Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestoiaicele sunt pe aici? (6)


Recommended Posts

Buna pestisori!!! Am apucat si eu sa il adorm pe mandrul meu! Are o energie de ma seaca nu alta![:D] Mey fetelor eu una abia astept sa va cunosc - dar la mine e problema distantei ... mai departe de Obor nu prea pot sa merg ca deja timpul de deplasare e mare si nu imi sta mandrul meu atata singur sau daca il iau cu mine nu rezista nedormit prea mult [V]......Daca s-ar putea la Obor... ar fi super!!! De data ... eu propun intre 1 si 8 martie [^]! Felis [pup] lui Mihaita si la cat mai multe kilograme repede!!! [pup] Ce mai facti voi pui scumpi? Nu stiu ce sa mai va zic ca sunt cam obosita si nu imi vin cuvintele in minte acum!!![mariaj] M-a alergat Sebi azi de numa!!! Nu mai vrea in premergator ci tinut de maini...si a invatat sa tipe daca nu pastrez directia pe care o doreste el [alcool]!!! Si cum doreste numai la ce nu are voie va inchipuiti ce e la noi in casa [:D]! Cand a venit tati acasa zicea ca de la parter se aude cine e sefu de la 1 [:-)))][:-)))][:-)))]!!! Va pupic dulce pestisori si va doresc numai vise frumoase!!! [pup] Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally1161"]Poze nou-noutze cu Sebastian!!![/url][foto] [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ehei Naly mai pune si perioada in care Sebi al tau a stat in premergator sa vezi cit am plimbat-o noi pe Ilinca de minute[:D] nu-i decit inceputul, dar sunt asa de dulci...si asa tare te doare spateleee... Deci Sebi e grabit si vrea sa mearga cit mai repede?bravo lui, aveti un flacau pe cinste. Eu am fost azi mai toata ziua pe net, fiica-mea m-a ignorat total, s-a jucat singurica ca niciodata, a crescut fetita mamei si stie sa se joace si singurica.Cum trece timpul, trebuie sa ma gindesc sa ma apuc sa-i facem o surioara sau un fratior.[:D] Sa fiti iubite! Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca va pregatiti de intalnire [cool]. Eu nu stiu daca am cum sa vin pt. ca pitica mea e prea mica si nu prea imi vine sa stau fara ea...[:D] Nu-mi place sa o las cu altcineva, nici macar cu ta-su'... mama nebuna. Daca plec de acasa fara ea stau pe telefon si sun din 5 in 5 minute sa vad ce face. Iar ca sa o iau cu mine, e prea obositor pt. ea. Daca va hotarati sa va intalniti pe la Obor poate dau si eu o fuga, ca mama sta pe Mosilor si o las cu ea si vin si eu repede sa va cunosc. [pup] [url="http://community.webshots.com/user/elianacalin"][foto]Elena[/url] Eliana si [copil] Elena (23.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetelor ... eu nu prea ma pricep ... deh nu sunt mamica (inca) ... dar eu in locul vostru as veni cu tot cu bebei la intalnire ... desigur ca singura mea problema ... ar fi sa gasesc un loc unde nu se fumeaza ... ce ziceti ? credeti ca se poate ? ... oricum nu vreau sa "imbatranim" la aceasta intalnire ... celelalte fete ce zic de locatie ? ... hai sa vedem: 1) cine vine la intalnire: o sa facem o listuta (Nally se pricepe de minune) ... ziceam si eu ... 2) fiecare propune o locatie; eu nu am la ce bebe sa ajung repede repede ... poate doar la motan ... dar saracu a stat si cate doua zile sigur singurel ... deci eu ma supun deciziei voastre ... a mamicilor ... 3) perioada ... poate ca intre 1-8 fiecare vrea sa iasa cu familia (cu sotul, cu copii) ... si ma gandeam ca poate pe la mijlocul lunii s-o mai incalzi ... 4) trebe' sa stabilim ce fel de intalnire facem ... doar cu bauta sau si cu mancare ... nu de alta da sa avem timp fiecare sa ne punem un banut deoparte ... spun asta ca eu sunt cam "mana sparta" si cum iau salariul am grija sa-l "aranjez" 5)ca sa nu existe situatii jenante ... cu cadouri sau fara ? ... (adica mici atentii, floricele) ... ar fi bine de stiut ... pt ca altfel daca uneia din voi ii trece prin cap sa aduca ceva si eu nu aduc nimic ... toata petrecerea n-o sa ma gandesc decat la " bai ce neam prost sunt " ... 6) tinuta ... sunt patita ... si de aia va intreb si de asta ... eu zic "casual" ... ce ziceti ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Of,sunt tare nervoasa ca ieri miercuri seara am scris si eu un mesaj lung,si cand sa-l postez defectiune tehnica pe forum....