Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (42)


Oana_B

Recommended Posts

Buna! LA MULTI ANI!!!! bebelusilor care implinesc azi lunile [dual][dual] de la noi. Gabriela, imi pare rau ca are Stefan probleme cu ochii, dar sunt sigura ca se va rezolva usor. Si eu as vrea sa o duc pe Stefi la un control, si eu si tati ei avem ochelari si am citit ca poate fi genetic. Dar nu stiu cand si unde. Papadie, am vrea sa vedem si noi poze cu Catrinel, dar albumul nu poate fi accesat. Poate ai timp sa ne arati si noua niste poze cu printesa ta. Ina, felicitari pentru iepuras. Noi suntem in urma rau de tot, gingia nu este nici macar un pic rosie sau umflata, cred ca vom fi la coada listei de iepurasi. Vrabiuta, Naomi_ioana, aveti doua printese foarte frumoase. Sa va traiasca si sa nu ne fura petitorii [:D] nu ma uitati de intrebarea cu banana. De cand le dati banana, cita, cum si daca s-au constipat de la ea. Pupici, Andrea si Stefania (13.08.2004) http://community.webshots.com/user/a_mironeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Blue angel, referitor la conjuctivita, Stefanel s-a nascut cu o infectie la ochiul sting, adica ii curgea ochiul, ceva galben si era rosiatic. I-a trecut cu niste picaturi mai groase ca si consistenta, ca un unguent, se numeste fucithalmic care are in compozitie 1% acid fusidic, este un antibiotic topical oftalmic si se administreaza cite 1 picatura de 2 ori/zi. poate gasesti si la farmacie daca nu sub aceeasi denumire poate ceva similar. lui Stefanel i-a facut foarte bine, in 2 zile nu mai avea nimic. De 2 zile si Stefanel are ochiul drept umflat, adica pleoapa si sus si jos, pam intrebat un pediatru si a zis ca poate de la un curent si sa pun comprese calde cu musetel. poate-mi spuneti si mie ce altceva pot sa fac? sau se poate sa fie simptom de altceva, nu doar un simplu curent?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ne bucuram ca v-au placut pozicile si multumim frumos pentru complimente! [pup] cori - e un sony "dark angel" (f 828). mi l-am dorit de cand a iesit pe piata, dar de-abia in decembrie am reusit sa-l luam. este un super aparat, si cu asa fotomodel [il], nici nu au cum sa iasa pozele altfel decat cool! [cool] marcela si [copil] alexandra lia album: http://community.webshots.com/user/vrabiuta9 povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uaaaaaa, ce fetita frumoasa, Alexandra Lia! [olala]Am rugat-o pe mami sa o petzeasca pentru mine! [pup] Vrabiuta si eu am vrut sa te intreb de aparat, dar vad ca ai scris. Nu-mi dau seama dupa denumire, e digital sau din cel clasic? O fi clasic cu film lat? Foarte frumoase pozele. Si noi suntem mari amatori si "degustatori" de fotografie, cu detaliile tehnice se pricepe mai mult sotul decat mine, dar am facut si eu cateva poze frumoase, la viata mea...[:D]. Insa nu avem asa un aparat performant... Andreea, eu i-am dat banana vreo trei lingurite si apoi nu a mai vrut. Nu ii place. Si da, eu stiu ca poate sa constipe, da-i putina la inceput, eventual combinata cu ceva ce inmoaie scaunul. Ma duc sa vad si pozele voastre, ca nu am apucat. mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea pe Patrick nu il constipa deloc banana, dimpotriva, face o gramada. amestecul preferat e mango cu banana....maninca de nu mai poate. Catinca ar fi de preferat sa nu ii pui musetel la ochi - sa nu cumva sa fie conjunctivita si asta este exact ce NU trebuie sa faci. cel mai bine este sa mergeti la oftalmolog. Cori ce mai ziceti pui? Mara ce face? cum ii place la scoala? are prieteni? tu cum stai cu invatatul? ([:D]ca sa te mai stresez si io!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi! La multi ani sarbatoritilor! Sa va traiasca odoarele mamicilor si sa va bucurati de ele/ei...:))) Leeloo, multa sanatate lui Stefan! Adema, sanatate lui Codrut. Eu am avut alergii la mai tot ce mancam pana m-am dus la scoala...si n-am patit nimic. Acum mananc si cuie si nu am ni'ca! Incerc numai sa te linistesc, dar trebuie sa te duci la un dermatolog bun, ca alergiile astea sunt tare pacatoase. Isi ia vitamine daca ii dai numai un singur fel de fruct si minerale isi ia din piureul de legume. Catinca, ce-i spuneam si lui Adema. Pana la un an alimentul de baza e laptele, isi ia din el ce-i trebuie. Eu asa am citit...pe langa faptul ca in ceea ce priveste cantitatea variaza cu mult de la copil la copil. Acum, cu ceaiul ala de musetel ai mare grija...Toti oftalmologii pe care i-am auzit eu ziceau ca in nici un caz nu se sterg ochii cu ceai de musetel... Andreea, eu ii dau banana, amestecata cu para sau cu mar...Nu constipa, zic eu. Parca am citit undeva ca de fapt banana regleaza tranzitul, dar s-ar putea sa nu fie asa... Maria, l-am trecut pe Luca in capul listei...:))...O s-o anunt pe Botosica sa se pregateasca de acum...hehehe Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) [url="http://community.webshots.com/user/cristalina_monica"]poze [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/maria_alexandra"] pozici [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce logoree ati avut. Si eu care nu am azi decat o pauza, cum recuperez eu. Mai ales ca azi e una din zilelel acelea naspa, in care plec la 7 dimineata si ma intorc la 10 seara. La multi ani bebelusilor care fac ceva luni zilelel acestea. Si moata mea de doua zile de cand a implinit 7 luni, si-a dat drumul la gura. Ma dor urechile de cat de mult lalaie si canta si scoate diferite sunete. Si incearca sa ma imite pe mine, caci la noi cantatul inca mai merge. Dar toate sunetele ei incep cu aaaa sau eee, abubu, alala, aiii, etete (sunand caun tata), amama, ememe si inca multe. Dar nu varietatea lor ne uimeste ci frecventa, caci nu-i tace gurita de loc cat e treaza. Gata iar fug, caci suna clopotelul.Salvati de clopotel.Ba nu, deranjata de clopotel. Liliana si [copil] Adeluta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...