Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestoiaicele sunt pe aici? (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna pestisori, Maruta ma bucur sa aud ca esti bine.Titulatura e mortala si eu sunt in cautare de una noua mai haioasa dar nu-mi vine nimic in minte... E super fain ca inca poti sa te comporti ca un copil.Pe vremuri sotul era copilul familiei iar odata cu venirea Ilincai pe lume sufera la greu tati ca nu i se mai acorda aceiasi atentie...de unde sa mai iau nervi si chef sa-l mai alint si pe el???offf....greu cu baieteii astia mari...dar cumva o scoatem noi la capat. Deja parca e un picut mai usor, Ilinca merge, se joaca singurica, doarme binisor cu exceptia ca inca se mai scoala noaptea dupa suzi. Petrecerea o s-o facem in 5 feb. va fi casa plina iar eu va trebui sa ma apuc de gatit, cumparaturi. va pup si mai revin ca mi s-a trezit galusca. Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Maruta Felis ... avem multe de invatat de la tine ... esti un om deosebit, o sa fi o mamica extraordinara ... tot ce pot sa-ti spun e ca sunt alaturi de tine cu gandul ... daca vrei sa fiu langa tine ... cu drag vin ... tu sti ca am venit si nechemata ... d'apoi daca ma chemi ...
MARUTZA... [pup] a, opstat unfel de rezumat al povestii nostre la Akjutor umaitar unde au deschis moderatorii subiect. Iti multumesc pt ca te oferi sa ma ajuti... Acum am o durere de cap ingrozitoare... A... si yo am 30 ani!!!!!!!!!... O sa fac 31.[pup] Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelfelis/my_photos"]Pozele noastre![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659"]Povestea noastra! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna sunt aici, cu voi si cu lacrimi in ochi. Exact cum spunea Maruta, intram, va citeam dar nu-mi gaseam cuvintele si in continuare sunt cam muta. Acum ma citit din nou tot de a scris Felis. Sa va dea Dumnezeu putere! Ai mei baieti sunt bine. Andu cu scoala iar cel mic creste pe zi ce trece. Nu zice decat ta-ta-ta-ta toata ziua de am ametit. Dimineata cand se scoala se uita la mine, rade si zice din tot sufletul: "ta-ta". I-am explicat eu ca sunt ma-sa dar nimic. Sotului meu ii zice la fel dar totusi parca altfel, mai accentuat. Sau ni se pare noua. Tropaie in premetgator, face kk la oala de aproape o luna, si are 10 kg la 7 luni jumatate. in rest, mai nimic. mie nu-mi place iarna asa ca astept caldura si in curand ziua noastra. A, am uitat sa va spun, mi-am facut pogon de analize (la Parhon) ca nu slabesc si pace. Si mi-au iesit bine, astept sa ma duc la dr sa le interpreteze si dansa, mi-a dat sa iau Xenical si am reusit cu restrictii alimentare si pastile sa dau jos 2 kg in 10 zile. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) [url="http://community.webshots.com/user/vanessaionescu"]ALBUM[/url] [url="http://community.webshots.com/user/vaniavi100"]BAL@CRACIUN@REVELION@ALTE POZE[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Buna pestisorilor! Noi facem foarte bine!Alex creste pe zi ce trece, azi am acut descoperire ca i-au iesit 3 maselutze, si sunt foarte emotionata!Toata ziua povesteste in limba lui! Eu pe 17 februarie am examenul auto, si sper ca de ziua mea voi fi o mare soferita!!! In rest, casa, copil, sot si o luam de la capat!Va urmaresc si va citesc zilnic!!![flo] [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum v-am promis am revenit. Ilinca mea e tare saciita, dintii or fi.Azi mergem la vaccinul de 1 an si sper sa nu faca prea multe reactii. Maruta ma bucur ca ti-au iesit analizele bune, iti doresc si urmatoarele sa iasa la fel de bune.Ma bucur ca Mirela e bine si ea si abia astept sa-si rezolve problemele tehnice. Mai fetelor eu am un gust amar in gura de vreo 2 zile...colecistul o fi, dar sper sa-mi revin ca am de gatit si pregatit pentru petrecerea de sambata. o zi frumoasa! Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa maipestisori, bine ca v-ati rvenit si ati devenit vorabreti.....Sa o tineti tot asa.... FELIS, SPER CA MIHAITA SA FI LUAT IN GREUTATE,te-am citit si la ajutor umanitar, si ai toata increderea ca se va face bine....Eu intr-o perioada a anului trecut cand am trecut prin momente grele am mers 7 vineri la rand la biserica Sf. Gheorghe cel Nou de la KM.0 si se zice o anumita rugaciune si se citesc si moliftele sf. Vasile. daca nu poti tu poate merge cineva din familie si se roaga pt.micul pui de om sa se faca bine....O sa caut si iti spun exact cum era cu acea rugaciune....Se numeste Rugaciunea celor 33 de lumanari... EMILLY , spor la pregatiri si [etrecere maxima.Sa faci poze