Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (51)


Ven

Recommended Posts

Buna fetelor si bun venit celor noi[flo] eeei cum a fost valentine's day si cu amorasii mici printre voi? Mai fetelor noi ne-am facut cadou praline si el trandafiri dar am avut asa niste momente superrr stind si vorbind cu zimbetul pe buze de cite am realizat impreuna! Acum 2 ani chiar de Sf Valentin Aldo a fost conceput si iar m-am intors in borcanul cu melancolie si am zis a mia oara ca merg rapid la dr sa-mi scot steriletul. Imi sunt dragi copii si vreau sa mai am cel putin inca unul asa ca tre sa-mi iau inima in dinti. Sunt aici niste emisiuni despre familii cu 6-7-8-9 chiar si 10 copii!!! Pai ele cum mai pot? Si chiar aratau ok mamicile, vesele si sanatoase! Eeei..imi sunt o alintata si jumate observ[olala] Ven mersi de complimente[pup], am sa o vad si eu pe orelista din reclama cind vin acasa. Eu vin pe 15 aprilie si voi sta cam 5 saptamini. Dar in Galati..pacat ca nu sunt din bucuresti ca sa pot cunoaste mai multe dintre voi. Carmen, Vera, Simona insanatosire grabnica la puiutzi[pup] Ileana dar sa stii ca asa e, Luca are o fatza de copil dulce si cuminte in poze!!! Acu sa nu dai[:D] Super mami Isabelita bonita e asa de frumoasa si dulceeee! Pune tu si o poza cu voi sa vad de unde a furat printzesa mica asa frumusete[olala], oricum cred eu ca de la papa mai mult ca are alura mai spanish. Cam asa imi imaginez eu o fetitza care sa semene de data asta cu papa, sa aiba parul negru si ondulat si o gurtzia dulce dulce ca a Isabelei! Uki felicitari pt primii pasi! Alinkav felicitari pt dansat! Aldo e mare dansator de mititel, nici nu statea bine in fund dar tot se misca asa cind auzea un ritm, acum merge si danseaza[:D]! Noi lesinam de dragul lui! Alberto zice ca e dansator ca mami[;)]. ieri a zgiltiit asa tare monitorul ca l-a stricat! Complet! Am acum un monitor de la hotel da e mare rau, imi fug ochii ca altceva pe el, cred ca am sa adorm instantaneu dupa:)). De ieri e si el putin racit, ii cam curge nasucul, dar asa numa apa, stranuta, sper sa nu dea in altceva. I-am dat portocala si mar ca ajuta vitamina C. mai, ii place la nebunie actimel, voi ati dat asa ceva la bbi? ca eu i-am dat azi unul ca stiu ca si asta ajuta mult la raceli asa usoare ca are nu stiu ce bacterii naturale bune pt imunizare. Sotzu zice ca daca n-a patit nimic de la atita lins castroanele catelului sigur suporta el bine un iaurt:) Gata va pup ca m-am intins o groaza! Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata! Am vazut toate pozele, si copilasii sunt de nota 10!!![flo] Vikinga esti super!!![flo] Alex m-a trezit azi la 6.30 si sunt happy,imi pica ochii pe tastatura![alcool] Cam atat am de zis deocamdata!![:D] [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mamici ! Vikinga multumesc din sufletel pt complimente. Isabel seamana cu tati. Eu cand eram mica eram blonda, alba si slaba. Acum sunt bruneta, grasa...alba inca mai sunt. Sa vedem ce se intampla o data cu varsta ...[bang] Andreea pana acum nu o deranja nici pe ea cu nimic, dar dintr-o data trebuie sa fie ea in mijlocul problemei. Ver@ nu stie de na na, pt ca in general noi ii vorbim in spaniola. In special expresii legate de copii (iubita mea, nu e voie, are buba....) din obijnuinta. Daca asa le aud toata ziua, asa imi ies si mie. Ce ii zic cel mai des mai nou e ca face bb poc daca umbla la prize. Cand se loveste, la cat de rasfatila e, se arunca la noi in brate plangand. Pot sa zic eu ce vreau ca vreo doua min nu aude nimeni nimic pe o raza de 5 m. Dupa care ne pupam si gata....face din nou. Dar in general, e mai potolita decat altii copii de varsta ei. Cand eram insarcinata misca o data pe sapt, asa ca toata lumea se astepta sa fie mai linistita. Noi in rest la fel. Isabel cu viroza asta...Cred ca o iau razna daca nu se termina mai repede. Nici nu mai stiu de cate ori a luat domsoara viroze si alte minuni iarna asta. Tuseste oribil, dar nu des. Nu are febra, pare sa fie sanatoasa tun si o data incepe o tuse de imi vine sa plang. Cred ca au fost doar vreo 2 saptamani de pauza. E o epidemie groaznica care afecteaza in primul rand copiii. Mai rau e ca ne-a dat doar antitusive, picaturi de nas....ii trece cu astea la anu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce s-a intamplat, dar scriam si s-a trimis singur mesajul. Sa continuam.... Si Isabel danseaza, inainte sa mearga ea a invatat sa danseze si sa se catere