Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Musulmancele mele dragi


Recommended Posts

  • Răspunsuri 127
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani fetelor dragi!!!!imi pare bine ca v-am regasit!!! [flo][flo][flo]la toate!!! Am citit tot ce s-a scris dincolo si sincer nu mi-a placut nici tonul nici subiectul abordat asa ca am considerat ca e mai bine sa ramin deoparte.Inainte cind atmosfera era linistita am reusit sa invat de la voi anumite lucruri...dar din discutiile acelea acide nu m-am ales cu nimic care sa ma ajute.Am discutat chiar cu sotul meu si mi-a zis ca ar fii bine sa nu ma bag...religia musulmana e mult mai simpla,exista cei 5 stilpi de baza si daca astea le pot respecta e suficient....mai ales ca eu sint la inceput.De la voi mai aflu si niste retete delicioase care sincer ar trebui sa le evit acum ca de cind s-a facut frigul acesta mai mult stau in casa si maninc si am cam luat proportii....dar sint bune de stiut pe viitor. Maryam sa stii ca citesc cartile care mi le-ai trimis,le-ai stiut alege foarte bine.....mai ales carticica aceea in care scrie exact cum se face rugaciunea.[pup][pup][pup]si multumesc inca o data. Stiti ce m-a enervat cel mai tare dincolo????cind s-a luat de catanelu...a fost foarte foarte urit!!!Catanelu[:X][:X]multe pupici ,tie si piticutilor tai.Sper ca ai ai ignorat acele cuvinte. Mari eu cred ca stiu cum te simti singurica...sint si eu la fel...si crede-ma ca ma ia din cind in cind o stare de melancolie din care foarte greu imi revin...dar mereu imi zic ca trebuie sa am rabdare... Ma bucur ca v-am regasit,va pupicesc pe toate si ca va doresc multa sanatate voua si familiilor voastre!!!! Krisz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amoodel rabdare si iar rabdare cu dintii e o perioada mai grea.Sa speram ca ii vor da usor si nu te vei chinui mult cu ei. La noi a fost circ de pe la 5 luni au inceput si primii doi dinti i-au dat la 7 luni(noua ne dadeau cite doi[bang]ca sa fie si mai mare chinul ) nu-ti zic ce plingea noptile -la noi durerea se amplifica noaptea si urla ca din gura de sarpe.Si piciul cind era el micut m-a chinuit multtttt cu somnul ,cu dintii ,dar a trecut alhamdullah.Pina la un an si patru luni nu stiam ce ea aia sa dorm si eu legat .Acum alhamdullah ea cere Cindyca mamii[;)].Imi zice ea pe limba ei ooo Didi(adica Cindy[:D]).Si cum au zis si fetele da-i cu gel pe gingie si adu-i jucarioare cu apa sau silicon care se pun in frigider si se dau direct asa reci ca sa i-a putin din durere. Maryam [pup]azi sint asa de bine dispusa si imi pare bine ca nu ma mai intereseaza nici un pic rautatile oamenilor. Kris mersi ptr cuvintele tale frumoase[pup]sint asa de detasata de acele "discursuri"imi e mult mai bine azi.Te pup si ma bucur ca ai revenit.Mai zi-ne ce noutati mai ai? Mari tu ce vesti mai ai? Fetelor pe unde o fi Anca noastra ? Denisa nu mai are internet .O asteptam si pe ea cu drag Madelaine gata casa? Hai ca am ris la faza cu curentul[sm]pai acolo e litera de lege ,cind e cind nu e combustibil.Lasa ca le trimite Aysha la libanezii niscaiva combustibil ca ea facea sapaturi in balcon[:p] Va pup pe toate in cor si sper ca Dodo a noastra sa revina in mijlocul nostru fetelor[si-eu] http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salam aleikum! Mai fetelor,eu una nici nu mai intru pe acolo.Ce sa-mi pierd timpul aiurea.E pretios tare! Amoodia ,tu esti suparata pe mine,sau mi se pare?Am impresia ca ma eviti de la o vreme.O fi doar impresia mea,cine stie.Am inteles ca pe Ysraa n-o mai vrei de nora,da' cu mine ce ai bre?