Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestoiaicele sunt pe aici? (6)


Recommended Posts

Felis, am citit din nou povestea voastra la Ajutor umanitar, si de cate ori o citesc imi dau lacrimile.....ma doare sufletul.....ma rog din toata inima sa fiti fericiti, chiar daca Mihaita e un copilas mai altfel......de fapt nu e altfel, e doar deosebit! Si sunt convinsa ca Dumnezeu v-a dat aceasta incercare cu un scop! Si tot El va fi alaturi de voi si nu doar acum, ci intotdeauna! Spuneai ca nici acum nu stiu cei din familie de problemele cu Mihaita. Mai gandeste-te.....tu ii cunosti mai bine, dar eu zic ca ei , cei din familie(parinti , socri...) va sunt cel mai apropiati, si cred ca v-ar putea sustine moral mai mult decat crezi. ...Si ne mai ai pe noi, mamicile(majoritatea) de pe DC! Pupici! Ioana si bebe Alesio (08/10/2004)http://alesio.shorturl.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ia uite ce de pestisori .... sa pupe mami pe ei ... sa va iau pe rand: Emily - iubita mica ... stiu ca ai gust amar de la fiere ... dar cu se trateaza nu stiu ... colebil ?! eu sunt fericita dpdv acesta, nu prea ma doare nimika ... e ma doare un picut burta ... ca mi-a venit si mie menstruatia .... in sfarsit !!! ca de pe 18 noiembrie nika ! ma mai apuca cateodata nostalgia, durerea ... dar incerc sa nu ma mai gandesc ... am o verisoara care a nascut pe 18 nov ... dar nici pana acum n-am putut sa merg sa-mi vad nepotelul ... daca plang la telefon ... cand oi ajunge la ea fac circ ... asa ca ma abtin ... din cand in cand visez ca am nascut o fetita cu ochii mari si negrii ... si o tin la sanul meu ... dehhh sa-mi revin ... diseara merg cu pitica la patinoar ... sa vedeti ce ma distrez ... Sper sa le dea cat mai repede dintisorii puiutilor vostrii ca imi e tare mila de ei ... si de voi ... Vanessa - asa iubita ... mai des pe aici'silea ... ma bucur ca sunteti cu totii bine ... saluta baiatul cel mare ... cel mic ... vorbesc cu el cand o spune "ma ma" [:-)))] Daneza - iubita care-i povestea ta ?... ai bebei ? semnat pesticorul aiurit Alina - salut ... cred ca ai un bebel tare voinic ... deja e maricel ... Felis - iubita n-am timp deloc la serviciu sa citesc prea mult ... abia am scris randurile astea ... mi-a luat vreo 3 ore ... spune-ne te rog ... te putem ajuta material ? eu prefer sa ma intalnesc undeva cu tine decat sa ma duc la vreo banca ...[pup] si va pup repede pe toate ... si vreu sa ne intalnim la Mall ... cel din Militari si mai vreau sa fie pe la 13, 14 ca sa pot si eu manca ... ca mie imi place tare mult mancarea de la Mall ... da da da m-am apucat de cura ... si culmea e ca am slabit ... un picut Vanessa bravo ... tine-o tot asa ... cu slabitul [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragi pestoaice, am fost impresionata de caldura cu care ati inconjurat-o pe felis... eu sunt o mamica de noiembrie-decembrie, ca felis, si fluguletz... poate unele dintre voi ma stiti am intrat aici sa va anunt ca s-au deschis conturile DC, ca Mihaita va fi al treilea caz, alaturi de Cristi si Paul, pentru care va lupta acest forum atat de puternic, atat de unit[flo] hadeti sa o sustinem pe felis fiecare cu ce putem, orice suma cat de mica e de mare ajutor! Mihaita, pe langa exercitiile de recuperare, va avea nevoie sa fie operat la inima! hadeti sa oferim putina speranta acestor parinti minunati![flo] subiectul este [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659"]aici[/url] ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat sa va zic ca printzisorul meu ia bine in greutate ceea ce e f bine, e important pt operatie: a luat 400 gr in 7 zile! (si 1 cm in lungime) Marutza, nu stiu cand am putea sa ne intalnim. [pup] Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelfelis/my_photos"]Pozele noastre![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659"]Povestea noastra! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felis,ai vazut ca Mihaita a luat in greutate super!Sa o tina tot asa.. bafta ... Maruta nu am copii, dar sper ca intr-o zi sa ii am, sau macar o fetita bruneta, creata si cu ochi albastri.... SEBASTIA, te rog hai mai las-o pe mami sa mai treaca si pe aici .....please! Va pup! Dana 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele dulcetzele...noroc ca m-a luminat si pe mine Nally si mi-a zis ca s-a deschis un nou capitol..adica asta , ca eu tot la vechiul capitol ma uitam si am mai scris cate ceva..mey..si ma tot miram..unde sunteti cu toatele?[:0] ai ca sunt ametita rau..