[bang][bang][bang],am crezut ca mor de nervi dupa ce ca si asa nu prea am timp si intru greu...dar asta e,acum mai scriu din ce imi aduc aminte[:D]. MARUTA,vroiam sa-ti zic cateva vorbe despre casa...si noi suntem in cautari,de un apartament sau o casa,dar preturile sunt tare mari si parerea mea e ca pana faci casa totul se scumpeste,mai ales asa cum vrei tu,pai pana la 50 de ani o sa o termini si tu[:D],nu te supara pe mine,nu ii dau dreptate sotului tau,dar cred ca mai bine faci un credit si iti iei un apartament...eu asta vad cea mai buna solutie si rapida,si apoi poti sa-i dai drumul si pt bebe[bis][pup]....sper ca nu te-am suparat cu parerea mea[pup]. Fetelor din Bucuresti,distractie placuta la intalnire!...asteptam si noi povesti dupa! EMILLY,pupici si la micuta ta,ce fain ca e asa de mare si se joaca singurica,abia astept sa creasca si al meu,si acum e dulce el,rade mai tot timpul ,insa nu prea ii place singurel[:)]. Eu va pipicesc pe toate,fug ca plange asta mic....a,era sa uit,va multumesc la toate ca nu m-ati uitat[:)][pup]. Week end placut! Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004) http://community.webshots.com/user/crismir100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crismir - nu m-ai suparat ... dar sa fac credit de 35.000 Euro pt un ap de 2 camere ... mi se pare nu mult ci foarte mult ... ia gandeste-te ... imi trebuie avans 10.500 EURO (iar terenul pe care vreau eu sa-l cumpar cam atat face - daca as face un credit pt banii astia, l-as achita in 7 ani) ... iar pt ap trebuie sa iau de la banca 24.500 EURO ... ceea ce inseamna ca 20-25 de ani platesc ca nebuna ... pt doua cutii de chibrit la bloc ... .... asa daca imi iau teren ... la anul fac gard, la anul trag utilitati ... casa nu trebuie s-o fac dintr-un foc .... ci incetul cu incetul ... imi pare rau ... dar nu pot sa ma vad la bloc ... eu am prieteni care stau la 2 camere si vor sa faca acelasi lucru ca si mine ... asa ca nu vad de ce sa nu fac de la inceput lucrul asta ... daca tot imi doresc sa stau la casa ... sa am o curte a mea si numai a mea ... ii spuneam si lui Emily ... "acum nu ma mai agit decat cu terenul pe care vreau sa-l cumpar ... am gasit ceva dar n-am avans ... duminica merg sa-l vad ... suna destul de bine 720 mp cu 15 EUR/mp ... deci ma costa 10.800 si mi-ar trebui avans 30% deci 3.240 EUR ... pt ca asa e la noi la banci cand vrei sa faci credit ... tu dai 25-30 % si banca restul ... trebuie sa ma mai interesez ... oricum daca nu am avansul trebuie sa vorbesc cu proprietarul sa punem un pret mai mare de ex 15.500 EUR/teren ... avansul ar veni 4.650 EUR (el spune ca i-am dat ... dar eu de fapt nu-i dau nimic) ... si pot lua de la banca 10.850 ... adica exact cat vrea el pe teren ... atat doar ca trebuie sa inteleaga omul ... ca-i platesc toate cheltuielile ce rezulta din aceasta crestere de contract ... cred ca impozit si taxe notariale ... sa vedem ... sper sa reusesc ..." terenul e amplasat bine ... la 10 min de Bucuresti ... iar autobuzele circula f des ... un coleg de serviciu isi cumpara teren din aceeasi parcela ... sa vedem, daca totul merge bine luni merg sa fac studiu geo ... tineti-mi pumnii ... Crismir - sa sti iubita ca nu ma pot supara asa usor ... am invatat in timp ca discutiile (fie ele chiar si contradictorii) sunt constructive ... [pup] bebe Robert ce zice ? sa iau sau nu ? Felis - ce face puiutul tau ? il mai supara vaccinul ? [pup] Fulguletz - sa sti ca ma supar ... ca tot ziceam ca nu ma supar prea repede ... bebe David ni te-a furat de tot ...[pup] mamicilor ... n-am auzit comentarii la propunerile mele ...[help]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina... PAPs e legat de presiunea pulmonara... Loredana... cand am citit ce iti recomanda Mirela, m-am gandit ca are dreptate- si eu sunt de aceesi parere, dar am citit si argumentele tale si ai si tu dreptatea ta... La ce a zis Mirela ar mai fi un argument: pt apartament, faci creditul si te-ai si mutat... gata, e casa ta. Pe cand pt casa, asa treptat cum zici tu esti sigura de inceput, ca nu stii ce intervine intre timp, si cine stie cand ajungi sa stai in ea... Vad ca pana la urma mai mult inclin spre parerea Mirelei![:D] Dar ma stiu pe mine: ascult si alte pareri, dar daca mi-a intrta mie ceva in cap...