Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (44)


Kehleyr

Recommended Posts

Salut fetele! Imi pare bine sa vad ca va intalniti si va simtiti asa de bine impreuna! Ce va mai "invidiez"?! Am citit ca piticii vostri, unii, sunt cam raciti! INcercati cu oscillo ca e atre bun si la Matei a dat rezultate. De mine ce sa va mai zic? Greturile au cam disparut, mai am unele super slabe, intram in 12 saptamani si parca a mai crescut putin burtica, am achizitionat 2 perechi de pantaloni de gravide super sexi si comozi si in rest e bine! Ma mai doare burta cate putin, dar eu sper ca nu sunt probleme! Pe 28 trebuie sa merg la medic sa vad ce mai face bb si va mai spun atunci! Matei e bine si tare zvapaiat, bunica se tot cearta cu el toata ziua, dar lui nici ca-i pasa. Acum ma amuza atitudinea asta a lui, dar cred ca daca ar fi acasa la noi tot timpul l-as cam corecta. Ma distreaza ca atunci cand e acasa si face o prostie, merge singur in colt fara sa-l trimita nimeni, dar bineinteles ca nu sta mult si se intoarce razand! Poftim educatie...! Hai ca va las ca a venit seful care e cam prost dispus azi! PUPICI! ROMANA&MATEI(04.07.2003) si mai nou bb din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Kehleyr, daca mai esti pe plaiuri mioritice, iti urez LA MULTI ANI, multa fericire si sanatate! Sa ai parte de o zi de nastere faina, cadouri frumoase si de un concediu de vis! Sper ca ninsorile de prin Austria sa nu va afecteze excursia! [pup] (Sa schiezi o tura si pt. mine, pleeease) Mai revin Bychi si Tiberiu [url="http://community.webshots.com/user/tibicu"][hia][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bychi mersi frumos [:D]. Poimaine e ziua cea mare, si aniversarea si plecarea. Sper sa schiez suficient de mult incat sa dau cate o tura la fiecare amator [il]. Ce ai facut cu analizele? Multa sanatate tuturor copiilor bolnavi. Fi-mea ieri a tras iar o supertranta [}:)]. S-a suit pe scaunul de WC (de unde isi da drumul la apa de la chiuveta, chestie care o amuza teribil) si in timp ce se urca a alunecat si a venit in cap pe gresie... Ufff... nu mai pot sa o scap o clipa din ochi. Aseara a vorbit cu taica-su la telefon, el ii povestea si ea "tata! tata!" in receptor. S-a topit ca inghetata tatal [^]. Va las si mai vorbim maine.
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659"]Sa-l ajutam pe Mihaita![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ne-a trecut raceala, se pare mai tuseste doar un pic, cand se trezeste din somn. aseara insa a dormit si ele linistit, si noi, speram sa fie in regula de-acum! [bang][bang][bang] fetelor, tudor nu mai vrea deloc- deloc sa pape fructe! banana- nu, portocala - nu! , mar NU etc. daca il silesc, o scuipa imediat si plange nervos! ce mai face Romana, ca nu am mai auzit/ citit de ea?! sau n-am fost eu atenta?! sper ca e bine si ea si bebeii si burtica... crisa - ziceai ca vrei scaune si masa pt camera lui tudor, eu as lua din cele de palstic, sunt usoare si le poate muta singurel unde vrea, plus ca nu se loveste cu ele. sigur ca nu arata la fel de bine, dar... anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003 poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion http://community.webshots.com/user/miremirion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Am avut 2 zile super-aglomerate la birou, de-abia am gasit timp sa va citesc. DANA - Stefi va ofera ziua si "surpriza". Sper ca lovitura n-a fost prea grava. Asta cu "tata" si cu topitul cred c-o sa devina regula la taticii cu fetite, ca si-al nostru e terminat cand il gratuleaza fie-sa cu cate un "tati" si-l ia de gat. Si apropo de confundatul Mariucai cu Maya, diferenta e ca salopeta Mayei era "plina" cu Maya, iar a Mariucai era jumatate cu aer [:D]... BYCHI - te-ai linistit cu analizele? ANAMARIA - lasa-l o perioada in voia lui si mai incerci apoi cu fructele. Eventual da-i un supliment cu vitamine. Mariuca ne-a facut ieri doua "bucurii". Prima a fost ca tati a gasit-o dimineata in patul nostru, deci a sarit si ea din patut, ca tot ma laudam ca nu poate. A doua a fost seara, cand a reusit pentru prima data sa se urce pe scaun in bucatarie, de-acolo pe masuta de la scaunelul ei si apoi, sus pe masa, pe unde se plimba tare mandra de ea... Asa ca, precum