Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (20)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Miche, Ela, CD-ul l-am luat de pe internet, de pe dol. Mie imi place foarte mult :-) Miche, pai ne ramane weekendul, nu? Sper sa ne vedem in curand, mi-e dor de plimbarile noastre :-) Eu vreau sa continui sa alaptez chiar daca am inceput serviciul. Ieri am reusit sa mulg 100 ml si i-am dus acasa iar astazi bona o sa-i fiarba si i-l da copilului sa manance. Stiu ca nu e mult, dar tot e ceva. Il alaptez dimineata inainte sa plec la birou, apoi ii da bona laptele muls de mine cu o zi inainte, apoi vreo 2 biberoane iar seara cand ma intorc acasa iar il alaptez. Chiar daca i-am dat completare cu lapte praf din a doua saptamana de viata, copilul meu prefera totusi sanul. Imi dau seama din placerea si aviditatea cu care suge.. Nu vreau sa il lipsesc de placerea asta. Mi-a spus bona ca ieri a fost cam agitat, se vede ca ii lipseste si lui mamica lui care il tinea la san toata ziua (si cand atipea, tot la san il tineam). Simona, bine ai venit in cartier! Poate ne vedem in weekend daca o sa fie frumos :-) Mai, copilasii vostri se misca prin patut? Eu l-am gasit in dimineata asta perpendicular fata de cum il lasasem azi-noapte si total descoperit :-)) Va dati seama ce s-a foit de s-a intors in halul asta si si-a dat si patura jos.. Eu una mai am vreo 4 kg de dat jos si parca toate sunt pe burta [bang] Insa de perioada graviditatii nu mi-e dor, acum mi se pare ca e mult mai frumos. Atunci aveam tot felul de curiozitati si ingrijorari referitoare la viitorul copil, ma tot intrebam oare cum arata, oare o sa fie sanatos, plus ca am petrecut destul de multa vreme la pat. Ma umflasem, aveam arsuri, yuck, nu era prea placut [xx(] Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004) http://community.webshots.com/user/tincuta101
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata fetelor, cum ati petrecut ziua indragostitilor? noi am stat mai mult prin casa(ca doi porumbei hi hi) am profitat ca am fost singurei doar cu bbelina fiindca alex a vrut sa se duca la distractie cu mama mea... azi noapte iar a supt ruxy de la san pe la 5,30 si apoi abia la 8,30 i-am dat sa pape biberon...macar noaptea daca-i mai dau ma declar multumita...ce sa fac...asta e...m-am resemnat deja. voi vorbiti de 4 kg in plus...sau 2 in minus...of...se vede treaba ca numai eu mai sunt pe-aici care am o suma de kg formata din 2 cifre ...si inca una destul de mare....dar sa speram ca le voi da jos. va pup si mai vorbim monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!Vai ce vreme urata!Nici ca-mi vine sa ies din casa.Si ma cam trage la somn...... Ieri Mariuca a fost atre cumintica:a dormit in casa de la 9 la 12.15,apoi am iesit afara und enu a dormit prea mult,dar nu a plans,asta gratie suzetei pe care o molfaia de zor[:D]!Ura!!!!!Am reusit,macar afara sa i-o dau,sper sa tina.In casa i-o tin eu cu mana cand vrea sa adoarma si are efect se pare. In rest...nu am sarbatorit deloc,am dormit la 20.30 cu Mariuca asa de bine....[:D][:D] Vorbim mai tarziu Pupici, Andreea si Mariuca(7.11.2004) http://community.webshots.com/user/andreap124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DIANA stii ce caraghioasa pot fi..cu picioarele subtiri soi burta mare? [:D] De-aia sunt asa nerabdatoare. TRY, sa stii ca e o binecuvantare ca alaptezi pe Alexutu...sa fie sanatos!!!! MONICA, iata ca esti mai nosrocoasa ca mine, bebelina ta macar vrea san, dar eu am lapte si nu vrea paul sa manance...dar vorba ta, incep sa ma resemnez, vazand ca totusi mananca bine de la biberon si e linistit. Ma mulg sa-i dau si cu asta basta. Si eu sunt crescuta cu lapte praf si sunt ditamai omul!!!![:D] SUnt un pic derutata daca am trecut pe lapte praf, ma gandesc ca-i ie sete...cat ceai sa-i dau..sau trebuie musai apa? sa nu radeti dar nu stiu... si celor care sunt hraniti cu lapte praf li se da sucuri de fructe mai repede, adica pe la 3-4 luni? Cand sa-i introduc sucurile? ROSERB, tu ii dai sucuri de fructe? sau inca ii dai doar lapte???? Onitza-mami lui Paul http://community.webshots.com/user/fix_indiferent
