Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestoiaicele sunt pe aici? (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si noi am pus poze noi!!!!!!!!!!!!........ In albumul Primele 2 luni! Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelfelis/my_photos"]Pozele noastre![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659"]Povestea noastra! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilly e o scumpa gaza ta...[dual] Crismir bine ai revenit! Mai aveti putin pana botez... petrecere frumoasa! Si sa va intalniti cu tati cat mai repede... Felis am vazut si pozele voastre... este un scump si Mihaita. [dual] Sper sa pun si eu poze recente (adica de luna astra - ca ultimile sunt din ianuarie[:D])... sa vedem cand am putin timp... Eu in loc sa dorm la ora asta (ca doarme copilu') bantui pe aici sa vad ce mai faceti... acum fug sa dorm ca cine stie cand imi da trezirea data viitoare. Ca ea m-a trezit la ore din astea, nu ma trezeam eu la 6... [pup] [url="http://community.webshots.com/user/elianacalin"][foto]Elena[/url] Eliana si [copil] Elena (23.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce surpriza frumoasa ... Crismir [pup] sa inteleg ca o sa ramaneti in Romania ? ... e tare greau fara sot ... dar il ai pe bebe ... are el grija sa umple tot timpul tau ... nu ? emily - [:(] nu vad pozele ... mi le trimiti pe mail ? (loredana.baltatu@hein.ro) plizzzz ca s-o vad si eu pe micuta Ilinca ... daneza - ma bucur din tot sufletul ca nu ai probleme ... sper din tot sufletul ca atunci cand ti-oi gasi perechea sa poti sa-ti indeplinesti visul ... la mine nu a fost cum am visat ... offf ma bucur ca-ti place motanul ... nu ma pot lauda decat cu el ... dehhh acu fetelor sa spui ce probleme am cu incapatanatu de barbatimiu ... fecioara incapatanata ce e ! de ceva timp ne chinuim sa gasim o solutie in legatura cu viitoarea locuinta ... ca sa intelegeti mai bine, nu am nici un ban pus de o parte ( vreo 300 E) dar astia sunt un nimic atunci cand vorbim de o locuinta ... si incercam tot felul de variante ... concluzia e ca nu putem locui cu parintii nostrii (chiar daca nu mai avem frati) .... pt ca pur si simplu nu ne intelegem (s-ar putea spune ca eu sunt "ciudata") si colac peste pupaza ... nu mai vreau sa am nici un bebe pana nu vad ca facem ceva in acest sens (de a avea o casa) ... sotul meu spune asa ... EU sa lucrez toata viata mea pt o casa ? sa nu ma mai distrez ? pai suntem singuri la parinti ... cui o sa ramana casele ale ? si eu atunci explodez ... iau foc ... fac plici ... poc ... dar cum naiba nu fac si cu frumosul si cu raul ... am zis chiar ca divortez ... ca eu nu stau alaturi de cineva care nu vrea sa faca ceva in viata lui ... pe de alta parte am deja un credit la o masina (care era super, extraordinara, incredibila - Pegeout 605) - masina care acum a inceput sa dea rateuri ... de buna ce era ! si acum vrea s-o schimbe ... ba masina, ba motorul (cu unul de vreo 40 mil) ... deci am ajuns isterica ... si daca pronunta cineva cuvantul DIESEL in jurul meu ... explodez ... iau foc ... fac plici ... poc ... stiti si voi ... i-am spus sa ne luam un teren (cu credit) ... ca nu cere de mancare ... ca anul asta ii fac gard ... la anul ii trag utilitatile ... pe uram un proiectel mic (ca nu vreu o ditamai casa) ... pe urma strangem bani treptat de o casa ... si in timpul asta stau unde vrea el ... nu ma mai stresez ... si copil fac cand vad ca mai avem putin si ne punem in picioare casa ... a inceput sa urle c-o sa fac cu altcineva copil la 40 de ani ... ca nu poti strange bani asa repede ... etc ... atunci i-am zis ca facem copil mai devreme (vorba fie intre noi ... eu deocamdata nici nu pot face copii ... dar dam si noi cu presupusu ...) mai, il ia pe NU in brate ... si gata ... acum sunt in cautare de teren ... deh ii tare greu sa fi barbat in casa ... cateodata ma intreb de ce naiba mai vreau copii ... ca am unul acasa are face cat 10 ! spuneti voi visez eu un lucru imposibil de realizat ??? poate oi fi eu dusa cu pluta ! