Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Musulmancele mele dragi


Recommended Posts

[hia]imi pare rau ca am schimbat locatia,consider ca vechiul loc nu ma mai reprezinta cu nimic si tocmai de aceea am sa stopez orice aparitie a mea acolo,desigur ca ma domina regretul,dar chiar intrebarea "unde sunt...." nu-si mai are rostul,pentru ca va port in suflet si in gand mereu,deci mi-e usor sa va gasesc,asa ca sper si ma rog la ALLAH ca aici sa fim lasate in pace si sa putem sa ne intalnim fara cenzura si ...spioni[amoras] Asa ca va astept cu mare drag ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Am nadejdea ca nu vom avea parte decat de bine si de lucruri bune,asa ca aysha,astept zam zam cu nerabdare. (plata ramburs ca altfel nu merge!) Astea fiind spuse hai sa uitam ce-a fost rau si neavenit si sa plecam la drum mai puternice,cu intelepciune ,fara...antecedente. Sunt sigura ca cei care nu sunt bineveniti vor avea decenta si intelepciunea [cool]sa ne lase in plata noastra. [dual]Va imbratisez cu mare drag,numai bine wa ALLAH Subhanna Hua wa taala sa va aiba in paza![flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][pup][pup][pup][pup] Once Abu Umamah asked the Prophet about the rights of parents over their children. The Prophet replied, “They are your Paradise and they are your Hell.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 127
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sallam aleikum! Nimeni nu face nimic de Hijri? Aici este vacanta 4 zile si se sarbatoreste "la greu". Cu gratare pe plaja,cumparaturi,familii gramada,pupaceli,dulciuri,innoiri,berbeci la protap si alte bunatati. Cu sinceritate,Aisha. "Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pup si eu cu drag. sper ca subiectul nou sa curga lin ,sa invatam(deja am luat cu toatele o lectie urita)sa ne bucuram si sa ne sprijinim in dorinta de a fi pe drumul drept,cit mai aproape de Allah,nu pe drumul ratacitilor. [pup] [url="http://community.webshots.com/user/nicoleamira"][foto]Printesele mamii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aysha
Sallam aleikum! Nimeni nu face nimic de Hijri? Aici este vacanta 4 zile si se sarbatoreste "la greu". Cu gratare pe plaja,cumparaturi,familii gramada,pupaceli,dulciuri,innoiri,berbeci la protap si alte bunatati. Cu sinceritate,Aisha. "Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."
Fetelor, povestiti-ne va rog ce semnificatie are sarbatoarea Hijri? [flo] "Noi suntem trecatori ca iarba câmpului, numai muntii stau pe loc. Numai limba si datinile ramân sa vorbeasca despre trecerea noastra pe pamânt."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, HIJRI reprezinta Noul An Islamic. Se sarbatoreste la fel ca orice inceput de an nou. Artificii,pupaciuni,innoiri,familiile se aduna de la strabunic la stranepoti,se ofera rugaciuni si in cele mai multe tari islamice,vacanta de 3-4 zile. Cu sinceritate,Aisha. "Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru intelegere si te rog aysha sa-mi povestesti cum e la tine,uite sa stii ca noi n-am sarbatorit niciodata anul nou,nu pentru ca n-ar avea vreo importanta ci pentru ca practic avand un bussiness propriu in care se lucreaza 24/24 7 zile/sapt. nu prea avem free la sarbatori.Singurele Eid Fitr si Eid Al Adhha ce mai se tine. In plus,iti dai seama ca indiferent cata fantezie ai avea,ro nu e emirate;a dar chiar vroiam sa te intreb,asa e viata roz la voi cum apare la tv?Stii,e o chestiune care-mi place mult,la aproape orice faza transmisa din emirate,lume [disco]buluc la plimbare,shopping,toti cu zambetul pe buze[cool],ma sa fie,ca doar nu aveti toti conducta de petrol in gradina?[bum]Daca e asa,nu te iert [:D][:D][bis] daca nu-mi faci o invitatie...oficiala ca tin la protocoale!!![ispita][flo]] Mari,hai nu fi suparata ca uyite maine nu-i poimaine si vine praslea de la queen(nu-ti fa probleme ca de ceata nu se vad londonezele ce misto sunt![:-)))][:-)))] asa ca nu esti in pericol!)[pup] Acum ca suntem totusi la sfarsit de an si uite,pe aysha a apucat-o deja febra sarbatorilor eu va doresc ca noul an sa va aduca numai impliniri si sa aveti parte de tot ce-i mai frumos si bun! Once Abu Umamah asked the Prophet about the rights of parents over their children. The Prophet replied, “They are your Paradise and they are your Hell.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu berbeci la protap si dulciuri daca nu vrei sa ma ai pe constiinta [pofta][pofta] la noi aici nu se simte nici o sarbatoare, asa ca te cam invidiez Aysha. am inceput si eu ieri diversificarea si i-am dat lui Omar aseara cereale in laptic si mi-a dormit 6 ore legate de-mi venea azi sa-l mananc ca in sfarsit am dormit si eu un pic fara intreruperi, numai ca de acum ne ies dintii cred ca suntem cam maraiti. Cu respect, Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryam, viata in Emirate este roz pentru cine vrea sa si-o faca culoarea asta. Ca peste tot in lume sint si oameni mai amariti sau mai putin norocosi,dar la fel,si bogati si saritori si ospitalieri si cu multa bunavointa. Dubai,spre exemplu,a devenit o atractie turistica cu mare cautare. Insa si celelalte emirate sint la fel de frumoase insa nu au campania agresiva pe care o are Dubai-ul. Fiind o tara tax-free multa lume vine la cumparaturi si intr-adevar sarbatorile sint petrecute cu mult fast. Nu toti avem petrol! Eu,de 2 ani,tot sap in balcon,si nimica![bang] Nu vrea titeiul sa traga la mine si pace! Adica,vii la mine daca te cinstesc cu o canistra de benzina?[hot] Sau vii oricum? Intr-adevar,UAE merita vizitat. Vei ramine cu amintiri foarte placute de aici. Amoodia,daca platesti DHL[:D],iti trimit si miei si dulciuri! Cu sinceritate,Aisha. "Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na,a parca canistra-i problema!Vin si fara sa ma cinstesti da deocamdata nu e mahal la buget de calatorii,dar Alhamdu ALLAH o sa bag batul prin gard in contul de profit/pierderi si daca nu trage nimeni...poate,poate,sanatosi sa fim! Amoodia,sa vezi fericire acum cu dintisorii,ysrei la aproape toti dintii i-a si curs sange din gingiute si desi era destul de mica (ca acum e tare mare!)isi aminteste cum facea cand o durea,imi pare rau ca nu pot sa redau sunetele astea caraghioase,dar jurai ca e sarpele ka din jungle book.Asa ca inarmeaza-te cu rabdare si gandeste-te ca e doar o etapa...totusi,indiferent cat e de greu,cred ca nimic nu e mai important decat toate fazele pe care le traim alaturi de ei,durerose,fericite,hazlii...copiii sunt o minune.Insshaa ALLAH sa va bucurati de ei! Once Abu Umamah asked the Prophet about the rights of parents over their children. The Prophet replied, “They are your Paradise and they are your Hell.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...