Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (22)


Oana_B

Recommended Posts

Neata fetele! Mai dar ce ne mai certam..sper sa serezolve toate probleme astea. Eliana-multa sanatate..sper sa te simti mai bine si bb sa nu pateasca nimic. Eu am fost in decembrie racita si m-au izolat de puiut...si de fiecare data cand ii dadeam tzitzi imi puneam masca, cu toate ca era ff incomoda..si ea a scapat de raceala. Aissa-sanatate tuturor...tie multa putere sa ai grija de toti, dar in special ce Alexandra [pup] Pufymic-ufff..sper sa nu fie prea grava raceala bazacului tau sisa treaca repejor. Roandre-tare mult mi-a placut linguritza voastra..de unde ati cumparat-o? Eu i-am luat Inei una de plastic cu silicon dar cred ca e prea adanca si are marginile cam taioase. Am si eu o intrebare...acum cand pleci la cumparaturi o lasi singurica pe Alexia? Referitor la lista cudate de nastere..a mea e pe 7 martie..hihi de abia astept... Ellen-si eu sunt super incantata de suzi de la NUK..ele chiar sunt de nota 10..de aia ma gandeam si la bibi tot de la ei. Noi aseara am avut o peripetie tare nasoala. Dupa baita de obicei Ina papa si face nani...aseara a papat o tzitzi si dormita..dar in 10 min s-a trezit asa ca m-am gandit sa o iau din patut si ii mai dau putin..eu eram tare obosita si cand sa o ridic mi s-au inmuiat mainile si am scapat puiutul din brate [q][q][q]...Ina s-a speriat super tare siam inceput sa plangem amandoua..nu s-a lovit ca a cazut in patut de la o distanta de 10 cm cred...dar era aprope adormita..si dupa asta nu a mai vrut sa adorma deloc...se linistea putin si apoi cred ca-si amintea si incepea sa planga de ti se rupea sufletul...ufff ce mama iresponsabila sunt[bang][bang][bang] Ania & bebitza Ina (23 oct 2004) [url="http://community.webshots.com/user/anielast"][foto]Inutza televizomana [ttv][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
am gasit ceva interesant despre alaptare, dar nu stiu daca am voie... http://www.iubire.md/ro/milkfeed/cele_mai_raspindite.shtml Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there. Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/crstnmntn/"]me, my family and MY SON[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anielas si mi-e tare teama sa n-o scap din maini cand o iau noaptea din patutz. Mai ales ca mai si alunec pe parchet si cateodata sunt tare adormita. Cristina, Christian si bebe Alexia Maria (DN 02.10.2004) http://community.webshots.com/user/lastusedpixel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pufymic multa sanatate la puiut! Aissa multa sanatate si voua. Nu stiu cum reusesti sa te descurci asa bolnava cu pitica, ca eu nu pot. Noroc ca e tati acasa cu noi. Eu ma simt cam la fel. Ceva mai bine ca ieri. Imi cresrte si imi scade temperatura de la 39 la 37 cu 7 (mai putin n-a vrut sa scada). Mina eu nu o sa ies azi afara... poate maine. Anielas si tu tot pestisor? Eu sunt pe 16 martie... Ralucule faptul ca esti sincera si spui lucrurilor pe nume nu-ti da nici un drept sa ne jignesti. [url="http://community.webshots.com/photo/258512151/272001596QpDSRQ"][foto]Elena cu cipilica[/url] Eliana si [copil] Elena (23.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte urat ce tocmai facuratzi, mai fetelor!! Ati uitat ca sunteti mamici inainte de toate? Haidetzi sa va povestesc eu comportament de mamica, ca poate nu intelegi ce este si cum se serveste "SECAT"-ura de mama.. eram in masina proprietate personala, in parcare, cu puiul in dreapta, asteptand pe cineva.. Din coincindenta (nefericita) o personalitate dorea sa-si aseze masina exact in locul blocat de auto-ul meu... Si ce credeti? vine draguta personalitate si-mi DESCHIDE USA MASINII "MUTA MASINA MAI IN FATA"... Sa va descriu socul pe care l-am avut? Nu cred ca are rost, si nu cred ca exista cuvinte pentru asta. Deci si