Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Musulmancele mele dragi


Recommended Posts

  • Răspunsuri 127
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Primul lucru pe care l-am facut cand am auzit stirea cu asasinarea lui Hariri,la voi m-am gandit fetele,Madalina,Ortansa sper ca sunteti bine si voi si familiie voastre! La noi au zis de vreo 9 morti,au aratat si imagini cu oameni carbonizati,Dooooooamne socant! Numai bine! Speranta moare ultima! Valentina [url="http://community.webshots.com/user/valentinag76"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valentina [flo] multumim pentru gindurile tale frumoase. Sintem bine, avem 3 zile de doliu. Personal, regret moartea lui. Nu pot spune mai mult de atit acum, sint foarte emotionata. Dumnezeu sa-l ierte pe el si pe cei care au murit cu el. Allah Er Hamun! "Credinta este penelul cu care sufletul picteaza lucruri divine" Madelaine si cei trei muschetari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madelaine, Ortansa, stau si ma gandesc cum o fi sa traiesti intr-o tara macinata de atatea conflicte, sa auzi bombe explodand in imediata vecinatate si sa te intrebi cu groaza daca vreunul din cunoscuti, prieteni sau rude au patit ceva rau. Prietenul meu ( care are parintii in Beirut, locuind chiar in centrul orasului), a fost ieri toata ziua agitat, a sunat acasa si s-a mai linistit cand a primit vesti bune, insa e hotarat sa isi ia parintii de acolo, caci ei se tem ca acest incident sa nu aiba consecinte mult mai grave, asupra intregii tari, sa nu fie decat un inceput al unei noi altercatii sau mai rau... Eu sper doar ca Allah sa le dea oamenilor intelepciunea sa se opreasca la timp, sa le dea mai ales liderilor politci din zona intelepciunea de a actiona spre pace, si nu spre violenta. Nu stiu ce sa ma zic, dar e asa un pacat pentru asasinarea unui om care facea atata bine. De ce cred unii ca numai ucigand poti rezolva lucrurile, cand toata lumea a vazut si stie ca raul atrage si mai mult rau?! Vreau sa cred ca totul se va rezolva pe cale amiabila, diplomatica, nu pot sa ma gandesc la ceva rau, pur si simplu nu pot. Asa ca Ortansa, Madelaine, si toti cei care sunteti acolo sau aveti cunoscuti acolo, curaj, si Allah SHWT sa va aiba in paza. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O doamne [:(][:(]am vazut si eu la stiri ce s-a intimplat,atitia morti,raniti,groaznic.....Madelaine ,Ortansa m-am gindit la voi cind am vazut stirile ,sper ca voi si familiile voastre sa fie bine. Catanelu felicitari,are mama baiat mare acum.....poti fii mindra de piticii tai! Incet incet sper sa reintre atmosfera veche,asa cum v-am gasit eu acum citeva luni bune,mi-ati fost aproape la evenimente majore din viata mea.....(logodna mea),cind mi-era dor de casa intram pe net si va regaseam si totul era ok. Dovleceii ceia umpluti sint grozavi....mersi de reteta. Va pupicesc,si bun venit fetelor noi..[hia][flo]! Krisz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu ce s-a intamplat, sincer imi pare rau si nu mi-as dori sa traiesc intr-un loc in care sa nu ai siguranta zilei de azi, ca de cea de maine... imi pare rau pentru prim ministru vostru si pentru cei 14 morti care au fost acolo. din cate stiu, era un om deosebit. ortansa si madelaine, gandurile mele bune catre voi.[flo][flo]si pentru parintii prietenului tau, coscos.[flo] hannen[flo] pt gandul tau de pace. subscriu si eu la el. asa cum ai spus si tu, eu nu-mi schimb opiniile si nici tu, dar putem dialoga fara sa avem "ton" de inalte. celorlalte fete care-si doresc pacea[flo][flo] am sa incerc sa nu rea intru pe topicul vostru, ca sa nu va tulbur cu nimic linistea, daca doriti sa-mi spuneti ceva stiti unde ma gasiti, daca nu v-as ruga sa nu mai pomenitinimic decele vechi si cele noi, cred ca e mai democratic asa. aysee, doame, cineva chiar gandeste ca si mine. iti multumesc[flo] "Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu cu drag de forum, corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pt voi fetelor, pt pierderea suferita. sincer imi pare rau. cand am vazut la tv m-am gandit la voi, madelaine si familia, acum am aflet ca si rtansa e acolo si parintii prietenului lui coscos. pentru voi toti si ceilalti care sunteti acolo, gandurile mele bune de pace si liniste. si mie imi pare rau pt prim ministru vostru, din cate stiu a fost un om mare, ca valoare. hannen[asia]pt mana ta intinsa pacii. si eu cred ca putem dialoga fara "tonuri" e chiar mult mai placut. asa cum spui, nu cred ca cineva imi poate schimba parerea si asa cum eu am zis, nici eu nu am venit sa v-o schimb pe a voastra, sau a ta . deci, fiecare sa ne acceptam asa cum suntem si sa incercam sa fim bune. salut inca o data gandul tau de pace si pe toate fetele care-ti impartasesc opinia. am sa incerc sa nu intru prea mult pe topicul vostru, pt ca nu doresc sa va tulbur linistea in nici un fel, nu-mi doresc nici acum si nu mi-am dorit nici inainte-fie ca ma credeti fie ca nu.[flo] daca doriti sa-mi adresati o vorba o puteti face la topicul lui coscos, cred ca suntetide acord ca loviturile pe la spate nu-si au rostul. eu va doresc tot binele din lume, fericire si multa pace in sufletele voastre. aysee, ma bucur ca cineva gandeste ca si mine, din nou ma identific cu cele spuse de tine[flo][asia] "Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu cu drag de forum, corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...