Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (18)


Veve

Recommended Posts

hop si eu! Felis, iti tin pumnii ! sper sa poti strange banii...cu cat mai repede , cu atat mai bine.. am vazut pozele..sunteti niste frumosi..toti trei..se vede ca esti tare mandra de puiul tau![il] try..mey..am reusit si eu sa-l "conving" pe David sa adoarma singurel noaptea..[bis][bis][bis]...dupa stilul tau..si a mers...cu deosebirea ca eu trebuie sa-i spun povestea cu Alba ca zapada [:D]..cred ca se simte el in siguranta sa-mi auda vocea (chiar daca vorbesc in soapta)... si apropos..m-ai inspirat cu trasul jaluzelei peste zi...asa il pacalesc ca e noapte si adoarme mai repede..[bonjovi] da ce pozici frumoase aveti mey..preferata mea a fost aia cu Alexutzu cu limba scoasa langa catzel..[8D][cool][cool] ma roade tare : cu ce aparat si cum faceti voi poze?..noua ne e frica sa facem poze asa de aproape ca ale voastre ca sa nu-i bagam blitzul in ochi.. fetele care au mai pus poze..le-am vazut ...sunteti niste frumosi cu totii![flo] Daniela...pana la urma i-am cumparat radiator special care l-am pus desupra mesei de schimbat si e tare fericit...am scapat de stresul schimbatului si acum avenm in camera 19-20 grade fara sa fim stresat ca ii e frig la schimbat..[hop] tot noi ne luptam cu cojitzele de pe cap..la voi cat a durat pana ati scapt de ele? in alta ordine de idei..eu sunt obosita franta ...m-a innebunit azi David..o maraiala continua..[bang] si colac peste pupaza am avut si ceva probleme cu vezica (o iritatie) si ma tratez homeopat[hot]..parca de cateva ore a inceput si o usoara durere de gat...oare ce mai urmeaza?[bang] fetele care au zis ca au bebeii cu dermatita atopica..cu ce unguent le dati bebeilor? contine cumva cortizon? [mamica] lui David voinicelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/zumperiox"]pozitze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Felis, intodeauna drumul bun e cel mai greu, sa-ti ajute Dumnezeu si sunt sigura ca rezultatele vor fi pe masura efortului. Inima sus si putere multa!!![flo][pup]. Da' ce fetishoara de intzelept are Mihaitza, filozof sa-l faca mami... In prima poza-i ghidush tare...[pup]
Ele, sanatate Denisei, sa se faca repede bine!
Danamunti, da' nu-i problema daca face odata-n zi, chiar la doua zile, atat timp cat consistenta nu este (foarte) tare nu se numeste constipatie. Abia dupa 72 de ore e recomandat sa intervii cu mijloace "mecanice" ( supozitor, termometru, etc...). Si Mihnea face o data pe zi si chiar la doua zile uneori, dar nu-mi fac probleme , el se simte bine, ia in greutate, consistenta kk-utzului e ok. Problema s-ar putea sa fie exact ceea ce spui tu, daca mananca mai putin este normal sa faca mai rar. Nu? Mai poti incerca ,la mine a functionat - pardon - la BB a functinat, gimnastica, flexeaza-i picioarele indoite peste burtica ( in pozitia "mersul piticului") apoi adu-le la pozitia initiala, si tot asa de mai multe ori, si-ai sa vezi ca se concentreza bb sa dea "balaurii" afara. Durata exercitiului sa nu fie mai mare de 3 - 5 min, ca oboseste bebicu'. Repeta-l cam de 3-4 ori pe zi sau cand il vezi ca se chinue ca-ar vrea sa presteze ceva.
