Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine va fost alaturi la nastere?


Nokia

Recommended Posts

Salutare dragi mamici, Cine va fost aproape, va tinut de mana, va incurajat, va mangaiat in timpul travaliului? Cine s-a bucurat alaturi de voi in acel moment unic din viata voastra? Sunt intr-o situatie delicata sa ii zic asa.......pe scurt. Prietena mea trebuie sa nasca pe 11 februarie (termenul). Eu am tot cicalit-o: ca sa ma suni cand incep durerile, ca vin cu tine la spital....si faze de genu'[xx(]. Acum ea a zis ca ma va suna.....dar stiu eu daca e potrivit sa fiu acolo? Mai ales ca m-am oferit eu, nu m-a rugat ea Tocmai de asta va intreb. Va rog, ajutati-ma!!!! N-as vrea sa fiu pe-acolo: Persona Non Grata[xx(] Cosmina[pup] Un sut in fund, un pas inainte!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

In sala de travaliu a fost sotul, dar doar pentru 10 minute (l-au dat moasele afara :) ).

Insa afara, pe hol, a fost o intreaga gasca de sustinatori :). Din pacate, dupa ce am nascut nu au putut intra la mine, dar eu stiam ca sint acolo, aproape, si a fost frumos.

 

Leta si un bebe

 

Want my life back...

 

http://community.webshots.com/user/letadeea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine o fo mama, care tot dribla moasele si asistentele si se itzea la mine in sala de travaliu...

oricum, pana cd a venit mama, n-am zis nici pas, cd a venit ea, ca deh, saraca, si ea nascuse, stia cum sice fel si de ce tb sa fie cineva acolo, atunci am deschis gura sa spun ca doare...deci cu dus si-ntors, eu sunt genul mai puterica de capul meu...

 

[pis] mamica de [copil] ( 13oct04 )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu mine a fost sotul in prima parte a travaliului (adica acasa [alcool])si in ultima parte a travaliului si in momentul nasterii (ca nu l-au lasat de la inceput de cand m-am internat[bang]. A fost extraordinat sa il am langa mine. Mi-a facut masaj pe spate cand aveam contractii [cool]

 

Adelaid="red"> [iepu] si Andrei (26.09.2004) id="blue"> [copil]

Povestea nasterii id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut de 2 ori pe cala naturala si de fiecare data i-am trimis pe toti acasa: sot, mama, etc. Trvaliul la prima nastere a fost lung si dureros si nu am avut chef sa vad pe nimeni cunoscut prin jur. A doua oara, travaliul a fost foarte scurt, destul de dureros si nasterea s-a produs mult mai repede decat m-as fi asteptat eu si chiar sotul meu a ratat momentul si a ajuns dupa nastere. Travaliul nu e un lucru tocmai placut si consider ca am ales foarte bine sa fiu acolo numai cu cadrele medicale si cu D-na dr.!

Acum sigur, depinde de fiecare dintre noi in parte!

Numai bine!

 

Denisa, copilul Alecu si bb Luca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a fost sotul meu, la ambele nasteri; prietena mea cea mai buna lucra la acea vreme in acelasi spital, venea mai stateam de vorba(printre programarile pacientilor ei), mergeam eu la ea in Praxis; dar in timpul travaliului(sint dureri aproape insuportabile, trebuie sa te concentrezi pt. pasul urmator, totul se desfasoara cu o viteza uimitoare, nici nu mai ai notiunea timpului, eu cel putin asta am simtit), nu stiu ce sa zic, daca chiar mi-as fi dorit s-o am linga mine.

 

 

toate cele bune

narcisa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la mine n-a stat nimeni... desi tare mi-as fi dorit... macar cand as fi avut nevoie de masaj, ca din cauza perfuziilor nu puteam sa-mi fac singura... apoi nu mi-ar fi displacut nici sa aiba cine sa-mi puna apa in pahar... m-as fi rasfatat si eu un pic[:D]. recunosc ca ar fi fost f. bine sa fie langa mine cineva care sa-mi aminteasca la contractii cum sa respir. de durere uitam, si era si mai rau... moasa era langa mine, dar nu chiar tot timpul!

nu stiu daca sotul ar fi fost cel mai nimerit (nu cred ca rezista), si nici o ruda f. apropiata (mama bocea afara cand am nascut eu... ca-si aducea aminte ce-a patit ea). dar o prietena, musai cineva cu experienta sau cu care ai discutat f. mult pe tema asta, si care sa stie ce vrei, sau ce e de facut... cred ca ar fi foarte bine.

daca cineva o sa-mi ceara vreodata sa fiu acolo, o sa accept. stiu ce mare nevoie e de asta!

 

Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine mama n-a capatat viza.. si desi initial n-am vrut, apoi m-am razgandit si sotul meu a fost cu mine mai tot timpul. A sters-o sa-si ia un sandwich si cum nu se dadea plecat.. asistenta i-a zis ca nu da copilul in brate de tatic lesinat[:D][:D] si sa nu-si faca griji nu nasc asa repede sa n-apuce momentul.

A fost nastere naturala... si pe noi ne-a unit... am uitat de stressul ei la aparitia galustii.

 

Cosmina(Nokia) daca sotul ei vrea sa stea, eu zic sa-i lasi singuri... daca nu, cred ca i-ar face placere sa nu fie singura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...