Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine va fost alaturi la nastere?


Nokia

Recommended Posts

[bb]si langa mine tot sotiorul a stat.

a fost super,imi dadea sa beau ceai sau apa si ma stergea de transpiratie pe fatza ca eram leoarca.

cand a aparut bebika a fost foarte frumos ca am fost toti trei impreuna [harp].

 

 

id="size3"> Samurai-lady si bb Kenid="red">id="Comic Sans MS">

 

Pagina personala DC[dc]

 

Web-poze Kenutz[asia]

 

[japan]Cum a venit pe lume Samurash bebe[copil]

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

Cosmina draga, eu am fost singurica![V]

Mare curaj, da' ce sa fac, ca era noapte(ora 2,30) si mai era si pe 31 decembrie... iti dai seama ca nici asistentele nu aveau chef de nimic... poate de-o sampanie![cheers]

 

Dar tu daca poti face acest gest frumos fata de prietena ta, nu ezita! va fi fericita! si tu la fel![:D]

 

Nastere usoara pt ea.[biz]

 

Gabriela si [copil]mariuca

 

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va multumesc mult pentru raspunsuri[pup]

 

Ideea e ca va fi si sotul acolo.

Inca pun in balanta....sa ma duc ori ba.

Sau sa astept sa vad daca ma suna. Daca ma suna atunci consider ca are nevoie de mine, daca nu, nu.

O fi bine????????

 

P.S. Tocmai m-a anuntat ca a pierdut putin dop gelatinos

Cosmina[il]

 

Un sut in fund, un pas inainte!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Langa mine a fost al meu drag si scump iubitel. Si nu numai ca a stat o noapte pe langa patul meu in sala de nasteri (de la 11 seara pana la 11 dimineata, cand m-au dus in camera), dar a si a facut treaba moaselor dimineata, la nastere. Adica, o moasa era jos asteptand copilul, si cum eu nu reuseam sa imping, de fapt impingeam din altele in loc sa imping jos, l-a pus moasa sa se suie pe un scaun si sa apese si el pe burta, in timp ce imping si eu, ca sa ajute sa-l impinga, i-a aratat unde sa impinga si el bebeul. Si m-a ajutat, ca mai mult el a "nascut", pe bune! E de ras, dar pentru mine a fost excelent!

Eu te sfatuiesc sa te duci, sa-i fi alaturi daca sotul nu merge, conteaza foarte mult, zic eu. Si la mine daca nu venea el, venea prietena, adica nasica lui Seb.

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

"Si maine mai este o zi..."

 

http://community.webshots.com/user/oanacretu

http://community.webshots.com/user/sebastiengrigore

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si langa mine tot sotul a fost alaaturi pe toata perioada travaliului ,eu una m-am simtit bine sa-l stiu langa mine si ca ma ajuta si el cu ce poate.

id="left">As fi vrut sa fie alaturi de mine si la nastere insa din nefericire am ajuns la cezariana asa ca a stat si a trepidat pe holuri.
id="left">Eu cred ca cvonteaza mult sa stii ca exista alaturi de tine cineva la care tii mult .

 

Pozeid="red">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

Eryka & bb[copil] Ayumi (03.iunie.2004)id="Comic Sans MS">id="red">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa completez, el a pus mana sa-l tina pe Seb pe burta cat i-a taiat cordonul, ca eu nu am mai putut sa ma misc de oboseala, le-am zis sa nu mi-l dea ca-l scap, si l-a tinut el, ceea ce a fost uimitor pentru mine, ca zicea sus si tare ca el nu vrea sa-l vada, sau sa uite jos, ca i se face rau (adevarul este e ca e foarte sensibil, nu exagerez, te vede ca ti-e rau tare, i se face si lui rau si vomita, cu trei persoane s-a intamplat asta). Plus ca l-a pus moasa sa se uite jos, sa ii arate ca se vedea parul lui Seb iesit:P, cica sa-mi zica mie sa-mi dea forta sa imping mai bine.:))) Deci, ajuta mult si oricat ai fi de sensibil, iti da tarie o nastere, e impresionant.

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

"Si maine mai este o zi..."

 

http://community.webshots.com/user/oanacretu

http://community.webshots.com/user/sebastiengrigore

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu a stat cu mine in timpul travaliului,dar la un moment dat a vrut sa plece ca nu mai suporta sa ma vada cu dureri,dar nu l-am lasat!!Iar pina la urma ,am ajuns la cezariana in urgenta,iar el saracul a stat afara!!

In schimb el a vazut-o primul pe galusca,ca eu dormeam inca de la anestezie!!!

Pe mine faptul ca era linga mine m-a ajutat,chiar daca practic el saracul nu putea face nimic!!!

 

Corina si Anna nazdravana!![fetita]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e foarte important sa iti fie alaturi cineva ,la nastere.la mine a fost sotul si imi pare rau ca nu a fost si mama.saraca ea a stat afara si si-a afumat plamanii de emotii.nu a avut cu cine sa vorbeasca ,necunoscand limba.cum spuneam ,in sala de travaliu...,sotul a fost cel care m-a tinut de mana desi cred ca mai mult eu l-am incurajat pe el .era mic de frica.el a fost cel care a tinut recipientul cand am dat afara toata racitura ce o mancasem cu 3 ore inainte.in sala de nastere saracutul s-a asezat pe un scaun ca nu il mai tineau picioarele de emotii.stiu ca mi-am tinut bebelina in brate si apoi am adormit,chiar uitasem de el.cel mai frumos gest a fost ca si-a cerut scuze de la mine si de la mama lui pentru "suferinta "adusa de nastere.hai ca prea m-am intins cu vorba.

nokia sfatul meu e sa fii si tu acolo,in cazul in care sotul va fi mai "slab de inger".cine stie..poate va trebuie sa ai grija de amandoi.o nastere usoara prietenii tale!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...