[;)] Catan,Madelaine,Maryam,Mari,Aysha, Kristina...va pup pe toate cu drag. Sper ca nu am uitat pe careva(cu siguranta am facut-o) [url="http://community.webshots.com/user/nicoleamira"][foto]Printesele mamii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sallamu aleikum wa rahmatullahi wa barakatuhu fetele mele dragi [flo]pentru fiecare dintre voi. Bine ai revenit Kristina . Ieri au terminat sa-mi monteze bucataria, au stat pina la ora 12 noaptea. Prima data vad si eu niste lucratori atit de devotati lucrului. Cind e gata casuta mea fac poze si va trimit. Sigur ca sint mindra , nu de altceva doar de munca mea.Maryam draga de tine stiu ce inseamna ca si eu am trecut prin toate etapele lucrarilor.Am stat cu [neand] linga ei, sint unii care fumeaza si arunca mucuri de tigara pe jos si sa vedeti ce ma infurii eu si le aduc scrumiera...se uita ca la urs la mine dar asta e...putin civilizatie fratilor.Maryam vorbeai de Amr Khaled, eu ma uit des pe Ikra, imi place de omul asta si am casete audio cu el. Prietena mea draga din Saudie mi le-a trimis. Despre ce carticica vorbeai? Tata vine la mine in vizita prin aprilie - mai iti trimit pe pm numarul de telefon si te intilnesti cu el sau mama daca vrei si mi-o aduce direct. Si eu cind vine el aici am sa caut cite ceva si iti trimit prin el. Hanen ce-ti mai fac fetitele comorile? Sper ca nu te obosesc prea tare? cum e vremea pe la voi ca aici e frig rau...[q][q][q]nu de alta dar casele noastre nu au incalzire centrala, murim de frig. Amoudelul cred ca la tine si la mari e frig rau, brrr am vazut ca si in Ro e rau. Ce sa mai spun la Catane...Zici ca Omar se pregateste de dintisori? Vezi ca gingiile or sa fie mai umflate si mai rosii decit deobicei, sa nu te sperii. Da-i sa roada jucarioarele alea de care vorbea Aysha, il calmeaza un picut, si gelul ala se numea pe vremea mea Dentinox de imi aduc eu aminte bine. Fetita mea prima(Yasmina) primul dinte a iesit la 10 luni credeam ca o sa-i faca taica-su proteza, ca tot e el doctoras de dinti[:D]in schimb imi incepuse cu durerile si plinsu de la vreo 5 luni iar eu desteapta aproape zilnic o controlam sa vad, a aparut sau nu dintisorul. Eu eram de-a dreptul exasperata iar taica-su era linistit ca or sa-i iasa. O singura data imi amintesc, cind urla foarte tare, i-a facut sotul o anestezie in gingie. Si chiar s-a linistit atunci. Lasa ca trece si perioada asta si o sa vezi cum o sa fie de frumos. Ai mei sint deja mari, am si uitat aproape...acum avem alte probleme... va pup pe toate si numai bine... "Credinta este penelul cu care sufletul picteaza lucruri divine" Madelaine si cei trei muschetari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salam aleikum . Madelaine[pup]si felicitari pt.casuta.Si aici e un frig de trei zile de ma dispera[q]Noroc ca eu am o chestie care face caldura(de la japonica)Am trei aparate de aer conditionat si nici unul montat[q]pt.ca apartamentul asta e tare racoros si fain vara.Dar iarna pe masura racoare[:D]Nimeni nu a vrut sa le monteze,au zis ca nu trebuie,ei las' ca pun eu mina pe[neand]vorba ta. Eu i-am luat Amirei cind i-au dat dintii Calgel,de la romanika. Oare si Ysraa se pregateste de dinti?Ca ii curg niste baluteeee,mama mia.Amirei i-au dat la 4 luni,Ysraa are abia 3 asa ca nu stiu ce sa zic. Ziceti-mi cum ma dezvat de halva cu ciocolata?