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!!! Am cam tras chiulu si nu am scuze!!![:I] Sambata am fost la o intalnire de bebei de Mai Iunie 2004 unde ne-am simtit foarte bine!!! Sebi a fost asa de cumintee!! Si toti copii de fapt! Au papat ... s-au jucat... au dormit!!! Ti-era mai mare dragul de ei!!![8**][8**][8**] Duminica au venit parintii mei in vizita pe la noi si iara oboseala!!! Deja avem doi dinti si plangem in continuare ... cred ca ii dau si aia de sus![:D] In rest suntem bine!! Creste mare si voinic amndrul meu!!![il] Maruta sotul tau se ia de mana cu al meu cand e vb de o casa! Nici al meu nu vrea sa munceasca toata viata sa plateasca o casa de 2 ori la banca!![bang] Atata doar ca eu m-am impus dela inceput si stam singuri cu chirie! E greu ... dar e mai bine!!![cool] Ti-am vazut dambstelul tau!!![il] Meyyy imi venea sa il pap in poza nu alta!!! e asa de dulce si pufoooosss!!![il] Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!!![cheers] Felis ti-am vazut mandretea de baiat!!! Manca mama pe el de voinic!!![il] Ce ii place lui sa faca poze!!! [pup] Emilly sa-ti traiasca printesa mey!!! la multi ani!!! [s] Am vazut pozele!! Mey da ce chef ati tras nu gluma!!! S-au golit paharele alea cat ai zice peste ... [:D] (cred) .... Crismir !!!! [pup] Ce bine ca mai citesc si de tine!!! [pup] Cum va simtiti acasa in ro ??? in afara de faptul ca nu e tati si e destul de nasol fara el!!! Bebe ce face cum va descurcati? [flo] Leta bine ai venit in clubul sirenelor cum frumos ii zici!!! [pup] [flo] Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally1161"]Poze nou-noutze cu Sebastian!!![/url][foto] [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poze de la intalnirea cu bebeii!!![il] http://community.webshots.com/album/266922166GZbVvy Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally1161"]Poze nou-noutze cu Sebastian!!![/url][foto] [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic si voua ce am mai facut. Am mai fost la un dr cardiolog... Diagnosticul e acelasi dar acum am stiut ce sa intreb. Deci diagnosticul mai in amanunt: DSV perimembranos subaortic cu shunt semnificativ stanga-dreapta si PAPs~ 40 mg (normal= 25 mg). Ce mi s-a explicat: acest shunt este o gaura care face legatura intre partea stanga si dreapta a inimii (deci se realizeaza un flux mare de sange intre cele doua parti ale inimii) si are implicatii pulmonare (acel PAPs). Din cauza acestui flux mare de sange se favorizeaza racelile (el inca nu a fost racit) care sunt f periculoase deoarece daca raceste face infectie pulmonara si la inima... si de aici complicatii. Operatia in tzara nu mi-o face nimeni daca bb nu are 10 kg dar in Italia se face la orice greutate. In Italia operatia ajunge la 10.000 euro, dar totul e cu factura. Mi-a zis ca ar fi f bine daca as putea strange acesti bani sa o facem in Italia cat mai curand deoarece daca astept si se intampla sa raceasca trebuie urgent operat (chiar daca nu are greutatea de 10 kg –si in tzara nu se face ) din cauza acelei infectii care apare. Dansa a zis ca daca eu cred ca pot face rost de acesti bani sa-i zic si ea sa inceapa sa faca din timp demersurile necesare, deoarece dureaza cam o luna El acum are exact 5 kg (la 2 luni), deci pana la 10 kg mai avem f mult de asteptat. Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelfelis/my_photos"]Pozele noastre![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659"]Povestea noastra! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felis iubita ne dai vesti bune ... sunt sigura ca o sa strangi acesti bani ... eu te-am mai intrebat si te mai intreb inca o data cum preferi sa va ajutam ... sa trimit pe cineva la banca ... sau e mai bine sa-i ai in mana ? oricum vreau sa te ajut ... o sa ma rog (chiar daca sunt atee) o sa ma rog ... sa fie cineva acolo sus care sa vegheze asupra voastra ... as vrea sa-ti propun ... sau poate ca ai facut deja lucrul asta ... sa faci un mail pe care sa-l foward-am fiecare la toate cunostiintele noastre ... si in felul asta se pot face rost de bani ... de ex eu pot garanta ca povestea ta e adevarata si toti prietenii mei vor sti ca nu e o teapa ... dar am nevoie de acordul tau ... si desigur sa-mi dai continutul ... crede-ma orice modalitate care te poate ajuta pe tine si pe micutul tau este binevenita ... mult succes Nally - si eu m-am gandit sa stam cu chirie ... de fapt chiar am stat o perioada (7-8 luni) ... dar ne-am mutat ca sa strangem bani de casa ... si ne-am cumparat orice altceva inafara de ceea ce ne-am propus ... deci nu putem strange bani deloc ... si atunci prefer sa fac un credit cu folos, caci oricum imi scapa banii prin maini ideea e ca in ultimul timp ma cert mult cu disperatul meu ... si cateodata ma gandesc daca nu cumva sunt exagerata ... imi doresc atat de mult sa am un loc numai al meu, sa-l amenajez asa cum vreau eu ... si imi mai doresc si sa fiu calma si sa purtam discutii civilizate ... dar cand eu ma uit pe pliantele de la banca cu credite pt case si terenuri ... si EL imi spune sa-i dau pliantele cu credite pt masini ... deci in acel moment vad negru in fata ochilor ... si voi patiti la fel ?... sau eu l-am gasit pe ultimul "......." (ma abtin)? ... adica ma refer ... cand vreti sa faceti important in familia voastra .... tot singure trebuie sa faceti planuri ? nu-mi imaginam ca o sa patesc asa ceva ... asa-mi trebuie daca mi-am luat barbat mai tanar ... na acu trebuie sa-l si educ ! pupici si multe bule la toti pestisorii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor, am revenit si eu... Va multumesc pentru primire :) Maruta, intr-adevar, ne cunoastem, cu mine te-ai intilnit. Ce mai faci - inteleg ca esti in cautare de casa...Si eu la fel...de cca un an si jumatate [bang] Emilly, eu stiam ca la fete se rupe turta si la baieti se taie motul la implinirea virstei de 1 an. Inteleg ca tu ai o frumusica...I-ai facut si turta sau i-ai taiat doar perisorul? Felis, sint convisa ca pina la urma lucrurile se vor aranja asa cum trebuie si Mihaitza se va face bine. Curind incepe zodia noastra. Ce facem, sarbatorim cumva? [alcool][disco]...ce-o sa ginditi despre mine? Nici nu ne cunoastem bine si deja imi e gindul la distractie [bum] Leta si un bebe Want my life back... http://community.webshots.com/user/letadeea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leta, fara suparare dar invitatia pt. sarbatorirea zilei noastre am facut-o cu ceva timp in urma.Ramane de stabilit Locatia si ziua.Nu pe 26.02.2005 ca nu pot trebuie sa merg la o nunta, asa cum am mai spus.Poate prind buchetul si cine stie ,ma marit.... Emily, am vazut toate pozele, imi plac mult pozele dar nu imi place sa imi faci, ca am impresia si nu numai ca nu sunt fotogenica. Nally, hai ca te iert de data asta ai absentat motivat.Sa mai vb.cu Maria -Sa Sebi sa te mai lase si prin acvariu putin? Felis, totul se va arnja pana la urma!Suntem alaturi de tine! Imi pare rau de cele care va chinuiti cu sotii sa ii convingeti sa ia case , dar perseverente cum suntem stiu ca veti reusi.Am scapat de acest chin, am casa mea proprie.Sa ajungeti ziua cand sa aveti casa voastra este ceea ce va doresc si credeti-ma e ceva sublim.Cand mi-am luat apartamentul acum 8 ani, singura, am plans de bucurie si am sarutat cheile de la el.... Bafta si perseverenta! Va pup! Dana 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...