Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (27)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare! Da, am fost la dr: Sebi este bine dpdv pulmonar, n-are nici macar rosu in gat, insa are probleme cu nasucul[alcool]..... Are muci o gramada, face si balonase la nasuc[bang]..... Este mare scandal cand incercam sa-i curatam nasul si se pare ca este mai somnolent zilele astea. Deocamdata, punem doar picaturi in nasuc si atat (ser fiziologic si pivalove cu neomicina- pe care l-am cautat la vreo 6 farmacii si nu se gaseste! bine ca mai aveam putin in casa). Am reusit sa fac o papica buna-buna azi (am mancat si eu din mancarica lui Sebi vreo doau portii[:D], ca nu m-am putut abtine!)+ ca am pregatit din foietaj si desert: cu cascaval, mac, cremwusti si rahat! (o gramada de prostioare, mercic Rox! [flo]). Din cauza faptului ca mama "nu poate" sa-i curete nasacul lui Seba... a trebuit sa-l tin acasa si azi, asa ca m-am aglomerat la munca.... de n-am aer sa respir cand ma gandesc cat am ramas in urma[xx(].... Giana, poti citi despre nasterea lui Sebi si parerea mea despre dr Rusa, la: www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39253 Crixia, ce bine de voi (cu asa liniste + ca sunteti aproape de toate cele, in buricul orasului![:D])!!!! [pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, am un examen mare, mare de tot vineri...vorbim dupa ce scap de el, bine? Patiseria este mai mult o fabrica de paine, dar fac acolo si produse de patiserie. O prefer pentru ca sunt mereu proaspete. Este pe Nicolae iorga, colt cu starda care duce in spate la Tomis (help,nu-mi amintesc numele).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut... Multumesc pentru incurajari si ganduri bune!!! Tatiana, stiu foarte bine prin ce treci...e asa dulce revedereaaaaaa....sa aveti un timp bun sa va simtiti si sa va iubiti de milioane...(si sa fie soacra departeeeee!!!) Crixia, care e tomis 2? noi stam in tomis 3 (cred) sau intre tomis 3 si tomis nord.... Roxa, l-am vazut si eu pe Voiniku' e tare frumos, si s-a facut barbat in toata regula...cred ca e mai grasut decat David... sa incep si eu cu vesti mai bune maine sper sa incepem sa frecam podele si vineri sa caram sacii cu bulendre... gradi merge foarte bine, asa ii iubesc pe copiii astia, si toate educatoarele imi spun ca si ei ma iubesc, ca vorbesc cu drag de engleza si ca le place , ceea ce nu au mai facut pana acum... am niste copiii asa scumpi, si nici nu stiu care e preferatul meu...am o fetita, cea mai mica, are 2,10 ani, e extraordinara...o am de la 2,5 ani...vorbeste in romana foarte bine, putin cam incet ca e timida, retine ca un burete tot ce le spun in engleza si a inceput sa faca legaturi intre cuvinte si sa formeze propozitii...e deosebita, si e asa scumpa, e frumusica foc si cuminte... cred ca o iubesc asa mult ca seamana cu fina mea si asa imi inchipuiam eu ca va arata fetita ei... DAvid se perfectioneaza la vorbire pe zi ce trece si e foarte mofturos...uf...cred ca seamana cu maica-sa. Are 12,100kg la 2 ani si 93 cm...e categoria pana...mowgli...caci si asa ii plac desenele astea si ii stie pe nume pe toate personajele! Imi povesteste ce a facut in parc de ex spune :"la pitici, jucat alex, la bangan (tobogan), fugit, tren....", oricum trancaneste toata ziua... fina e binisor, se reface...sper sa fie o recuperare usoara...asteapta rezultatul autopisiei caci se simte putin vinovata, ca daca a facut ea ceva gresit...daca ar fi ceva genetic, ar mai fi o explicatie, o consolare...bebe avea 1,070kg...ar fi supravietuit daca il scoteau viu....era foarte mare pentru varsta gestationala. Doctorii i-au spus ca 3 sferturi din cazurile in care moare bebe in burta nu au o explicatie ...nu se stie de ce se intampla. noi acum alergam dupa mobila, am gasit ceva, nu prea suntem incantati...dar merge...am vazut si niste preturi la unele chestii de ne-au cazut plombele...o masa de bucatarie de sticla cu 1000 de euro fara scaune...ups.... si cam atat...sper ca sapt viitoare sa ne instaleze si noua netu...si cu telefon tot rds... bine ca ati adus vb de telefon ca noi vroiam sa renuntam la romtelecom...se pare ca nu ar trebui , nu? Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/246645971uyGtcI"]David la 1an si 11 luni Noi - noute [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Narcisa, ce mai face PAtrick si Vivien? Ce progrese a mai facut Patrick? FAce la olita? DAvid nu vrea la oala, sta pe colacul de la wc (din acela special) dar face numai cand il vad eu, si il pun pe wc, altfel nu spune nimic...sper ca daca insisit si il vad cateva zile, sapt la rand sa invete sa ceara singur...ii spun ca e bine sa faca la wc, ca si mami face si tati...si e foarte mandru cand face la wc "ca tati" si trage singur apa, dar nu spune cand ii vine, se duce intr-un colt si pe aci ti-e drumu!!!! Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/246645971uyGtcI"]David la 1an si 11 luni Noi - noute [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxa, vreau si eu sa-l vad pe grasu' voiniku pana plec la servici! Sanzi, Tomis 1 si 2 sunt in stanga si dreapta parcului de langa Capela Militara-Spital. Tu ai zis ca stai la Macul Rosu? La ce etaj? Fetelor, eu incerc sa mai rezolv cate ceva, acum cat mai pot umbla! Transferam si Romtelecom, dar trebuie sa dovedesti ca stai acolo(nu e pe numele nostru apart. acesta); azi am fost si eu la cosmetica sa ma renovez putin; diseara trag putin tuns, iar vineri ma prezint la dintzar. V-am zis de mine, dar sa stiti ca Alexia este si ea bine, fericita, alintata de bunici, ne imita pe noi, cotrobaie prin toate colturile, inca nu-i obisnuita prea bine cu noua locatie. Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca ne mutam pana sapt viitoare. si daca sunteti de acord, facem o intalneala la noi acasa weekendu viitor... sper sa am timp sa dau cu festeleu pana atunci!!! deci daca vreti va asteptam la noi!!!! nu am calendar, da cred ca e in jur de 1 martie Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/246645971uyGtcI"]David la 1an si 11 luni Noi - noute [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit, fetelor! Doamne, aveti o vitezaaa!!! Sanzi, bine ca nu a fost mai rau, multa sanatate sotului, copilului si finutei. Felicitari pentru Biutza! Mav, ochisorii negri sunt mai rari decat cei albastrii[:D], ma bucur ca sunteti bine, cat de cat. Noi am fost la control si avem ceva la sold, dar asteptam diagnosticul doctorului. Sper sa nu fie nimic grav. Imi pare rau ca nu pot scrie mai mult dar sunt extrem de ocupata la munca. Sanatate si rabdare tuturor. Mami Magda si scumpa Rafaela [url="http://community.webshots.com/user/magdala77"]noi[/url] Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,dragele mele Oare cat a trecut de la ultima intrare pe D.C.? Scriu pe fuga,asa cum le fac pe toate. Mi-era dor de voi!Cand am deschis forumul m-a incercat un sentiment de nostalgie.Am trait alaturi de voi o gramada. In primul rand le doresc celor noi sedere indelungata si siguranta c-aici au gasit cele mai bune prietene,cele mai bune sfaturi.Celor aniversati si-n curs tot binele din lume,copilarie fericita!Celor cu examene bafta multa,celor cu noi achizitii:sa le stapaneasca sanatosi!Iar celor in suferinta speranta ca maine va fi mai bine! Despre noi,suntem bine,sanatosi.Acum pot sa scriu,mi-a iesit citologia bine,la fel si toate celelalte testari.Teo este la fel de vorbareata,este avida de informatie.Lingurita ei este igienica sau :Nu-ti dau tricicleta,sub nici o forma,Mami,iti aduci aminte cand faceam baie amandoua?Mami,pot sa-ti pup tzitzii?Ma iubesti?Eu te iubesc.Este scumpa foc! Cu munca,ingrozitor,volumul de munca mare,resimt oboseala,motiv ptr.care imi iau deja in martie cateva zile de concediu de odihna,sa ma refac.Asta ptr.ca la noi pe sectie nu merg concediile medicale.[bang] O sa va mai citesc atunci,cand sper sa fiu mai odihnita! Va imbratisam cu mult drag,July si Teo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

July multi multi multi pupici!!! spor la treaba si te asteptam pe la noi mai des, de fapt cind poti! Sanzi navalim peste voi. cu accesorii sau nu?[:D] nu ati gasit nimik sa va placa la pitago? Vic bine ca e totul ok cu Sebi, ne speriasesi ieri! gagici cind vreti voi sa ne vedem pe 1? la ce ora? pupe tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...