[bang]maninc de rup,ce bunaa ee[:p]si dieta oare cui o las?? Amr Khaled imi place si mie,dar numai cind e tradus in engleza[8D] Eu o sa va intreb de mbc4,asta nou,daca va place[:D]ca eu mai mult pe astea in engleza ma uit.Ma uit pe IQRAA mai mult la rugaciuni,special la isha ca nu inteleg nika,asa ce sa consum "gazul" degeaba[:D] [url="http://community.webshots.com/user/nicoleamira"][foto]Printesele mamii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iote bre Hanen ca mi s-a pus mie pata pe tine, ce toata lumea sa se suoere numai eu nu??[:-)))][:-)))][:-)))] glumesc mai. de ce sa ma supar? numai ca in ultimul timp am fost absorbita de topicul precedent si nu prea am mai salutat lumea de la un capat la altul uite tie cele mai frumoase flori [flo][flo][flo] si stai bre ca inca sunt in faza de gandire cu Ysraa. poate il insor pe Omar cu 2, si cu Ysraa si cu fata Dodolinei [:-)))][:-)))], dar vazusem ca la Ysraa se inghesuiau toate asa ca nu stiam daca mai am si eu loc [:(][:(][:(] fetelor eu lui Omar i-am luat inel din ala cu aapa sau ce o fi avand in el da e mare si el are gurita mica si mai tare se enerveaza cu inelul ala. acum mi-a trimis mama pachet si am calgel si ce-l mai mananca [:D] chestia ca or fi dintii sau nu?? de aia intrebam cam cat timp ia pana se sparge gingia ca omar tot mananca calgel si nu vad nici o urma de dintisori va pup pe toate acum ma duc sa-i fac baita Cu respect, Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata am senzatia ca parca va cunosc de-o viata,nu stiu ,s-a creat o legatura speciala intre noi si nu pot spune decat Inshaa ALLAH sa ramana asa si sa reusim sa facem bine,sa invatam unii de la altii,dar ce-i mai important sa cautam adevarul si nu ceea ce este indoielnic si sa fim atat de "destepti" incat sa dam interpretari proprii,sa invatam de la cei care sunt cu adevarat invatati si nu de la copiatori.Este indubitabil ca religia noastra indemna concret la cunoastere,la stiinta si "predica" pentru cunoastere.Dar seitan este ispititor...ma ingrozesc cand vad cum oamenii aleg mai degraba calea de a se adapta sub orice forma,prin imitatie,prin ipocritzie si nu pot sa spun decat Istagfiru ALLAH Al Azim,ALLAH sporeste-ne noua stiinta .Inshaa ALLAH,cum am mai spus acum exista cred oriunde in lume multe carti din care putem citi ceea ce nu stim,putem intreba pentru ca prin bunavointa lui ALLAH Subhanna Hua wa taala exista numeroase organizatii islamice care nu precupetzesc nici u efort pentru a fi de folos,putem intra in contact cu cei care stiu;am scris de Omr Khaled pentru ca a fost primul care mi-a venit in minte,pentru ca exista si site si deci orice nelamurire poate fi supusa atentiei,cred ca trebuie doar sa ai mintea luminata,sa vrei sa stii si nu sa te lasi dus...Am citit si-am recitit Surat Al Nur(ale carei prescriptii sunt obligatorii !!!) si ma gandesc ca este atat de simplu,trebuie doar sa vrei dar in Coran scrie ca "ALLAH nu schimba starea unui om decat daca omul schimba ceea ce este in sufletul lui". In ceea ce ma priveste nu ma tem decat de ALLAH si nu pot decat sa ma rog... Rasul ALLAH saaws a spus stati departe de lucrurile indoielnice,Inshaa ALLAH sa o facem! Fie ca sa avem nur in inimile si mintile noastre,va veni o vreme cand va stii fiecare... Once Abu Umamah asked the Prophet about the rights of parents over their children. The Prophet replied, “They are your Paradise and they are your Hell.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...