Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Balante (dez)echilibrate (9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bun venit Gabi si Alexandrina [hia]! Ticka, ce frumoasa e Sandica ta, o papusica [pup]. Iar Alinutza e tare haioasa cu coditele ei, asta-i o idee pe care eu n-am mai intalnit-o, faina ! Asa cum spune si Alexandrina, ascendentul depinde de ora nasterii. In revista Avantaje am gasit un tabel care tine cont de zodie si de ora nasterii, dar nu si de localitatea nasterii. In ceea ce ma priveste, eu stiam ca am ascendentul in zodia Leului si vad ca din acest tabel reiese acelasi lucru, asa ca va puteti uita si voi : BALANTA Ascendentul tau este in: Berbec 17:05 - 18:05 Taur 18:05 - 19:34 Gemeni 19:34 - 21:28 Rac 21:28 - 23:35 Leu 23:35 - 02:20 Fecioara 02:20 - 05:00 Balanta 05:00 - 07:42 Scorpion 07:42 - 10:20 Sagetator 10:20 - 12:35 Capricorn 12:35 - 13:35 Varsator 13:35 - 16:02 Pesti 16:02 - 17:05 Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003) http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://community.webshots.com/user/oana_maria200 POZE NOI !!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Dana [flo]!! Cat despre ascendent eu habar n-am cu ce se mananca mi se pare deja complicat ca sunt si balantza si iepure (pisica???) si artzar etc etc ca sa mai stiu ce ascendent am. Eram doar curioasa...Dar, Las ca mere si asa doar nu ma fac mai buna, mai desteapta sau mai frumoasa daca imi stiu ascendentul (dar curioasa tot raman ...) pupaciuni!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit tuturor! Pana gasesc coordonatele geografice ale orasului tau, lista aproximativa pusa de dana_ene releva ca nu esti la o limita de interval orar si atunci nu prea poate fi dubiu, ai ascendent in Varsator (adica tot aer). Doar ca lista aceea mie mi se pare un pic ciudata, eu stiu ca ar trebui sa fie perioade aproximativ egale. Si cred ca este facuta pentru Bucuresti, sau in orice caz pot aparea diferente mai mult sau mai putin semnificative fata de aceste repre. Daca e intradevar valabila, totusi pentru limite (de exemplu daca te-ai nascut intre 2 si 3) trebuie calcule mai amanuntite pentru ascendent. Si cu cat esti mai la limita cu atat nu te mai poti incadra doar in una dintre ele, atunci se zice ca ai ascendentul "pe cuspida", adica pe o granita. Si la zodie sunt situatii similare. Mai caut coordonatele celea... Alexandrina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca ati mai venit cu completari [:D] si eu nu le vazusem. Din tabel, reiese ca ai avea ascendentul in Varsator, Ticka. Acum sa vedem ce ne spune si Alexandrina. Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003) http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://community.webshots.com/user/oana_maria200 POZE NOI !!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor! Ascendentul este constelatia care rasare in momentul si locul nasterii (Rezina are coordonatele 28 grade 50 minute longitudine estica, 47 grade 44 minute latitudine nordica) dupa o formula putin mai complicata pe care nu are rost sa o mai redau aici. In orice caz si indubitabil ai Ascendetul in Capricorn (ca si mine, de altfel, intrucat si ora o avem apropiata), mai exact la 21 grade 55 minute. Ceea ce inseamna ca stapanul Ascendentului tau este Saturn. In genere Ascendentul poate avea o importanta destul de mare, cateodata la fel de mare ca si a zodiei natale (semnul in care se afla soarele la nastere). Daca mai vreti si alte amanunte, va raspund cu drag si placere [il] gabirus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gabirus
Buna dragelor! Ascendentul este constelatia care rasare in momentul si locul nasterii (Rezina are coordonatele 28 grade 50 minute longitudine estica, 47 grade 44 minute latitudine nordica) dupa o formula putin mai complicata pe care nu are rost sa o mai redau aici. In orice caz si indubitabil ai Ascendetul in Capricorn (ca si mine, de altfel, intrucat si ora o avem apropiata), mai exact la 21 grade 55 minute. Ceea ce inseamna ca stapanul Ascendentului tau este Saturn. In genere Ascendentul poate avea o importanta destul de mare, cateodata la fel de mare ca si a zodiei natale (semnul in care se afla soarele la nastere). Daca mai vreti si alte amanunte, va raspund cu drag si placere [il] gabirus
gabirus, plecaciuni, acum stiu si coordonatele orasului in care m-am nascut [cool]! Deci am ascendent in Capricorn??? Poate asa se explica faptul ca totusi ne intelegem destul de bine cu sotul meu - capricorn, pentru relatia cu care zodiile nu-mi dadeau nici o shansa! Si fetitza mea tot capricorn e...deci suntem oarecum o familie de capricornoshi - pazea [zz] !!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am gasit coordonate diferentiate pe localitati pentru Molodva, insa ea nefiind foarte "lata" de la E la V mari diferente nu pot aparea. In ziua in care te-ai nascut, intre 14:09 si 15:26 ascendentul era in Varsator. Adica ce inseamna asta mai clar: la rasarit, adica acolo unde rasare soarele se suprapunea bucata de cer corespunzatoare zodiei Varsatorului. De aceea toti cei care se nasc la rasaritul soarelui au ca si semn de ascendent, semnul zodiei. Adica daca intr-o anumita zi de octombrie soarele rasare la 6, aproximativ o ora inainte si una dupa ascendentul este Balanta. Acuma ce inseamna ascendentul... sunt explicatii si explicatii, una dintre ele fiind ca, dupa zodie, ascendentul are cea mai mare influenta in viata ta. Alta ar zice ca dupa varsta tineretii, asa cam la 25-27 ani, ascendentul preia rolul de dominant. Sper ca m-am exprimat cat de cat clar. Un citat de undeva de pe net: "Soare Balanta si Ascendent Varsator Aceasta fire aeriana este eminamente sociabila, spontan impinsa spre celalalt; are darul cooperarii si spirit de fraternitate. Simtul umanist este ridicat si implica un anume sacrificiu de sine consimtit in vederea unui elan dezinteresat; dar vointa este adesea slaba, cu exceptia cazurilor in care trebuie aparate interese impersonale." [flo] Alexandrina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...