[bang] ma apuc sa citesc ce ati scris in capitolul asta ... [mamica] lui David voinicelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/zumperiox"]poze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CUM SUNTEM NOI"PESTII" PESTELE e capabil sa se daruiasca total si sa se sacrifice pentru oartenerul sau, dar cere mari dovezi de dragoste de la celalalt, avand nevoie de mangaieri, incurajari si de alintari. Adeseori poate profita de pe urma acestei nevoie exagerate de grija din partea partenerului. Se simte atras de cei care au ceea ce-i lipseste lui: curaj si spirit practic. Daca este nefericit, se refugiaza in vicii, ajungand sa se autodistruga si sa se imbolnaveasca. Isi manifesta dragostea prin poezie si muzica. Cand vrea sa cucereasca sau sa atraga atentia partenerului, incearca sa faca impresie buna, dar fara a fi adevarata sa personalitate. Are capacitatea de a se dedubla foarte usor in noi si noi personalitati. Este imprevizibil, schimbator, si niciodata nu poti sti in ce dispozitie il gasesti. Datorita bunatatii sale pana la naivitate, poate cadea usor victima inselaciunilor sentimentale. Cand nu se simte iubit, se descurajeaza, aluneca in pesimism si disperare, cazand in veritabile crize de anxietate. Este un partener tacut, la locul lui, discret, romantic. Isi face mari iluzii pe plan sentimental, fiind totodata si un mare nehotarat, nestiind ce doreste cu adevarat de la partener. Este impresionabil, sentimental, sensibil. Poate avea tendinta de a se refugia intr-un univers imaginar sau de legaturi secrete si discrete. Este un partener misterios, sensibil, intelegator, calm, visator, creator. Adesea asteapta prea mult de la partener. Are nevoie sa isi impartaseasca viata interioara cu partenerul. Are nevoie de evolutie spirituala in casatorie. Ii place sa fie secretos si asteapta ca partenerul sa ii ghiceasca intentiile si sa patrunda in universul sau interior. Partenerul trebuie sa ii respecte nevoia de liniste si chiar de singuratate uneori. Are tendinta de a va indoi de fidelitatea si de valoarea nevoilor partenerului sau. Daca partenerul nu se ridica la pretentiile sale, poate fi foarte deceptionat. un idealist, cu o sensibilitate exagerata, un romantic si un visator. Este mereu in cautarea unui sfat de la partener, deoarece ii lipseste increderea in fortele proprii si este nesigur pe fortele proprii. Are tendinta de a trece prin viata idealizand situatiile, oamenii, imprejurarile, dandu-le un aspect cu totul diferit decat in realitate. Este fericit numai daca se va dedica altora, neglijandu-si propria persoana in totalitate. Ii place sa fie mai mult singur, retras, cu propriile ganduri, eventual preocupat de una din arte pentru care se dedica tot timpul. Nu ii place sa fiti contrazis, pentru ca este convins ca are dreptate in cea mai mare parte a cazurilor. Traind intr-o astfel de lume utopica, va va fi greu sa isi accepte greselile. Este compasiv, tolerant, iubitor, foarte influentabil de catre cei din jur pentru ca ii place sa le faca la toti pe plac. Intotdeauna amabil si incantator, este atras de cei aflati la ananghie. Ii intelege cel mai bine pe cei nefericiti, este aproape de orice suflet neajutorat, este mai ingrijorat de problemele celor din jur decat de cele personale. Pentru a ajunge mai usor la inima unui Peste, e bine sa exploatezi, cu grija, acest slabiciuni ale sale. Asigura-l mereu ca este iubit, arata-i in permanenta dovezi de dragoste, fie prin vorbe, fie prin gesturi, pentru ca simte in permanenta nevoia de a fi sigur de partenerul sau. Alinta-l, rasfata-l, imbata-l in cuvinte de dragoste, fara a face economie de cuvinte sau mangaieri. Arata-te sigur pe tine, increzator, puternic, dominator in fata lui. Un partener puternic, protector si de incredere ii poate starni interesul din prima clipa. Ajuta-l sa stea departe de orice stimulent care l-ar putea distruge: alcool, medicamente, calmante, tutun, droguri. Nu il tenta cu astfel de substante nici macar in gluma. Nu-i da motive de gelozie sau teama, pentru ca orice urma de indoiala il poate distruge. Poate fi cucerit prin discutii despre vise, poezie, vicii, religie, animale, psihologie, sentimente de frustrare, confidente. O plimbare pe ceata, in preajma unui lac, pe intuneric, prin locuri misterioase poate fi un bun inceput al seducerii unui Peste. Un cadru intim, misterios, inchis, retras, cu o liniste totala, dupa cateva guri de alcool sau chiar un pui de somn, dupa cateva minute de relaxare sau de meditatie, pot fi momente prielnice pentru cucerirea sa. Ii place sa fie compatimit si sa il vada pe artener ca este profund impresionat de suferintele sale interioare, pe care va incerca mereu sa si le povesteasca. Dana 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey daniela sa mai vii cu rugaminti din astea la fimiu ca uite a adormit la minut in seara asta!!![:D] [pup] Felis felicitari pentru gramele in plus ale lui Mihaita!!! [pup] tineti-o tot asa! [il][il][il] Fulgulet [pup] ! Lasa ca i tu timp sa te acomodezi cu noul program si sa mai cobori cu capul din nori!!!![il] [pup] [flo] Maruta felicitari pentru cura de slabire!! Si zici ca da roade?[cool] [pup] Sa va zic ce mi-a facut azi Sebi!![:D] Pe langa faptul ca ii palce la nebunie sa deschida si sa inchida usile de la sifonier - azi a descoperit ca poate sa dea jos si rufele!!!! [8D] Si nu va zic cu ce teanc de rufe m-am trezit io azi in casa, examinate tacticos de puiul meu si puse de o parte jos!!! [:-)))] A inceput sa plece bine sustinut de manute prin toata casa!!! Numai ca nu se ridica singur sau sa mearga el de-a busilea!!![pk] E un putorila la faza asta! dar e puiul meu si ma mandresc cu el![^] Va pupic dulce [pup] !!! Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally1161"]Poze nou-noutze cu Sebastian!!![/url][foto] [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey daniela para ai vorbit de mine mey!!!![alcool] [cool] Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally1161"]Poze nou-noutze cu Sebastian!!![/url][foto] [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...