Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (22)


Oana_B

Recommended Posts

Multumesc mult, bine ca v-am intrebat pe voi ca nu stiam. Cred ca o sa-i fac si eu un mar copt maine dimineata sa vad daca il vrea. ce sa ii mai pun pe langa marul asta copt? Pot sa-i pun branza? [flo] Elena & [copil][url="http://community.webshots.com/user/ely_new"]Alexandra (25.09.2004)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hehe noi papam cu lingurita dar ceiuc deocamdata si ne place tare deabia astept sa mai incercam si altceva de ex un mar de la Roandre ne dai si noua [:D]. Noi am iesit afara pe ploaie cu ciolofanul pe noi si a fost tare bine ca a dormit dusa. Ce pot sa va mai spun ca sunt stupefiata de ceea ce mi s-a intamplat cu o mamica de pe forum. Am pus si eu ca tot omu o intrebare ceva de genul "mi se pare mie sau" o anumita suzeta, nu stiu asa arata poza respectiva era mai aproape de nasuc,intreband-o chiar daca nu este vreo problema era o intrebare pe care unele sau altele ni le mai punem si chiar imi aduc aminte ca am facut si un fel de gluma cum ca ar fi pe la nari iar respectiva mamica care probabil acum stie despre cine e vorba mi-a raspuns tare urat si nu ma asteptam. Sincer mi se pare o atitudine de mahala sa vorbesti asa este punctul meu de vedere. Suntem acuzate ca ne luam de felul in care isi creste bb si ca din ce spune ea nimic nu este bun, pana la urma fiecare si-l creste cum vrea, nu? Ca sa nu mai zic ca sufera de nebagare in seama..... Oricum am vrut sa ma abtin asa cum mi-a sugerat sotul ca nu merita osteneala dar cred ca a fost mai bine sa stiti si voi ce se mai ascunde pe dupa unele pers. care aparent par ok. Acum ca mi-am zis oful va las ca deja am acordat prea mare importanta, nu?[:D] [url="http://community.webshots.com/user/danina120"]Danina&[zana]Diana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roandre [:D]super merele. Deja s-a raspuns, asta vroiam si eu sa-ti spun sa le bagi in microunde. mina mai ce baiat voinic ai, in ritmul asta pregatestete de alergat dupa el prin casa peste 'fro doua luni. Al meu este mai mare cu o zi dar se intoarce pe burta si gata .... Saltare ca sunt si cu cel mare acasa si este cam balamuc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela, am avut probleme cu netul si de-abia acum am reusit sa intru[bang]. Oricum, am vazut ca te-ai descurcat cu merele pana la urma... Si eu tot 2 - 3 min. le las, depinde cat sunt de mari. Ba mai mult, daca le coc intregi le la cam 4 min jumate. Depinde de soi si de marime[:D]. Noi servim urmatorul fel de mancare: 1 mar copt, mediu ca marime, jumate de banana, 2 lingurite pesmet de biscuiti populari si sucul de la o jumate de portocala le punem la blender pana cand devin o pasta fina. Ii place la nebunie lui Alex si mananca cam 80-100gr la o masa. Ii dau doar o data pe zi, pe la 12. revin cu alte detalii, ca mi s-a trezit odorul Ionela si Alex (DN 21.09.2004) [URL="http://community.webshots.com/user/ionella3003"]ALEX cantaretul[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danina nu pune la suflet ce spune o persoana care vorbeste asa urat. Nu merita. Stiu de ce intrebare era vorba... mi-e mi s-a parut ca ai intrebat din curiozitate si nimic altceva. Daca ei i s-a parut ca ne luam de felul in care isi creste bb probabil se simte cu musca pe caciula... Parerea mea. Mie mi-a mai scazut temperatura... acum am 37 cu 7. E bine... Si eu ma simt mai bine. [:D] [pup] [url="http://community.webshots.com/photo/258512151/272001596QpDSRQ"][foto]Elena cu cipilica[/url] Eliana si [copil] Elena (23.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Noi azi am iesit un pic afara, ne-a prins ploaia dar am tras bine coviltiru peste carut (ca ceolofan nu avem) si nu a ajuns nici o picatura la bebe. Care dormea bustean. Da, Monica, tare iute puiul meu. Mi-a zis cineva mai acu vro 3 luni ca la 7 luni il voi alerga prin curte si am ras... acuma incep sa cred...[alcool] Azi i-am dar mar cu biscuiti si nu-i place.[bang] Asta in conditiile in care zilele trecute a papat cereale inmuiate in suc de mere. Or fi biscuitii aia prea dulci. Insistam maine. Si noua ne plac suzetele de la NUK. Biberoane inca nu am incercat, si nici nu mai incerc, ca la cat mai papa micu meu la biberon imi ajunge cate am. Mihaela, mi=a placut cu merele. Nu=ti mai zic ca Matei a papat mai bine suc de mar crud decat suc de mar copt[bang].... ca sa nu te dezumflu...[:D] Va pup! Mina si Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati din:09.09.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliana, multa sanatate. Sa te faci repede bine. Chiar acum ma uitam la pozele cu voi cand v-ati intalnit. Poate cand o sa se face mai cald o sa mai organizam o intalnire cu bb-ii. Cine stie poate o sa si mearga atunci..:) [flo] Elena & [copil][url="http://community.webshots.com/user/ely_new"]Alexandra (25.09.2004)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela, interesanta reteta, am salvat-o. Cred ca in max o saptamana ii bag si eu micului alte fructe si o incercam. Danina, nu pune la suflet, unii nu suporta critica. Am mai zis-o: mare pacat ca discutiile degenereaza. Dar sa vedem si partea buna, ca avem cu cine discuta aici si bune si rele. Eliana, sa inteleg ca in curand ne putem cupla de o plimbare? Eu cam trec pe 1 dec zilnic, ca de alt traseu nu prea ma ajuta inspiratia. v-am pupat! Mina si Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati din:09.09.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danina draga se mai intampla si din astea:) Mai creste adrenalina !!!! Mina dar harnicut iti mai este vizigotu':) as mai fi stat si eu la o vorba cu voi dar nazdravan de barbat ce am a scormonit in calc. pana la stricat...noroc ca lucra de acasa, macar este asta de la serviciu dar pe care nu are voie sa instaleze YMSG.. nici de navigat n-ar fi voie ca le pot urmarii traficul:(((( Unde-i Aissa , are ceva micuta?????? Mara doarme si ea un pic caci dimineata la 4 s-a trezit si de atunci nici un semn ca mai se culca:) Pana ma trezeste pe mine bine de tot si apoi , cu datoria imlinita ea poate sa adoarma:) Mai dar ce harnicute sunteti, ati ajuns deja la fructe:) Io bat pasul pe loc ii dau cate o lingurita de cereale din nou:) Mai mult ca m-am bagat in speriate cu fierul ala care cica nu-ar ajunge decat pe 5 luni:( Vad ca voi n-ati avut experiente neplacute cu mancatul si l-ati dat amestecaturi... dupa metoda mea: fiecare aliment introdus separat mi-a dat in constipatie... eu ma gandesc ca amestecate probabil nu dau nici constipatie nici diaree ca se anuleaza efectele de la un aliment la altul:) cand o sa reincep cu legumele tare nu stiu ce am sa fac... Prea multe info te baga in ceata in cele din urma:(((( Cam asta am avut de zis pe azi, Timea si Mara 10 sept. 2004 http://community.webshots.com/user/timea2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...