Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Poftiti in cancelarie (II)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Acinorev....ce anume sa iti povestesc...spune-mi ce te mai intereseaza.

 

Stai ac tocmai mi-am dat seama de gresela. Nu in august am aflat raspunsul Agentiei, ci prin mai-iunie. Problema la noi a stat asa. In mai sau iunie nu mai stiu exact a aparut lista cu rezultate pe site-ul lor (www.socrates.ro), noi n-am primit nimik, o instiintare ceva, nimik. Si in lista aia eram trecuti la rezerve pe pozitia 13 daca imi aduc bine aminte. Asa ca am asteptat pana in august cand s-a dat decizia finala, daca ne finanteaza sau nu...si raspunsul a fost aprobat deoarece celelate tari din parteneriat fusesera aprobate pt finantare de catre agentiile lor nationale.

 

Asadar vei avea raspunsul mai repede...numai ca daca o sa primiti statutul de rezerva si voi o sa mai asteptati pana la decizia finala.

 

--------------------

 

Andra

Albumele noastre [foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello again tuturor si bine ai venit Florentina.

 

Noi in emisfera sudica [:D] ne luptam cu caldurile si speram ca de astazi sa inceapa sa se racoreasca spre 29-30 de grade[:D]

Scoala a inceput, au trecut deja 3 saptamani. Anul acesta am studenti buni si sunt mandra de ei.

Ieri am luat o mica pauza de la scoala si am fost la o/un (?) Panel Meeting. Pentru ca examenele in clasa a 11a si a12a sunt interne, exista o comisie la nivel de stat care verifica un numar de lucrari de la fiecare liceu si decide daca profesorii au notat bine elevii si nu i-au dezavantajat. Acest lucru se face pentru ca in clasa a 12a elevii primesc un calificativ final in functie de toate notele din clasa 11+12 (OP) si pe baza acestui OP pot merge la diferite facultati fara a da un examen de admitere.Un sistem destul de complicat care mi-a luat ceva timp sa-l inteleg.

 

 

 

Am si o intrebare pentru voi cele care locuiti in strainatate. Ati schimbat pasaportul romanesc cu domiciliul in strainatate?

Cam cat costa in Romania daca se ocupa sora mea ( ii voi face o procura)- certificatul de casatorie trebuie inscris in registrul

starii civile din Ro.

Multumesc anticipat[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu predau la o scoala de stat ( nu degeaba[:D])

Interesanta ideea cu diferentele.

Las pe altcineva sa povesteasca despre diferente si voi povesti si eu ceva mai tarziu.[fuga]

Doamnelor si domnisoarelor din Romania - acolo exista scoli particulare?

Care sunt diferentele in Romania?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...