Dana, si noi tre' sa fim cu ochii pe ea, ca altfel nu se stie ce-i mai trece prin bibilica... V-am pupat. Madi si Mariuca (28.07.2003) http://community.webshots.com/user/ianina2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Martta si Romana 74 ma bucur ca sunteti bine si in forma. Aveti grija si va feriti de virozele care umbla. Kehleyr, stiam ca pe 18 e ziua ta, dar ma gandeam ca azi e ultima zi de lucru si ca vineri sunteti pe alte meleaguri. Am zis in avans ca sa nu pierd momentul. Cu cazaturile pe gresie nu stiu ce sa zic, de multe ori ma invinovatesc ca nu sunt cu un pas inaintea opilului, dar oricat de supravegheat ar fi, daca e sa se intample se intampla. Cu ceva timp in urma suna cineva la usa in timp ce-i dadeam lui Tibi sa manance. Ii spun sa fie cuminte ca merg sa deschid usa si parca el atata a asteptat. In secunda urmatoare era in picioare in scaunelul de masa ca apoi ca cada pe gresie; s-a lovit la capsor, a plans dar am scapat cu atata. Ieri seara, cand a auzit ca vine tati, a alergat spre usa si a alunecat pe gresie, a cazut pe spate si s-a lovit la cap (desi papuceii lui au talpa de cauciuc, speciali alesi ca sa nu alunece pe gresie). Analizele mele sper sa se finalizeze maine si pana atunci in mintea mea au loc tot felul de scenarii, care mai de care mai horor. Dar ma mai gandesc ca totusi n-o fi buba atat de neagra. Gata ma abtin de la comentarii fara sa am ce comenta. Pupici cu drag Bychi si Tiberiu [url="http://community.webshots.com/user/tibicu"][hia][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, pe scurt, Nu am ramas la noul job[:D]..detalii la intalnirile viitoare!!! Bychi, multa sanatate! La Boomland n-am venit din cauza de muci!! Madic, si fi-mea a reusit performanata cu saritul din pat!!!Sugestii[:D]????//?? Pupici, Gio si Taisia If a have a bag of rocks to carry as I go I just want to hold my head up high....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am fost in seara asta la dr. si m-am intors destul de speriata. Cum spunea si Bychi, si mie imi trec prin cap tot felul de ganduri negre. Una pese alta, nici sotul nu e in tara. Mi-a spus sa revin peste 2 sapt.(in conditiile in care la prima sarcina ma chema la 3-4sapt), ca e copilul mai mic decat ar trebui, iar la intrebarea mea cu privire la analizele pe care tb sa le fac, mi-a zis ca inca nu e cazul, caci vrea sa se asigure mai intai ca totul e o.k,ca vrea sa auda mai intai inima copilului batand...L-am intrebat dc e vreo problema si mi-a zis ca nu...Cred totusi ca ia in calcul eventualitatea unei sarcini oprite in evolutie.Pur si simplu, nu stiu ce sa fac.Refuz sa accept. Primul impuls a fost sa merg zilele astea sa mai fac un eco, in alta parte. Diagnosticul scris pe reteta suna asa: "sarcina incipienta hipohormonala".Trebuie sa iau utrogestan 3/zi si acid folic. Si ca sa fie tacamul complet, am inceput sa tusesc. Pana maine sper sa ma mai calmez putin. Stiu ca starea mea nu e potrivita pt bb. Poate imi mai dati si voi ceva sugestii... Va pup! Marta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Martta, uite-te pe topicul cu dr Tutunaru. Si pe infertilitate ro, adresa n-o pot scrie ca se considera reclama..dar e dr suuuuuper, si face eco, suna-l, am trimis muuulte prietene acolo si sunt multumite, el iti spune sigur dak e ceva in neregula, numai ca e cam aglomerat, dar tu insista sa-ti zica la tel cand e mai liber! Noi iti tinem pumnii ca sarcina sa mearga bine! Pupici, Gio si Taisia If a have a bag of rocks to carry as I go I just want to hold my head up high....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Martta- In primul rind incearca sa te linistesti.Nu te agita ca nu e deloc bine pt bebe.Inca nu se stie nimic concret.Asa cum a scris si Gio ar fii bine sa consulti si un alt doctor. Altceva nu stiu ce sa-ti scriu dar ma rog la Dumnezeu pt voi. Trebuie sa fii optimista ca va fii bine! Magdone-Cum se simte copilul tau? mai vomita? totul e in regula? Terorista mea vad ca mai nou adoarme singura seara.Nu plinge,nu ma striga.Suntem pe drumul cel bun! Si a inceput sa si manince! Merg sa fac o baie in LINISTE si dupa aceea la culcare. Toate cele bune renata & vanessa http://community.webshots.com/user/bizau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...