prin urmare, am replicat la fel de "periferic" cum a fost si acostarea dansei - "FA!!! Cum imi deschizi tu usa la masina?Nu te uiti ca esti jumate' din mine?".. Paznicul (paznica) parcarii s-a socat si ea, impreuna cu personalitatea, "FA??? Vai, domnisoaaara" si am raspuns prompt "Nu sunt domnisoara, sunt MAMA, si daca te atingi de masina MEA in care DOARME COPILU MEU, TE OMOR!" si mi-a venit si prietena in acel moment care nu m-a recunoscut "erai desfigurata" ... Personalitatea nu stiu cine este, era o madama cam la 40de ani, destul de consumati si imbracata din Obor (cu respect pt magazinul respectiv, dar nu se preteaza la fitele ei de vedeta) si presupun ca era ceva prezentatoare la OTV caci in fata respectivei institutii se petrecea scena.. Asta poate dovedeste ca si eu sunt patimasa si ingrozitoare cand e vorba de copilul meu si ca nu stiu multe daca ma "SEACA" ceva.. N-am scris aceste randuri nici ca sa apar, nici ca sa acuz pe cineva, sau ceva.. DOar in cazul in care ma strangeti cu masina pe partea cu bebe, sa stiti ca o sa va claxonez cel putin pana la semaforul urmator! [pis] mamica de [copil] ( 13oct04 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo]Mai fetelor hai sa lasam incidentul asta de-o parte fiindca bag seama ca nici n-o sa ne mai vina sa intram pe forum cu asa stare de spirit, ce naiba! Hai sa facem si listuta aia cu zodiile maimcilor sa vedem acolo si compatibilitatile/incompatibilitatile si s-o lasam mai moale. Va rooooog![flo] Am pus cateva pozici noi. David este intr-un Jumplay, pe care scrie ca se recomanda dupa "about 6 months". El are vreo 5 si jumate da' nu-l las decat vreo 10 minute seara. Ii place si nici nu prea atinge podeaua decat din cand in cand cu varful piciorului. Credeti ca n-ar trebui sa-l folosesc inca? Mai foloseste careva? Angela [il] si [bonjovi] Licuriciul ei mic [url="http://community.webshots.com/user/davidangelatavy"]DAVID LICURICI mic (3 sept)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, da harnicute mai sunteti! M-am uitat si eu la cateva poze. Frumosi bebei aveti cu toatele! Julya si tu esti cu serviciul?Credeam ca sunt singura amarata. Cum te descurci? Ca mie mi-e tare greu. Ellen, da si Alexandra mea, ca si a ta, are vartej. Sunt cam disperata, ma gandesc ca nu o sa-si poata aranja parul in nici un fel cand o creste. Ma amagesc si eu insa cu gandul ca am auzit ca asta e semn de noroc. Anielas nu te amari prea tare, se intampla mai des decat crezi. Nasa mea a scapat-o pe fetita ei direct pe jos, caci a adormit cu ea in brate. Bebeii sunt mai puternici decat credem noi. Apropos de traznai de-ale mamicilor, eu am dat-o pe bebelina o data cu capul de masa, in timp ce o imbracam dupa baita, de am crezut ca ramane acolo. Si ea, micuta, nici macar n-a plans. Eliana, Pufy, Aissa multa sanatate! Si bebelina mea a fost foarte racita, imediat dupa Craciun si a fost ingrozitor. Noi am scapat cu bine de vaccinul de ieri. A fost cam agitata toata seara, dar atat. Am aflat ca avem 65,5 cm, adica 15,5 in plus fata de lungimea de la nastere. Bebelusii vostri cat sunt de lungani? Fetelor, eu va aud ca bebeii se intorc de pe o parte pe alta si maimuta mea lenesa de abia acum trei zile a inceput sa ridice capul cand o pun pe burtica! Altfel e tare vioaie. Voi cum mai stai cu kilogramele? Pupici si lasati certurile! Raluca si [copil] Alexandra (10 oct.) http://community.webshots.com/user/rnico102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha zisei ca sa ne dam data nasterii si....de la mana pan' la gura! 19 ianuarie (anu' nu-l spui) ... sunt capricorn dar destul de des ma simt varsator (dupa petreceri![alcool]). Angela [il] si [bonjovi] Licuriciul ei mic [url="http://community.webshots.com/user/davidangelatavy"]DAVID LICURICI mic (3 sept)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...