Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (27)


Recommended Posts

Bonjurica! Iaca m-am conformat cu lista, dar nu mai am timp sa scriu nimic. Va pup si revin later.. 1-Adinutza - Bogdan -17.04.2000 si Andrada - 01.12.2003 2-Anomis (Simona) –Andreea –23.01.2000 3-Arboria(Julia) - junioara? 4-BB23(Alina) -[gravi] dpn 21 iul.2005 5-CaliMennan -27.09.2004 6-CatyDinu - 15.10.2003 7-Cornelia [gravi]–Maria -02.07.2003 8-Crig(Cristina) - 23.02.1972 -Maria-Teodora-3 septembrie 2002 9- Crixia (Cristina) – Alexia -22.07.2003 10-Dady68 (Tania-Gabriela) -Andreea 14.09.1996 si Bianca 14.02.2004 11-DanaP – aspiranta 12-DianamariaTiberiu-Andrei – 07.07.1997 13-Emaaimee(EMA) -[gravi] DPN 08 iulie 2005. 14-Ematutui(Emilia) -bb.de mart.apr2004? 15-Galarina (Cristina) – Stefan 16-Gegea(Geani) -[gravi] cu puiutz de om 17-Gen68 –1.apr.1968 -Marius - 4 ani? 18-Ione (Ionela)– Maria & Elena - 26.05.2003 19-July (Julide)– Teodora – 15.10.2002 20-Larular (Raluca)– Andra - 24.11.2003 21-Laura111 (Laura Tatiana)– Vlad –15.02.2000 22- Layla (Carmen)– Daniel-Alexandru - 29.12.2003 23-Liris( Simona) – aspiranta 24- Lizuca (Gabriela)– Alisia - 05.09.2002 25-Magdala(Magda)- Raphaela -01.03.2001 26-Mamanaty(Naty)-[gravi] 30 saptamani 27- Marlen_bAndreas-? 28-Mav(Victoria) - Andrei-Sebastian - 04.02.2004 29-Mygirls(Oana)(9ian1978)-[gravi] dpn-15mai 30-NarcisaPatrick 29.02.2002 si Vivien 27.01.2004 31-Nicoleta-Carmen Rares –01.12.2003 32-Norris(Cristina)-Norris-29.05.2004 + Eric-4,5 ani? 33-Oana (Ioana Corina)– Paul- 03.07.2002 34-RoxanazPatrick-Philip – 29.07.2004 35-Sinzi_ana David –04.02.2003 36-TanjaStefan -? 37-Tatianas -Delia-Bianca – 05.07.2004 38-TweetyCosmina –26.03.2003 [pup] Tania cu Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...poze MOTZ![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine v-am regasit, mamici si bebiti! V-am pierdut de tot. Scrieti atat de repedeeee![bang][bang][bang] Ca noutati despre noi, a fost bunica cu Rafaela (apropo-se scrie cu F, nu m-am complicat sa mai scriu si PH:)))))) )la [medic]pt. eczema ce-i iesise pe obrajor, s-a dovedit a fi doar o alergie la detergent caci mi-a spus sa o spal cu sapun in fiecare zi pe locul respectiv si deja i-a trecut. [nani] Dar acum am dat de alta.... trebuie sa mergem la radiografie caci s-ar putea sa aibe ceva la sold. Sper sa fie totul in regula si sa nu ne puna in ghips. Nu i-a spus lui mamaie nimic, sau nu mi-a spus ea mie, dar se pare ca s-ar putea sa fie ceva din nastere care nu s-ar fi observat pana acum. Mav, cand va fi mare vei avea ce-i povesti[marinar]. Si va veti distra copios, chiar daca acum cateodata pare jenant. Valabil si pt. celelalte mamici. Si incercati sa faceti cat mai multe poze caci atunci cand vor fi mari nu va vor crede[wow]. Pupici la bebiti si mamici. Mami Magda si scumpa Rafaela [url="http://community.webshots.com/user/magdala77"]noi[/url] Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, ce am vrut eu a costat 240.000 kg, nu stiu sa-ti zic cum se keama tortul dar eu i-am zis doamnei de la laborator exact ce si cum imi doresc si ea a zis ca se poate , nici o problema, deci cred ca asta a fost un tort special conceput pt. o disperata ca mine... Emaaimee, esti asa haioasa... auzi, ce sperante ne insufli tu ? Ca uituceala ne trece abia cand ne pleaca copchiii la facultatzuri ? Puschea pe limba , Doamne fereste ! Magda, ma bucur ca i-a trecut Rafaelei iritatia si va doresc ca treaba cu soldul sa fie numai o alarma falsa. Uitandu-ma pe listutza postata de Tania , am vazut ca mandra ta e urmatoarea sarbatorita, kiar de martzisor. Ce frumos ! Narcisa, misto ritualul la care v-ati gandit pt. despartirea de suzi ! Vlad si-a supt cu sarg degetul pana la aproape 2 ani si singura metoda prin care am reusit sa-l dezvatam a fost sa-l speriem rau, da' rau de tot, ca la copiii care isi sug degetul nu vine Mos Craciun si nu le aduce nici un cadou. Cred ca a renuntat de frica, sa nu carecumva sa-l "sara" Mosu' la cadou . Arboria, ce varsta are fetitza ta ? Tania, mercic , pt. listutza actualizata si ordonata ! Stiu ca-s nebuna ca ma gandesc de p-acuma, dar aveti ceva idei de locuri de pierzanie si petrecere a zilei de 8 Martie ? Anul trecut am fost la Colloseum (un restaurant pe la Tic-Tac, pe str. Cismelei) si nu prea mi-a placut , nici mancarea, nici servirea , asa ca anul asta nu mai am kef sa iau tzeapa . Pupici cu lipici la toata lumea ! Azi am scris cam mult, nu-s ce-i cu mine... Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111 http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Narcisa, cred ca ai trecut prin toate culorile curcubeului acolo, in piata. Spontani pustii! [cool] Dar, de-aia ii iubim asa de mult, nu? [8D] Asteptam impresii dupa evenimentul de maine (suzi). Mama lu' Vlad, ai un baiat pe cinste! Si, uitandu-ma si eu la poze, mi-am dat seama ca avem cunostinte comune. Iti scriu eu pe privat. Ref. la intrebarea ta - copila mea are 7 ani. Acum plecam in Mamaia, sa ne plimbam prin targ. Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia, cam asa ceva, bine descrisa asemanarea cu, culorile curcubeului! Laura, nu esti deloc nebuna, pina pe 8 martie nu mai e mult! Si eu cind ma gindesc, ca peste o luna si un pic e pastele, para mi se pare nu stiu cum, prea repede. Parca ieri, acum 2-3 sapt. am scos bradul si decoratiunile de craciun si acum deja cu iepurasii, hm. Crix, puiut, da te rog sa nu te superi pe mine. Cine a obisnuit-o pe Alexia sa adoarma leganata pe picioare? Cumva buni?[:D]O sa scapati cam greu de faza asta! Eu nu i-am leganat niciodata si nici in brate. Cu Patrick au facut faza la Constanta, avea 6 luni atunci; cind ne-am intors acasa, se legana singur cu capul, da ia trecut repede; pe Vivien n-a mai avut nimeni curaj s-o legene sau s-o adoarma in brate, ca avea 10 kg, era si lungana si le era greu, s-au lasat toti pagubasi. toate cele bune narcisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, in martie, pe 10-15 ma duc la servici! Pana atunci ne vom muta! Asa mi-a promis sotul meu! Va multumesc pentru incurajari si sper sa fie totul bine! Pot spune ca am copilul asigurat! Narcisa, bilele mele negre la Alexia sunt suzeta si leganatul! N-am stiut ca va fi asa greu! Daca poti, scoate-i cat mai repede suzeta. Eu tot din cauza degetului i-am dat-o, avea tendinta sa stea cu un deget in gura si i-am oferit suzeta in schimb. A renuntat la deget, iar acum vad ca nu are intentii sa-l reia. Cat despre leganat - ciulitzi urechile - alaptam si adormea numai in brate, plimbata cate 30-40 de minute. Simteam ca mor de durerea spatelui si am recurs la picioare, ca numai eu o adormeam( tati nu se baga). Dupa ce nu a mai papat lapte de tzatza tot asa, in brate vroia adormita. Ce sa fac, imi trag ponoasele!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crixia, sunt sigura ca ati luat hotararea cea mai buna. Din proprie experienta iti spun ca pt. copil e f. bine as (in cazul meu cu mama aproape). Mai sunt si dezavantaje, pt. noi, dar asta e, nu stiu ce ne-am fi facut daca nu am fi fost vecini cu parintii mei. Narcisa, succes la renuntatul la suzi! Maria e cauza noptilor mele nedormite. Acum e mai bine, dar din cand in cand face cate o noapte alba. Mai rau e cu somnul de la pranz, pt. ca adoarme f. tarziu sau deloc. Azi am pus-o la doua in pat si pana acum un sfert de ora am tot auzit-o cantand. Isi canta "nani, nani puiul tatii"[:D]. A, si noi ne distram ca pe Maria nici nu ar fi avut cine sa o legene decat tati(mama e f. f. mica si slaba - 1,54 si 48 kg). Si daca tot vorbim de lungime/greutate si somn: Maria nu a mai crescut de loc de trei luni. Oare are asta legatura cu faptul ca nu prea mai doarme? Va pup Cornelia [gravi] (28 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, nu cred sa fie asta cauza, ca Mariuta nu a mai crescut, cred ca mai degraba virsta! Nici Patrick n-a mai crescut ff. mult in ultimul timp, fata de vara trecuta, poate vreo 3 max. 4 cm., eu zic sa nu-ti faci probleme! Plus de asta, ea e ff. bine dezvoltata pt. virsta ei, nu? Cine e mai inalt la voi in familie? Ca banuiesc, ca trebuie sa aveti pe cineva mai inalt. Crix, [:D] lasa ca si eu am bile negre, ce crezi ca esti singura? toate cele bune narcisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...