Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by louisea
quote:
Originally posted by anamariame
Scuze, m-am zapacit.[:I][:I] Da-i un pupic din partea mea[pup] Ana-Maria
[;)].. pozele sunt mai jos la semnatura (daca vrei sa-l vezi) [flo] ------------------------ [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/louisea23/album?.dir=/f341&urlhint=actn,del%3as,1%3af,0"]poze cu Bandit[pis][/url]
Se pare ca pana la urma nu ma zapacisem deloc[:D]. Intelesesem foarte bine, eu am tot motanel[:)]...Cand am citit raspunsul tau, in loc sa pricep exact ce scria, si anume ca tu ai motan, nu catel, eu cumva am citit invers, ca ai catel, nu motan[bang]. In fine, nu mai conteaza...important e ca m-am lamurit pana la urma, cand am vazut pozele. E un scump pisoiul tau. [pup]inca o data! Ana-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut Vio da, asha am de gand sa fiu mama vitrega[:D]. Nu vreau sa fiu responsabila de puii vreunei maidaneze care sa aiba o viatza de kko. Si imi displac posesorii de masculi care se roaga de aia de femele 'da va rog, da uitati ce frumos e..."> De parca ala cu femela n-ar avea alta treaba decat sa isi mosheasca fetita, sa gaseasca case la pui...stii tu cum e la noi, oamenii nu is chiar asha responsabili. In plus, masculii NU intra in calduri, nu au nevoie de [:I] contrar parerii majoritatii oamenilor. Dak un caine se...aia aia intr-o zi si a doua zi simte alta femela in calduri - incepe iar balciul. Si nu, nu cred ca e un "cadou " frumos pentru caine. M-as simti ca o ticaloasa sa stiu ca am participat indirect (sau direct) la venirea pe lume a unor puiuti cu care nu se stie ce se va intmpla. Dak ar vrea cineva pui de la Jazz pentru ca are 'cerere' si stie exact unde o sa dea 4-5 pui poate.Dar e prea devreme pentru asta (Jazz nici nu are outze [:D] contrar parerii doctoritei mele). Lilanda, ce ma bucur ca ne mai dai vesti. Pupici indragostitului. Jim s-a indragostit la un an de o maidaneza. Nu plagea in casa da statea toata ziua la geam si ofta.[:D]In legatura cu urechea: bacteria poate sa o ia de pe afara, de la alti catei, de prin iarba. Tocmai vorbeam cu fetele - cum le-a scazut cainilor nostri imunitatea de la vaccinuri - poate fi si asta o cauza. dar o sa ii treaca cu picaturi sigur. Jim a avut o "micoza" la urechi si i-am pus picaturi o saptamana si i-a trecut. Faza ii ca dupa "operatiune" saracu ara prin toata casa si se freca cu urechiushele de covoare cam 5 minute. Sper ca Ilie e mai rezonabil de atat [:D]. Motanik, nu stiu limita de varsta pentru 'inseminat' pisici, dar nu cred ca e bine sa mai duca o sarcina acum. Cred ca poti sa o castrezi si gata. Pentru ca uite- prietena mea cu pisici avea o birmaneza superba si voia pui de la ea. I-a adus motanu dar nu au fost compatibili asa ca au renuntat. Asta cand pisica avea 3 ani. I-a mai dat pastile pana la 5 ani si s-a hotarat sa o castreze. Cand a deschis-o doc si-a pus mana in cap - deja avea piometru si dak mai astepta putin cine stie ce se intampla. Acuma pisica ii perfect sanatoasa - nici nu s-a ingrashat prea tare. Eu nu vreau sa te sperii - is convinsa ca nu toate pisicile patesc asta, dar a fost o experienta care pe mine m-a cam speriat. Cred ca bombaardamentu cu hormoni pe o perioada asha lunga nu ii bun nici la pisici. Ramonik, multumesc de info. Dea Domnu sa nu am nevoie de dom doctor. Deocamdata ultimul vaccin o sa il fac la don'shoarele astea si sper sper sa nu am nevoie niciodata de un vet. Nu mai am incredere in nici unul :(. Dak totusi va trebui- o sa ma duc si pe la Salvanim sa vad ce si cum. Am inteles ca au pensiune canina si asta m-ar cam interesa. Seara buna, pupici la stapani si animalutze :D. ana Don't get mad, get even! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/annie_xtreme/my_photos"] Jazz mic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu chiar ca ma zapacesc de tot, mai ales ca sunt nou-venita, asa ca am citit de la inceput subiectul si am facut o listuta cu iubitorii de animale si puiutii lor. Va rog sa ma corectati unde am gresit. Asadar: annie-xtreme-catelusul Jazz aysha-papagalul Guevara, 1 an louisea-motanul Bandit viorela-hoff-catelusa Smolita conchita-catelul Kengi Ramonika-o minune de pisic Sanca-pisicile Mishu si Sasha (<1 an) si catelul Oreo Victoria-3 pisici si 3 catei Motanik-catelul Pufi si papagalii missiday-motanelul Benny maruta-motanul Zorro orchid-papagalul Rocco Danna-catelusa Azara, fetitza Ambra si mamica ei Mura lilanda-catelul Ilie anamariame-motaneulul Sticky, 6 luni Cate