Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct (21)


roandre

Recommended Posts

Salutare, natiune, Ne-am intors si noi din turneu si am pus pozici noi (vreo 29). Am fost la o zi de nastere sambata in Eindhoven si apoi am aterizat la Raluca (Ralucule), unde i-am pus pe tatici la dat laptic la bebici, am papat branzeturi fine frantuzesti si shoarma, am baut vinuri delicioase (eram in zi de pauza la dieta[:D]) si apoi ne-am pus fiecare familionul la nanic si da-i frate cu povestile nemuritoare pana la 5 dimineata.Apoi a urmat trezirea de pe la 7 pt. lapticul Almei si vreo ora si jumatate mai incolo pt. cel al lui Tristan, apoi iar nanic , iar papik pt. bebelusi (pireu de morcov cu conopida si desert pireu de piersici+laptic) si afara cu noi. Dupa ce ne-am invartit ba prin Germania, ba prin Olanda, am ajuns la un restaurant chinezesc in Brunssum, Olanda, unde Dim s-a oferit sa faca cinste. Si am dat peste o tanti ospatarita si barmana in acelasi timp, cam dusa cu pluta saraca ca Ralu i-a explicat de vreo 10 ori cum e cu Campari Orange si tot aiurea a adus si habar n-avea ca ce nu incapea orizontal putea incape vertical si se mai si misca mai incet ca melcul. Si nu destul ca era tanti asta cam plecata de acasa, dar mai erai si 2 babe la masa urmatoare care "stiau mai bine decat noi" cum e cu ingrijirea si "impachetatul/incaltatul" celor mici. Si ca sa le mai dea apa la moara, se mai apucara copilasii nostri de bocit in cor (ca deh, cine ar fi visat ca urma sa asteptam vreo doua ceasuri pe acolo)de foame. Noi ne abtinuram vitejeste de a nu le da lectii de box comentatoarelor inversunate si mai si paparam in timp record, renuntand la desert si valea acasuca.Si ne hraniram bebeii, mai schimbaram la impresii pana ne cararam inspre Doetinchem... si am incalecat pe-o sa si va spusei povestea asa[:D]Cam asa a fost weekendul nostru si aveti si pozici cu Alma inainte de weekend si cu Alma si Tristan , acestea din urma sunt dedicatie speciala de Valentine pt. voi[il] En reste, Alma e bine,creste ca din apa, Tristan la fel (el are si 2 dintisori). Inca o chestiuta: de ce nu sterilizati sticlutele in fiecare zi?Altfel nu se cheama sterilizare.Parerea mea si a altora. Pupici si o zi buna, Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004 [URL="http://community.webshots.com/user/danyce103"][foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubit[/URL] [URL="http://community.webshots.com/user/fonske1100"][iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eliana nu am facut poze ca nu aveam la noi decat camera de filmat si am lasat-o in masina ca sa n-o busim pe partie[mariaj]. Am facut o comanda pentru camera foto digitala dar vad ca furnizorul nu e deloc serios[blabla]!! Pana mi-o trimite imi creste baiatu' si nu mai prind o gramada de faze misto!![:(!] Biamar, daca citesti mesajele de pe pagina precedenta o sa vezi ca nu este nici o problema... au mai trecut si altii prin asta si se rezolva de la sine[flo]!! Angela [il] si [bonjovi] Licuriciul ei mic [url="http://community.webshots.com/user/davidangelatavy"]DAVID LICURICI mic (3 sept)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Happy Valentine Day! pentru toti ingerasii si mamici de ingerasi! La multe lunisoare pentru sarbatoriti ca multi avem azi:) La noi totul a revenit la normal dupa cateva zile mai grele.... ma gandesc la diversificare cu groaza deja caci vad ca reactii nasoale pot sa apara la noi. Vad