Multumim tuturor pentru urari si spunem si noi [s] tuturor sarbatoritilor de astazi! La trei luni
Mihnea etaleaza : 63.5cm , 6400g, si-o energie de zici ca [bibe] kerosen nu laptic. Hena si BB Mihnea - 08.nov.2004 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/artemixi/my_photos"]pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by fulguletz
hop si eu! ----------- fetele care au zis ca au bebeii cu dermatita atopica..cu ce unguent le dati bebeilor? contine cumva cortizon? [mamica] lui David voinicelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/zumperiox"]pozitze [/url]

Fulguletz, se numeste Elidel si nu contine cortizon sau derivati si nici antibiotic. Numai bine!!! Hena si BB Mihnea - 08.nov.2004 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/artemixi/my_photos"]pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felis,si eu zic ca e mai bine sa mergeti in Italia,chiar daca o sa fie mai greu de strans banii.Totusi nu e o suma asa de mare si Mihaitza merita toate eforturile. MadalinaP,noi cand am facut vaccinul mi-a adus pediatra Engerix-B,dupa ce-mi zisese sa o sun cu cateva zile inainte sa faca (virgula) comanda.S-ar putea sa nu se gaseasca in farmacii,dar nu stiu sigur,n-as vrea sa bat campii. Danamunti,bebele meu face kk din 2 in 2 zile,ceas,de aproximativ 2 luni.Nu e constipatie decat atunci cand kk e tare.Daca al tau face zilnic inseamna ca e OK. Cristina,taaaare frumusele fetitzele tale! Roserb noi se pare ca n-avem probleme cu Humana 2.Suntem la aceeasi faza ca si voi : 3 masuri de H2 + 2 masuri de H1 si nu da semne ca ar protesta.Eu i-am introdus foarte incet H2,putin cate putin.Acum astept sa il inlocuiesc de tot,dupa care incep sa-I dau si altceva.Nu stiu exact ce anume : suc de morcov,de mar,de portocale,ma mai gandesc.Dar pur si simplu simt eu ca e timpul sa-I mai dau si altceva.O sa-i dau cateva zile doar suc (la biberon),dupa care o sa las si ceva pulpa de la fructe si o sa incerc sa-I dau cu linguritza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by fulguletz try..mey..am reusit si eu sa-l "conving" pe David sa adoarma singurel noaptea..[bis][bis][bis]...dupa stilul tau..si a mers...cu deosebirea ca eu trebuie sa-i spun povestea cu Alba ca zapada [:D]..cred ca se simte el in siguranta sa-mi auda vocea (chiar daca vorbesc in soapta)... si apropos..m-ai inspirat cu trasul jaluzelei peste zi...asa il pacalesc ca e noapte si adoarme mai repede..[bonjovi] da ce pozici frumoase aveti mey..preferata mea a fost aia cu Alexutzu cu limba scoasa langa catzel..[8D][cool][cool] ma roade tare : cu ce aparat si cum faceti voi poze?..noua ne e frica sa facem poze asa de aproape ca ale voastre ca sa nu-i bagam blitzul in ochi..
Fulguletz, noi stam pe partea cu soarele si batea in unele zile un soare prin geam de ne deranja pe noi. Eu am luat o bucata de material bleu-marin, l-am tivit pe margini si cu arici l-am fixat pe rama geamului, asa ca nu mai intra pic de soare pe nici o parte si reusesc sa fac destul de intuneric. Iar asat il ajuta mult, asa zic eu. Cum zici tu ca-l adormi cu povesti ca-i palce vocea ta, asa adoarme el cu mana mea. Vrea sa-mi simta mana pe obrazul lui sau macar pe piept si el mi-o prinde cu manutele lui strans de parca ar zice "acum nu te mai las asa pleci", dar in 2-3 minute i se slabeste stransoarea si vezi cum ii cad manutele pe langa corp adormind. Ziua adoarme si daca ii cant. Il las in carseat, eu ma misc cu treaba prin casa si-i cant. intr-un final il vad cu ochii mijiti si apoi adoarme. Dar marturisesc ca nu s-ar fi intamplat nimic din toate astea daca nu ar fi acceptat suzeta. Datorita ei e mai linistit ziua si nu mai plange din orice, nu mai cere atata in brate si pot sa fac diverse lucruri cu el chiar treaz fiind. Stiu ca sunt multe lucruri contra suzetei, dar pe noi ne ajuta mult. Ce aparat? Pai dupa ce-a vazut sotul cum ies pozele cu aparatul vechi (erau toate miscate, caci pe Alex nu-l poti pune sa stea la poza), a zis ca pe el nu-l intereseaza, cumpara un aparat mai performant. Avem un Konica Minolta (caci cele 2 firme s-au unit) cu 8 optical zoom. Asta e foarte important la un aparat ca sa poti face poze de aproape. Digital zoom-ul e de rahat. Nu ajuta mai deloc, nu are acuratete. Eu nu ma apropii de fatza lui Alex cand fac pozele, ci folosesc optical zoom-ul pt. apropiere si ies pozele super clare. Pai vreau sa-ti zic ca o poza ajunge in medie la 1,5-2MB, deci rezolutia e foarte buna. Ma bucur ca ai reusit sa-l culci pe David singurel. Manca-i-ar mama pe ei de baieti destepti [:D] [:D] Eu de cand l-am culcat singur pe Alex doarme mai mult noaptea si are doar 3 treziri... si mi-e greu sa cred ca a fost doar o simpla coincidenta. El din acel moment nu s-a mai trezit la 2 ore cum facea inainte. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/andra_marinescuro/my_photos "]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Felis uite ce am citit http://www.libertatea.ro/index.jsp?page=magazine&detail=article&aid=102908 Poate te poti interesa si poate va mai fi o astfel de actiune in viitorul foarte apropiat,de care sa beneficieze si Mihaita. Va pup si va doresc tot binele din lume. Flori "Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo [url="http://community.webshots.com/user/flori247"]noi[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] [pup][flo][pup]pentru toata lumea... Azi nu prea am timp sa va citesc dar ma revansez miine. Le multumesc tuturor celor care mi-au laudat printesa.Eu cred ca pe DC sunt numai copii frumosi(pentru ca am incercat sa vad pozele tuturor si nu am gasit copii uriti)... Sa va traiasca[copil][copil]si sa fie sanatosi iar noi s-auzim numai de bine. BY![pup] Violeta mami de printesa Cristiana Bianca http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Eu ma simt parca mai rau,acum ma doare si cand stau pe partea stanfa.Iar cand trag aer in piept, parca ma "tine"un junghi de la splina pana in spate[bang]!Ce o mai fi?Maine merg la spital sa vad.Sper sa nu fie nimic grav. Try,cum l-ai convins sa ia suzeta?Eu tare as vrea,dar daca insist se enerveaza si plange.Prefera sa-si roada pumnul sau chiar degetul meu,dar suzeta...Si am 2 tipuri,cea fiziologica de la Chicco si una tesita pe o paret,speciala ptr.BBlusi pana la 6 luni de la Nuk.Si nu vrea[bang]! Raportam si noi ca se uita la carusel si incearca sa prinda ursuletii care se invart,dar nu deschide pumnul,asa ca-i loveste de mama-mama.....Inca nu stie sa prinda cu manuta.In schimb e topita sa se uite la TV,mai ales cand vede miscare si zgomot. Asa cum spuneati si voi(Try,Fulguletz)si a mea adoarme cand simte mana pe caput,vorbim,o alint,o mangai pe frunte ,intre sprancene si adoarme. Mai dati-mi un sfat:ce sa-i fac sa nu mai planga in carut afara?Ca ma dispera cand vad toti BBicii cum satu cuminti,dorm..si amea urla.Daca nu doarme,e clar ca va urla.Ma intreb oare de ce?Nu-i place in carut?S-o simti incomod in atatea haine?Daca o iau in brate,tace..asa ca sunt fitze. "La multi ani!"BBicilor de azi.Bumbacel,Ane-Marry sa va traiasca! O zi buna, Andree si Mariuca(7.11.2004) http://community.webshots.com/user/andreap124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ,multumesc pt raspunsuri ,eu ma gindeam la el mititelul sa nuil doara burtica amestecind lapte proaspat cu lapte digerat dar se pare ca e OK . Pt iritatii ale pielii eu am gasit o crema f buna ,Pon-emo infantil,are numai componente naturale ,costa 210 000 lei si se gaseste la HelpNet .Andrei facuse o iritatie urita pe fata ,am incercat cu mai multe unguente cu antibiotic ,ii trecea pe moment si iar ii reaparea . diana2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata mamici, raportam ca am dormit f bine azi noapte, ruxy s-a trezit prima data la 6 fara 10 sa pape, dar apoi pana la 8 a urmat un somnic cam agitat. oricum am reusit sa ma odihnesc partea proasta este ca nu vrea si pace sa mai manance din san, abia, abia o mai pacalesc si noaptea, dar ziua nu mai vrea aproape deloc, stau si culcata pe pat, o tin si in brate, am incercat sa-i cant si sa stau in picioare....mai am putin si o sa stau si-n cap si ea tot nu mai vrea...si fiindca suge mai rar din san normal ca a scaztu si productia de lapte...degeaba am incercat sa ma mulg fiindca tot nu scot cat ar scoate ea daca ar suge...cred ca sfarsitul este ff aproape...insa eu nu renunt asa usor.de fell meu sunt o luptatoare, dar mi se urpe sufletul cand o aud cum urla ca o pun la san...inchipuiti-va si voi...[bang][bang][bang] try, f buna ideea cu materialul pus la geam, o sa incerc si eu, poate o pacalesc sa suga si ziua facand-o sa creada ca e noapte[pup] fulguleatzo, sanatate multa si [pup]lui davidutz FELIS,[pup] sa dea Dumnezeu sa reusesti sa strangi banutzii cat mai repede posibil, cred ca e f important ca mihaitza sa faca operatia cat mai repede. stiu ca poate o sa razi si o sa zici ca nu are rost sa incerci la omul asta, dar am auzit de la o colega de-a mea de la scoala care a avut si ea probleme cu copilul si tot cu inima ca sotzul ei l-a sunat pe adrian copilul minune si i-a spus ce problema are si cica auzise ca tipul este fff darnic si-i ajuta pe cei care au nevoie de bani imediat si asa a fost, i-a dat imediat 8000 de dolari pe vremea aia si a facut operatia si a reusit...poate merita sa incerci ...cine stie...[pup]si multa bafta si sanatate lui mihaitza. WOW...CE DE SARBATORITI AVEM ASTAZI....LA MULTI ANI! SA FITI SANATOSI, CUMINTZEI SI ASCULTATORI.[s][s][s] andreea, ref plans in carutz, asa facea si alex, de se uita toata lumea la mine cand mergeam cu el pe strada de parca credeau ca-i fac eu ceva sa planga...dar la un moment dat chiar nu mai puteam sa-l tin in brate si sa imping si carutzul si-l lasam sa mai si planga.... la noi se mai calmase atunci cand i-am cumparat niste ursuleti care erau insirati pe un elestic si-i legasem de o parte si de alta a carutzului...dar parca era mai mare si-i atingea si se distra si mai ales....era VARA...si putea sa stea cu manutzele afara.[pup]pentru mariuca terorista va pup pe toate si mai vorbim...sunt pe-aici monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...