si sa le pui aici sa va vedem si noi....Daca ti-e rau tine 2-3 zile regim,poate ca esti si agitata cu pregatirile. Vanessa , si eu o sa merg la o doctorita endocrinolog pt. ca nu ma simt prea bine de cateva zile si am mai avut probleme cu tiroida pe care le-m neglijat , ca de doar nu era vb. de sanatatea mea, plus ca vreau tare mult sa slabesc.Am o cunostiinta care in urma unei astfel de vizita la medic , cu an. regim si vreo 3 medicamente, solutii a slabit in 3 luni 14 kg si fara sa faca miscare.... Maruta, sper ca analizele sunt bune si sa dea Domnul sa ramai un copil mare mereu.Azi cand veneam spre casa am vazut niste copii care se jucau prin zapada si tare as fi vrut si eu sa ma tavalesc cu ei prin omat...Chiar mi s-a facut dor de un sanius, poate rag o fuga la munte in wk.... Salutari lui Crismir si pupici..... Fulguletz, frumosul tau David cum te mai incanta in ultimul timp? Pupici si voua.... Nally, tu cam tragi chiulul , mai mult pe la Buzau, Buzau....Am glumit[;)]Ce mai zice Sebi al tau, a mai invatat cuvinte noi.... Va sarut pe toti pestisorii si pe cei mai noi dar si pe cei mai "old" aici pe [dc]. Sa nu credeti ca nu ne vdem de ziua noastra.Hai sa ne organizam un pic.Astept propuneri de locatii. Dana 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey nu chiuleste mami nemotivat ! Mie zilele astea mi-a dat primul dintisor si asa suparati am fost ca numai la mami in brate am vrut si nu sa stea ea jos ci sa ma plimbe prin toata casa - de la bucatarie pana in dormitor si inapoi ( [alcool] ) - sa ma lase sa ma uit pe fereastra afara - tot din brate bineinteles [:D] - si mai ales am mancat-o pe mami la umar de numa - zicea saraca ca o doare si pe ea - numai ca pe mine ma durea si mai tare gingiuta si nu o mai auzeam cum se vaita![il] Stiu ca ma iubeste tare mult si ca sunt foarte important pentru ea si sa nu va suparati pe ea ca nu a mai dat pe aici ca nu e adevarat!!! Am vazut-o eu cum citea mereu ce mai ziceti voi pestisorii si imi povestea si mie - nu am inteles eu mare lucru dar eram tare interesat de ce zicea! Mi-a povestit si de Mihaita de care zice ca e un baiat tare de gashca [pk] si daca sunt cuminte cand vom creste mai mari - o sa imi faca cunostinta ca sa ne putem juca impreuna! Eu abia astept - ca prea mi-a vorbit frumos de el! Asa ca va rog frumos nu va suparati pe mami a mea dar am ceva treba cu ea zilele astea! Daca sunteti cuminti poate o mai las sa ma i scrie cate ceva si pe aici pe forum!!![;)] Va pupic balosit [pup], ca asa se poarta acu ! [;)][^] Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally1161"]Poze nou-noutze cu Sebastian!!![/url][foto] [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti niste scumpe toate...[pup] Nally tare simpatica esti... Cum e cu baiat mai maricel in bratze?... Ma si gandesc... cum va fi mai incolo, mai ales ca astazi Mihaitza al meu a vrut numai pe burta mea... sau in bratze la mine. Sotul m-a intrebat "Cand mai creste tot asa o sa-l tii?"[olala] Daniela ... la mine nu stim decat eu si sotul de ce se intampla... Nimeni altcineva nu mai stie de ce are Mihaitza decat voi!... Nici soacra care a venit azi neanuntzata si eu scriam povestea si eram plansa toata si era cat pe ce sa ma vada plangand. Am fugit repede la bucatarie: noroc ca incepusem sa fac mancare si am luat repede o ceapa si am curatzat-o si am taiat-o si am mascat problema...[xx(] Ma simt atat de bine cand vad cu cata dragoste il inconjoara toti, ca nu as suporta altfel de priviri... Vreau sa amn cat mai mult momentul. Poate nu le voi spune decata de inima la momentul cat mai apropiat operatiei. Am atatea pe cap acum ca nu mai pot suporta si diverse reactii ale lor si discutii si eu stiu ce ar fi... [pup] la toti pestisorii!... Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelfelis/my_photos"]Pozele noastre![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659"]Povestea noastra! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SEARA, PESTISORI. Fiti mai atenti si postati la partea nr.6 , hai deschideti ochii.....Am glumit. Eu ce sa va zic ,am fost azi la un control la endocrinologie si sunt putin cam ingrijoarata, dar vom vedea dupa ce fac niste analize si eco. In rest totul este bine si situatia este sub control... Felis, nu stiu daca e bine sau nu sa le spui si parinrilor tai sau socrilor, poate si cu sprijinul lor ai trece mai usor peste aceste momente de cumpana....Mai gandeste-te ....Hai fii puternica si totul va fi bine. Pupici la toti pestisorii ...[:X][:X][:X][:X][:X][:X] Dana 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...