Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine va fost alaturi la nastere?


Nokia

Recommended Posts

La mine, in tot timpul travaliului tot venea prietena mea si nasa baietelului meu, care era si ea internata, pentru ca nascuse cu o zi inainte.

 

M-a ajutat enorm faptul ca vedeam o fata cunoscuta din cand in cand, care ma incuraja, ma intreba cum ma simt si imi spunea sa rezist ca nu mai am mult. Stiam ca atrecut si ea prin asta si stie despre ce vorbeste...am trecut mult mai usor peste dureri cu ajutorul ei!!!

Si la doua ore dupa nastere tot ea a venit si m-a ajutat sa ma dau jos din pat, ca sa nu pic pe jos. [:D]

 

Dorotheea [gravi] 35 saptamani si Thomas[copil]1 an si 5 luni

 

http://photos.yahoo.com/ph//my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cred ca e placut sa ai pe cineva langa tine pana la un moment dat.

La sora mea am fost toata gasca. Sotul ei,mama, tata, eu, un cumnat, soacra si a fost agitatie destul de mare. Sotul nu s-a miscat de langa ea, mama plangea, eu aveam dureri de burta de parca eu as fi nascut, toata lumea era afectata. Medicul (unchiul nostru-fratele lu tata), ne-a lasat in pace pe toti pana pe la 5 jumatate cand ne-a zis sa mergem acasa sa mancam, sa facem un dus ca pana la 8 nu naste. Am plecat cred ca usurati si noi, si intr-un sfert de ora ne-a sunat ca "avem" cu totii un baietel de 4,300 KG si 54 cm.

Adevarul e ca si sora mea a fost mai atenta si mai concentrata singura cu dr. decat cu toti nebunii dupa ea.

Tinand cont ca si eu voi naste tot cu el, as putea sa intuiesc ca situatia va fi similara si cand ii va trimite pe toti acasa stiu ca e momentul! Dar sincer nu mi-ar place sa fiu singura si a nimanui.

Loredana [gravi] si bb 29 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...