ca altii n-au probleme nici de unele, sa o tineti tot asa:)Ieri am avut multi musafiri, casa plina si Mara a reactiuonat tare bine:) Numai bine, Timea si Mara 10 sept. 2004 http://community.webshots.com/user/timea2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si bebelusi! Nu stiu daca ma mai tineti minte, caci nu am mai scris de cand eram [gravi], de prin august, cand am intrat in prenatal. Acum m-am intors la birou si am din nou acces la internet. Mi-a fost tare dor de voi, de abia asteptam sa vad ce mai faceti. Inca nu am avut timp sa citesc nimic, dar sper sa recuperez. Fetita mea, IOANA ALEXANDRA, s-a nascut pe 10.10 la ora 10.10 si a avut scor APGAR la 1 min. 10 si la 5 min. 10, 3.700 g si 50 cm. Am nascut prin cezariana, la Municipal, cu dr. Valeriu Horhoianu. Un doctor extraordinar, caruia ii voi fi vesnic recunoscatoare pentru cum a decurs totul si cum s-a purtat cu mine. ROANDRE, te rog sa ma treci si pe mine pe listuta cu datele actualizate. Bebelina mea e bine - inca ii mai spun bebelina, e frumoasa foc si foarte vesela. Inca o mai alaptez, dar ii dau si lapte praf, fiindca nu am de ajuns. Am inceput si diversificarea si papa zilnic cam 100 ml suc de mar si putina pulpa - cu mare placere. Eu am inca 8 kg. in plus fata de greutatea de start (47) si, desi toata lumea imi zice ca arat foarte bine si mi-am revenit, eu ma simt o grasana. Cam asta in mare. Ma bucur mult ca v-am regasit! [grup] [grup] Raluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty-Raluca,bine ai revenit printre noi!Cum sta Ioana la capitolu kg si cm?Arata-ne si nou ceva pozici cu ea cand ai timp,bine!Deci ai inceput sa mergi la munca.Cu cine o lasi pe bebelina?De ce nu ai mai stat acasa cu ea?
Fetelor,sa va sarbatoriti consortu macar si pentru o ora,eunu prea am loc de intors,stiti stau cu mama,Ana,a venit deja de la scoala,daca ar fi ceva mai cald mai ca le-as trimite pe amandoua sa o plimbe pe Giulia cu carucioru prin parc,dar asa...pofta in cui nenica,dar las ca vine ea si vara-primavara si atunci o sa recuperez si eu la capitolu[pathot] caci am primit reprosuri de la sotior ca el nu mai are nevasta ci colega de camera si mami de bebe.Dar l-am consolat deacamdata cu multe promisiuni pe cand s-o mai incalzi vremea,poate cu ceva noroc in zilele babei de luna viitoare e vremea acceptabil de cald,adeca macar sa fie temperaturi pozitive ca sa putem trimite familionu la...plimbat.Voi cum stati la capitolu asta,imi scuzati nesimtirea,ca noi,cam jale mare.
pozici http://community.webshots.com/user/anne3321
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi facem 4 luni!!! Multumesc mamicilor de urari. Nu pot sa stau foarte mult la povesti asa ca am intrat numai sa urez la randul meu la multi ani pentru Giulia Nicolae, Andrei Tudor, Ianis Razvan, Alexandra, Maria, Stefan (sper ca nu am lasat pe nimeni pe dinafara) [s][s][s] De asemenea la multi ani tuturor parintilor indragostiti! Kittie merci de mesaj. La multi ani de ziua indragostitilor! Muttzi si bebe Patrick (DN 14.10.2004) http://community.webshots.com/user/muttzi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="LA MULTI ANI CUPILASILOR DE AZI!!"]http://img.123greetings.com/events/birth_kids_birthkid4/1008-006-36-1042.swf[/url] din nou tb sa fie altfel, da hai sa trecem peste deficientele site-ului! LA MULTI ANI CUPILASILOR DE AZI!!! [pis] mamica de [copil] ( 13oct04 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...