Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Die Schweiz-La Suisse-La Svizzera (6)


Recommended Posts

Anita, bine-ai revenit [pup]- cica o sa cam fie asa vremea pina pin iunie, si-o s-avem si noi doo luni de vara adevarata:( Dane, cu draga inima dau sfaturi, ca la asta-s buna rau! [:D] Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia zbintuita[majoreta] In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele, HRISTOS A INVIAT! Noi am fost aseara la Inviere, nu dau detalii, ca m-am enervat, ma scot din sarite tzopismele, prostu gost si ipocrizia, pacat, ca ma dusesem la biserica, si nu sa ma infurii, da asta e...am zis ca vreau sa trec la budishti, da nici budismul nu ma satisface pe deplin, de-acu incolo spun ca-s "fara religie, dar cred in Dumnezeu", asa nu-mi voi mai face mustrari de constiintza ca-s ipocrita, ca ma dau ortodoxa doar ca sa spun ca am o religie, sa nu se uite lumea ciudat la mine... In fine, asta e... In alta ordine de idei a dat caldura!!! Pacat ca tzine numa inca fro doo- trei zile, si p-orma iar ajunge la 11 grade- la Züri...Da io tot ma bucur, fie si pentru picu asta de cadura! [:D] Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia zbintuita[majoreta] In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beyyy, m-am reprofilat, m-am facut deshumator, ca a trebuit sa dezgrop subektu asta dintr-un morman de 4 pagini!! [:D] Cam linishte p-acilea, cre ca v-am speriat io si-acu zicetzi "piei, satano" pardon, "aspiranto la budism" [:D] Piune mai stetzi, ce mai facetzi, kupiii is bine? La noi e ok, ajteptam vara [hippi], Julia mai are nitzel si merge, ajunge ca Bogdanelu, iar Bogdanelu ajunge ca Julia, ca nu mai stii care-i care...[:D] casa mea arata ca dupa razbel, da nu-i nika, stringe tati seara [:D] Care vine pe 28? Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia zbintuita[majoreta] In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetili, iaca am trecut sa va aduc ultimele noutatzi, nu ca as dormi acasa, am mai scris eu mesaje inainte de Paste, dar daca au disparut, m-am suparat [:(!] si doar am citit mesaje fara sa mai scriu [:p]. Dar, am promis ca am noutatzi. Azi am fost la control si bebitza asta a mea sta tot in picioare, iar eu ma gindeam ca sta cu fundu'n sus, dar nu vrea dom'le sa se intoarca si gata. Asha ca pe 30 mai mergem din nou la doftor si daca e tot in pozitzia dreptzi, pe data de 6 iunie... [am]... cu o mica taietura de burtica pentru mama vom aparea pe lume. Adica sintem in gemeni. Aaaa, am uitat sa va zic ca avem 2,300 grame, mama nu s-a mai ingrasat, lungimea bebitzei n-o cunoastem, stim doar ca ultima oara, adica acum trei saptamini era de 42 de cm. Lungutza bebitza mea, adevarata balerina [ispita]. Uita-i sa va zic, camarutza e gata pentru fetitza, taticutzul deja s-a "dilit", a ridicat plapumioara din patutz si se uita dupa bebelusha, facea bau-bau [hopsieu]. Va pupicesc si va mai scriu. Iren, am sa-l trimit pe al meu barbat sa invetze de la al tau ce trebuie sa faca seara la venirea acasa. [^] Daniela [gravi] si micutza ISABELLA din burtica (DPN 15.06.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Syd, exista ecograf foarte avansat, sa stii [:D] Dane, trimite-l [:D] hai ca ma alunga sotzu de la pc, va pup si vb miine- ai grija de bebe, Dane [bibe] Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia zbintuita[majoreta] In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da intr-adevar Iren eram pe la coada rau de tot. Noi ne pregatim de plecat acasa. Sambata decolam!!! Am inceput deja cu bagajele, si la mine incasa e ca dupa razboi dar nici nu ma apuc sa fac ca maine zi e din nou la fel?? Cum o arata cand o incepe si cea mica sa-si insire jucariile?? Doar are de la cine invata!!! Deocamdata se chinuie sa stea in fundulet. Ce sa va aduc de acasa??? Sau daca vreti sa trimite-ti ceva va duc cu placere. Singura problema noi ne oprim la Timisoara. Iren eu as fi venit fuga, fuga la intalnire dar tocmai ne intoarcem pe 28 [V] Va pup, v-am lasat, sotiorul deja ma chema la spalat pe dinti!!! http://pg.photos.yahoo.com/ph/miraklucker/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Syd n-am nascut, la ecograf s-a vazut ca sta in pozitzia podalica asha se cheama, adica sta un funduletz, cu copushorul in dreptul stomacului meu. Va datzi seama fetelor ce capos bebelush am eu, noroc ca nu e taur ca mine sau capricorn ca tat'su, ca eu cred ca n-a vrut sa se intoarca ca sa nu sufere mami la nastere. Cu diabetul gestatzional stam bine, totul e sub control, dar acum colac peste pupaza am facut alergie de la ... capshune si ma maninca pielea de parca as avea scabie. Mi-a dat doftorul un unguent ca sa nu scarpin burtica ca pe urma ma doare. Ei, dar v-am innebunit cu stirile. Miraklucker drum bun acasuca, sa-tzi dea Dumnezeu vreme buna, ca ai vazut ce-i in tzarishoara noastra, mi se rupe inima cind vad la tv toata lumea disperata din cauza inundatziilor. Iren il trimit cu draga inima ca sa-l instruiesti [:D] Va pupicesc shi va tzin la curent cu noutatzile privind bebelusha care va aparea pe 6 iunie.[mamica] Daniela [gravi] si micutza ISABELLA din burtica (DPN 15.06.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dane, arunca-l incoa, itzi trimit o pashtie? Sau mai bine o catapulta...[:D] Mira, drum bun si sa te intorci cu bine, imi pare rau ca nu ne putem vedea, da cica-s tratative sa se skimbe pe duminica [:D](cine are ureki de auzit, sa auda [:D]) Adela, ai dezertat d-aci, ha? Am zis io c-am speriat lumea [:D] Bey, cum e vremea pe la voi, c-aci a dat nitzel azi soarele, in ziar scrie c-o sa fie vremea azi "prietenoasa" [:D] da tot frig e... Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia zbintuita[majoreta] In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soare si vant Iren. Inca putin pana pe 6 iunie,poate vine mai devreme ..a mea a iesit trei saptamani mai repede.Numai bine ca eram tare grea si era cald in iulie..Erai alergica la capsuni sau e nou? Mira,cand m-am certat cu barbatul de curand,i s-a aprins beculetul,ca mi s-a facut dor de casa,de-aia fac scandal.N-avea dreptate dar nici nu m-as fi suparat sa ma trimita in tara.Soacra-mea spunea ceva de o vacanta in Maroc,s-a suparat ca nu plec fara el,si nici nu trebuia sa ma intrebe pe mine intai,fara sa ceara parearea Mariei Sale.Atunci sa ma duca el in vacanta..mai astept mult si bine..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...