pe mobila. De cateva zile, e indragostita....de tati. Nu stiu ce s-a intamplat dar e ca un catel dupa el, la mine nici nu se mai uita. Nu-l lasa o secunda si daca seara cand el isi aranjeaza dosarele si e atent la ce face incerc sa o iau din capul lui...imi iau un scandal ... Cand vine el acasa e prima la usa si il striga, cand il vede ca se pregateste sa plece la fel, se duce la usa ii intinde fruntea si ii da pana pleaca pupici de la distanta. Cu zgomot si cu manuta. Doar ca tine mana invers. Daca e in leagan numai tati trebuie sa o dea jos, adoarme cu el....ce sa mai seara somez. Si e tare bine !!!! Acum mergem la nani. Va pupacim Alexandra si Isabel http://community.webshots.com/user/isabel_23
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf cum e cu dermatita lui Luca? Ceva schimbari in bine? Lui Aldo i-a aparut prima data cit o unghie o pata linga urecehe pe obraz, apoi in spatele genunchilor si bratelor si la incheieturile miinilor. Acum nu mai avem absolut nimic! Am scapat de problema in 4-5 luni de tot ca e tare inselatoare zici ca trece te bucuri de ce creme super ti-a prescris doctorul si apoi iar apare...[bang] Ce ne-a zis noua: in primul rind hainutele spalate separat cu detergent lichid ultrasensitiv si eliminat din alimentatie ceea ce ar putea da alergii, mincat asa cit mai "traditional" pt un bb. Apoi mi-a zis ca aceasta alergie apare cu precadere pe un fond mai uscat al pielii. Asa ca cremuire zilnica cu o crema grasa preparata in faramacie. Nu folosi creme sau mai ales uleiuri din comert cu arome, parfum, culoare, tre sa fie o crema grasa si cit mai simpla in compozitie. Apoi in perioada cind infloreste eczema mi-a dat o alta crema tot facuta in farmacie care se aplica in strat subtire si cam in 2-3 zile se calmau acele puncticele si dispareau. Ultima crema am folosit-o cam in 3-4 rinduri si gata nu i-au mai aparut, in rest doar cu crema grasa. Aaah si in perioada aia cind eczema era in floare ni s-a recomandat baia mai rarut, numai o data pe sapt, fara sapun fara nimic. Primul dr ne-a prescris si noua un unguent cu cortizon si nu a dat nici un efect bun! Si nici nu e de dorit folosirea lui pe termen lung. Daca vrei sa-ti faci idee iti pot trimite si compozitia celor 2 creme. pupici[pup] Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Profit si eu acum de faptul ca doarme Luca si sa va mai spun ceva noutati despre noi. Luca a facut o viroza cu febra mare aproape 40 si am fost cu el la doctor,i-a dat tratament se pare ca are si rosu in gat.Azi este deja mult mai bine,aproape ca n-a mai facut febra si are o stare generala buna. Am vazut toate pozele si trebuie sa va spun ca aveti copii haiosi si frumosi. Ileana ,cum mai stati cu dintii si maselele?Dormiti noaptea?Ca noiua ne ies vreo 2 canini si 3 masele in acelasi timp.Si am inceput cu caninii,o fi vreun semn caci Lucuti al nostru e mare carnivor. Vikinga,Aldo este un scump si jumatate! Uki ,Mariuca este o super domnisoara mai ales ca acum merge! Alina,nu pui poze cu Alex cu noua frizura? Ver@Vladut ce face, a fost greu cu decalotarea? Se pare ca avem nevoie si noi de asa ceva.Mai rau este ca si Leonard (9 ani)are ceva probleme si am tot evitat sa ajung la asta crezand ca se va rezolva de la sine.Parca la el totusi este mai bine ca la Luca.Sa vedem. Paulanu stiu daca am inteles bine in legatura cu boala Alexandrei, dar mie personal dupa ce am vazut pozele cu ea nu mi s-a parut ca ar fi asa si am vazut pana acum destui copii in situatia asta.Sunt sigura ca se poate recupera integral.Sa stii ca este o scumpa. Ati vazut si voi pozele noastre?Daca nu,va invit acum! Va[pup] GHIZELA,LEO(23.03.1996), LUCA(20.11.2003) http://community.webshots.com/user/ghizela102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete dragi! Va multumim pt aprecieri! Chiar e pe bune, ca am crezut ca dureaza o zi, ca e o intamplare... Supermami am vazut fotos: intr-adevar muy bonita(bey, daca e gresit sa stii ca nu stiu spaniola),[^] Vikinga si ale tale foto sunt [cool] ce merge el Aldo prin zapada ca un piticot[il]. Apropo, voi n-aveti pitici in curte? Ca pe-acolo toti au...am vazut eu![:D] Mai, cati voinici cu numele LUCA...[olala] C e mai face Ven?[:X] Va pupacim. Ma, apropo, io am chiar asa fatuca uratzica de nu-mi zice nimeni nimic de ea[V][V]? Sau nu se vede? E, asta e![;)] Gabriela si Mariuca http://community.webshots.com/user/uki2003[foto] Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...