Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (44)


Kehleyr

Recommended Posts

Am intrat si eu sa va salut si sa va spun ca va citesc si nu v-am uitat! Eu sunt la lucru si netul aici merge excelent, dar sufar ca nu mai am acasa si tare bine era cand eram in concediu prenatal si povesteam cu voi tot timpul... ce ma fac acum??? E tare trist, cred ca nu imi mai iau concediu ca mor de plictiseala fara net, cand ma lasa Matei bineinteles! PUPICI! ROMANA&MATEI(04.07.2003) si mai nou bb din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele, Madic - bag eu de seama ca Bychi imi vineaza "pozitia" [:D] Eu de Leonardo nu stiam, ca nu mai intru la ei din principiu. Na! Dar stiu si eu 2 surse de cizme de cauciuc: - Unirea etaj 3, al doilea magazin pe stinga cind intri in sectia de copii, astea sint fr. frumoase, desenate cu animalute pe bot, dar si costa vreo 500.000 - TCM - magazinul e aproape de noi, dupa McDonald's de la Muncii/Costin Georgian, o iei spre Fundeni, nu stiu cum se cheama strada, dupa ce treci calea ferata, e undeva pe stinga, scrie ceva de Quelle, acolo au cu 100,000, sint dragute, dar trebuie sa cauti ca nu au toate numerele. Elena - bine ca mai dai un semn de viata, poate ca la tine mersul la serviciu va rezolva problema netului. Sa-l inscriu si pe Luca pe lista de TV-addicted, dar la el nu sint programele preferate, ci DVD-urile. Am facut rost de niste DVD-uri ptr copii, se cheama Baby Einstein, si sint pe categorii: Baby Van Gogh, Beethoven, Galileo, Newton, Seakespeare si ii invata pe copii culorile, muzica, planetele, formele, poezii, sint in engleza si italiana, si sint insiruiri de imagini cu animalute, jucarii, forme, obiecte (nu prea stiu cum sa va descriu [bang]), pe muzica, ca sa inteleaga cupilul diverse... Nu au o poveste, nu au vreo morala finala, pur si simplu sint. Ideea e ca Luca s-a uitat fascinat la Galileo, care arata luna, stelele, planetele, soarele...bla-bla, de la desene spatiale, la luna de plus si lampa cu planete, zicea "nani-nani" de cite ori vedea stelele, iar a doua zi dimineata a facut un circ intreg sa-i dau drumul la televizor si sa-i mai pun o data filmuletul. Pe restul nu ne-am uitat, probabil ca sint la fel de interesante [:D] Oricum sint mirata ca el pina de curind nici nu baga in seama televizorul, n-avea atractie spre reclame ca alti copii, nimic. Fetele, ne vedem duminica la Boomland, tot asa pe la 17:30-18:00? Poate ca hotariti voi aici si sun si eu pe cineva sa aflu in week-end. pup u, Andra [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mc_andra/album?.dir=/5f5d"]Luca Pitu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetele, Eu o sa incerc sa vin duminica la Boomland, m-au cucerit pozele voastre, sa vedem cum se trezeste Irina. Am inteles eu bine sau e langa Palatul Copiilor? unde in stanga, in dreapta? Intrarea se fae prin parcarea din fata Palatului? Noi inca nu suntem fani tv si nici fani desene, asta si pentru ca am tv mai vechi si nu prinde Cartoon iar pe fox sunt desene neinteresante. Renisor - n-am auzit de Ovomaltine la noi, probabil ca in timpu o sa-i pun si eu nesquick sau cacao in lapte sa sa-l fac mai bun, deocamdata la noi laptele de dimineata se bea in somn pe la 7. Pa, Adi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele! Nu am mai scris pentru ca am o stare mai nasoala, fara chef. Cred ca e din cauza vremii. Am sa va citesc putin mai incolo si mai evin. Sanatate multa bolnaviorilor! Vad ca e in floare viroza.Noi am scapat de ea, doar ALex mai are ceva muci, dar sper sa treaca. Nu stiu daca am mai scris, dar avem si noi 2 maselute. In rest, e extrem de vioi si neastamparat. Cauta in permanenta locuri de catarat si ii place la nebunie sa faca ceva ce stie ca nu are voie. La capitolul vorbe noi inca nu suntem foarte harnic, dar sper ca in curand sa ne laudam si noi cu perle si numarat. Va pup, weekend placut si sper sa ajung si eu la Boomland. Ramane duminica la 17:30? Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex http://photos.yahoo.com/magdacorlea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Am facut eco abdominala, intr-adevar bb e cam micut, dar sarcina e in evolutie. O explicatie ar fi ca am ramas insarcinata in prima luna dupa ce am renuntat la anticonceptionale si e posibil sa fi fost o ovulatie tarzie. Aditzu si al meu tot slabut e si innebunit dupa tati! Elena, ma bucur ca ai mai scris. Si eu tot cu RDS imi fac nervi, luna de luna... Vladut ia telecomanda si, daca, din intamplare, da pe un post cu muzica, incepe sa danseze. Oricum, asta e noua lui pasiune. Imi cere sa-i pun muzica, se urca in pat si incepe sa topaie.Cat despre desene, e fanul unora cu un animal, marsupilami, care spune doar "bi". Bineinteles ca acum "bi" e la ordinea zilei. Zice "bi" si incepe sa rada. Marta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele ! Hai ca am deschis subiectul TV, nici pe Teo nu o intereseaza ce desene sunt la TV, nu sunt bune ce-i drept, doar muzica VH1 classic, dar cred ca fiindca ne uitam noi si ea danseaza ! DVD -urile intradevar da ! Ideea e ca bazaie sa il pun, se uita max 15 min dupa care incepe sa se joace singura (se plictiseste de el e clar asta), of course DVD ul merge in continuare ....[bang] Cornelia, deci am Internet ZAPP dial-up se numeste Z Internet Express100 si prima fact. a venit 4.7 mil(ab= 1,1 mil + 2.8 modem +tva ), modemul se plateste doar prima data desigur, inclus doar 100 ore in abonament restul se plateste separat cu 2 centi/min (aici sper sa nu ma insel, e bine sa mai intrebi) , nu stiu sa zic la cati km de Buc dar ca idee stau in apropiere de gradina zoologica Baneasa, merge f. bine aici, inainte am avut Radio de la Acces Net, permanent, cam 14 mil./luna dar mergea f. prost si era si super scump, din pacate rds nu exista pe aici ! ce-i drept era permanent si ma conectam pe vpn la clienti, acuma pauza ... tb. sa ma misc din loc ! oricum si cu rds -ul nu e mare realizare cad conexiunile mereu si cand suni cica se rezolva, noi am luat card satelit tv de la ei (nu avem cablu nici Tv) si merge f. prost, sotul meu desteptu' a platit pe un an in avans, l-au vrajit bine [il] Andra vrem si noi DVD -rile speciale !! Mai voiam sa raspund da' tb. sa plec ca ma striga, ma exaspereaza, vrea sa stea numai cu mine, da' o vindec io !! Alinuta pupici la printesa Alexandra! Gio am nevoie de tine, vreau dr. gineco, caci d-na Dinca e prea ocupata, gata renunt ... ma ajuti ? Crisa hai mai da un semn .... am veni si noi in Boomland, cum a ramas ?! va pup, nicol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...