Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (20)


Veve

Recommended Posts

Of mai bozo...pupa-l pe bebe mic sa-i treaca durerea! Cred ca trebuie sa ne obisnuim si cu astfel de accidente ca de acum se cam da startul. Eu o las pe bebelina in patut uneori si o gasesc cu capul la picoare...habar n-am cum se invarte asa. In pat ce sa mai zic? Niciodata n-o gasesc unde o pun si de multe ori am gasit-o pe marginea patului. Sper doar sa nu se loveasca prea rau cand va cadea...hahaha Referitor la borcanelele cu sare. Eu nu ii dau Nestle dar cele de la Bebelac si Hipp nu contin sare. Cu punga si la noi e iubire mare...si servetelele....mai bine spus ii place tot ce poate sa prinda in mana. Si sa vedeti maimuta ce se intinde dupa ele sa le prinda. telecomanda iar e o pasiune de a ei. Ii place orice poate sa prinda in manute si sa bage in gura si nu da semne sa se plictiseasca inca de ele. Sab Simplex i-am dat doar o luna jumate si gata. Bine, a mea nu a avut colici decat vreo saptamana pe la 2-3 sapt. Eu ii dadeam mai mult pt ca se spunea ca o ajuta sa nu mai vomite asa mult dar nu prea mi s-a parut asa exceptional. Oricum s-a rezolvat de la sine si astazi daca mai imi regurgiteaza putin laptic, o data pe zi e bine. Deci tot varsta si-a spus cuvantul. Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004) [url="http://community.webshots.com/user/alexia2004100"][foto]Alexia, [zana] de 5 luni +[/url] [url="http://community.webshots.com/user/roandre"][foto]Evenimentele din viata mea[/url] Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bang]la mine vine cand vine soacra-mea ma face sa am nevoie de masaj[bang][bang], ma pune la treaba, mai ceva ca bb... asa este ea, ii place sa fie servita[alcool]... Te invidiez, Mihaela!... bozo, saracu puiut... cum a reusit sa cada? Trebuie sa ne pregatim sufleteste pt. muuuuuuuuulte reprize de astea! si al meu bb e foarte agitat, foarte vioi, nu sta o clipa locului cand il pun in pat, asa ca... trebuie sa stau cu ochii pe el mai ceva ca pe butelie![:D] Ionela si Alex (DN 21.09.2004) [URL="http://community.webshots.com/user/ionella3003"]ALEX cantaretul[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce o sa manance la pranz o sa iesim si noi afara dar o sa o scot in marsupiu. Am inteles ca nu e bine sa doarma in carut daca e ger afara. De ce, nu stiu. Voi stiti ceva de asta? Nu am gasit nici o pungulita mai mica, numai pungi imense am :( [flo] Elena & [copil] Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] fetelor. Mie tot imi tremura mainile. Acum sper sa nu fi patit nimic copilul. A plans nitzel pentru ca s-a speriat. Eu in fiecare dimineatza il aduc in sufragerie si il pun pe canapea. Am o canapea mare deschisa, si il pun la mijloc. Pana ma mai invart eu sa ma schimb el sta acolo si vorbeste cu peretii. Dupa aia il schimb si il mai las cu funduletzul gol. Dar e tot timpul in raza mea vizuala. Numai ca azi l-am lasat asa si am venit la calculator. M-am intors de cateva ori sa ma uit la el si era bin merci unde il lasasem. Oricum el mai mult de intors pe o parte si eventual rotit in jurul capului nu a prestat pana acum. E.. pana sa ma intorc a doua oara am auzit bum. Era pe jos, perpendicular pe directia pe care statuse in pat. Am masurat.. canapeau are 35 cm inaltzime.. na ce sa mai fac si eu... mi-e o frica acum sanu se fi lovit copilul la cap[il]. Oricum cred ca s-a intors pe burta si inca o data pe spate si din avant a cazut!! De-acum il pun la perete de tot sa aiba 2 m spatiu de manevra. In loc sa ma bucur de capacitatile lui locomotorii mie imi tremura inima acum [bang] A papat si doarme, pare ca nu are nimic. S-a trezit iar... Laura si Tudor (29.09.2004) http://photos.yahoo.com/turcanlaura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar acum m-am uitat la vreme, sunt -8 gr, iar nivelul de confort e de -11 gr.. Si eu pe gerurile astea l-am scos doar in marsupiu, asa se mai incalzeste un piculet si de mine si cate jumate de ora, max. 45 minute... ati auzit de cazul bebelusului din timisoara parca, de 8 luni, despre care se spunea ca i-au degerat degetelele ca l-a plimbat mama lui pe ger prea puternic, pe la -15 gr[V]. Doamne fereste! Ionela si Alex (DN 21.09.2004) [URL="http://community.webshots.com/user/ionella3003"]ALEX cantaretul[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici . bun venit mamicilor noi . bozo imi pare rau pentru puiutul tau sper sa fie totul ok . ralucule iti tinem pumnii ,multa sanatate lui Tristan .Am vazut si pozele de la piscina - te invidiez . am vazut si pozele lui pufimic ,liliatoma,denyce ,roandre,marlenb,ana_a bozo,mamaelei timea -aveti niste bebei dulci si foarte frumusei de iti vine sa ii papi . Nu prea am avut ce scrie ca la noi totul este la fel.Deanna doarme binisor noaptea pina a doua zi la amiaza .Se trezeste numai sa pape si atit .Ziua la amiaza ii dau pireu din morcov din borcanele sau cartof dulce si seara cereale . Din pacate nu vrea sa manince alte legume .Am incercat sa-i dau si piersica ,mar ,pere si nu-i plac asa ca nu am mai insistat. O sa incercam mai tirziu din nou . Dintisorul se vede tot mai bine ,abia astept sa-i apara si cel de al doilea :-) Strengarii face multe ,ii place la oglinda si vrea sa stea tot timpul in picioare . cam atit la noi . Avem poze de la 5 luni in albumul de la 4 luni . o zi buna la toti . [url="mailto:"]Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)[/url] poze http://community.webshots.com/user/davina25
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la mine! Bozo de ce nu l pui pe covor pur si simplu? Pui o paturica groasa si stai bine merci linistita. Pana la 4 luni o tineam si io pe canapea si fix cand a implinit 4 luni am pus -o jos si a inceput sa se rostogoleasca ...acu sta bine merci in tarc si fac sportu de a o ridica de pe burta caci uneori se enerveaza si urla. mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rtgfffffffffffvv d rcoiht r vg9yugy6gy fynv b dcrn,c vc ,b vf h A transmis si Alexuta un mesaj pentru bb-ii vostri. Sa va traduc eu....cica "abia astept sa ma joc cu voi".[:D] Vad ca ii place sa butoneze. Cu greu am tinut-o sa nu apese pe Enter [:D] [flo] Elena & [copil] Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bozo pupa mama si trece! 35 cm nu e o tragedie! trebuie verificat minutios cand cade, urmarit dupa, daca apar semne sau modificari de comportament1 daca nu...pregeteste-te... (si pregateste-ma si pe mine daca gasesti vreo metoda, nu de alta..dar am inghetat cand am vazut ce-ai scris...). despre restul...vb pe PM. soacra cum puii mei e aia "vrea sa fie servita"??? ca io o iau de par si-o dau pe scari devale. si nici nu-mi mai trece pragul urmatorii 100 de ani! medicamente sa fiu a Mamei lui Hector...daca va mai zic io ceva!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...