un [pup] pentru fiecare. Ana-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Orchid, bine ai re-venit cu vorbitorul tau penos. Imi place faptul ca inisisti sa pronunte corect romaneste. Nu te lasa. Dupa ce reusesti cu papagalul iti trimit si baietii mei (9 si 6 ani), sau imi trimiti tu papagalul in vacanta in San Diego sa-I invete cum stam cu litera a cu caciulita… Conchitutza. Aici nu o sa ai nici o problema daca nu-ti castreszi cainele. De obicei cei care au catzele in calduri nu ies cu ele in parcuri, si caini vagabonzi nu prea am vazut pe aici. Sant de acord cu tot ce a scris Annie. Daca vrei sa economisesti niste bani cand ii reinoiesti "doggie license" castreaza-l. Primul caine pe care l-am avut, l-am castrat la 4 sau la 5 ani, nu mai tin exact minte. Nu a fost niciodata la fetitze si nici obiceiuri proaste nu avea… Am o prietena care si-a castrat cainele si tot are jucaria lui preferata - un pinguin de marimea lui, pe care-l calareste cu toata seriozitatea cand ii vine momentul... Week end-ul asta voi avea un musafir. Un prieten pleaca intr-o mini vacanta de 4 zile si-mi aduce Beagal-ul lui de 6 luni. Sant tare curioasa cum o sa se inteleaga Beagal-ul meu cu el, si mai ales cum o sa-l trateze matzele. Sincera sa fiu am ceva emotii, mai ales ca se anunta ploaie. Daca iese bine si nu sant prea stresata o sa le fac ceva poze… Daca nu o sa mai intru pe site pentru 2-3 saptamani inseamna ca am dat in depresie nervoasa…. Pupici, si tineti-mi pumnii….. [url="http://community.webshots.com/album/183215607BRdngO"]copii ca ai mei nu are nimeni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anamariame
Fetelor, eu chiar ca ma zapacesc de tot, mai ales ca sunt nou-venita, asa ca am citit de la inceput subiectul si am facut o listuta cu iubitorii de animale si puiutii lor. Va rog sa ma corectati unde am gresit. Asadar: annie-xtreme-catelusul Jazz aysha-papagalul Guevara, 1 an louisea-motanul Bandit viorela-hoff-catelusa Smolita conchita-catelul Kengi Ramonika-o minune de pisic sanca-pisoiul Sasha, catelul Oreo si pestisorul Angel Victoria-3 pisici si 3 catei Motanik-catelul Pufi si papagalii missiday-motanelul Benny maruta-motanul Zorro orchid-papagalul Rocco Danna-catelusa Azara lilanda-catelul Ilie anamariame-motaneulul Sticky, 6 luni Cate un [pup] pentru fiecare. Ana-Maria
Ana-Maria, adauga-l si pe Mishu sa nu se supere Sasha.... Poti sa-l scoti pe Angel - pestele care de fapt a fost re-botezat Valentine ca l-am cumparat de Valentine Day [:)] Dar Beta Fish e ca un mic "bibelou" care cere de mancare. Deci, pe scurt - 2 pisici - Mishu si Sasha (sub un an) si Oreo, catelul de 2 ani. Numai bine si [flo] [flo] [flo] pentru lista [url="http://community.webshots.com/album/183215607BRdngO"]copii ca ai mei nu are nimeni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uite mah ca avem si noi listuta :)) anamariame [flo] Annie si Sanca, sarumana de sfaturi. eu nu vreau sa-l castrez, sa-l inmultesc, sa-l montez, nimic din toate astea. vreau sa stea asa cum e, sanatos, voinic si nataflet. dar nu eram sigura ce e mai bine pentru el. nu are crize, nu nimic. are cateva prietene in vecini, il intereseaza doar unde fac ele pipi ca sa se duca si el fuga sa faca peste, vai, ce nepoliticos! acum ma gandesc, n-o avea si el instincte alea-alea? trixi a vecinilor din dreapta e batraioara, dar jazz din stanga e tinerica. ele il tachineaza, vor sa se joace, insa kengi pare mai preocupat sa amusine tufisurile. hm.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anamariame
Fetelor, eu chiar ca ma zapacesc de tot, mai ales ca sunt nou-venita, asa ca am citit de la inceput subiectul si am facut o listuta cu iubitorii de animale si puiutii lor. Va rog sa ma corectati unde am gresit. Asadar: annie-xtreme-catelusul Jazz aysha-papagalul Guevara, 1 an louisea-motanul Bandit viorela-hoff-catelusa Smolita conchita-catelul Kengi Ramonika-o minune de pisic sanca-pisoiul Sasha, catelul Oreo si pestisorul Angel Victoria-3 pisici si 3 catei Motanik-catelul Pufi si papagalii missiday-motanelul Benny maruta-motanul Zorro orchid-papagalul Rocco Danna-catelusa Azara lilanda-catelul Ilie anamariame-motaneulul Sticky, 6 luni Cate un [pup] pentru fiecare. Ana-Maria
[flo] Ana-Maria, multumim pentru lista. Te rog sa mai treci la mine inca doua patrupede - Mura - mama si Ambra - fiica ei, ca noi suntem familie numeroasa. [pup][pup][pup] cate unul de la fiecare. [url="http://www.mioriticromanesc.home.ro"]Azara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...