferma pe pozitie. Uite, la noi n-a mers cu dus de altcineva la gradi, ca ar fi insemnat sa o scot pe maica-mea pe frig din casa sa vina pana la noi si sa le trimit pe jos, in timp ce noi ne puneam fundurile-n masina si plecam. Am spus ca e prea mare deranjul. In fiecare seara stateam de vorba si-i spuneam ca o sa vin EU sa o iau de la gradi ca sa nu aiba sentimentul de abandon. De multe ori alergam pe strada si ma inghesuiam in maxi-taxi ca sa ajung cat pot de repede dupa ea, luam cate-o cioco kinder in buzunar si mititica ma astepta, stia ca ii aduc ceva bun si ca trebuie sa vin. Deci, parerea mea, e ca fiecare pitic se simte abandonat la inceput intre necunoscuti. Trebuie ceva rabdare... Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna feteloe! a lipsit o perioada ca sunt ocupata cu magazinul ca acu s-au gasit toate gravidele sa se imbrace si numai prididesc cu adusul hainelor pt gravide. azi le aduc si maine...au zburat. asa ca alerg dupa marfa de 2 ori pe saptamana dar sunt un pic dezamagita ca hainele de gravide sunt putine si nu prea diversificate. am surpriza sa le dau si asa. pe 27 sep am targ la bucuresti:baby expo. ma duc sa vad daca gasesc ceva nou! maine plec la bucuresti dupa marfa![bang]unde mai pui ca s-a imbolnavit shali la gradi.din nou.[q] de luni a inceput cu nas infundat, am tinut-o cu simptomatice pana asta noapte cand mi-a facut febra si a tusit nonstop, pana la 5.30 dimineata. azi am bagat-o pe antibiotic ca era febrila. e tare greu! am sa-i iau si eu imunogrip de la farmaciue poate merge! Cristina, eu am sta cu Shali la gradi in primele zile langa ea pe scaunel si ma aratam foarte interesata de jucariile de acolo si cum prindeam momentul ca devine absorbita de jucarii cum dispaream si reuseam s-o fac sa i se para interesant totul.si apoi ea a fost indragostita de teacher si de Teo, asistenta si se ducea cu ele sa le ajute. dar a plans si ea un pic si am vazut copii care plangeau cate 3 saptamani toata ziua de te lua cu rau de mila lor dar acu sa-i vezi! sunt cei mai integrati copii! nu dispera! o sa-i treaca! si o sa-i placa pana la urma![pup] Fetelor m-am intalnit zilele astea cu o multime de cunostinte de ale mele insarcinate cu al doilea si chiar cu al treilea copil!ce mai fac fetele copii! numai eu n-am nici un stres! nu vrea si gata! n-am chef sa merg la dr deloc! m-am saturat de dr din galati pana peste cap! mai vorbim! ma duc sa-i citesc Shalinei povesti ca se plictiseste! va pupicesc![pup] Viorica [url="http://community.webshots.com/user/vioavram"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooo, Alina, nici nu pot sa-ti zic: Bine-ai revenit in campul muncii!! dar cafeaua tot o bem. Noi, cu toate imuno si toate pregatirile pentru inceperea gradinitei fara probleme, suntem mucioasa rau [q]. Vineri cand am luat-o era infundata rau. Am pus-o pe picioare, cat de cat pana azi dimineata, dar tare mi-e groaza ca iar o luam de la capat cu antibioticele. Mi-e si mila de ea, saracuta, ca de-atata suflat de nas i-a curs si sange [:(] si aproape ca refuza sa aiba contact cu batista...nu mai discut de pus picaturi sau spray-uri... Deci, am inceput cu stangul... Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, la munci deja ? Nici eu nu stiu ce sa-ti urez; sa te acomodezi usor, sa ai colegi draguti si sefi intelegatori si Vladut sa fie sanatos si sa se inteleaga bine cu bunicul. Liliac, uffff, greu cu gradinita asta....Daria deja a stat o saptamana acasa, deci si noi cu stangul am inceput. Nu a fost raceala, dar tot urat a fost. Micuta ta vrea la gradi ceea ce e foarte bine, a mea a urlat dimineata urat de tot. Viorica ma bucur ca afacerea merge bine ! Succes la Baby Expo ! mir3lly, eu nu fac conserve, adica fac dar daca am chef/timp....Anul asta am facut doar niste dulceata de capsuni...in rest nu cred; am descoperit ca la Kauffland sunt castraveti foarte buni si foarte convenabili....de-o varza murata ne-om lipi noi la vreo ruda/prieten... In fiecare an fac dulceata de gutui ca e preferata mea...asa ca astept un week end mai liber pt asta. Va pup. Sa aveti o saptamana excelenta ! Fericirea te indulceste, incercarile te intaresc, tristetea te face mai uman, greselile te smeresc, succesul te mentine in forma, dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...