Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (34)


Recommended Posts

Pt. fetele care se pregatesc cu pasi repezi de aniversarea primului anisor al copilasului lor!!!! Stiti ceva obiceiuri legate de ruperea turtei la fetite ? Hai sa ne dam cu parerea pe aceasta tema. Cristina & Amalia (20.04.2004)http://community.webshots.com/user/cris_amalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, fetele. MONET, tare-i scumpa Lia :)) n-am citit decat putin, da' se pare ca bebeii vostri deja stau in picioare, merg in 4 labe, fac pasi... noi suntem in urma,ca nu facem nimic din toate astea, da' incepe sa se agite in directia asta :)) Da' sincer, chiar mi-am dorit sa nu vrea Ingrid sa se miste prin casa, cu mutatul asta, cu gramada de cutii, si alte chestii, prin casa. Acu is aproape puse la punct toate, da' mai avem de primit mobila noua pt living-room, pe care am comandat-o in ian si care va veni in martie, si din cauza asta, livingul arata tot naspha, ca vechile canapele le-am lasat in Fr. altfel, Ingrid papa- nu e prea pretentioasa la mancare,din fericire- 3 mese mari pe zi, si lapte de la mami. Si doarme bine noaptea, multumesc lui Dumnezeu, de cand am venit aici, e si mai vesela, parca-i prieste sa fie aici :)) doarme de pe la +/-9 seara pana pe la +/-8 dimineata. Dintisori tot n-avem, deci probabil or sa inceapa si pt noi nopti grele la un moment dat. atfel, doarme ziua cam 1-2 ore, dimineata, de pe 10-11, si dupa-masa cam juma de ora, afara, cand iesim la plimbare.Uneori daca nu doarme dimineata, doarme la pranz si gata. Cam asa cu noi. va las acu, pana intru iar in ritm, sa scriu mai mult, si sa ma mai uit la poze cu bebicii vostri. pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intram in mare viteza pentru a ura tutror sarbatoritilor La multi ani!!! Sa fiti sanatosi si fericiti! Iar parintii dintre cei mai mandri! Rebecutza face scandal, deci trebuie sa ma conformez si sa ii tin companie. Va pupam!!! Ioana si [copil] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Sebi! Nally, sa-ti traiasca baiatul si sa te mandresti cu el! La multi ani Radu Nicolae! Sa fii sanatos si destept si sa-ti iubesti parintii!! La multi ani Cristina Maria! Paloma sa-ti creasca mare fetita, mandra si frumoasa! Mamica de[copil]Explorator pe nume Patrick(31 mai,2004) http://photos.yahoo.com/gratepeter
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mai bine de 1 an, am fost la un concert. Doar noi doi. rebecutza a ramas cu mama, mititica. Poate ca ar fi fost o iesire perfecta daca nu stateam cu gandul numai la fata. Ce o face? Oare a mancat? I-a facut mama baie? Oare plange? I-o fi bine? Ne-am intors pe la 23.30. Fata dormea, a mancat, a facut baie, nu a plans... sa vedem ce voi face eu, pentru ca nu a mai supt de pe la 7 seara... Vai, vai! Sanii mei!!! Oricum, a fost o iesire frumoasa. Am cantat, am dansat... In rest, toate cum le stiti. Domnisoara noastra insista sa se trezeasca noaptea. In schimb, mananca din ce in ce mai bine. Pe la ora 11 (sau 12 - de la caz la caz) - fructe (banana+mar) cu biscuiti. Pe la 16 (sau 17) legume cu carne, sau legume cu ou. Si seara, inainte de baita, cereale cu lapte. In rest, mai are cam doua mese de san (noaptea si dimineata la prima ora) si seara inainte de culcare tot tzitzi. Credeti ca este suficient? A invatat sa coboare din patut. Dar distractia mare este cand se catara in patut. Si patruleaza prin toata casa. Acum incepe sa mearga tinuta doar de o manuta. Inca timida, dar persevereaza. Lucrul pe care mi-l reprosez este ca nu vorbesc foarte mult cu ea. Lucrez foarte mult acasa si ii mai spun eu de-ale mele, dar cateodata ma cufund in treba si uit ca trebuie sa vorbesc cu ea. Mult si corect. Drept urmare nu stie care este mana, sau piciorul, sau cine stie ce alte lucruri. In schimb, da din maini cand este vorba despre "pa pa", sau bate din palme cand ii strig "ura!", sau cand aude muzica. Si la muzica mai misca si funduletul. Ca tot am trecut in 15 februarie: