Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La noi la Galati sa veniti ! ( 35)


Recommended Posts

n-am busit-o tare, am spart tripla din stanga spate, voiam sa ies cu spatele, eram atenta la o bara metalica si nu m-am uitat in oglinda laterala ca era reglata pentru Adi si eu nu stiu s-o reglez pentru mine asa ca am ignorat-o, am dat cu spatele si am auzit un "trosc"! Asa frumos a sunat!!! Bine ca n-am spart bara sau spoilerul, sau cum s-or numi toate dracoveniile alea din spate. Nici nu-i zgariata, doar plasticul s-a spart. Alina tie ti-a venit masinuta? Ne vedem cand vreti voi sa va povestesc cum a fost la disney ca poze nu stiu sa pun....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata si de la mine astazi. Am avut concediu, mai fetelor, 2 saptamani si un pic! Si dupa atata umblatura, abia asteptam sa gust o cafea calda si buna aici. Am citit ultimele 3 pagini numai, si ma inscriu pentru o intalnire, intr-o luni sau intr-o vineri, intre 16 si 18 sunt libera. Vin cu o rugaminte la voi: trebuie sa incep cautarile pentru a inscrie pe Anca in clasa 1. Nu stiu cu ce sa incep. Ma duc la scolile din cartier si intreb (pe cine?) cine ia clasa I la anu'. Apoi, ma gandesc sa ma duc pe la ora 11:30, cand ies micutii, si poate prind vreun parinte sa il intreb despre invatatoare? Cine mai merge la anul in clasa 1? Eliza, parca tu il ai pe Tudor cam de-o varsta cu Anca....sa-mi dai o veste, pliiiz. Ati fost la targul de haine? caci am citit in ziar ca se organizeaza zilele acestea la sala de sport. Sa aveti o zi buna (desi ii cam friguroasa)!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit Vilma ! Daca ai niste scoli anume in vedere o pot intreba pe mama...sau pe soacra ...sau pe o prietena profa de romana... Spune-mi zona/scoala si ma interesez. Alina, deci am sansa sa te vad la volan ? Super ! Nu mai eu sunt speriata de traficul din Galati ? Ma imbie sotul cu inca o masina si eu nu si nu......As ajunge la munca gata obosita sau in cel mai bun caz doar super nervoasa....asa vad eu lucrurile. Bineinteles ca ma duce/aduce sotu de la serviciu, iar daca am treaba prin oras (serviciu) o plimbare pe jos chiar ma incanta. Fericirea te indulceste, incercarile te intaresc, tristetea te face mai uman, greselile te smeresc, succesul te mentine in forma, dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vilma, eu l-am inscris pe Doru, inainte sa plecam, la scoala 13, vis-a-vis de mall, la D-na Bucataru. Eu n-am vrut sa-l inscriu la scoala de care apartinem pentru ca e slabuta din cate am inteles si am optat pentru scoala 13 pentru ca e una din cele mai bune scoli din oras.Pentru invatatoare am avut o recomandare.Inscrierile incep oficial dupa 1 ianuarie, dar invatatorii au deja listele aproape complete, asa ca eu zic sa te grabesti, sa nu ai surpriza sa ajungi undeva unde nu ti-ai dori. Acum, stii cum e, parerile sunt impartite in ceea ce priveste competenta cadrului didactic, insa noi am preferat sa selectam in functie de ce vrem noi pentru copil, nu sa lasam la voia intamplarii "chestiunea" asta. In mod normal apartinem de scoala 43 si am fost "sfatuita", de persoane care lucreaza in aceasta scoala, s-o evit. Cam asta e. Asteptam, in formatie completa, primul an de studentie la litere si cifre.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am baut si eu din cafeaua de luni. Laura, ma gandesc la una din urmatoarele variante: Sc. 24, sc. 25 sau sc. 16 (care e cea mai apropiata, dar nu am auzit despre ea, nu are renume, e doar o scoala de cartier). Daca poti obtine info despre vreun dascal pe la una din scolile de mai sus, saru'mana! Traficul din GL te umple de nervi pur si simplu, dar trebuie pur si simplu sa nu le dai atentie badaranilor. Partea proasta e ca de multe ori te imping sa faci tot felul de manevre periculoase ca sa aiba ei spatiu de desfasurare. Am avut unul in spate vineri, veneam de pe Eroilor spre casa (sensul dinspre Domneasca spre Piata). El, maharul din jeep in spatele meu, nu putea sa ma depaseasca, ghinion de nesansa. M-a claxonat la semaforul din Balcescu, desi era galben. M-a claxonat cand faceam dreapta pe Traian si am oprit la trecerea de pietoni ca sa dau prioritate acestora. Ce sa mai zic, magar-magar. Mai revin...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...