[bang] nici asa [bang] nu iese!...[:D] De obicei de la altii iau ce mi se pare mai bun (la idee ma refer) si imbunatatesc ce am eu conturat in mintea mea!...[:D] Bb meu a fost un cuminte pana acum. E drept ca ieri cam era marait, dar daca il tineam in bratze statea linistit... Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelfelis/my_photos"]Pozele noastre![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659"]Povestea noastra! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felis - ideea cu ap la bloc ... era pefecta daca imi venea acu vreo 3 ani ... in 2 saptamani de zile val ap mamei mele a sarit de la 35.000 la 40.000 EURO ... deci pana strang eu avansul ... pot sa-mi iau adio de la casa ... dar daca imi iau un teren ... acesta devine o investitie ... sa spunem ca nu voi putea sa-mi indeplinesc visele (adica sa nu pot sa-mi fac o casa) ... valoarea terenului nu va scadea ... ci din contra ... va creste ... de stat pot sa stau ori la socrii ori la mama ... dar gandul ca voi putea odata si odata sa am o casa numai a mea ... imi da putere sa infrunt TOT ... deci e psihologica chestia ... problema cea mai importanta e ca trebuie sa facem ceva cu banii ... spunem de 1 an si ceva ca strangem bani ... si de fiecare data am gasit altceva mai urgent si mai important de facut ... pana duminica o sa stau ca pe ghimpi ... cunoasteti sentimentul ... nu ? * nu exista posibilitatea de a "inchide" subiectele anterioare de la pestisori ? ... sunt inca fete care scriu pe acolo ... [pup][pup][pup] tuturor pestisorilor ce se pregatesc de weekend ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Ma bag si eu in discutia voastra apartament vs. casa... Eu zic ca merita mai mult sa bagi banii intr-un teren, decat in avansul la un apartament... Si cum spunea Maruta anul asta poti sa faci ceva, la anul altcea... Si daca se intampla ceva si nu mai ai bani nu pierzi terenul si ce ai construi ca in cazul in care faci credit la banca pt. un apartament. Ca daca nu mai ai bani, gata ti-l ia banca. Asa terenul ramane al tau si cand faci rost de bani din nou contruiesti in continuare. Si poti face doar un nivel, iar atunci cand ai bani mai poti ridica unul... exista si varianta asta. Noi stam cu soacra in apartament... nu pot sa zic ca e rau, ca nu se baga peste treburile noastre, dar tot mai bine e sa stam singuri. Asa ca pana una-alta stam cu ea si o sa strangem bani pt. teren si apoi o sa ne apucam sa construim... Nici nu ma gandesc sa strang bani pt. un apartament... Asta e parerea mea... [pup] [url="http://community.webshots.com/user/elianacalin"][foto]Elena[/url] Eliana si [copil] Elena (23.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna pestisori, Maruta sunt in totalitate de aceiasi parere, si eu sunt pentru casa, dintotdeauna am visat sa am 5 copii si o curte mare cu flori si zarzavat...sper o data in viata sa mi se indeplineasca visul chiar daca numarul de copii nu va fi acelasi[:D] Poate dati de un om de treaba si va puteti intelege sa va ajute cu banca.Iti doresc multa bafta si sa ne dai vesti bune[pup] Mirela cum e Brasovul???imi e atat de dor de el...prin ce zona locuiesti?cum e vremea?cum v-ati acomodat si poate cind ai timp ne povesteti ce s-a intimplat "acasa"in USA?am atatea intrebari...dar te las sa respiri. Robert e cetatean american?cit mai sta sotul departe de voi?tare greu trebuie sa va fie...hai ca vine primavara in curind si un pic din soarele de Brasov o sa-ti faca bine si la moral[pup] Eliana succes si voua in planurile cu terenul! Gaza mea e in patut si tipa dupa mine...am pus-o la nani dar am avut un picut de treaba in bucatarie si am deranjat-o la inceput de somn, seamana cu mama-sa, daca o deranjeaza careva s-a dus somnul Nally ca sa nu mai fie confuzii cu subiectele poate ar fi mai bine sa lasam moderatorii sa inchida un subiect si sa deschida altul[pup] sa nu te superi pe mine, bine?numai zic...[flo] pupicei si o zi buna! Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...