LA MULTI ANI!!! Cristian, Teodor Dominic, Patricia Maria, Vasile Alexandru Sa cresteti mari! Si sa fiti bucuria parintilor! Ioana si [copil] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetele! Ca de obicei, va scriu la ore tarzii si, din nou, in graba. Imi cer iertare ca nu apuc sa stau cu voi mai mult, cel putzin deocamdata. Grate,noi vineri am fost la munte, in Rasnov am stat. Azi ne-am intors. Clara a fost tareee multzumita. Tot timpul rosie in obraji si cu o poftaaa de mancare, de toate a mancat, exceptand albus, porc si fasole pastai (chiar si asta mi-a fost teama sa ii dau). Sambata am fost in Poaiana unde am plimbat-o cu sania, radea cu chiote. Duminica am fost la Cetatea Rasnov si in timp ce sa dadeau cei mari cu sania pe derdelus, ea ii privea stand pe sacul de dormit, pe zapada, tareee multzumita! Cei mari au profitat de zapada, de 2 zile lipsa la scoala (de astea am profitat si eu[:D]). Daca Patrick danseaza, Clara canta... are o jucarie agatzata, trage de ea si incepe sa "Aaaaa", poate, poate o reusi melodia. Sa-i dai un pupic micului explorator! Cristina, nu stiu exact la ce te referi...cand am luat eu turta la prima fata, Corina, (acum 12 ani) am procedat cam asa... Petrecerea a avut loc la curte, la tatal meu. A inceput totul pe la ora 14. Ne-am chemat nasii si catziva apropiatzi, am pregatit cate ceva de la care nu a lipsit GRATARUL si ne-am distrat pana seara tarziu. Am dansat de nu ne mai simtzeam picioarele. Corina a fost imbracata de nasi si i s-a rupt turta (care a fost adusa tot de ei, parca... o s-o intreb pe nasa sa vad daca gresesc)cand era ea mai odihnita si mai bine dispusa. Apoi i s-a pus in fatza tava pregatita cu toate cele (foarfeca, ac, atza, 2 inele aur, bani, creion, carte, ruj, oglinda si cam atat). Ce credetzi ca a ales?! Aur, bani, aur... in ordinea pe care am scris-o. Si la Clara am de gand sa fac in acelasi loc, o sa fie cam 20 de invitatzi, maxim. Ce o sa pregatesc si ce idei o sa imi mai vina, mai vorbimmm.... Acum sa nu uit de sarbatoritzi... La multi ani, Sebastian Ionut! La multi ani, Radu Nicolae! La multi ani, Cristina Maria! Paloma, sa-ti traiasca fetita si sa te bucuri de ea! Va pup, ma duc...pic de somn! Madalina http://community.webshots.com/user/madalina160
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madishor, atat de mult m-am distrat cum canta Clara![il] Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa si sa cinte mereu... de bucurie! N-am rezistat sa nu-ti scriu imediat. Zici ca ati fost la Rasnov, probabil i-a prins foarte bine aerul de munte micutei si celor mari de s-au veselit atat.Cred ca esti foarte fericita avand trei copilasi.Si mai cred ca esti o mama exemplara de iti jertfesti timpul pentru educatia copiilor tai. Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei! Sunteti o familie foarte frumoasa![flo][flo][flo] Sa stiti fetelor ca despre turta aflu prima data acum. Nu stiu nici la ce foloseste si pentru ce se face, intuiesc doar ceva, foarte vag insa. La multi ani Teodor, Cristian, Vasile,Patricia! Sa cresteti mari , frumosi si destepti! Mamica de[copil]Explorator pe nume Patrick(31 mai,2004) http://photos.yahoo.com/gratepeter
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Grate, [pup][pup][pup][pup][pup] de la noi totzi pt. voi. Turta se face la fetitze, cel tarziu, cand implinesc 1 an. Eu am de gand sa o fac chiar cand am nascut-o pe Clara, pe 21 mai, dat fiind ca pica intr-o sambata. La ce se face si pt. ce nu stiu exact. Eu turta am considerat ca are legatura cu turta pe care o s-o aibe atunci cand va fi mireasa, ca un fel de ciclicitate. Tava cu toate acele obiecte din care trebuie sa ia ce vrea copilu', da' sa nu fie mai mult de 3 obiecte, se zice din batrani ca ar spune cam ce o sa ii placa in viatza sau ce meserie o sa isi aleaga, ceva de genul asta. Mai mult nu stiu ce sa spun.... Madalina http://community.webshots.com/user/madalina160
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...