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Fetelor, Ce mult a-ti scris in citeva zile.Nu am mai avut timp sa citesc dar azi ma revansez. Eu sunt foarte ocupata cu pregatirile de botez,ca mai am o luna si nu ma ajuta nimeni.Apropo,mi-ar prinde bine niste sfaturi.Cei din jurul meu nu stiu sa dea decit indicatii si mai toate se "bat cap in cap"...Uneori cred ca n-am sa mai rezist si am sa le zic la toti macar sa ma lase in pace daca tot nu ma ajuta cu nimic. Am ramas datoare cu mii de multumiri pentru fetele care mi-au raspuns la intrebarea me despre sucul de morcov dat la 6 saptamini.Aproape toate spuneati sa mai astept si hotarisem ca e doctora nebuna,dar... Zilele astea m-am intilnit cu o cunostinta al carei bb are 7 luni si e inscris la aceeasi policlinica ca si printesa mea dar la alt medic.Mi-a spus ca si ei i-a zis doctora sa-i dea suc de morcov sau mar la 6 saptamini si ea i-a dat de portocala...(la 6 sapt).Apoi i-a zis sa-i dea mar cu biscuiti la 3 luni si de la 4 luni supa de legume "ca pentru adulti",dar cu mai putina sare si fara alte condimente.Acum eu ce sa mai cred?Ca in toata policlinica de acolo e un virus ciudat care zapaceste medicii sau sint eu prea fricoasa... nu de alta dar se apropie ziua de vaccin si iar ma ia la intrebari de ce nu vreau sa-i dau suc... Cineva zicea intr-o discutie ca soacra i-a fortat bb sa manince 125ml lapte.Ce fel de soacra e...?Soacra-mea nu ma inghite prea mult dar de printesa are grija ca de ochii din cap.Cred ca daca nu alaptam era in stare sa mi-o ia,dar sint sigura ca nu ar forta-o in nici un fel.chiar daca pe mine nu ma inghit pe bianca o iubesc din tot sufletul si mie imi e de ajuns... Si inca ceva...printesa mea maninca frecvent la o masa 100-125 ml lapte(muls de la sin si pus in biberon).E ceva anormal in asta? Si un raspuns intirziat pentru Paxela:sigur ca ne place bb Silviu.E un dulce si acceptam sa fim curtate de el.Mami e de vina ca nu are timp sa scrie mai des sa ceara vesti noi... Scuze. O zi buna fetelor si sper sa nu mai treaca atitea zile fara sa intru pe DC. BY![flo][flo][flo][flo][flo] Violeta mami de printesa Cristiana Bianca http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a trezit si Mariuca,mai stam putin si daca nu ploua iesim afara.S-a facut cumintica,sper sa o tina.Nu mai vreau urlete.... Monica,care este numele tau pe "yahoo mes."?Ca eu stau toata ziua pe yahoo..Poate mai vorbim.Eu am uitat ca l-ai zis[bang].. In rest,vad ca suntem din ce in ce mai putine....Felis,Gandacelu,Fulguletz...si multe altele,unde sunteti?Macar un mesaj pe zi sa stim ca sunteti bine. Inca nu am reusit sa pun poze,dar poate in seara asta,sa ma laud si eu cu fata mea[:D]. M-au sunat unii de la o firma,daca mai e de actualitate anuntul de angajare..De cand l-or fi avut......Am spus nu,dar iar mi-a adus aminte de servici..ca nu stiu ce sa fac,daca sa ma intorc asa de repede...etc.Asa e cand stai prea mult fara ocupatie( a se citi linistita)[:D]..o iei razna. Pupici, Andreea si Mariuca(7.11.2004) http://community.webshots.com/user/andreap124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viovio ce mai face Bianca? unde faci botezul? noi l-am avut pe 5 februarie si daca ai nevoie de sfaturi sau de ajutor spune [pup]multi de la Silviu pentru frumusica mica[il] pentru cele care vor sa vb pe yahoo msg userul meu este: stanescualexa pupici Alexa si bebe Silviu http://community.webshots.com/user/paxela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VIOLETA, nu-ti mai face atatea griji...sunt de acord sa-ti asculti instinctul si sa faci ce crezi ca e mai bine pentru printesa ta...deci mai amana cu sucul...si eu ma mulg si ii dau cu biberonul...nimic in neregula nici cu asta...cu botezul iarasi te inteleg...l-am avut si noi pe 29 ianuarie si a fost tararaie mare..dar lasa ca trece si sa vezi ce bine e dupa, ca te linistesti foarte mult si tu si copilul...lumea las-o sa dea indicatii cala asta se pricepe cel mai bine...da la spate totul si concentreaza-te asupra copilului, ea e cea mai importanta. ANDREEA, ma gandeam sa nu ies cu bebe azi, dar uite ca m-ai inspirat si o sa ies totusi la Bila ca am niste cumparaturi de facut. ANdreea , iti cauti serviciu, sau nu am inteles eu bine..ci doar e anuntul vechi???? Mi-a picat pata si vreau sa fac saptamana asta pui cu legume la cuptor..abia astept!!!! Onitza-mami lui Paul http://community.webshots.com/user/fix_indiferent
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Ieri cu greu v-am citit dar nu am mai postat nici un mesaj. Am fost dimineata cu Denisa la Spitalul de copii sa mi-o asculte dr sa vedem daca e spre bine de la antibiotic si raspunsul ei a fost ca "este mult mai bine pulmonar" dar sa-i mai dau pana la 7 zile antibioticul. Dupa, a aspirat-o [bang][bang], Doamne ce chin pe bietul copil!! Eu nici macar nu am intrat , s-a dus sotul cu ea, eu doar vedeam de la usa si imi venea sa plang. Si mai trebuie aspirata inca o data, cred ca joi o ducem din nou. Ieri mi-a fost agitata toata ziua , si a plans ca niciodata si nu stiu din ce motiv. Mi-a dat de gandit Moss, poate ii iese vreun dintzishor??? Deci noi nu am sarbatorit deloc Valentines day.[xx(] Roserb stii cumva daca dupa aceasta raceala capata copilul vreo sensibilitate la plamani?? [pup] Elena si bb Denisa (26 oct 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...